Алтернативни методи за лечение на трета сливица

  • 151 104
  • 211
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 384
Много моля някой да ме насочи къде да прочета за ГНМ-какво означава и всичко останало.останах с впечатлението,че е някаква терапия ,която се прилага на детето.

# 121
  • Мнения: 68
Sesana, какъв проблем имате, че ви се е налагало да посещавате УНГ? Аз не съм специалист, но смятам че след като детето е здраво не се налага операция. Аз поне не бих го направила с моето дете. Моята дъщеря е с увеличена трета и много големи други две, хърка дори и през деня като диша, тече и носа повече от месец, говори носово и въпреки това още не съм склонна на операция. Най - малкото можеш да се консултираш и с друг специалист. Успех, дано сте здрави.

# 122
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нас преди седмица ни видя УНГ и отсече голяма трета сливица.

при кого бяхте?

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Нас преди седмица ни видя УНГ и отсече голяма трета сливица.

при кого бяхте?
Не си спомням името, но кабинета и е в 3-та в онкологията. На третия етаж.
Отидохме при педиатър защото беше болен с температура и мърмори, че го боли зад ухото. И ни пратиха при УНГ. Ушите му са наред, има заден ринит и трета сливица. Това беше заключението. Изписаха ни една кофа лекарства и без тях за 3 дни се оправи. Вирус беше лепнал. Но тази трета сливица ме притесни. Въпреки, че няма нищо симптоми. Ама знам ли. Та затова питам.

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Операция няма в никакъв случай да направя. Нищо не махат от гърлото. С тая астма остава и сливиците да му махна. Но искам да разбера, как да съм сигурна, че е увеличена третата сливица. При бургаските лекари нищо не е такова каквото изглежда  Outta Joint

# 125
  • Мнения: 578
Здравейте, детенцето ми е на 3 години и много боледува. И без антибиотик рядко му минава, особено зимните вируси...винаги са с усложнения. Преди няколко месеца установиха, че има трета сливица, която лекаря каза, че трябвало да се извади.  Изобщо не ми харесва тази прогноза и ми се иска да опитам с хомеопатия. Прочетох тук из форума, а и преди съм чела доста неща за този метод на лечение. Молбата ми е да споделите своя опит в тази насока и ще съм много благодарна ако ми препоръчате специалист хомеопат, който да работи с деца /в София/  bouquet

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 526
Аз ще следя темата с интерес, защото и мен ме интересува.

# 127
  • Мнения: 36
И аз ще се включа да следя темата с интерес, защото и мен ме интересува много и моето момченце, което е на 4 год. е с уголемена трета сливица и боледува много често.Аз съм от Варна.На мен един доктор- хомеопат ми даде  едно лекарство.От петък започна приема му и до края на седмицата ще видя резултата и тогава ще споделя.То е уж за исушаване на сливичката.
Но ако има мами, доволни от варненски доктор- хомеопат, решил проблема моля нека и те да споделят.

# 128
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Коя степен е уголемена сливицата, че доктора е решил да се вади?

# 129
  • Мнения: 578
Не са ми определили някаква степен. В "Транспортна болница" го водя. Правиха му тест за проходимост на нослето и той показа, че е много малко уголемена. Но след по-обстоен преглед лекаря каза, че е хронично възпалена и ми обясни подробно защо теста не е особено достоверен. Всичко зависело от анатомичните особености на детето. С което съм склонна да се съглася. Естествено ще се консултирам и с други специалисти, но ми се иска да не прибягвам до оперативно лечение Sad  Лошото обаче е, че понякога трудно диша през нощта /особено зимата като има отопление/ и освен това много често боледува и най-вече прави хреми със зелени секрети, които трудно се лекуват.

# 130
  • Sofia
  • Мнения: 526
и аз съм в процес на избор, дори и аз ходих един път при д-р Чамурлийска, но поне на Криси нещо не помогна. Има други майки, на които сигурно е помогнала, но всеки си има мнение и опит.
Както и да е, докато избирам хомеопата си купих инхалатор, за да й правя инхалации с физиологичен разтвор. Със сигурност няма да й навреди, а в крайна сметка може да се ползва от цялото семейство.....просто в един момент се почудих какво още не съм пробвала и затова дори и на това се реших...със сигурност обаче не искам да се стига до АБ ooooh!

# 131
  • Мнения: 578
Преди си купувах редовно списание "Моето бебе и аз" и там имаше  рубрика с въпроси към лекари, които използват хомеопатия за лечение на деца. Само, че съм ги набутала някъде и не мога да ги намеря. Та там редовно отговаряше една лекарка, която работи в медицински център някъде в кв. Лозенец. Може ли някоя мама да каже координати на този МЦ ако си купува списанието. Май имаше и интернет страница Rolling Eyes

# 132
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Дъщеря ми има 3-та сливица и я лекувахме с хомеопатия. Първият курс не се получи- т.е тя продължаваше да хърка,което е индикатор за 3-та сливица. Отидохме 2-ри път, не знам дали смени лекарството или беше същото -даде ни 2 -едното беше за еднократен прием ,другото за по- продължителен - може би около месец или по-малко ( позабравила съм ). След това дъщеря ми спря да хърка .Дали е спаднала 3-тата сливица може да се каже само след " опипване " от лекар УНГ, но не съм я водила .
Но скоро я гледа педиатърът й и каза че сливиците й (другите две)  са много намалели ( преди бяха доста увеличени) . Когато започне да се разболява обаче 3-тата отново се увеличава докато се излекуваме ( започне ли да хърка веднага разбирам ,че се разболява преди да е показала някакви други симптоми ).
 Т.е. - сливицата си е там ,но е свита и не пречи в здраво състояние да се диша нормално ,а когато е болна като лимфен орган веднага реагира с подуване.
Засега това положение е задоволително и не смятам за нужно да оперираме при условие,че няма гаранция че няма да рецидивира.Надявам се до година -две да я надрасте.
Това е нашият опит.
Някой питаше за Варна - при д.р Костадинов сме.

# 133
  • Мнения: 2 616
Освен зелената трудно лечима хрема има ли други симптоми, по които да се познае дали детето има трета сливица, че и нас с това ни плашат, ама хич не ми се нравят разни оперативни намеси, пък били те и за вадене на трета сливица

# 134
  • Мнения: 3 695
Преди си купувах редовно списание "Моето бебе и аз" и там имаше  рубрика с въпроси към лекари, които използват хомеопатия за лечение на деца. Само, че съм ги набутала някъде и не мога да ги намеря. Та там редовно отговаряше една лекарка, която работи в медицински център някъде в кв. Лозенец. Може ли някоя мама да каже координати на този МЦ ако си купува списанието. Май имаше и интернет страница Rolling Eyes
За това ли става дума: http://www.phytolek.com/ ? На мен лично нещо не ми вдъхва доверие.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт