рецепти със спанак

  • 15 048
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Ася, всичко купих преди малко, довечера ще го спретна и утре ще дам отзиви  Hug

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ася, всичко купих преди малко, довечера ще го спретна и утре ще дам отзиви  Hug

супер!  Simple Smile
успех Hug

# 17
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Аз много го харесвам като омлет на фурна- със сирене,яйца и мляко
Как точно го правиш? Напиши рецепта ако може. Hug

# 18
  • Мнения: 872
Имаше една рецепта с пиле ,спанак,  синьо сирене и сметана...Аз само съм го яла това, някой ако се сеща рецептата? newsm78
Не ,че не може да се импровизира...

# 19
  • Мнения: 113
 Cаnu6a може,може,но слагам малко на око.Рецептата я беше пуснала една мама,но не помня коя.Спанак-аз слагам около 300 гр, се задушава с 1 глава лук.Като омекне го изсипвам в тавичка и отделно си разбивам
2-3 яица,малко прясно мляко и натрошавам сирене.Всичко разбърквам в тавичката и печа.За подправки аз слагам малко сол,чесън  на прах  chef

# 20
  • в баира
  • Мнения: 861
На децата си правя следното ястие:

Запържвам в тенджерка лук, добавям домати и кайма. Като се позадушат, слагам нарязания спанак и заливам с топла вода да поври. Добавям сол и подправки. Не оставям водата да изври на цяло, за да не им е много сухо на дечурлигата.

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 08:50 от Фифундрела

# 21
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
На децата си правя следното ястие:

Запържвам в тенджерка лук, добавям домети и кайма. Като се позадушат, слагам нарязания спанак и заливам с топла вода да поври. Добавям сол и подправки. Не оставям водата да изври на цяло, за да не им е много сухо на дечурлигата.
Ммм, звучи супер, дори за пораснали дечурлига  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 435
А салата от пресен спанак? някой ял ли е прави ли???само съм чувала че била вкусна ама не знам как се прави а сега по време на постите ще е много подходяща да се хапне

# 23
  • Мнения: 13 188
Правила съм салата от пресен спанак. Става хубава, само ако ползваш по- нежните и дребни листенца, в противен случай малко нагарча. Слагам и обилно пресен лук или чесън.

# 24
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
спана4ена кремсупа със сметана!

# 25
  • Мнения: 27 524
Ася, в хладилника е предложението ти, стяга се за утре. Отчитам си като грешка, че май го направих в доста малка тавичка и при навиването едвам се припокри  Confused Стана доста дебело, дано утре като махна фолиото да не с разпадне  Sad
Вместо топено сирене (стори ми се, че стане тежко със сьомга) взех fromage frais с краставички и чесън. Снежанка по нашенски  Grinning

# 26
  • Мнения: 5 001
Сварявам талятели,сипвам разтопено масълце и прибавям задушен,пасиран спанак,1 кофичка заквасена сметана.Обърквам хубаво и отгоре настъргвам кашкавал малко да се поразтопи.Облизвате си пръстите.....

# 27
  • Мнения: 483
Салата от спанак е много вкусна, прави я както си правиш салата от маруля.
Само гледай да е млад спанака иначе не става.
Хубава салата става и със заливка от чесън, лимон и зехтин.

Аз правя едно спаначно предястие (може и да я знаят повечето от вас)

Спанак
Яйце
Брашно
Кисело мляко
Сирене
Масло
Сол

Слагам да се задуши спанака с вода. Когато е стане напълно готов гледайте да има още вода при него, ако трябва прибавете малко. Прибавям една лъжица брашно и бъркам за 1-2 мин(едно уточнение, дори с прибавеното брашно трябва да е леко воднен спанака). слагам бучка масло, слагам 1-2 яйца (в зависимост колко е спанака). Като се сготвят яйцата махам от котлона и прибавям натрошено сирене и кисело мляко.
Не ме питайте за пропорции, всичко на вкус. След като изстине го поселете ако има нужда.

Това е Hug
 

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ася, в хладилника е предложението ти, стяга се за утре. Отчитам си като грешка, че май го направих в доста малка тавичка и при навиването едвам се припокри  Confused Стана доста дебело, дано утре като махна фолиото да не с разпадне  Sad
Вместо топено сирене (стори ми се, че стане тежко със сьомга) взех fromage frais с краставички и чесън. Снежанка по нашенски  Grinning

и аз се чудех 4 яйца в каква тавичка биха паснали  newsm78

май се прави в тавата на фурната  Thinking
а колкото до сиренето: в оригиналната рецепта е прясно сирене с подправки, което е нещо като сирене Крема с подправки. леко е... ама такова не съм яла в Бг, как да го преведа  newsm78

утре кажи на вкус как е... Peace

# 29
  • Мнения: 1 777
Аз правя ориз със спанак и яйца в тава. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт