Алтернативни методи за лечение на трета сливица

  • 150 396
  • 211
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Откриха и на нас трета сливица-огромна. Детето е на 3 години и половина.
Има ли някой който да е спестил операцията на детето си?
Как и с кави средства се преборихте?
А операцията как минава?
Болезнена ли е?
Колко често боледуваха децата Ви преди да вземете това решение?

Ох ще се радвам да прочета всичко написано и всички съвети от Вас.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом е огромна и ако на детето му пречи в смисъл такъв ако боледува често по добре я махайте. На дъщеря ми беше възпалена , но 1 към 2 степен и се оправи, но във вашият случай не знам кое е по добре... Посъветвай се с още един лекар.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
На нас ни се размина.
При дъщеря ми - преди две или три год.: трета сливица - втора степен голяма, чести отити, намален слух. УНГ искаше да я махаме. Оправи се с хомеопатия, преди хомеоп. й правиха и физиотерапия /нагревки/.
От есента - малкия: запушен нос по време на сън, хъркане, дишане през устата. Бяхме на УНГ - пак втора степен, казаха че не е за вадене, сега се лекуваме с хомеопатия. Има ефект.
И двамата не са боледували често, ходили са на ДГ.
Ако има вариант да не се маха, е много по-добре. Това не е един излишен орган, а освен това тази операция, като всяка, крие и  рискове...
Успех!  Peace

# 3
  • Мнения: 10
Здравей bendji2710, радвам се, че сте си решили пробрема с хомеопатия, но какво означава това. Третата сливица изчезна? А слуха възстанови ли се? И това за колко време лечение? Питам те, защото и ние сме с такъв проблем и също се лекуваме хомеопатично. Хомеопата ме уверява, че ще се оправим(а аз му имам доверие) , но искрено се притеснявам докато се лекуваме да не му се промени челюстта, защото диша само през устата. Виждала съм деца излекувани с хомеопатия, но те просто не си затварат устичката, вече по навик от постоянното дишане през устата ли,  незнам?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
При дъщеря ми -за едно лято. Май започнахме, първо с нагревките - 10 дни, после, щото не видях ефект я заведох при хомеоп. и пи хомеоп. до есента. Есента пак бяхме при УНГ на контролен преглед - чуваше вече нормално, тя никога не е дишала през устата, не й е пречела за дишането, та не знам...Просто вече беше нормална, не увеличена, а преди това беше голяма и запушваше евсхтатиевата тръба и оттам не чуваше.
При малкия - от септември: хомеоп. какво ли не смени, и продължаваше да му е запушен носа, декември поиска да го заведа на УНГ, хомеоп. предположи, че има увелич. трета сливица, но искаше да го види УНГ, все пак. След УНГ, хомеоп. му изписа подх. лек., на 28.01- започнахме лечението и към 8.02 вече си дишаше нормално, но отвреме на време пак се запушва за малко, продълж. лечението, хомеоп. каза, че е продължително.  Peace

# 5
  • Мнения: 2 655
Щом е огромна и ако на детето му пречи в смисъл такъв ако боледува често по добре я махайте. На дъщеря ми беше възпалена , но 1 към 2 степен и се оправи, но във вашият случай не знам кое е по добре... Посъветвай се с още един лекар.
Не знам степентта, но си мисля че е някаква мания тази операция. Сещам все повече майки, които правят, са направили или ще правят такава операция.
Да разболява се често, но хомеопатката ни твърди че ще се справи.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, но хомеопатката ни твърди че ще се справи.

за колко време?
Пела, дъщеря ти прави ли чести отити?

# 7
  • Мнения: 164
И ние сме с хомеопатия .Но сме още малки за 3-та сливица -така поне ми казаха. Но дишането през устата хъркането и т.н. си го имахме от това лято насам като с времето все повече се усложняваше . Леквахме го основно с конституционното му, но последния път и с него не стана. Не знам дали ще се усложняват нещата с възрастта, но всеки така ми казва. Освен това и таткото е имал много проблеми с третата сливица и до сега има трудно дишане когато спи. В момента не съм "за" ваденето й, но ако се усложнят нещата не знам какво ще мисля тогава.

# 8
  • Мнения: 1 063
Ще споделя личния си опит  Peace

На големия ми син такава операция направихме на 4 год. и нямаше нищо общо с мания, мода или пр.....последната година беше станало страшно:две пневмонии и много тежък отит, вследствие на което намаля слуха в дясното ухо/това ме увериха, че се възстановява с времето, надявам се да е така..поне на този етап ми се струва, че всичко е наред,но не съм правила нова аудиограма/. Лекарят ме увери, че повече не може да се чака и трябва веднага да се махне,послушах го и я отстранихме. Операцията е с пълна упойка задължително, за да се изчисти хубаво. Възстановяването е бързо, обикновено на другия ден вече всичко е ОК, но си има режим на хранене. След операцията ми казаха, че сливицата е била толкова голяма, че е запушвала и двете уши.....По-късно разбрах, че болна сливица вече не е необходима, тя само пречи и уврежда сърце, мозък....
След операцията се смени изцяло симптоматиката на боледуване, минава много по-бързо и по-лесно, но не твърдя, че 100% е от това, защото все пак детето расте и укрепва Peace

Малкият ми син върви по същия път и най-вероятно ще повторим процедурата.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Може и да има деца, при които да е наложителна тази операция, но в повечето случаи се преувеличава, съзнателно се плашат родителите и лекарите УНГ гледат да изкарат някой лев...
Не се търсят алтернативи, заблуждават се родителите, че е крайно наложително махането й и не се казват възможните негативи при една операция! Не при всяко дете минава така лесно! Не при всяко дете после има подобрение, при някои има влошаване. А ако точно твоето е от другите? Родителите трябва да са наясно, че има риск и да са готови да го поемат! Naughty

Винаги трябва да се търси още едно, две мнения и то от УНГ, които не са пряко заинтересовани от операция, т.е. при евентуална диагноза от тях, че е за вадене, няма те да я вадят!  Wink

И аз говора от личен опит!!!  Peace

# 10
  • Мнения: 2 655
, но хомеопатката ни твърди че ще се справи.

за колко време?
Пела, дъщеря ти прави ли чести отити?
Шани, за АЛИСИА е?
Иска да дойде лятото...
Прави сополи, на втория ден луда кашлица, на трети-четвърти отхрачва и после спират сополите, а кашлицата продължава поне още една седмица (отхрачва). Не слиза на долу и няма усложнения, не вдига температура и през цялото време е весела и играе, а у дома дори беснее.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аха, разбрах те, Пела.
Всичко й е в носоглътката и в трахеята.

# 12
  • Мнения: 95
Трета сливица се лекува успешно с продуктите на Аквасорс

# 13
  • Мнения: 2 655
Трета сливица се лекува успешно с продуктите на Аквасорс
Как и с кой продукт?
Идвете ми деца пият постоянно зелена енергия и коластра, а при заболяване увеличавам дозата 3-4 пъти.

# 14
  • Мнения: 2 655
аха, разбрах те, Пела.
Всичко й е в носоглътката и в трахеята.
Лекарката ни смята и го твърди постоянно, че и двете боледуват "отлично". Не се влошават, а аз мисля че като си останат у дома побесняват и шуреят лудо. Сега като е хубаво времето ги изкарвам на двора и с мъка ги пребирам за да спят на обяд. Искат дори и на двора да се хранят и вообще не им се прибира. Ако не кашляха всичко щеше да е о,к.

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
На нас ни предстои операция другата седмица.Сливицата ни е 3-та степен хронично възпалена.Засегнати са и ушичките,без да сме правили отити.Не боледуваме често.В момента ни е намален слуша.Ще ни поставят и макарички.взела съм 2 мнения и двете са за операция.Нямах време да пробвам хомеопатия в случая тъй като не се знае от кога е течността в ушите и не ми се иска да губя повече време.Сливицата ни пречи откакто се е родила и ако не беше засегнала ушите сигурно нямаше да я махна и сега Peace

# 16
  • Мнения: 2 655
СЛИВИЦИ (Възпалени + трета сливица) - Прави се лента от меко тесто така, че да увие шията и врата на болно-то. Счуква се на ситно изсушен корен от билката спреж (кукуряк) и се наръсва обилно на тестената лента. Завива се добре гърлото на болното, като се внимава да се покрият и сливиците. Отгоре се прави превръзка от бинт или памучно платно. За малките деца лечението е от 30 минути до 1 час, един-два пъти, за по-големите деца превръзката да стои 2-3 часа, а за възрастните - цяла нощ.
Това е от баба Ванга. Има ли някой да го е пробвал?

Споделете какво и как сте пробвали за лечение на трета сливица.
А някой да си е излекувал детето?
Как?
И с какво?

# 17
  • Мнения: 2 655
http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=3567

Това тук е много интересно по темата!!!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Ето един цитат от друга тема:

Момичета, незнам дали ще приемете една бабешка рецепта за третата сливица ?
....
Та рецептата е следната - Един белтък се смесва с пудра захар така, че да стане гъста лепкава смес. Всяка вечер се налага на вратлето и се превързва леко с марля и бинт.
Сутрин се сваля и се измива  с топла вода.

На следващата вечер пак, така двайсетина дни.


Не съм я пробвала тая рецепта, но си заслужава де се опита.   Peace

# 19
  • Мнения: 5
а чували ли сте нещо за билката облепиха и вярно ли че помагала точно за такива възпаления? ние имаме големи проблеми с ушите и ни казаха че е от третата сливица и сега искат да ни оперират. честно казано не ми се иска да се стига до операция и се надявам да стане някакво чудо и всакакви бабини реципти бих опитала  newsm78

# 20
  • Мнения: 2 655
Аз започнах от първи май. Само да вметна, че е болна с жестоко зелени сополи и отхрачваща кашлица.
Сега ще докладвам.
Първата вечер спа лошо и продължи да хърка, на сутринтта езикът и беше бял целият! Втората вечер спа по спокойно и хърка, като че ли по леко. Ще Ви държа в течение. Давам и цитросепт от няколко дни, а от два дни капя в нослето.

# 21
  • Мнения: 8 769
Съвсем съзнателно не пускам темата в другия форум.
Много ми е напрегнато, та в спорове не ми се влиза, а и зная какъв ще е съвета там.
В кратце-дъщеря ми има намален слух от известно време, и след преглед и тимпанометрия, се установи, че е от третата сливица. Съвета е-да се вади незабавно, като същевремнно се сложат макарички. Утре сме на аудиометрия, за да видим и тя какво ще пойкаже, пък и още един специалист да я види. Макаричките не дават 100% гаранция, че слуха, че се възвърне след махането им.
Има и малко предисловие-имаше пак един такъв период, но след това тя се оправи (пи само хомеопатични). Обаче след една хрема и кашлица, ушите пак пак заглъхнаха, и в момента няма никакви други оплаквания, освен че усилва тв и трябва да се говори малко по-високо. Има секрети постоянно, не винаги след спане кашля, но явно те се стичат там нейде отзад по гърлото....
Хъх, та сега трябва да вземем решение със съпруга ми.
Другото, което ме притеснва, е че сливицата не е уголемена, нито възпалена, нито гноясала, поради което да запушва така много проклетиата евстахиева тръба.... Ами ако се окаже, че не е тя виновницата....ох...притеснвам се, знаете как е....
Ще опитам мама терапията от утре (не съм си разпечатала хубаво текста)... Не зная още по ГНМ що за конфликти са това, а и дали изобщо ги разглежда и лекува...
Защо пускам темата ли?
Ами един вид, за кураж, да споделя, а пък ако има и някой да ми сподели нещо, да каже...
 Sad

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 00:52 от Доня Туфиня

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
С дъщеря ми имах същия проблем като беше на 5г. - трета сливица, втора степен, запушваща евстахиевата тръба, намален слух. Без абсолютно никакви други оплаквания - нито често боледуване, нито спане с отворена уста, нито отити...Искаха да я вадят, аз бях против, изчакахме, пихме хомеоп. 4 мес., правихме и физиотерапия - нагревки. И се оправи, размина ни се... Просто беше уголемена и се сви при лечението и не пречи на слуха.
След това при някои хреми и боледувания заглъхваха ушите и слуха намаляше, но временно, докато е с хрема и след това се оправяше. не съм я водила повече никъде. Около 7-та г. спряха всякакви проблеми откъм третата сливица, израстна я сякаш...Така и бяха казали лекарите...
Сега се борим с третата сливица на малкия, също уголемена, но той хъркаше и спеше с отворена уста, но не му е пречела на слуха. Лекуваме я успешно с хомеопатия. 
А за ГНМ - ако не бъркам, имаше нещо че намаления слух -  детето не иска да чуе нещо...Но не съм много сигурна...нека някой по-запознат се включи.
Не знам какъв съвет да ти дам. Това е от мен. Успех!   Peace

# 23
  • Мнения: 2 655
Е хаиде сега!
Поне имаш разумен съпруг, ами какво да пиша аз.... Rolling Eyes
И ние с Али сме на същия хал. Ходихме при д-р Папуров и той давай утре да я вадим (води я мъжът ми). Той иска да я вади, свекърва ми квичи и нарежда (тя е извадила сливиците на двете си деца, едното е със сериозна анемия и тежки заболявание) да ходим да я вадим, свекър ми и той се включва, ама аз изревах на умряло. В тези дни на разправии и скандали Господ ми изпрати един приятел на мъжът ми, много умен и разбиращ от нещата, които обясни как са извади 1 сливица на пламеника му, пак боледувал, после двурите две, но боледуванията не спрели.... А и тези деца аз ги гледам и аз отсъствам от работа. Всички други работят необеспокоявано. Само се дразнят, че докато вечерят и си пият ракията, някой кашлял. Теглих им една майна на всички (п.п.и н.) и започнах да я мажа с белтък и захар от първи май. Обясних им, че след като има жива майка няма да ми режат детето касапи. Това ще стане, ако не мога да се справя аз, но не като те нареждат. Тук във Варна има мафия-доктори които имат интерес от рязане. По здравна каса 200 лева и 300 от теб, ама днес той маха сливица на 7 деца, я сметай ако ти стиска.

И нашият слух е намален, след шарката изкарахме три седмици болна (това никога не е било), а и тя постоянно боледува (Кремена знае питай я) една седмица на градина 10 дни при мама и т. н. Но не се шашкам. Та това им е корония номер, ще углушее и т.н.
Питах Кристиян и той също ме посъветва да не бързам. Сега правя това
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;quote=7333812;topi … 9fd1762827e682f3d
от баба Хулиганка и се моля всеки ден! Кремена и дава хомеопатични и т.н.
Тя ми писа, че на 20 ден има резултат!
Али не даваше да я мажа, но и казах, че ще изплюе сливицата сама, защото е голяма кака и после няма да боледува и двете ще ходим да плуваме на басейн Laughing Всяка вечер ме пита кои ден, а снощи забелязах че не хърка чак толкова много.

Ти си умна пробвай всико и ми се обади. Трябва да се подкрепяме в борбата!
А виж мен че съм заобградена от злобили и пак се боря Mr. Green А щеше да бъде чудно, ако всички у дома вярваха, че мама ще излекува Али и се молеха за това...Спомням си като казах на свеки как се изсмя, амо тя постоянно мърмори че не давам АБ а гранули и децата боледуват. Ами с такъв злобил у дома, разбира се че ще боледуват, ама найсе...
Горе главата! Ще успеееем, а и Кремена ще помогне! Аз ще се боря докрай!

# 24
  • Мнения: 8 769
bendji2710, Пела, благодаря ви за включването!  bouquet Hug
Най-трудно е да се вземе решение, после човек вече е по-спокоен.
Вчера съпругът ми я води на аудиометрия, аз не можах. Лекарят не направил изследването, защото след прегледа бил категоричен-трета сливица уголемена, трябва да се махне незабавно, да се сложат макарички.
Съответно е бил доста любезен и обяснил на съпруга ми как стоят нещата. Заплахата-да се повиши налягането от секретите и да се спука тъпанчето. Доста е наплашил съпруга ми, но пък той е мислещ, и също не иска да бързаме преклаено...макар да се страхува за детето.
На мен сърце не ми дава да си оперирам детето. Не и след толкова бързо взето решение (днес ми казват, утре сме на операция) Naughty Сестра ми си пати от такива прибързани решения вече.
От вчера започнах мама терапия. Нямам никаква идея дали се справям добре или не.  Blush Снощи за пръв път четох на детето. Ще попитам пак Катина, която в друга тема бе писала за това.
Също ще пробвам с есенциите на Бах. Сега правя един разтвор на хималайска сол, и ще пръскам капки в нослето. И без друго алопатичните лекари ми предписаха Олинт да пръскам в носа, за да се разрежда секрета, който не може да премине добре през евстахиевата тръба. Надявам се този разтвор на сол да помогне по аналогичен начин. Praynig
Пела, Кремена ми каза за теб и за белтъка и щях да ти се обаждам. Линка обаче в поста ти не ми се отваря (дава грешка).
bendji2710, дъщеря ми има действително същия проблем. От около 6 м. Пие хомеопатични, но не непрекъснато и за момента няма подобрение, но няма и влошаване. Би ли споделила какви нагревки сте правили? Физиотерапия?
Ще опитам всичко възможно, за да избегнем операция.
Писах и на Кристиян, но той има достатъчно главоболия, и предполагам, че ще ми отговори по-насетне.
ГНМ за намален слух намерих-не искам да чуя нещо, някой ми вика/крещи. Което е вярно.  Embarassed Много й се караме, и все за неща, свързани с брат й. Целия проблем идва точно от ревността й (напишването нощем, заглушаването, мастурбирането) - прави непрекъснато простотии, които не спират дори и при неколкократни нормални забележки. Вече минаваме действително на друг подход, само не зная как да си удебелим нервите. ooooh!

Благодаря ви за подкрепата и за споделеното! Hug  bouquet

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
....в
bendji2710, дъщеря ми има действително същия проблем. От около 6 м. Пие хомеопатични, но не непрекъснато и за момента няма подобрение, но няма и влошаване. Би ли споделила какви нагревки сте правили? Физиотерапия?
Ще опитам всичко възможно, за да избегнем операция.
....
ГНМ за намален слух намерих-не искам да чуя нещо, някой ми вика/крещи. Което е вярно.  Embarassed Много й се караме, и все за неща, свързани с брат й. Целия проблем идва точно от ревността й (напишването нощем, заглушаването, мастурбирането) - прави непрекъснато простотии, които не спират дори и при неколкократни нормални забележки. Вече минаваме действително на друг подход, само не зная как да си удебелим нервите. ooooh!

Благодаря ви за подкрепата и за споделеното! Hug  bouquet

И при нас, според мен, беше свързано с ревността й към братчето. Също правеше постоянно простотии и й се карахме доста, но като че ли вече почна да се кротва, да се държи като голяма и да не му се връзва много. Това е и една от посоките в които работи хомеоп., при която ходим /дъщеря ми е с АД/.
Според мен, нещата се подобряват в резултат от хомеоп. й лечение, пила е й есенциите на д-р Бах, а отскоро, всъщност, най-голямото подобрение, постигнато според мен, е свързано с книгата на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко - за деца от 3 до 12 г.", съвсем в началото сме още, правим утвържденията от там и с двете деца, макар и не всекидневно и определено се забелязва промяна в посока положително мислене, приемане на другия, намаляване ревността, на кавгите и сдърпванията помежду им...
А за физиотерапията - всъщност в разстояние на няколко месеца сме правили и лазер-терапия - нагревки с лазер за 10 дни и обикновена физиотерапия - тия стандартните нагревки, пак за 10 дни... Не знам кое помогна де факто, но пробвах всичко, за което се сетих, само и само да не махаме сливицата. 
А има и други рецепти от народната медицина, освен споменатата, мисля че и Баба Ванга има, може да потърсиш нещо и да пробвате.  Peace

# 26
  • Мнения: 8 769
Според мен, нещата се подобряват в резултат от хомеоп. й лечение, пила е й есенциите на д-р Бах, а отскоро, всъщност, най-голямото подобрение, постигнато според мен, е свързано с книгата на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко - за деца от 3 до 12 г.", съвсем в началото сме още, правим утвържденията от там и с двете деца, макар и не всекидневно и определено се забелязва промяна в посока положително мислене, приемане на другия, намаляване ревността, на кавгите и сдърпванията помежду им...
О, да, аз тази книжка я имам за възрастни, но още не съм я прочела  Embarassed Съпругът ми я прочете обаче и остана много доволен. Смятах да купя детската след като прочета първата,но довечера съм "на книжарница". Ще взема и книгата на Луиз Хей.

За терапиите и нагревките да те питам-това с направление ли става (предписани от лекаря) или можеш свободно в някой МЦ да ги правиш?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
За нагревките - лазер-терапията я правихме по предписание от лекар, но не я поема здравната каса, плащахме си, докато другите нагревки бяха с направление от лекар УНГ и абсолютно нищо не сме плащали.

# 28
  • Мнения: 2 655
Много й се караме, и все за неща, свързани с брат й. Целия проблем идва точно от ревността й (напишването нощем, заглушаването, мастурбирането) - прави непрекъснато простотии, които не спират дори и при неколкократни нормални забележки. Вече минаваме действително на друг подход, само не зная как да си удебелим нервите. ooooh!
Тези проблеми няма да се решат с операцията.
Смени подхода. Научи децата да се обичат. Аз ги карам постоянно да си повтарят обичам те, да се целуват двете най-малко сутрин и вечер и ги уча, че когато мама и тате ги няма те двете ще си бъдат любими ще се обичат и ще си помагат.

Резултат: купувам обувки на КК на Али онзи ден, тя си ги избра, а докато ги плащам носи още един чифт същите по малки и за Малвина Laughing. Казвам, нямам пари, а тя ми обяснява къде имало скрити в чантата ми и че не можело на нея да купя, а на Мали не.
Имамме същите симптоми, без маструбирането.
Опитвам се да не и крещя, но ние имаме и виновна баба фитилджийка. #Crazy #2gunfire #Crazy

# 29
  • Мнения: 2 655
Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко - за деца от 3 до 12 г.", продават ли я и къде?

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко - за деца от 3 до 12 г.", продават ли я и къде?
Във всяка по-голяма книжарница я има. Купих я преди две седмици, може би...

# 31
  • Мнения: 2 655
Туфи, я забравете изследвания за известно време. Почнете с др. средства.
Аз давам Цитросепт, Кремена хомеопатични, мажа всяка вечер белтъка и говоря добри неща в ушите и уверявам те, че тях ги чува.
Обича песента на Лили "Детелини" #Crazy #Crazy #CrazyКолкото и тихо да и я изпея я чува!!!
Давай да обединим усилия и да действаме!

И аз ще разпитам в понеделник за нагревки, ама май е студено още и е нож с две остриета.
Още открих отва от баба Ванга:http://myshop.bg/vanga/index.html
тесто с билка кукуряк. Ще видя да я купя.

# 32
  • Мнения: 2 655
Операцията  най-лесният вариант, ами ако стане това:
http://bulgaria.actualno.com/news_106749.html
После накъде?

# 33
  • Мнения: 8 769
Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко - за деца от 3 до 12 г.", продават ли я и къде?
Във всяка по-голяма книжарница я има. Купих я преди две седмици, може би...
Да, аз смятам днес да отида до мола (нали ми е до в къщи) и от тамошната Сиела да пазрувам.
Смени подхода. Научи децата да се обичат. Аз ги карам постоянно да си повтарят обичам те, да се целуват двете най-малко сутрин и вечер и ги уча, че когато мама и тате ги няма те двете ще си бъдат любими ще се обичат и ще си помагат.
Да, това го правя, непрекъснато обяснявам. Даже забелязвам, че Филип винаги мисли за това, да има и за сестра му (било то шоколадово яйце, или плод, или играчка....), докато тя не се "сеща"...и това ме натъжава....
Операцията  най-лесният вариант, ами ако стане това:
http://bulgaria.actualno.com/news_106749.html
После накъде?

О, това май е от м.г. Спомням си, даже тук и форума беше полудял по този случай. Според мен това е някаква безобразна грешка на лекаи.
Съгласна съм, и затова казах, че не искам да действаме прибързано.
Цитросепта не ми хваща вяра, да си призная. Ползвах го през 2006 и нямам кой знае какви постижения.
Сайта за Ванга го зная, мъжа ми го беше открил преди време. Сега ще разгледам рецептите й отново.

# 34
  • Мнения: 3 506
Туфи, аз само да ти дам кураж и да ти кажа, че това с намаляването на слуха в периоди, когато много се караме, го наблюдявам доста често в последните две години при сина ми, в последната година от време на време и от болки се оплаква, но най-често е само намаляване на слуха, без нищо друго, един път беше се оплакал пък, че му "бучи", та ми беше изкарал акъла. Даже сега в момента е така, откакто изкара последното тежко боледуване (и откакто аз работя), та съм се замислила дали да не ходим по доктори.
В последните месеци същото явление наблюдавам при най-добрия му приятел - само че него го болят ушите, като му се скара майка му.
Мисълта ми е, че явно има много общо карането и може би трябва да опитате да понамалите тези епизоди. Знам, че е трудно, защото у нас е същото - двамата са много ревниви и непрекъснато има разправии, непрекъснато се бият и дърпат, и е ужас... Моята щерка и тя се напишква и нааква нощем, а пък синът ми имаше други проблеми... Абе дано все някога успеем   Wink

Сега ти чета последния пост - същото и у нас - малката винаги мисли за брат си (което не значи обаче, че не ревнува), а той - ако може да измисли как да я прецака за нещо, най-добре ще му е...

Пела, как да ги насилваш да се обичат, бе... На сила хубост не става... Ми поне да се научат да се понасят  Tired

# 35
  • Мнения: 8 769
Мария, явно е това, което наблюдаваш и ти. Благодаря ти за включването!  Hug
Предните два дни доста поизчетох и си наредих пъзела.
Категорично се отказвам от операция за момента, ще говоря довечера и със съпруга ми, сигурна съм, че ще ме подкрепи.
Действаме по другите неща-дори днес имам вече две малки победи-успях да се въздържа на два пъти да не се скарам и на двамата, а само да направя строга забележка без повишаване на тон.
Пела, как да ги насилваш да се обичат, бе... На сила хубост не става... Ми поне да се научат да се понасят  Tired
Абе да ти кажа и на мен ми направи впечатление, ама заета с другите работи, забравих да го отбележа в поста си Joy Joy Може би е искала да каже, че им обяснява, че е хубаво да се обичат. Аз непрекъснато им насаждам, че те са си най-близки и че ще се подкрепят и вярват цял живот, че никой няма да ги обича така, както те двамата....ей такив ми ти работи... Crazy

# 36
  • Мнения: 2 655
Пела, как да ги насилваш да се обичат, бе... На сила хубост не става... Ми поне да се научат да се понасят  Tired
Насилваш ли съм писала? newsm78 Или така е прозвучало newsm78
Не не ги насилвам. Използвам моментите, когато се събудят сутрин и са нежни и мили. Просто им напомням, че трябва да се целунем за да ни върви деня и да свършим 1000 неща и да можем да играем после заедно. Водим Мали на яслата, а кака й и отваря вратата и тя дава целувки и на двете ни и т.н. Laughing Но понякога и аз викам... не съм идеална.  #CrazyПреди дни имах купища недоволни клиенти, на които не бях свършила работата (децата бяха болни около месец, а аз не съм си свършила работата, разбира се) и като се прибрах бях бясна... Е предполагате ли какво последва!
Всички си легнаха в 20:30 след гоооооооооолям скандал, а Али цяла нощ кашля ( за справка ГНМ). Whistling

# 37
  • Мнения: 3 506
... а Али цяла нощ кашля ( за справка ГНМ). Whistling

Даа, откакто знам за ГНМ се чувствам пряко или косвено виновна за почти всички болежки на децата...

Пела, всъщност написала си "карам", и аз се унесох в мисли как точно бих могла да накарам сина ми да целуне сестра си, като той доскоро даже не искаше да и говори - говореше с нея чрез трето лице "Мамо, кажи на Ния еди-какво-си", а при отказ на третото лице да се ангажира с диалог - просто постигаше това, което иска с действие - изтръгване на играчка, бутане и т.н........... Да не ти казвам нервичките ми на какво дередже са Tired

# 38
  • Мнения: 2 655
Мария, аз постъпвах така с крясъци и викове към детето, докато от друго мястоосъзнах и ми помогнаха да разбера, че обичам децата и не те ме дразнят, а околните. В случая баба им, живееша в един двор с нас, но в отделни домакинства и баща им.


Туфи, виж и това тук :
http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=3567

Пратих го и на Кристиан, но той ми писа, че не препоръчва операцията.

Аз ги чувствам нещата така, най-лесно е режене хоп и готово, ама като правиш салата и срежеш един домат после почваш да страдах, ах какъв чуден домат беше, ама сега не е. Искам пак обратно, но няма връщане!

И не забравяй: болестите няма да престанат или ако престанат ще се преместят на др. място в по сериозна форма ( напр. бронхит, ако не е правила до сега). Така е и по хомеопатичните принципи. На мен ми е още по трудно, мъж ми не иска и да чуе за друга алтернатива изв. операцията. Питай Кремена, тя ще ти каже що за птица е, ама мама подклажда огъня.

Малко офф: чудя се само не можем ли тези мъже да ги вземаме без майките им? Просто като се оженят вече да нямат никакъв достъп до мама, че мама много пречи! Laughing Ей сега ги заведох на детска градина и ясла слагам си Sunglasses очилата и се мятам по задачи.

# 39
  • Мнения: 2 655
Възпаление на сливиците- тонзилит(ангина)

Конфликтен шок: тип”Невъзможност да преглътна залък ( тъй като не мога, или също, тъй като не искам, т.е. трябва (или искам)да изплюя залъка, но не бива.)
Пример: Жилище, което бих желал/а да наема, вече е дадено на друг; дете, което иска да изплюе спанака, но трябва да го преглътне.
Активна фаза на конфликта: уголемени, нацепени сливици (увеличени сливици, хипертрофия на сливиците)
Лечебна фаза: възпаление на сливиците, гнойни сливици

Сега го видях в ГНМ. Вие каратв ли я насила да си дояжда храната у дома?
Нашата баба винаги и натъпква и последната лъжичка. Сега ще започна да я питам какво иска да яде и да го приготвяме вечер двете?
Не знам дали е добре, но ще пробвам? Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 2 655
СЛИВИЦИ (възпалени) – Взема се от билката разгонче, която расте във вода и е най-лечебна към средата на месец март. Счуква се добре, размесва се със свинска мас и след като се намаже сместа на парче памучен плат, се прави компрес на гърлото.
СЛИВИЦИ (възпалени) - Изсушени коренчета от кукуряк (хората от Петричкия край го наричат „спреж'') се стриват на прах. Омесва се малко тесто от вода и брашно и от него се прави лента - дълга и широка, колкото е необходимо, за да обвие врата на болния. Лентата се поръсва със счукана билка и с нея се обвиват вратът и гърлото така, че добре да обхване сливиците. Особено добре действа при подути сливици, защото ги свива и премахва възпалението. При децата времетраенето на компреса е не повече от половин час. Прави се 2-3 пъти до премахване на възпалението. Възрастните могат да преспят с компреса 1 нощ.
СЛИВИЦИ (Възпалени + трета сливица) - Прави се лента от меко тесто така, че да увие шията и врата на болно-то. Счуква се на ситно изсушен корен от билката спреж (кукуряк) и се наръсва обилно на тестената лента. Завива се добре гърлото на болното, като се внимава да се покрият и сливиците. Отгоре се прави превръзка от бинт или памучно платно. За малките деца лечението е от 30 минути до 1 час, един-два пъти, за по-големите деца превръзката да стои 2-3 часа, а за възрастните - цяла нощ.

Това е от баба Ванга!!!
Тук ще слагам всичко, до което се докосна и е интересно!

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Възпаление на сливиците- тонзилит(ангина)

Конфликтен шок: тип”Невъзможност да преглътна залък ( тъй като не мога, или също, тъй като не искам, т.е. трябва (или искам)да изплюя залъка, но не бива.)
Пример: Жилище, което бих желал/а да наема, вече е дадено на друг; дете, което иска да изплюе спанака, но трябва да го преглътне.
Активна фаза на конфликта: уголемени, нацепени сливици (увеличени сливици, хипертрофия на сливиците)
Лечебна фаза: възпаление на сливиците, гнойни сливици

Сега го видях в ГНМ. Вие каратв ли я насила да си дояжда храната у дома?
Нашата баба винаги и натъпква и последната лъжичка. Сега ще започна да я питам какво иска да яде и да го приготвяме вечер двете?
Не знам дали е добре, но ще пробвам? Rolling Eyes

Като се замисля, преди дъщеря ми почти на всяко боледуване правеше гнойна ангина, беше много злояда, не обича да яде много храни и храненето е било винаги голяма мъка, никога не съм виждала връзката, но в един момент просто ми писна, оставих я да яде сама и то това, което иска, по толкова, колкото й се яде и когато е гладна, и в ДГ казах да не я насилват и никога да не я заплашват с нещо, щото не си била изяла яденето, и боледуванията престанаха /беше в първа група/! И сега се храни много добре, изяжда повече от мен, продължава да не яде дадени храни, но не може всички да обичаме едни и същи неща! И остава залък примерно - голяма работа, като не й се яде, не яде повече и това е!  Peace

# 42
  • Мнения: 2 655
Аз очаквам да пишеш точно какво ще предприемете?
А направихте ли консултация със втори специалист?
Кой консултира пръв?
И кой каза за тази макаричка?
Пиши подробно. Мерси!

# 43
  • Мнения: 8 769
Тъй, значи поред, защото тия дни не можах много да чета и пиша.
Пела, линка, който си дала е много хубав. Благодаря ти!
Нещата, описани от Кристиян са много верни за моята дъщеря, само дето тя не е огнен знак, а въздушен (водолей). Ще се регистрирам там, и ще пиша и за моето дете.
Само не съм съгласна със съвета му за операцията. Wink
Но пък прочетох и рецептата ти с белтъците, и смятам да започвам и нея. Crazy
Относно храненето-да, имахме момент, в който я карах да яде, но не и насила. По-скоро я убеждавах. И ако не поддаде-нe я насилвах. В дг съм забранила да я насилват и там няма проблеми. Ако говорим за прочита на ГНМ, който си дала, не ми се връзва чак толкова, защото тя почти не боледува, ангини е имала само две, на около 2.5 и 3г. Уча я да опитва храната, а не да казва само от пръв поглед че това не става за ядене. В повечето случаи, нали се сещате, става въпрос за полезни неща.  ooooh!

Аз очаквам да пишеш точно какво ще предприемете?
А направихте ли консултация със втори специалист?
Кой консултира пръв?
И кой каза за тази макаричка?
Пиши подробно. Мерси!
Точно какво ще предприема-ами аз писах вече, няма да правим операция. Поне засега.
Да, направихме консултация с втори специалист. ТОй също беше категоричен, че намалянето на слуха се дължи на третата сливица и направо каза да я махаме и да слагаме макарички. Втория лекар бе Д-р Димитър Кристоф, д.м.
Пръв консултира д-р Марио Милков, той прави на два пъти тимпанометрия.
Макаричката я казаха и двамата. За макаричките няма да пиша подробно, защото тук във форума има много нещо изписано (за лично оттук научих за тях, а после говорих и с майкли, които са минали по този път).
Пела, когато успея, ще ти се обадя, за да се чуем по тел.
Засега обаче се насочих към всички видове други методи за намаляване на сливицата и оправяне на слуха:
- ГНМ (говорим си хубави неща, работим усилено към поведенчески промени у нас и в детето)
- есенции на Бах
- мама терапия (правя я от три дни, паралелно и на двамата; не нзая дали си внушавам или не, но като че има някакви промени у Филип, докато при дъщеря ми не; зная, че там резултата е много по-бавен, обаче, трябва да се прилага поне 3 месеца; абсолютно съм убедена в мощта на съзнанието/подсъзнанието!)
- хомеопатията е ясна
- ще опитам тези компреси с белтъка
- капя разтвор на хималайска сол в носа
- капя във водата за пиене сребърна вода; ще кяпа и в носа
-ще проверя за нагревките и физиотерапиите, споменати от bendji2710

Ако на някой друг му хрумне още нещо, да пише.

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 22:31 от Доня Туфиня

# 44
  • Мнения: 2 655
На каква възраст са децата ти?

# 45
  • Мнения: 8 769
На каква възраст са децата ти?
В подписа ми ги пише - на 5 и на 3 г. Grinning

# 46
  • Мнения: 2 655
Засега обаче се насочих към всички видове други методи за намаляване на сливицата и оправяне на слуха:
- ГНМ (говорим си хубави неща, работим усилено към поведенчески промени у нас и в детето)
- есенции на Бах
- мама терапия (правя я от три дни, паралелно и на двамата; не нзая дали си внушавам или не, но като че има някакви промени у Филип, докато при дъщеря ми не; зная, че там резултата е много по-бавен, обаче, трябва да се прилага поне 3 месеца; абсолютно съм убедена в мощта на съзнанието/подсъзнанието!)
- хомеопатията е ясна
- ще опитам тези компреси с белтъка
- капя разтвор на хималайска сол в носа
- капя във водата за пиене сребърна вода; ще кяпа и в носа
-ще проверя за нагревките и физиотерапиите, споменати от bendji2710 [/quote]

Иаз получих разтвор от Кремена, чакам го днес да стане.
Есенциите на Бах, какво точно даваш?
Сребърна вода и давам сутрин и вечер по една лъжичка, а как слагаш във водата и колко?
Днес ще видя мама терапията, при мен проблема е следния: аз съм скапана и обикновенно заспивам преди тях, но щом казваш че има ефект ще прочета и пробвам.В колко ги слагаш да спят?
И като светнеш лампата после не се ли събъждат?
Или четеш на фенер?

Купи ли книгата?

Днсес ще видя за тази билка кукуряк от билкаря?
Ще питам и за др. билки и ще ти пиша. Али обича чай и там да атакувам.

зАБРАВИХ: Мед ще видя какво казват и пишат за него.

Ох и аз съм се побъркала.

Ние правим ангини. Ето 5 дни сме здрави, когато я попитах някои тъпче ли ти храна в устата, не мога  да ти опиша какво избълва срещу баба си, лелята и госпожите в детската. Забраних на баба й да се доближава до нея. Днес ще говоря с госпожите в детската. Снощи кашля и балнува чак за някаква салата ( а тя не обича салата, яде само краставици, доскоро не ядеше и тях но Малвина я научи Laughing)Ще пиша като се пребера у дома.

# 47
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Пела,мога ли да те попитам в тази тема - за компреса с белтъците -
1.Задължително ли трябва да са разбити с миксер? ( моят изгоря преди време и аз ги поразбих на ръка с пудра захар) .
2.Един белтък ми идва много - стига ми за 3-4 мазания, като намажа и останалата смес я съхранявам в хладилника  .Така става ли или ти успяваш да намажеш целия белтък ? ( ако е на сняг може би ..)

и най-важното  :
3 . Моята коконка не обича да я мацотят с каквото и да било - хленчи,мрънчи ,оплаква се ,протестира . То не бяха  " Ама много ме мъчите с тези компресиииииии "," Ама още колко ще ме мажетееееееее"  и прочие . След като толково й е неприятно и се измъчва от компреса и психологически отхвърля това ,което би трябвало да й помогне ,доколко то ще има лечебен ефект? В крайна сметка отново я карам да "преглътне"  нещо ,което тя не иска ,което е първоизточник на проблема с 3-тата сливица. Твоята Али как приема компресите ?

# 48
  • Мнения: 2 655
Пела ... за компреса с белтъците ...
Купих пресни яйца от една баба. Всяка вечер разбивам прясно. Имам миксер, които е на поставка и бърка сам. Включвам го и докато измия едното дете белтъка е разбит слагам 3 суп. л. пудра захар. Обилно намазвам вратлето и поставям хартия(от тези домакински рола). После бинтовам с бинт и така спи цяла нощ.
Още преди първият път говорих на дълго и наширока с Али. Тя знае, че баща й иска операция. Обясних и как компресите са приятни и кожата й ще стане много мека и пухкава, а когато се излекува и сливицата се смали ще ходим на басейн. Тя обожава водата. До днес не е направила проблем. Сутрин си пипа вратлето и казва, виж мамо колко е мекичко и това е.
Още хърка, но все пак денс е 13 ден.

Купих книгата и започнахме утвържденията.
Остава ми само майчината терапия, но...

# 49
  • Мнения: 703
Много е хубаво, че и тук има тема за третата сливица  Grinning
Нас преди няколко дни ни уплашиха, че ни е трета степен и "може" да се наложи да се вади. Но понеже за първи път имаме проблем и детето като цяло не боледува засега ще се лекуваме- с традиционна медицина, но търся всякакви алтернативи, само и само да се свие пустата сливица. Започнах да му давам сребърна вода на гладно / по 1 чаена лъжичка в 1/2 чашка вода /, както и да му я пръскам в носа; може би ще пробвам и някой друг метод, като например с белтъците...Иначе преди да отидем на УНГ пробвахме с хомеопатия и алое вера, но не ни помогна. Ще видим...Взехме и твърдо решение за море, което поради "очакването" ще трябва да е юни, ама по-добре без хич. Ами успех на всички!  Grinning

# 50
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Купих пресни яйца от една баба. =====

Пела,благодаря ти за отговора. Аз поради липса на миксер ще продължавам да разбивам с вилицата и ако след 20-ия ден още хърка ще купувам миксер и пак. Надявам се да не е в миксера разковничето .
Снощи влязох в стаята й и хъркането беше по-скоро мъркане - не така гръмко като да дрънчи дограмата  Simple Smile Не знам дали е било само моментно или дава вече някакъф ефект.  Ние правим компресите само от 10-ти май  . Ще я проверявам тази вечер по-често и ще пиша .
В една друга тема бях писала за компреса с извара - 2-3 дни се чудеше да се разболее повече или да оздравее ( Т-ра,кашлица ,хрема ..) . След като и направих компреса с мед и извара - на другия ден беше като нова. Та мисълта ми е - има истина в тези компреси .

# 51
  • Мнения: 8 769
Есенциите на Бах, какво точно даваш?
Сребърна вода и давам сутрин и вечер по една лъжичка, а как слагаш във водата и колко?
Днес ще видя мама терапията, при мен проблема е следния: аз съм скапана и обикновенно заспивам преди тях, но щом казваш че има ефект ще прочета и пробвам.В колко ги слагаш да спят?
И като светнеш лампата после не се ли събъждат?
Или четеш на фенер?

Купи ли книгата?

Днсес ще видя за тази билка кукуряк от билкаря?
Ще питам и за др. билки и ще ти пиша. Али обича чай и там да атакувам.

зАБРАВИХ: Мед ще видя какво казват и пишат за него.
Сега ги мислим есенциите. Имам да отговарям на някои въпроси, но от липса на време за съсредоточаване не съм стигнала до тях. Когато е решено, ще споделя.
При всички случаи ще си купя целия комплект, защото възнамерявам всички да се възползваме от тях, не само Кейти.
Сребърната вода-слагам на око в чашите за пиене и в шишето за вода за дг. По около 10-тина капки.
Мама террапията-трудничко е. Децата ми лягат късно. Заспиват не по-рано от 23 ч. Няма начин да заспим по-рано от тях-просто не ни оставят. Не винаги ми е проблем, защото в повечето случаи заспиваме след тях. Но когато се случи като вчера, беше адски трудно. Предната вечр (или по-точно сутрин) бях спала само 2 часа (от 6 до 8:30ч) и едвам се държах на краката си. Заспаха в 23 ч., като и аз задрямах с тях. После обаче с усилие на волята се събудих и използвах 20-30-те мин до терапията да се изкъпя. Съсредоточавам се много и чета. Няма как.
Децата ми заспиват на нощна лампа и аз чета така. Чета на глас, не се събуждат.

Купих книгата, но виждам, че и ти си успяла. За тези, които не знаят-струва 16 лв. Още не съм започнала с утвърждаването, обаче  Embarassed

Медът е велико нещо! Радвам се, че моите деца обичат мед и го ядат винаги с огромно удоволствие.
mona, ако хомеопатията не ви е помогнала, то има множество причини за това. При нас имаше период, когато сливицата се сви (и останалите две също), но явно има други причини, поради които се увеличи пак (аз в същност ги разбрах кои са). Така че, дано се разминете с операцията, само дето не съм убедена, че конвенционалната медицина ще оправи генералния проблем за това. Wink
На нас и Зиртек ни изписваха и какво ли не. Не ги ползвахме; нямаше задълбочаване на проблеми. Както писах по-горе, децата ми не са боледували сериозно от онази ужасна зима на 2005/2006 г. Grinning

# 52
  • Мнения: 2 655
Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes Shocked ShockedАз я взех за 6.99 лв има детенце с червени дрешки и сини очи отпред на заглавна страница...

# 53
  • Мнения: 2 761
Вижте тези свещички,може да ви свършат работа:
http://www.samozdrav-bg.com/28.370.0.0.1.0.phtml

Има ги и по дрогериите.

"Подсъзнанието може всичко"-голямата книга,която даже е по-хубава я има в нет-а.
http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=20&LangID=0&Letter=%CA

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 17:26 от Omega

# 54
  • Мнения: 8 769
Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes Shocked ShockedАз я взех за 6.99 лв има детенце с червени дрешки и сини очи отпред на заглавна страница...

Ох, обърках се, моля за извинение. Crazy
Да, 6.99 лв. е, а другата, която която купих заедно с нея е 16 лв. - "Излекувай живота си" на Луиз Хей.
Omega, благодаря ти за линковете. По принцип свалям разни четива, но ми е много по-лесно да чета книга в ръце, а не на компютър. Имам и двете книги за подсъзнанието вече  Grinning
За свещичките-знам за тях, обаче не съм много убедена специално за слуха дали биха имали някакво въздействие...Дори наскоро коментирахем с наши приятели, които ги позлват, но предимно профилактично....Абе нищо не пречи да опитаме  Thinking

# 55
  • Мнения: 2 761
По принцип свалям разни четива, но ми е много по-лесно да чета книга в ръце, а не на компютър. Имам и двете книги за подсъзнанието вече  Grinning

А..и аз не мога да чета на PC-то.Мъжа ми ги разпечатва на работа,за сметка на работодателя. Wink

# 56
  • Мнения: 81
Чета и немога да повярвам. Моята дъщеря се разсипва от бронхити / за 18 месеца има 8 бронхита, 2 пневмонии и 2 отита/ На всичкото отгоре е и астматичка. В деня на операцията за махане на трета сливица и изби първата пъпка от варицела, след като 10 дни преди това я бях спряла от ясла за да не се разболее и да е възможно най-здрава /като това не включва съполи и кашлища, които са почти постоянни/. Бях на 100% сигурна че ще я махна тази проклета трета сливица, но сега ще опитам всичко което сте писали.Дано има успех.

# 57
  • Мнения: 2 655
Тери-йо чудесно е, че се е провалила операцията Ви!
Поне от моята камбанария!Ео ставаме три в борбата с третата сливица.

Силно вярвам, че това което трябва да науча ми се предоставя от заобикалящият свят. Това и още няколко др. утвърждения си повтарям тези дни. Така разговаряйки с любимата госпожа на дъщеря ми, установих че и тя е имала подобен проблем. Каза ми: вдигала съм 40 градуса температура и майка ми пак не ми я махнала. Сега няма и помен от нея, но е разочарована от опрерациите. На 4 деца са махнали сливиците от групата на Али. Двете не са се върнали, а другите две пак имат сополи и кашлят. Това ми обясни тя и ме подкрепи в борбата.

Е Тери-йо както си разбрала у дома само аз вярвам, че ще успея. Никой не ме подкрепя. Всичките ни близки смятат, че като оперираме, ще решим проблема. Аз вярвам, че операцията под каквато и да е форма е енергиина намеса и размества чакрите. Това води до др. последици. Знам, че щом е там трябва да я има. И ако я премахнем сега болеста или огнището ще се премести по навътре в друг орган. Майките тук мисля, че за да пишат в тази тема вярват в подобни неща.
Прочети темата за ГНМ, от там ще си направиш и др. изводи за това състояние и причините, които са довели до него. Работи върху причините.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 129
Здравей Пела, би ли споделила според теб има ли ефект от компресите с белтък и пудра захар?

# 59
  • Мнения: 703
Ще следя темата с интерес  Peace
Аз засега давам сребърна вода и пръскам в нослето.
Този кукуряк откъде се намира и задължително ли е върху тесто, че нещо не съм по месенето? Confused

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Ще копирам един пост от темата за третата сливица:  Hug


само за сведение, дете, лекувано с хомеопатия, със същата като на Виктор диагноза, при повторен преглед при френгов е доста по - добре и няма да го оперира за сега, а го беше планирал и не го за операция
Избора е на всеки родител, за и против винаги ще има, нали Peace
Това дете е моята дъщеря. Аз писах и тук преди 2 месеца. Тогава бяхме за пръв път при Френгов. По мои наблюдения тя не чуваше добре, сополи течаха цяла зима, започна да спи с отворена уста и да хърка, дъхът й беше с лоша миризма сутрин. Докторът постави диагноза серозен отит и на двете уши, тимпаниграмите бяха прави линии, третата сливица - II-ра степен. Написа ми рецептата с обичайните 5-6 неща.
За сведение само казвам, че аз лекувам децата само с хомеопатия от 2 години, но точно за тази операция бях положително настроена и бях готова за операция. По тази причина поисках направление от педиатърката и записах час на Дара при д-р Златков шеф на УНГ отделение в Токуда. Исках освен второ мнение от специалист, операцията да мине по ЗК. Докато си чакахме реда в Токуда /2 седмици/ й давах предписани от хомеопатката ни капки. Не съм спазвала нито едно от указанията на Френгов, не е пила сироп за кашлица дори пък камо ли противоалергичния Ксизал. Златков потвърди диагнозата, но каза, че едното ухо е по-добре от другото, само на едното ще трябва макаричка дори ни записа ден и час за операция.
Много се чудих и много се колебах, но все пак се върнах при педиатърката за направление за хоспитализация и за да направим нужните изследвания. Тя за мое най-голямо учудване започна да ме разубеждава. Тогава тук във форума прочетох за една рецепта на Димков - компреси с белтък и пудра захар, всяка вечер в продължение на 20 дни. Малко по малко започнах да се отказвам от операцията и в деня преди нея реших окончателно да не я правим. Междувременно хомеопатката ни й беше дала и доза от конституционалното лекарство на детето. И така комбинирахме Димков с хомеопатия. Някъде в тези 20 дни Дара спря да хърка, сополите изчезнаха.
Онзи ден в петък заведохме Дара на контролен при Френгов. Той отсече - третата сливица е абсолютно здрава! Течност в ушите обаче все още има като дясното е по-зле /там тимпанограмата беше отново права линия/, а лявото по-добре /там се появи скромно триъгълниче в ляво/. Докторът отчете това като положителен резултат от медикаментозното лечение. Аз не съм му казвала нищо за хомеопатия и компреси, за да не се настрои негативно към нас. Исках да е неутрален. Каза, че няма да оперираме сливицата за сега, евентуално септември ще проследим течността в ушите и ще преценим дали да се слагат макарички или не.
Заради тази течност се навих да я заведем при въпросния Рангел - дърпача на уши в Монтана. Хомеопатката ни ми го беше споменала /била водила нейния син преди 20 години при него дъъълго преди да чуе нещо за хомеопатия и т.н./, после и от други хора чух добри отзиви за него. Та Виктор и Дара бяха в събота да им дърпат ушите  Wink
Ще изчакам 20-тина дни и ще я заведа отново при Френгов. Искам да видя пустите равностранни триъгълници и тогава ще му разкажа как сме постигнали отличния резултат  Grinning

Желая ви успех в борбата с пустата трета сливица!!!

# 61
  • Мнения: 1 568
 Simple Smile
Да, този разказ е повече за тази тема  Peace

# 62
  • Мнения: 8 769
Бенджи_2710, браво на вас!
И аз, както знаете се боря с третата сливица на дъщеря ми и с намаления й слух.
Сега започвам с компресите с този белтък. Искам да попитам дали са за през лято тия неща? Няма ли да е мног задушно на детето?

Пела, как сте? Докъде я докарахте?

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 11:56 от Доня Туфиня

# 63
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Та Виктор и Дара бяха в събота да им дърпат ушите  Wink

 #Crazy

силно се надявам  Praynig, да е някаква шега това...   Praynig

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Доня Туфиня, не е мой разказа, само го видях в другата тема и си помислих, че е по- добре да го има и тук и го копнах.  Wink
Браво на Смайли.  Hug

# 65
  • Мнения: 8 769
Доня Туфиня, не е мой разказа, само го видях в другата тема и си помислих, че е по- добре да го има и тук и го копнах.  Wink
Браво на Смайли.  Hug
Ох, голям съм слепок, извинявам се. Аз малко се позачудих защо така ми се разминават леко нещата ти, ама нямах време за повече чуденки и се изказах неподготвена.
Браво на Смайлиsmile3501Даваш ми кураж!  bouquet
Смайли, кажи за този белтък (ако въобще погледнеш темата...), моля те! Както и някаква дозировка правиш ли на тези продукти или както дойде?

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 15:17 от Доня Туфиня

# 66
  • Мнения: 1 568
Поглеждам я темата, поглеждам ... щото се надявах на мен някой да ми вдъхне кураж Simple Smile

Компресите правихме и ние в жегата. Не беше много комфортно от тази гледна точка, но не беше и твърде неприятно. Детето се съгласи с нас, че е за добро и не се тръшкаше.
Към 15-тия ден обаче й се появи съвсееем леко обривче на гърлото, не може да не запарва, но то само си мина, не я е сърбяло много.

Нямам точни пропорции за компреса - един белтък прясно сварен го рендосвах и поръсвах с 2-3 ч.л. пудра захар. Слагаш на една марля, голяма колкото да покрие гърлото и прикрепяш с бинт около врата. Сместта започва веднага да отделя лепкав сок, но не излиза извън превръзката.
Така поне 20 дни.

# 67
  • Мнения: 8 769
Сварен ли? Аз от Пела като че разбрах за суров? Ох, къде беше тази рецепта, цял преди обед я търсих и не можах да я намеря.... Banghead

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 15:14 от Доня Туфиня

# 68
  • Мнения: 1 568
сварен.
така я пише рецептата в сборника на димков. и педиатърката ни така я знае.
каза ми, че е дала резултат и при други нейни пациенти още преди да я пробваме ние.

# 69
  • Мнения: 109
Момичета, четох темата три пъти подробно и с голям интерес.
Моят син вече е на 6 години, но  откакто се е родил все е с отворена уста, не диша почти през нослето, хърка по време на сън( а и не само), сливиците му са уголемени, често правеше ангини и вечно има сополи. Водили сме го при всякакви лекари, но честно казано никога не е бил диагностициран специално за трета сливица. Преди няколко дни пак се разболя. Личната лекарка каза, че е крайно време да се замисли сериозно по въпроса( това по повод, че бяхме ходили на хомеопат заради тези пусти проблеми, но пък не попаднахме явно на точният човек), и че небцето му вероятно ще започне да се деформира, даже може и да е започнало вече. Съпругът ми твърдо е решил като се пооправи малко детето да го водиме в ИСУЛ( ако се пише така) и, ако докторите кажат, че се налага оперативна намеса....Нали се сещате. Плахо предложих да потърсиме друг хомеопат, но ме отряза - да видим какво ще кажат специалистите. Ако се произнесат за рязне- значи рязане.
Вики вече претърпя една операция като беше на 3 години - хидроцеле. Беше много травмиращо и за мен, а пък за детето да не говорим. Не искам пак да преживее същото. И ще се постарая да направя всичко възможно да го педотвратя.
От 20 юни най упорито му прилагам следното:
= сребърна вода - сутрин и вечер
= разбит белтък(суров) с пудра захар на вратлето всяка вечер и за цялата нощ
= Мама терапия
= чай от лайка и липа ( имаше температура, но с този чай я свали)
= чай Бронхолин -  по 1-2 ч.л. през един час.
Ще го правя 20 дни и после почивка.
Не знам дали си въобразявам, но мисля, че хъркането намаля. Спи доста по-спокойно.
А и напоследък бях забелязала, че венците му са станали червени и сякаш набъбнали( аз имах много проблеми с венците като малка- кървящи, червени, подути;казаха, че имам гингивит,ходех на разни терапии - и ме беше страх да не е наследил от мен тази гадост) Тези обаче ми направи впечатление, че са станали разови и не изглеждат подути. Може би е от сребърната вода.
Това е за сега. Ще пиша пак.
Успех на всички.

# 70
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мили майчици...

Не е безопасно дишането през устата... Има лоши (невъзвратими) последствия.
Прилагайте каквито желаете методи за "лечението" на 3-та сливица, само внимавайте в сроковете.
С най-добронамерени чувства. bowuu

# 71
  • Мнения: 109
Шани, съгласна съм с теб и не отричам, че се случва да има и негативни последици от домашно лечение.
 Но както казах ще направя всичко възможно( без да прекалявам и без това да вреди на детето), за да се избегне операция.
Ако обаче нещата се окажат необратими...Не знам.
Дано да не се случи. Имам вяра.
Всичко ще бъде наред.

# 72
  • Мнения: 8 769
Бобя, защо не пробваш и тия компреси със сварения белтък и пудра захар? Аз от осем дни ги прилагам на дъщеря си, и честно казано хъркането почти спря (рядко се чува, спи повечето време със затворена уста). Много е горещо, но детето явно иска наистина да ги пребори тези сливици (след едно кратко боледуване, което мислехме за скарлатина, сливиците много й се увеличиха, а снощи забелязах, че лявата е вече много намаляла) и търпи. Милото!
Пробвах и на сина ми, защото той по рождение има огромни сливици и хърка като възрастен, когато спи, но очевидно защото е по-малък и по-инатест от сестра си, не ми позволява да му налагам компреси. Ще го метна когато захладнее, тогава може да е по-навит  Wink
Бих ти препоръчала да пробвате и с друг хомеопат, по-добър. Ефект няма да има веднага, може да обясниш на съпруга си.
"Специалистите" обикновено са категорични-режем ....пък после ще видим. Прекалено агресивно ми се струва на мен такава практика... Naughty

А, да, започнах и есенции на Бах от три дни. Препоръчаха ми също и промивки на нослето със солена вода, но когато ги започна, ще разкажа по -подробно.

Помисли и за перления прах, в една друга тема (мисля, че не беше в тази newsm78) имаше линк към един сайт, описващ перления прах, ето го:ТАЙНИТЕ НА МАЛКАТА ПЕРЛА.
А ето какво пише в уикипедията за него: перлен прах

Успех!

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 10:24 от Доня Туфиня

# 73
  • Мнения: 109
Благодаря за инфото, Доня Туфиня Hug
Ще разширя обсега на действие Grinning
И аз много искам да го отведем при друг хомеопат, но мъжа ми рече чак след като се произнесат специалистите ( и то евентуално). Мислех да водя детето на своя глава, но не ми се правят разни конспирации Grinning Ще настоявам да отидем и при друг.
Аз белтъка го прилагам вече 7 дни и точно като теб наблюдавам намаляване на хъркането. Детето започна да диша доста по-тихо. Понякога даже ставам да го проверя дали диша, защото не го чувам hahaha Спи с отворена уста, обаче диша през нослето - една вечер си сложих ръката пред лицето му, за да проверя. Похърква още, а и нослето работи, но ще се справим.
Значи казвате, че е по- добре със сварен белтък? Още довечера почвам да го варя.
Пак ще се включа. Поздрави  bouquet

# 74
  • Мнения: 506
Пела Дъщеря ми е с трета огромна и сочна сливица и на мен ми се иска да не стигаме до операция - но няма как май при нас! Rolling Eyes Малката е на 2г. 7м. , при съвсем малко зачервяване вдига рязко висока Т-ра, минахме й през Т-н гърч ( ужасен ), когато й се запуши нослето и сливицата е подута правим нещо като спазми, защото няма просто откъде да диша  , имаме и сенна алергия с обриви и кашляне, и ме увериха, че всичко това идва от сливицата и трябва на всяка цена да я махнем до края на месец октомври тази година! ( дори няма да имаме 3г.) ако мислиш, че не е толкова опасно при вас и можете да минете и без да я махат - недей, но ако е по сериозно, както е при нас с тези Т гърчове, то не му мисли и я води на есен!
успех, дано на вас ви се размине! Hug  bouquet
 И ако някой има подобен на нашия проблем  свързан с третата сливица, моля за съвети, че се изчерпах от към идеи!! Hug Peace

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
nikiki, наличието на алергия е противопоказание за махането на третата сливица. Да не стане така, че след ваденето й всяка инфекция да слиза директно в гърдичките и да прави пневмонии. Консултирай се и с друг лекар дали е наложително махането й, пробвай и алтернативи: хомеопатия, народна медицина, физиотерапия,..... Изчакайте...
А детенце е й много малко още...  newsm78

# 76
  • Мнения: 506
nikiki, наличието на алергия е противопоказание за махането на третата сливица. Да не стане така, че след ваденето й всяка инфекция да слиза директно в гърдичките и да прави пневмонии. Консултирай се и с друг лекар дали е наложително махането й, пробвай и алтернативи: хомеопатия, народна медицина, физиотерапия,..... Изчакайте...
А детенце е й много малко още...  newsm78
Това не го знаех!  newsm78
 Заведохме я при една от най-добрите УНГ тук, но тогава още алергията й не се беше развила толкова,  лекарката в началото беше против махането й, но като я видя....реши, че ние сме едни от малкото за които е задължително махането, да малка е, през октомври ще е на 2.г. 11м., главната причина за да иска да я махнем е този  жесток и опасен температурен гърч (близо 42 гр. за около 40мин.)  Shocked  до който стигнахме от една "простичка" гнойна ангина! Tired
Разбира се, че търся и друго мнение, затова на 16-ти сме и на алерголог, да видим там какво ще се каже! Tired едните казват, че всичко идва от третата сливица, други , че нямат нищо общо нещата, а аз .....аз имам чувството, че до колкото повече специалисти се допитам, толкова повече ще се разминават и объркват нещата! Whistling
 

# 77
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
nikiki,опитахте ли с хомеопатия ? Дъщеря ми първия път не се повлия,но вярвах на хомеопата ни,отидохме пак и сега не хърка,спи със затворена уста. Той ме предупреди,че при боледувания може пак да се уголемява и после като оздравее пак ще спада  ,но като цяло когато е здрава няма да хърка и да диша през устата.
Аз бях започнала с компресите с белтък ,но към 10--12 ден спрях ,защото започнахме с хомеопатичното  и не исках да смесвам двата метода.
А и Т-рните гърчове,алергията се влияят добре от хомеопатията . Гледам, че си от Варна -има добри хомеопати тук .

# 78
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
nikiki, наличието на алергия е противопоказание за махането на третата сливица. Да не стане така, че след ваденето й всяка инфекция да слиза директно в гърдичките и да прави пневмонии. Консултирай се и с друг лекар дали е наложително махането й, пробвай и алтернативи: хомеопатия, народна медицина, физиотерапия,..... Изчакайте...
А детенце е й много малко още...  newsm78
Това не го знаех!  newsm78

не го знаеш, защото е пълна глупост.   Crazy
Ако има някакви "отговорници" за НЕслизането на инфекции в белите дробове, то това за останалите 2 сливици.
3-тата няма нищо общо и не служи за нищо (забележете- дори не е отговорна за никакви алергии), освен че води до лоши последствия за индивида, при уголемяването (даже на слуха влияе).
nikiki,
Ако имаш път към София, драсни едно ЛС. Ще ти дам координати на добър класически УНГ д-р. Да ти види детето и да те консултира.

П.П: на 5г. беше дъщеря ми, когато й махнах 2те небни сливици. Нито един бронхит камо ли бронхопневмония не ми е карала след това. Само дето от супер болнаво хлапе, стана напълно здрав и устойчив на болести човек.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Шани, това го знам от лекар - УНГ! Отказаха категорично махането на третата сливица на дъщеря ми преди време поради тази причина! УНГ каза, че не би поел отговорността за детето при това положение на нещата! И никога не е ставало на въпрос за другите две сливици, въпроса бе дали да махнем третата или не! Беше й засегнат и слухът!
Пробвахме различни методи на лечение, вкл. хомеопатия и сливицата се сви и детенце се оправи без операция!  Peace

Лекарите имат материална изгода да направят операцията!

А темата, между другото, е за алтернативи при лечението на третата сливица...
То най- лесно е да я махнеш. Ама "излишни" органи в човешкото тяло няма!

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Дъщеря ми е с алергичен ринит,обриви и т.н. алергични глупости и въпреки това й махнаха 3-тата сливица март месец.На 3,3г. беше.Не вярвам 3-тата да има общо с алергиите или да е противопоказна операция  Peace

# 81
  • Мнения: 506
Дъщеря ми е с алергичен ринит,обриви и т.н. алергични глупости и въпреки това й махнаха 3-тата сливица март месец.На 3,3г. беше.Не вярвам 3-тата да има общо с алергиите или да е противопоказна операция  Peace
Мисля, че и ние сме така, но не е дал специалист това мнение, а е мое! Пъпките са едни такива като все едно е полазено детето избиват всеки ден нови, нови, подуват се и вътре са с безцветна течност! Това цялото се протаква около месец, досега имахме 1-н докато цъфтяха тополите, втория не е отшумял все още - цъфтят липите, мина повече от месец, мажа я с фенистил, но пак ги чеше и някои от пъпките стават като белези! Знам, че не е фатално, че има къде - къде по-лоши неща които сполетяват децата ни, но и това е една, макар и малка, мъка! Tired
Чочи Малката ти принцеса правила ли е Т-н гърч (извинявам се, че все питам, ама...) ??? Разпитвах насам натам, оказва се, че и други деца са правили такива гърчове по време на вирусната гнойна ангина, но "само" са се тресели, е ние си бяхме с "всички ек стри" с обърнатите очи, пяната/плюнките от устата, посиняването....  Cry не искам да си спомням и да готова съм на всичко само да не й се случи пак...и някой беше казал, че най - лесно е да махнеш третата сливица или коя да е, но не не е, изобщо не го искам, камоли пък тя, но какво да правя?
п.п. Голяма драма стана май.....извинете ме!!!  bouquet

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
За момента не е стигала дотам,да чукам на дърво.Също не е правила ангини и др. по сериозни заболявания.Алергията ни е от 8-месечна възрасти  никой не може да каже от какво е,нито как да се справиме с нея.
Пожелавам ти бързо справяне с проблема и не я мисли толкова тази сливица! Hug

# 83
  • Мнения: 506
Пожелавам ти бързо справяне с проблема и не я мисли толкова тази сливица! Hug
Благодаря ти Чоча!  bouquet
................Алергията ни е от 8-месечна възрасти  никой не може да каже от какво е,нито как да се справиме с нея.
На мен така ми каза личната лекарка, не съм сигурна на колко беше Крис, но имаше годинка, тогава на един преглед на гърлото я видяха да се сформира..т.нар. "сополче', та от тогава почнахме със зиртека и Вентолина, но ефект нямаше. Груба тютюнджииска кашлица - причина за която не се открива, а от тази година сме и с тези обриви, нищо, че си пием от март Зиртека! Tired
за сливицата и да я мисля, и да не я мисля...файда няма!  newsm78 Но  се сещам, мъжа ми е с трета огромна сливица, не е имал проблеми, алергии и сега на 29г. все още си е с нея! Що така стана с малката, че не й се размина? newsm78 Sad

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Сега погледнах,че си от Варна.Мога да ти завидя благородно.Наште обриви и алергия се повлияват доста добре от морето,пясъка и водата като цяло.Водите ли Крис на плажа?

# 85
  • Мнения: 8 769
nikiki, виждам, че и преди това са те питали, но не си отговорила, с хомеопатия лекувате ли? Като те чета, май нищо алтернативно не сте опитали (а темата е точно за това), зиртек, вентолин...ужас просто, вие сте подтискали всичко...не се учудвам, че се е стигнало и до гърч.... Cry

# 86
  • Мнения: 506
Да Чочи водим я на плаж, но извън града на чистичко! Peace
Доня Туфиня Да , видях, че ме питат, но изчаквам с отговора, замислила съм се да запитам алерголога сега на 16 на прегледа.. Пробвала съм веднъж с хомеопатично (не си спомням какво Embarassed) беше на гранулки и моментално почна да го плюе и не пробвах повече! Peace

# 87
  • Мнения: 8 769
nikiki, въобще не чакай алерголога да ти каже "да" на хомеопатията Grinning Учудвам се, че детето е плюело гранулките  Shocked -те са сладички и децата ги харесват..., обикновено...

# 88
  • Мнения: 68
Бих искала да подновя темата. И моето дете има проблем с третата сливица. Има написани доста интересни неща и най- хубавото е че при някои от Вас са дали резултат което обнадеждава и мен че и ние ще се справим без да се налага оперативна намеса.
От два дни слага компрес с белтък и пудра захар на вратлето. Малко се колебаех дали да е суров или сварен затова пробвах и двата варианта. Мислите ли че е от съществено значение за крайният резултат?
Ще пиша като мине известно време. дано да сме с подобрение.
Ако някой в момента се бори с този проблем по нетрадиционният начин нека да пише за да сме полезни и на други в подобно състояние.

# 89
  • Мнения: 153
Кашлица от всякакъв произход, но тая дето е със секрет съм лекувала и има ефект с чай. Да поясня при нас беше от алергичен заден ринит, който беше станал толкова гъст, че доктора се учуди как нямаме трета сливица или астма. Чаят се приготвя от мащерка, маточина, бъз и подбел. Кипва се 400 милилитра вода и от първите 3 се слага по 1 супена лъжица, а от подбела една щипка с 3 пръста. Ври 5 мин и се сваля от котлона и се прецежда. Трябва и да пие много вода детето,защото урината става силна. и да не се дава постоянно най-много 2-3 седмици. При нас мина за 12 дена, но напълно се изчисти, но не давах само и това. Само мога да уточня, че не сме пили антибиотик, а др неща!

# 90
  • Мнения: 153
Пропуснала съм, че ес подслажда с небетшекер. и за по-алки деца може да е 600 мл водата, за да не толкова силен. Peace

# 91
  • Мнения: 8 769
Аз също правя чай от тези билки, но по малко по-различен начин. Подслаждам го с мед. Слагам и орехи с черупките.
Пият го с кеф, а най-хубавото е, че им минава кашлицата.

# 92
  • Мнения: 153
Небетшекера е за тези, които не могат да ползват мед. Иначе и по лесно се намира от небетшекера.  Wink

# 93
  • Мнения: 68
elica, много добра идея за чая а и ми идва точно на време защото в момента дъщеря ми с кашлица провокирана от секрета които и се стича назад в гърлото. Само да попитам, какво количество от чая се пие на ден? става въпрос за дете на 3 год.

# 94
  • Мнения: 153
Ами цялото ако може, но трябва и вода да пие. Спрете сокчетата, чая и водата са достатъчни. И всеки ден се вари нова доза, не се оставя за утре!

# 95
  • Мнения: 68
elica, благодаря.

# 96
  • Мнения: 506
За нас алтернативата е, че няма да я махаме сега, а на пролет! Проблемите на малката се много :
-постоянно се разболява (до 1,6г. беше невероятно здрава, после й видяха т. нар. "сополче" и от тогава като почна, не съм я видяла за по дълго време здравичка)
- сливицата й се подува до там, че затруднява дишането през устата, така се е стигало и до спазми
 -грубата джавкащо подобна кашлица не спира
- при всяко разболяване (било то и проста настинка) става на гнойна ангина с най-малко по 4-и дена Т, която пък се повлиява от медикаменти за около два часа и после пак се вдига, а след тежкия Т-н гърч който изкарахме риск има и то голям
+ поне скоро не е имала обриви!
След последния преглед от УНГ (вчера) ми бе внимателно и ясно обяснено, че причината е само в третата сливица, да устискаме до пролетта, но ако се усложни по някакъв начин ще трябва да я вадим по спешност, карат ме дори  да я спирам от детската градина (една седмица ходи, а вече втора сме си вкъщи) за да я предпазим....  Cry
пп. Искаше ми се да има алтернатива, но при нас е по-сериозно от колкото си мислех,  остава само да устискаме до пролетта да не стане някоя беля и...

# 97
  • Мнения: 68
До пролетта има много време. защо не пробваш с някой от нещата които са споменати тук по темата. Ако не ви помогнат то поне няма да ви навредят.Това си е мое мнение.

# 98
  • Мнения: 8 769
До пролетта има много време. защо не пробваш с някой от нещата които са споменати тук по темата. Ако не ви помогнат то поне няма да ви навредят.
Точно това щях и аз да попитам. Да чакаш и да бездействаш не е никаква алтернатива Peace nikiki, аз ти препоръчвам компресите с яйце. Лятото повлияха на дъщеря ми, сега възнамерявам да й ги приложа пак (защото явно сливицата пак се "показа" и сополите тръгнаха). Но пък дъщеря ми не боледува толкова често и нямам намерение да се предавам (с операция).

# 99
  • Мнения: 153
На скоро чух и за компреси с извара. Не съм пробвала,  newsm78  но не е зле да пробвате.

# 100
  • Мнения: 8 769
На скоро чух и за компреси с извара. Не съм пробвала,  newsm78  но не е зле да пробвате.
Бих искала точна рецепта.Просто компреси с извара...някак си не ми е ясно какво и как точно.  newsm78

# 101
  • Мнения: 68
Ние сме вече 11 дни с компрес с белтък и пудра захар. за момента още нямаме подобрение но аз не съм се отказала. нали се прави 20 дни?! Не съм сигурна дали го правя съвсем точно, но тъй като срещам огромна съпротива от страна на дъщеря ми гледам да и понамажа колкото може врата после вързвам една кърпичка или мажа на кърпата и после и разтърквам на вратлето. не разбърквам с миксер а на ръка колкото да се смесят съставките. Надявам се да не бъркам нещо и от там да не се получават все още нещата. Като свърша с това ще опитам и с извара. макар че там ще е голяма борба за да и стои на врата.

# 102
  • Мнения: 8 769
слънчева усмивка, аз правех този компрес със сварено яйце-настъргвах белтъка и го смесвах с пудрата захар. Сместа си пуска лек сок. Намазвах сместа върху марлички, налагах ги върху шията на дъщеря ми и после увивах над тях лента от плат.

# 103
  • Мнения: 68

....Лятото повлияха на дъщеря ми, сега възнамерявам да й ги приложа пак (защото явно сливицата пак се "показа" и сополите тръгнаха). Но пък дъщеря ми не боледува толкова често и нямам намерение да се предавам (с операция).
[/quote]
Лятото само с компресите ли се оправихте или ги комбинира с нещо друго?
Сополите ви какви са? Нашите са жълто - зелени и гъсти и това ме кара да мисля че има наказва бактериална инфекция.

# 104
  • Мнения: 8 769
Тя пиеше и хомеопатични.
Сополите в момента са белички и прозрачни.

# 105
  • Мнения: 68
При класически хомеопат ли ходихте или се лекувахте по схема? и за колко време успяхте да постигнете резултат?

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
За компресите с извара:
- има споменато в много теми, традиционно средство е от народната медицина при ангини /с гнойни налепи/. Така съм лекувала децата си няколко пъти успешно. Изварата "изсмуква" гнойта от сливиците. Но не знам за лекуване на увеличена трета сливица дали действа, поне аз не съм чувала досега...
- пресичаш прясно мляко /мисля, че с оцет беше, има го някъде в темите/ или си купуваш извара от магазина /аз така правя/.  Wink Затопляш я леко, приятно топла да бъде, разстилаш малко от изварата между две памучни парчета /ползвам тензухена пелена/ и го връзваш плътно около гърлото на детенце, не много стегнато, но плътно. Така спи поне три- четири нощи, има ефект още след първата. За всяка вечер правиш нов компрес.

Ами това е. Успех!  Peace

# 107
  • Мнения: 8 769
Бенджи 2710, благодаря!
слънчева усмивка, при класически хомеопат сме. Времето-не зная, 2-3 месеца може би. Може и по-малко да е било.... newsm78

# 108
  • Мнения: 68
Доня Туфиня благодаря за отговора.
Бенджи  smile3501

# 109
  • Мнения: 506
Искам и аз да се възползвам от идеите ви, но дребосъчка не понася нищо излишно по себе си (дори фиби и ластици за коса)....
Нашата сливица е наследствена от тату  Mr. Green и свекърва ми постоянно ми говори за тази сода Б. (навива се фунийка от хартиен лист и се "издухва " в гърлото) , другото е смес от мед и сода  Б. (маже се по гърлото)...НО, не успях да ги изпробвам, просто не ми позволява!Иска ми се да й отмине, както е при баща й (той все още си е с тази му трета сливица), но кашлицата й става все по тежка, а причината за нея е тази сливица!На прегледа УНГ-то ни каза да устискаме до пролет за да не ни се наложи да й я махаме по спешност, ако пак се появят усложнения!
Нямам нищо против да пробвам какво ли не (най-малкото като знам, че малката не държи на болка , не ми се мисли просто какво ни чака  Cry ) стига да има резултат!  Rolling Eyes

# 110
  • Мнения: 153
Момичета, аз когато бях малка ми правеха разни компреси с ракия май бяха, не помня но си спомням, че ме увиваха с вестник и един вълнен шал, който много бодеше. Но така и така не ми махнаха 3 сливица и до ден днешен имам 2 огромни, които много рядко ми създават проблем, и то сега, понеже имам 2 деца, които все носят по нещо. Но при мен гнойна ангина например лекувам с тантум верде зелените бонбонки с крокодила, др. които са с лимон не ми помагат. Ще потърся една позната и ще питам при коя пулмоложка си води момченцето, че тя е много доволна.

# 111
  • Мнения: 130
Дайте ми съвет, моля ви! Щерката е на 2г и 10м. Миналата зима беше болна доста често имаше ангина, бронхит отити. От началото на септември направи 2 ангини. Лятото не е боледувала. Не хърка като спи. УНГ ни каза, че имала 3та сливица и трябвало да я махнем, но аз се колебая. Сополите и никога не са били зелени. Не ми се струва толкова сериозно положението, че да я махам. Не знам какво да правя!

# 112
  • Мнения: 8 769
AмАзонкА, какъв съвет да ти дадем? Решението е изцяло твое. Това, което мога единствено да споделя с теб е, че ние нямаме намерение да махаме трета сливица на детето си. Прочети тази тема, прочети и другите, свързани с нея, както и обратната страна-темата на тези, които се радват изключително, че са махнали третата сливица на децата си. Така ше имаш малко поразностранна информация и ще можеш да вземеш решение.
Повечето хора предпочитат да оставят отговорността в ръцете на хирурга без да искат да поемат своята част от този процес. Въпрос на вътрешно усещане, информираност и смелост. Peace

# 113
  • Мнения: 243
И аз съм за тази тема - болни сливици - уф-ф-ф.
Изчетох цялата тема, но се обърках ........
Търсех да разбера каква е тази мама терапия.

Моля, някой да ми даде линк, че се замотах!  Praynig

# 114
  • Мнения: 506
И аз съм за тази тема - болни сливици - уф-ф-ф.
Изчетох цялата тема, но се обърках ........
Търсех да разбера каква е тази мама терапия.

Моля, някой да ми даде линк, че се замотах!  Praynig
Бих искала и аз да разбера нещо повече за това!  Hug
Честно казано си е страшно махането на сливици, пълна упойка и пр....изпитвам ужас само като си го помисля! Sad
Мисля, че днес по спешност са махнали сливицата на едно съседче, което е и в нашата група в детската градина! При нея от подуване на третата сливица се е деформирало небцето....дали има алтернатива при това, защото при нея това е изложено като 'проблема заради който трябва да й махнат третата сливица' ??? Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

# 115
  • Мнения: 666
Искам да попитам имали някой който да е успял да излекува 3 -та сливица, без оперативна намеса - само че 3 степен, на нас ни казаха,че трета степен,но не сме имали отит,само дето говори носово,но отскоро,спи с отворена уста и леко хърка това се появи преди около месец и още не е отшумяло,започнаха със зелени сополи и от там уж вече минаха ,но се появи кашлица и незнам какво да правя,ще опитам бабишките рецепти с белтък,ако не помогне няма и да навреди

# 116
  • Мнения: 8 769
proletina , моят съвет е да прочетеш темата от начало. Има две момичета, които са писали и са успяли.
Надявам се и ти да се похвалиш скоро.
Аз все още я боря-лятото нямаме проблеми, сега отново се е понадула(?) явно (след една хрема) и дъщеря ми не чува, гъгне и има сополи (тип задна хрема). Вече започвам да си мисля, обаче, че не става дума за трета сливица... newsm78

# 117
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вече започвам да си мисля, обаче, че не става дума за трета сливица... newsm78

а за какво?

# 118
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
При нея от подуване на третата сливица се е деформирало небцето....дали има алтернатива

много жалко, че се е стигнало до там  Praynig
Костните деформации за невъзвратими  Tired
А какво визираш под алтернатива? Алтернатива на кое?

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Нас преди седмица ни видя УНГ и отсече голяма трета сливица. Искат да я махаме. Нали сега е сезона. Да обаче аз чета, че децата хъркат, правят ангини, не дишат през носа. А Иван не хърка, от ангина не е боледувал до сега, диша през носа. Слухът му е нормален и отит не е правил никога. Може ли да има трета сливица при това положение или просто сме бройка за сезона? А и астма има детето.

# 120
  • Мнения: 382
Много моля някой да ме насочи къде да прочета за ГНМ-какво означава и всичко останало.останах с впечатлението,че е някаква терапия ,която се прилага на детето.

# 121
  • Мнения: 68
Sesana, какъв проблем имате, че ви се е налагало да посещавате УНГ? Аз не съм специалист, но смятам че след като детето е здраво не се налага операция. Аз поне не бих го направила с моето дете. Моята дъщеря е с увеличена трета и много големи други две, хърка дори и през деня като диша, тече и носа повече от месец, говори носово и въпреки това още не съм склонна на операция. Най - малкото можеш да се консултираш и с друг специалист. Успех, дано сте здрави.

# 122
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нас преди седмица ни видя УНГ и отсече голяма трета сливица.

при кого бяхте?

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Нас преди седмица ни видя УНГ и отсече голяма трета сливица.

при кого бяхте?
Не си спомням името, но кабинета и е в 3-та в онкологията. На третия етаж.
Отидохме при педиатър защото беше болен с температура и мърмори, че го боли зад ухото. И ни пратиха при УНГ. Ушите му са наред, има заден ринит и трета сливица. Това беше заключението. Изписаха ни една кофа лекарства и без тях за 3 дни се оправи. Вирус беше лепнал. Но тази трета сливица ме притесни. Въпреки, че няма нищо симптоми. Ама знам ли. Та затова питам.

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Операция няма в никакъв случай да направя. Нищо не махат от гърлото. С тая астма остава и сливиците да му махна. Но искам да разбера, как да съм сигурна, че е увеличена третата сливица. При бургаските лекари нищо не е такова каквото изглежда  Outta Joint

# 125
  • Мнения: 578
Здравейте, детенцето ми е на 3 години и много боледува. И без антибиотик рядко му минава, особено зимните вируси...винаги са с усложнения. Преди няколко месеца установиха, че има трета сливица, която лекаря каза, че трябвало да се извади.  Изобщо не ми харесва тази прогноза и ми се иска да опитам с хомеопатия. Прочетох тук из форума, а и преди съм чела доста неща за този метод на лечение. Молбата ми е да споделите своя опит в тази насока и ще съм много благодарна ако ми препоръчате специалист хомеопат, който да работи с деца /в София/  bouquet

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 526
Аз ще следя темата с интерес, защото и мен ме интересува.

# 127
  • Мнения: 36
И аз ще се включа да следя темата с интерес, защото и мен ме интересува много и моето момченце, което е на 4 год. е с уголемена трета сливица и боледува много често.Аз съм от Варна.На мен един доктор- хомеопат ми даде  едно лекарство.От петък започна приема му и до края на седмицата ще видя резултата и тогава ще споделя.То е уж за исушаване на сливичката.
Но ако има мами, доволни от варненски доктор- хомеопат, решил проблема моля нека и те да споделят.

# 128
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Коя степен е уголемена сливицата, че доктора е решил да се вади?

# 129
  • Мнения: 578
Не са ми определили някаква степен. В "Транспортна болница" го водя. Правиха му тест за проходимост на нослето и той показа, че е много малко уголемена. Но след по-обстоен преглед лекаря каза, че е хронично възпалена и ми обясни подробно защо теста не е особено достоверен. Всичко зависело от анатомичните особености на детето. С което съм склонна да се съглася. Естествено ще се консултирам и с други специалисти, но ми се иска да не прибягвам до оперативно лечение Sad  Лошото обаче е, че понякога трудно диша през нощта /особено зимата като има отопление/ и освен това много често боледува и най-вече прави хреми със зелени секрети, които трудно се лекуват.

# 130
  • Sofia
  • Мнения: 526
и аз съм в процес на избор, дори и аз ходих един път при д-р Чамурлийска, но поне на Криси нещо не помогна. Има други майки, на които сигурно е помогнала, но всеки си има мнение и опит.
Както и да е, докато избирам хомеопата си купих инхалатор, за да й правя инхалации с физиологичен разтвор. Със сигурност няма да й навреди, а в крайна сметка може да се ползва от цялото семейство.....просто в един момент се почудих какво още не съм пробвала и затова дори и на това се реших...със сигурност обаче не искам да се стига до АБ ooooh!

# 131
  • Мнения: 578
Преди си купувах редовно списание "Моето бебе и аз" и там имаше  рубрика с въпроси към лекари, които използват хомеопатия за лечение на деца. Само, че съм ги набутала някъде и не мога да ги намеря. Та там редовно отговаряше една лекарка, която работи в медицински център някъде в кв. Лозенец. Може ли някоя мама да каже координати на този МЦ ако си купува списанието. Май имаше и интернет страница Rolling Eyes

# 132
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Дъщеря ми има 3-та сливица и я лекувахме с хомеопатия. Първият курс не се получи- т.е тя продължаваше да хърка,което е индикатор за 3-та сливица. Отидохме 2-ри път, не знам дали смени лекарството или беше същото -даде ни 2 -едното беше за еднократен прием ,другото за по- продължителен - може би около месец или по-малко ( позабравила съм ). След това дъщеря ми спря да хърка .Дали е спаднала 3-тата сливица може да се каже само след " опипване " от лекар УНГ, но не съм я водила .
Но скоро я гледа педиатърът й и каза че сливиците й (другите две)  са много намалели ( преди бяха доста увеличени) . Когато започне да се разболява обаче 3-тата отново се увеличава докато се излекуваме ( започне ли да хърка веднага разбирам ,че се разболява преди да е показала някакви други симптоми ).
 Т.е. - сливицата си е там ,но е свита и не пречи в здраво състояние да се диша нормално ,а когато е болна като лимфен орган веднага реагира с подуване.
Засега това положение е задоволително и не смятам за нужно да оперираме при условие,че няма гаранция че няма да рецидивира.Надявам се до година -две да я надрасте.
Това е нашият опит.
Някой питаше за Варна - при д.р Костадинов сме.

# 133
  • Мнения: 2 616
Освен зелената трудно лечима хрема има ли други симптоми, по които да се познае дали детето има трета сливица, че и нас с това ни плашат, ама хич не ми се нравят разни оперативни намеси, пък били те и за вадене на трета сливица

# 134
  • Мнения: 3 695
Преди си купувах редовно списание "Моето бебе и аз" и там имаше  рубрика с въпроси към лекари, които използват хомеопатия за лечение на деца. Само, че съм ги набутала някъде и не мога да ги намеря. Та там редовно отговаряше една лекарка, която работи в медицински център някъде в кв. Лозенец. Може ли някоя мама да каже координати на този МЦ ако си купува списанието. Май имаше и интернет страница Rolling Eyes
За това ли става дума: http://www.phytolek.com/ ? На мен лично нещо не ми вдъхва доверие.  Confused

# 135
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Освен зелената трудно лечима хрема има ли други симптоми, по които да се познае дали детето има трета сливица, че и нас с това ни плашат, ама хич не ми се нравят разни оперативни намеси, пък били те и за вадене на трета сливица

Зелена ,трудно лечима хрема може да има и без да има 3-та сливица. Хъркането и дишането през устата,а не през носа  са по скоро индикатор за това.
Дали  има 3-та сливица може да каже УНГ след  палпация (опипване с пръст през гърлото). На нас ни я прави Папуров - много беше  бърз  ,в смисъл не се мъчи и не се дави детето.   

# 136
  • Мнения: 2 616
Ще ми пуснеш ли координатите му на лични, ако се наложи, не дай си Боже, да не се мъча пак да търся и питам  Praynig

# 137
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136

http://belmont.hit.bg/

Ако можете, вземете направление от личния на детето,за да мине по здр.каса .

# 138
  • Мнения: 68
Не са ми определили някаква степен. В "Транспортна болница" го водя. Правиха му тест за проходимост на нослето и той показа, че е много малко уголемена. Но след по-обстоен преглед лекаря каза, че е хронично възпалена и ми обясни подробно защо теста не е особено достоверен. Всичко зависело от анатомичните особености на детето. С което съм склонна да се съглася. Естествено ще се консултирам и с други специалисти, но ми се иска да не прибягвам до оперативно лечение Sad  Лошото обаче е, че понякога трудно диша през нощта /особено зимата като има отопление/ и освен това много често боледува и най-вече прави хреми със зелени секрети, които трудно се лекуват.
При кого ходихте в транспортна? Защото и ние сме ходили и ни казаха 2 степен увеличена 3та сливица. Още не е за операция и сега се надявам на хомеопатичното лечение да подейства и да подобри състоянието.

# 139
  • Мнения: 506

http://belmont.hit.bg/

Ако можете, вземете направление от личния на детето,за да мине по здр.каса .
Благодаря ти!  bouquet
 Аз ще се възползвам от предложението, още тази седмица ще я заведа!А дали е трудно със записването на часовете?Питам, защото някъде е доста трудно и трябва да се чака с месеци..Досега съм я водила при Мутафова, но ми се иска да чуя мнението на друг специалист! Confused При нас положението засега не е много приятно! Нямам идея каква степен/група е нашата, но ето от вчера се почна пак с джавкащата кашлица, днес почти няма глас, нищо чудно да почнем пак и с Т-те  ooooh! !

# 140
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
nikiki,не сме имали проблем - веднага ни приемат.Но от 2 години не сме ходили ( тъй като както вече казах я лекувам с хомеопатия) и не знам как са сега нещата .Питай по телефона  Peace

# 141
  • Мнения: 506
nikiki,не сме имали проблем - веднага ни приемат.Но от 2 години не сме ходили ( тъй като както вече казах я лекувам с хомеопатия) и не знам как са сега нещата .Питай по телефона  Peace
Ок, още утре ще звънна, а и ми е близо!  Peace Hug

# 142
  • Мнения: 591
Мили мами, моля ако някоя от вас е махнала третата сливица на детето си  и това е повлияло благоприятно или не на астмата му , да ми пише , може и на лични! Подложена съм на голям натиск да взема решение на махане на третата сливица, но аз се колебая!
Детето ми е на четири и имаме астма, но тя е диагностицирана само симптоматично! Лекуваме се от година и половина с хомеопатия , но все още получава бронхиални спазми и то често , понякога по два пъти в месеца! Всичко започва с обикновенна хрема и после слиза надолу, досега успяваме да овладеем нещата с хомеопатия и вентолин , когато се налага, но таткото настоява ,че ако махнем третата сливица нещата ще се подобрят! Детето хърка и спи с отворена уста ,когато е болно, няма често отити, но в годината два три пъти сме с ангина, няма постоянни зелени сополи и това ми дава надежда ,че можем да се разминем с операцията!  Водила съм го и на УНГ но мненията са противоречиви, естествено хомеопата е против, но пък и за това време нямаме значително подобрение на състоянието на детето , с изключение на излекуваната екзема на ръчичката! Споделете как са нещата при вашите деца  с астма! Rolling Eyes

# 143
  • Мнения: 578
Преди си купувах редовно списание "Моето бебе и аз" и там имаше  рубрика с въпроси към лекари, които използват хомеопатия за лечение на деца. Само, че съм ги набутала някъде и не мога да ги намеря. Та там редовно отговаряше една лекарка, която работи в медицински център някъде в кв. Лозенец. Може ли някоя мама да каже координати на този МЦ ако си купува списанието. Май имаше и интернет страница Rolling Eyes
За това ли става дума: http://www.phytolek.com/ ? На мен лично нещо не ми вдъхва доверие.  Confused
Да, точно за него. То се оказа, че е на пет минути от нас...всеки ден минавам от там, но не съм го забелязала newsm78 Ако някой е ходил, ще съм благодарна да сподели Simple Smile

# 144
  • Мнения: 578
Не са ми определили някаква степен. В "Транспортна болница" го водя. Правиха му тест за проходимост на нослето и той показа, че е много малко уголемена. Но след по-обстоен преглед лекаря каза, че е хронично възпалена и ми обясни подробно защо теста не е особено достоверен. Всичко зависело от анатомичните особености на детето. С което съм склонна да се съглася. Естествено ще се консултирам и с други специалисти, но ми се иска да не прибягвам до оперативно лечение Sad  Лошото обаче е, че понякога трудно диша през нощта /особено зимата като има отопление/ и освен това много често боледува и най-вече прави хреми със зелени секрети, които трудно се лекуват.
При кого ходихте в транспортна? Защото и ние сме ходили и ни казаха 2 степен увеличена 3та сливица. Още не е за операция и сега се надявам на хомеопатичното лечение да подейства и да подобри състоянието.
При Доктор Заяков водя малкия. Препоръчаха ми него

# 145
  • Мнения: 3 695
Ето какво е споделила една съфорумка днес.Sad Може да има и доволни де, не знам.
Цитат
....Сега да ви разкажа една идиотка хомеопатка как постъпи. Пред месец и половин заведох Габи в един хомеопатичен център Фитолек да и направят профил и да е на хомеопатия. Доктор Зорка Угринова и направи поддържаща схема и започнах да е давам от тези монопрепаратита на Бойрон. В петък се разкашля и я заведох, да уточня, че първичния преглед е 50 лв., а вторичен 30лв. Даде и нове лекарства, но в събота беше вече много зел вече с 39-40 градуса и страшна кашлица, а тази въобще не ми вдига телефона. Вчера най-накрая ми се обади, даде ми някакви други взех ги, но ефект нямаше, защото Габи изгаряше вече много и не искаше нищо да поеме. Пак и званя и вече си беше изключила телефона. Направо побеснях. От там я гледаха 2-ма педиатри  и може да се окаже плевмония, следобед сме на снимки и изследвания. Дано да не е, че направо ще я удоша тая, толкова се надявах да се разминем с тия антибиотици.

# 146
  • Мнения: 506
nikiki,не сме имали проблем - веднага ни приемат.Но от 2 години не сме ходили ( тъй като както вече казах я лекувам с хомеопатия) и не знам как са сега нещата .Питай по телефона  Peace
Ок, още утре ще звънна, а и ми е близо!  Peace Hug
Ето накратко какво се случи днес на прегледа при него! Confused ( Хареса ми доктора, личи си , че си разбира от работата!) Първоначално изказа мнение, че на детето му нямало нищо, ами аз нещо не съм била добре  Crazy за дето се притеснявам. Гърло -чисто, нос -ок, уши -ок, но откъде е хроничната джавкащо подобна кашлица? И после й провери третата сливица. Оказва се, че сливицата на малката е колкото нокътя на дебелия пръст на ръката му (така я определи) и запушва носа и отчасти гърлото, та в един момент на излизане ни връчиха направление за махане на третата сливица Confused...май ми се изчерпват идеите вече, втори специалист ми казва, че трябва да я отстраним..имам време да си помисля.
angeliciva Благодаря ти за линка!  bouquet

пп. сега видях от направлението , че пише 3-та степен, моля някой да ми обясни какво значи това и дали 3-та е най-голямата?Благодаря предварително!  bouquet

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 14:35 от nikiki

# 147
  • EU
  • Мнения: 164
Ако има вариант да не се маха, е много по-добре. Това не е един излишен орган, а освен това тази операция, като всяка, крие и  рискове...
Успех!  Peace


  Съгласна съм, че това не е излишен орган, познавам деца на които е извадена - не са престанали да боледуват, че и по-тежко.
Моето дете също дишаше през устата, но като започна да се лукаува с хомеопатия, вече 8 г., всичко си дойде на мястото Simple Smile

# 148
  • Мнения: 68
Evi99, колко време ви отне за да се свие сливицата с хомеопатия? Ние в момента сме на хомеопатично лечение. Вече почти 1 год. е увеличена сливицата на моята дъщеря. Това е третото лечение с хомеопатия което започваме. На моменти се отчайвам защото много се проточиха нещата, затова питам как е минало при вас.

# 149
  • EU
  • Мнения: 164
слънчева усмивка , честно да ти кажа не си спомням newsm78, но не съм я водила на унг, за да проверям Mr. Green. истината е, че не водя дъщеря си при никой друг освен хомеопата, като изключим една диагностика с Метатрон Оберон.
Казваш, че за трети път започвате хомеопатично лечение, това не е ненормално за дете на 3г в рамките на 1г , има деца които боледуват доста по-често Sad. Класически ли е вашия хомеопат, т.е . по колко лекарства изписва след преглед ако са повече от едно, това не класически хомеопат. Ох, мога още много да пиша, но по-добре ако имаш конкретни въпроси Simple Smile

# 150
  • Мнения: 68
Evi99, за тази една година откакто имаме проблем със сливицата смених 3-ма хомеопати. Сега сме при класически. Зная че има деца които боледуват по - често. При нас до момента по сериозно положение от зачервено гърло, сополи и увеличени лимфни възли, не е имало, да чукам на дърво. Но през тази една година сливицата е все увеличена и пречи на дишането. Нослето е като запушено, като го издуха след като съм и сложила физиологичен разтвор, диша през него, но след 1-2 мин. е пак същото положение. Нищо не изтича през носа, но явно се събира секрет от сливицата.
Вече втори месец е на хомеопатия и единственото което се промени е че не и тече носа. И това е нещо но ми се иска поне за известно време да може да си диша нормално, че това е голяма мъка.

# 151
  • Мнения: 2 162
И моето дете има трета сливица, а е едва на годинка и четири месеца.
Може ли някой да каже точно кои хомеопатични лекарства подействаха при вашето дете?
В чужбина съм и тук не мога да намеря лекар хомеопат.
Благодаря предварително!

# 152
  • Мнения: 8 769
bonbonka6, всеки човек е различен, хомеопатичното лекарство се определя от особеностите на индивида, а не дали има трета сливица или не. Peace

# 153
  • Мнения: 2 162
A този отговор съм го получавала и за това помолих за нещо по-конкретно, но явно никой не желае да сподели.

# 154
  • Мнения: 8 769
A този отговор съм го получавала и за това помолих за нещо по-конкретно, но явно никой не желае да сподели.
Значи не си разбрала поредния отговор. Хомеопатията не лекува само третата сливица.

# 155
  • Мнения: 111
Здравейте, моля за кординати и препоръки, на лекар, който премахва трета сливица, чрез дърпне на уши.
Пишете на лични ако предпочитате.
Предварително ви благодаря   bouquet

# 156
  • Мнения: 8 769
Здравейте, моля за кординати и препоръки, на лекар, който премахва трета сливица, чрез дърпне на уши.
Пишете на лични ако предпочитате.
Предварително ви благодаря   bouquet
Пробвала ли си източна медицина?
Наскоро дъщеря ми мина един курс на лечение там (съчетано с хомеопатичните хапчета). Много добре й се отрази. След няколко месеца ще повторим, но засега лимфните възли много спаднаха, слуха се подобри, а секретите (т.нар. заден ринит) започнаха да излизат навън под формата на храчки и сополи.
Част от процедурата включва и дърпане на ушите по определен начин.
Виждам, че си от Сф, мога да ти дам и за там координат, ако искаш.

# 157
  • Мнения: 111
Пробвала ли си източна медицина?
Наскоро дъщеря ми мина един курс на лечение там (съчетано с хомеопатичните хапчета). Много добре й се отрази. След няколко месеца ще повторим, но засега лимфните възли много спаднаха, слуха се подобри, а секретите (т.нар. заден ринит) започнаха да излизат навън под формата на храчки и сополи.
Част от процедурата включва и дърпане на ушите по определен начин.
Виждам, че си от Сф, мога да ти дам и за там координат, ако искаш.

Да, ще съм ти много благодарна. Трябва ми за братовчет ми, който има доста проблеми със трета сливица, вадена веднъж, но продължава да е проблемна. Родителите му се видяха в чудо. Те искаха да знаят кординатите на някакав лечител от Монтана, или на др. Войнов от София, двамата помагали с дърпане на уши, но мога и това да им предложа.

# 158
  • Canada
  • Мнения: 649
За първи път влизам във вашат тема, но определена ми е много интересна.
Нашата щерка също има диагностицирана трета сливица. Въпросът е че според мен няма сериозни здравословни проблеми т.е. има постоянна хрема (никога зелени сополи), диша през устата и хърка, гласът й е гъгнещ, но до момента не е правила отит, ангина, бронхит или друго заболяване. Единствено и само постоянни сополи, които обичайно са външни, но последните два пъти беше и със задна хрема., а последния път вдигна и температура 38.3 пак само с хрема - нито зачервено гърло, нито нищо...
По принцип сме я водили при някоко специалиста УНГ - имат различни мнения по въпроса трябва ли да се вади или не; но това което мен ме притеснява е че никой не предлага различно лечение. Т.е или казват да се вади, или да си чакаме да си я израсте...
Да, но като ходи на ясла, проблемът става сериозен, защото хремата е постоянна, а аз не мисля че е много добре постоянно да й даваме капки за нос..
И в тази връзка - някоя от вас имала ли е подобни симптоми при детето си и как действахте?

# 159
  • Мнения: 183
Здравейте майчета  Hug

Нещо темичката е позатихнала, но се надявам, че ще ми отговорите.
И аз започнах да кърша пръсти, след 2 месеца хъркане нощем, непрекъснато зъбене с долната челюст напред и чести задавяния, мъжът ми заведе нашето синче (на 2 и половина) на УНГ в Токуда. Докторът му казал, че има уголемена трета сливица, трябва да се маха, но не е спешно, но на диагнозата е написал и серозен отит, бил му говорил, че ще му слага и тръбички в ушите. И го питам моя - добре де, не ти ли каза колко е голяма, чува или не чува детето, а мъж ми не знае.
Аз не можах да ида, че си имаме бебче на 12 дни и засега съм вързана вкъщи.
Изчетох доста неща, но се успокоявам, че не сме спешни и имам възможност да пробвам от алтернативните методи.
От другите симптоми имаме изпотяванията нощем. Друго не разпознавам.

Моля, обяснете ми каква е тази мама-терапия. Ако имате линк - пуснете да прочета повече.
И каква е тази сребърна вода - кой я изписва, как се приема ...
В София от кои хомеопати сте доволни и са успели да решат проблема?  Praynig

Извинявайте, ако е писано в предишни ваши теми, но не мога да ги намеря и нищо не разбирам.
 Praynig

# 160
  • София
  • Мнения: 109
Здравей, аз също съм нова в темата, но това открих за мама-терапията. Дано да ти е полезно и аз сега ще се запознавам със статията.
http://www.biberonbg.com/info/maichina_hipnoza.htm

Искам да питам някой, който е слагал белтък на гърлото на детето. Значи разбих белтъка с пудра захар. Но целият ли белтък слагате? Количеството е доста. Може ли един белтък да се използва 2-3 вечери на части или трябва целият да се сложи? Има ли ефект при вашите деца - свила ли се е сливицата, започнахи ли да дишат през носа?

Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 19:49 от ladye

# 161
  • Мнения: 183
Ladye, мерси за линка, аз също попаднах на него, но ако се заема с такова нещо, мъжа ми ще ме прати на преглед при психиатър  Mr. Green
Относно белтъка - някои от момичетата по-напред са писали, че го слагат варен. Аз така и не разбрах дали суров или варен.

Междувременно ние ходихме на доктор, който ни предписа 2 хомеопатични капки - дулкамара и лимфомиозот. Детенце ги пи един месец и сливицата от 3-та степен на контролния преглед беше намаляла между 1-ва и 2-ра. Спря да се поти, спря да се зъби, просто си личи, че се подобри. Сега ще пие 1 месец биозин, после пак ще видим накъде вървят нещата, но аз съм оптимист, че ще се оправи.

# 162
  • Мнения: 243
Компреса за възпалени сливици се прави по следния начин:
твърдо свареното яйце се обелва, взима се само белтъка, който се накълцва (настъргва) на ситно, смесва се с 1лъж пудра захар и сместа се слага на компрес на вратлето.
Изпитано и много ефикасно при гнойна ангина!

# 163
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Здравейте,
някъде из форума прочетох следната билкова рецепта за лечение на трета сливица: 2 с.л. лайка, 1 с.л. ленено семе и 1 с.л. мед се слагат в 400 мл. вода. Ври 10 минути. Като изстине се прецежда и се пие три пъти на ден половин час преди храна.
Моето дете е на година и половина и малко се притеснявам да я приложа, заради лененото семе.  Вие как мислите, дали може да се даде такава отвара на толкова малко дете?

# 164
  • Мнения: 183
При всички положения рецептата с белтъка е по-безопасна.

Колкото и да се твърди, че билковите и въобще натуралните продукти могат да се дават и на бременни и на малки деца, аз не бих посмяла без консултация със специалист. Наистина има билки, които са доказано безопасни, но дали всички са изследвани??? А също си зависи и концентрацията и как се приготвя и т.н.

По-скоро пробвай консултация с хомеопат, понякога наистина се постигат забележителни резултати.
 Hug

# 165
  • София
  • Мнения: 109
elica2009 ти при хомеопат ли ходи, за да ти изпише лекарствата. Доволна ли си? Аз съм купувала лимфомиозот, но на своя глава.
Бях ходила преди време при една хомеопатка, от която не бях доволна и не съм ходила при други.

# 166
  • Мнения: 2 142
Здравейте, моля за кординати и препоръки, на лекар, който премахва трета сливица, чрез дърпне на уши.
Пишете на лични ако предпочитате.
Предварително ви благодаря   bouquet
Пробвала ли си източна медицина?
Наскоро дъщеря ми мина един курс на лечение там (съчетано с хомеопатичните хапчета). Много добре й се отрази. След няколко месеца ще повторим, но засега лимфните възли много спаднаха, слуха се подобри, а секретите (т.нар. заден ринит) започнаха да излизат навън под формата на храчки и сополи.
Част от процедурата включва и дърпане на ушите по определен начин.
Виждам, че си от Сф, мога да ти дам и за там координат, ако искаш.


Доня Туфиня, моля те, дай ми координати, може и на ЛС

Дъщеря ми е има уголемена трета сливица. Вече съм се видяла в чудо. От лятото, когато направя първия отит до сега е болна през една седмица вече има 3 отита и е изпила съответно 2 антибиотика, единия път просто не и го дадох с надеждата, че ще се справя и без него. Успях, но временно, седмица по късно, направи третия отит. Колкото бях против лекарствата, вече така се измъчих и аз и тя, така се наплаших, че не зная, какво да правя...
Лекарите не са категорични, един-да вадим сливицата, друг-не, но и не ми предлагат някаква алтернатива. Аз съм пратив операция, но и се страхувам от тези чести боледувания. (някои зная, че дъщеря ми е с друго заболяване и се страхувам от рецидив) Вече не мога да издъжам. Дъщеря ми една седмица е на градина, една седмица сме си вкъщи. Вече нямам нито сили, нито нерви...

И аз не зная, защо пиша... ей, така за кураж !!!

# 167
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Доня Туфиня, ще се радвам да споделиш тук къде точно сте ходили. Въпреки, че не сме от Сф. проявявам интерес.

# 168
  • Мнения: 8 769
Ние ходихме при Пепа Драгнева. Кабинетът й е на ул. Крепостна 6.
Аз лично съм доволна, но много държа да направя едно уточнение:  както всеки друг метод това не е гаранция за абсолютно всеки.
Наскоро моя приятелка ми благодари горещо за координатите, които й дадох защото се е получило подобрение на детето й. Получих много запитвания на лс и поради тези причини се осмелявам да ги публикувам и тук.
Дано имате успех!

Пепа Драгнева - 052/614 590, 0887 522 175

В София работи Николай Христов - 0886638311. Тук има останалите контакти :http://www.stnikola.net/contacts.php, като има препратка и към сайта на Пепа Драгнева (тя му е ученичка). Страницата й обаче не се отваря (или поне аз не успявам).
Ако имате други въпроси-насреща съм.

МИШЕЛ, прекрасно те разбирам. На първо място ти самата се успокой. Конвенционалните лекари няма да ит предложат алтернатива, освен нагревки, в които няма нищо лошо. Водих дъщеря ми и на такива, но честно казано, от тях специално нямаше особен ефект. При други деца обаче има, затова може да опитате. Можеш да опиташ и с хомеопатия.
Аз съчетах и капки на Бах (в различни периоди от време обаче).

# 169
  • Мнения: 183
Здравейте  Hug

Ходихме при д-р Костов във ВМА. Сл. тел. 9225242. Много сме доволни от него. Той не е хомеопат, но предписа лимфомиозот и дулкамара и при нас подействаха. Сега ще ходим на контролен преглед.
Доколкото знам хомеопатите не предписват тези лекарства, защото в тях има много съставки, а те дават само по 1 съставка.

Успех!

# 170
  • Мнения: 179
За пръв път пробвам компреса с варен белтък,но никъде не мога да намеря колко време трябва да престои на вратлето.Моля тези,които знаят да споделят.Благодаря !

# 171
  • Мнения: 175
И дъщеря ми е с трета сливица!
Детето е на почти две години. От три месеца е с кашлица, рентгенова снимка, гърлен секрет, около десетина лекари, които казват че няма проблем с дробчетата, пулмолог, капки за нос, сиропи, а кашлицата си е факт. Справихме се с една бактерия от гърления секрет, остана много много влажна кашлица!
Силна нощно време  и сутрин след събуждане! Понякога успява да отхрачи, но в повечето случаи храчката само я дави.
Хърка!
Спи с отворена уста, хърка много, кашля по време на сън, гъгне.......
До преди кашлицата изключително здраво дете, никакви здравословни оплаквания!
И сега трима УНГ искат операция-три независими мнения и трите са категорични за операция!
Не е правила отити.....бронхити и прочие!
Изглежда се ориентираме към операция, но ми е все така неспокойно, въпреки консултацията с трима специалисти.
От Плевен съм-консултирала съм се с др Вълков, Маринов / и давмата в Авис медика / и др Мирчев. Мнението е че сливицата е твърде голяма. Вълков и Мирчев дори не пипаха с пръст, а казаха че виси и се вижда...............
МНого е трудно да се вземе такова решение.
 

Последна редакция: ср, 30 дек 2009, 22:08 от maia4444

# 172
  • Мнения: 183
Мая, мила, знам че не ти е лесно, но щом виси и се вижда, сигурно и детенце се мъчи. Въпреки всичко си мисля, че трябва да се престрашите и да минете на операция. Алтернативните методи, дори и да действат, изискват по-дълго време, а може би при вас е спешен въпроса.
Виж, за операцията вече избирай внимателно къде ще я правите, за да си и ти по-спокойна, че е в добри ръце детето. А после като мине всичко, може да следиш да не се появи пак, защото знам, че може пак да порасне.

Стискам ви палци, пиши как сте
 Hug

# 173
  • Мнения: 1 167
ПОЧВАМ ДА ВИ ЧЕТА Sad  bouquet

# 174
  • Мнения: 8 769
За пръв път пробвам компреса с варен белтък,но никъде не мога да намеря колко време трябва да престои на вратлето.Моля тези,които знаят да споделят.Благодаря !
Цяла нощ, аз поне така практикувах.

# 175
  • Мнения: 1 931
Здравейте,в един друг форум прочетох за инхалации с хмел .Някой чувал ли е за това? Момичето там сподели,че за 10 дни сливицата закърняла

 http://club.biberonbg.com/read.php?14,495068

# 176
  • Мнения: 146
Здравейте!
Прочетох писаното по темата и стигнах до извода, че нашия случай си е още доста лек и може и да пробваме с някакво друго лечение, а не да вадим сливицата. Малката е на 2и1/2 годинки и от както тръгна на ясла(преди 3 месеца) започнаха честите хреми като в последно време правеше гнойни хреми с температура. Казаха, че е възпалена третата сливица и пиеме Ериус и ако не се оправи до 3 месеца трябвало да я вадим. От Ериуса подобрение не виждам. Но тя няма почти никакви от споменатите симпомии, освен малко по-шумно дишане, но през носа си диша.
Моля ви препоръчайте ми добър хомеопат, за да опитаме нещо друго.

# 177
  • Мнения: 183
....
Моля ви препоръчайте ми добър хомеопат, за да опитаме нещо друго.


Пробвай при д-р Костов - на нас ни предписа хомеопатични продукти и детето се оправи (макар че не е хомеопат, мисля че е добър)

# 178
  • Мнения: 146
....
Моля ви препоръчайте ми добър хомеопат, за да опитаме нещо друго.


Пробвай при д-р Костов - на нас ни предписа хомеопатични продукти и детето се оправи (макар че не е хомеопат, мисля че е добър)

Blagodaria ti, shte se svarga po telefona s nego. A raboti li s zdravna kasa?

# 179
  • София
  • Мнения: 334
Къде работи д-р Костов?
И на моята дъщеря - 2г, 3-та сливица расте мн бързо и непрекъснато създава проблеми! Sad

# 180
  • Мнения: 183
д-р Костов е във ВМА. Сл. тел. 9225242.

Пише го малко по-нагоре (пост 169)

# 181
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
И аз се включвам в темата. Ще чета назад, за да почерпя опит. Синът ми е на 10 години. Има трета сливица. До преди година, да речем, хъркаше и имаше неспокоен сън, но вече не е така. Искаме да сложим апаратче на зъбите му и направихме консулт с УНГ и той каза Да вадим сливицата. Детето отити не е правил, боледува от ангини, тази година направи пневмония, която на снимка едва се видя, с една фибрилна Т от 37,5 градуса. Това през февруари. Предното боледуване беше грипната вълна през ноември. Последното боледуване март с витамини, тантум верде и тайлол хот мина. Другата седмица съм уговорила втори консулт с УНГ. Ако и той каже да вадим сливицата - ще отидем във Варна. Моя инстинкст казва НЕ! Той е на 10 години все пак, не хърка, не спи с отворена уста от близо година. Да, има носов говор, но други пречки не виждам. Не можах да си изясня дали третата сливица ще попречи на поставянето на апаратче и в какъв аспект влияе на постановката на челюстта.

# 182
  • Мнения: 1 251
Момичета, намерих скоро една рецепта да една докторка в друг форум, може ли да пишете дали сте я пробвали!  Hug
Ето рецептата: За лечение на трета сливица има подходящата за всяко дете универсална рецепта:
Кора от бреза се нарязва на ситно в буркан, залива се с червено вино и се оставя да кисне един месец на тъмно (най-добре в хладилник). След това се прецежда. Да се дава в продължение на два месеца два пъти дневно по 2 капки (за деца до 10 кг.) или 5 капки (за деца от 10 до 20 кг.) разредени в малко вода.Д-р Лалова

# 183
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 309
Здравейте, мамчета!
При нас нещата се развиват така. Успяхме да се видим с д-р Михайлов и започнахме хомеопатично лечение. Около 10 дни вече, но за съжаление май не виждам светлина в тунела...
Особеното при нас обаче е, че ние нямаме нарушения на слуха-правихме изследването, не сме боледували почти. Дишането ни обаче е много тежко и през деня, и през нощта хърка, дави се, отслабна, липса му апетит /а никога не сме имали проблем с храненето/.
Ходихме в ИСУЛ за изследването на слуха и лекаря е категоричен за махане- 2ри път, 3та степен увеличена. Преди една година я махнахме при Цолов, както съм ви разказвала по горе. Насрочихме и операция, тъй като датите свършвали.
Аз обаче съм много раздвоена!!!  От една страна като слушам дечко как диша и сърцето ми се къса. Искам час по скоро да го облекча. От друга обаче-това го направихме вече и сега пак сме на изходна позиция. Хомеопатията е категорична-нещо което природата е дала, не бива да се маха...
Имам нужда от помощта Ви, на тези които са минали оттук. Някак интуитивно ми се струва, че бих могла да изчакам поне до есента. Как мислите - рискуваме ли много?
Ще съм Ви благодарна за мненията и съветите!!!  bouquet
 
Заб. Постингът ми е дублиран от другата тема. Ако има мама, която е минала по тоя път и е успяла да преодолее проблема алтернативно ще ми е полезна много. Вярвам, че има друг начин!
 Heart EyesБлагодаря Ви!

# 184
  • Мнения: 12
Здравейте!

СИгурно има още 100000000 такива теми, но изрових тази и реших да я подновя с малко въпроси>
Синът ми е на 2.2 г и отскоро сме на ясла. Както май е нормално боледува често и не леко (за да не кажа тежко) като за 2 месеца изпи 3 АБ, дори и след тях пак не се излекува напълно - продължава да има хрема. За това го водихме на УНГ доц. Цолов от ИСУЛ. Той след кратък преглед той веднага препоръча операция на третата сливица - била голяма и смъкната надолу и щяла да прави проблеми занапред. Създавала нещо като "джоб" и не може да се оттичат секретите надолу, което създава предпоставки за постоянен кръговрат на инфекции и за непълно излекуване. По негови думи нищо в човешкото тяло не трябва да бъде запушено.
Аз обаче като всяка друга майка търся алтернативи да избегнем ОП.

Моля дайте съвет! Вие били ли сте в подобна ситуация? Кога е наистина налижително да се направи ОП? При нас нещата не са чак толкова зле - няма отити, няма намален слух, просто му се възпалява много силно гърлото и има силни хреми (респ кашлици). Но не хърка нощем (само когато е болен), но пък има лош дъх (което може да се дължи на увеличена трета сл).

Какво всъщност значи увеличена трета сливица? Тя се увеличава, когато е възпалена или си е увеличена по принцип (по рождение или как)? Какво значи да е "увиснала" сливицата (както Цолов каза, че е при нас)? Може ли да се третира с хомеопатия? Колко време би било необходимо?

От една страна не ми се иска да го режем веднага - искам да проуча още варианти, от друга страна вече се ужасявам от мисълта, че при следващо разболяване пак ще стигнем до АБ (Цолов каза, че можем да си докараме сърдечни проблеми).
Много е рано да искам да укрепне след тръгването си на ясла, трябва да мине малко време за да започне да боледува по-леко и рядко.

Кажете ми има ли майки, преодоляли ОП на трета сливица с хомеопатия? При кой лекар ходихте? Как се разбира дали намалява размера на сливицата? Как се определя степента на големина на сливицата (Цолов не ни каза коя степен е при нас)?
Благодаря ви предварително!

# 185
  • Мнения: 12
Аз да кажа как се развиват при нас нещата...
Ходихме на още еднин преглед при др Рангачев пак от ИСУЛ и той каза, че сливицата е голяма, но преди 3 години се маха само ако има много сериозни усложнения, причинени от нея. Назначи ни някаква схема на лечение, която за сега работи...в смисъл детенце е доста по-добре...няма заден теч, няма никаква хрема, диша свободно, храни се по-добре, с повече апетит...в края на месеца сме на контролен преглед....
Все пак съм решила като се стабилизира малчо, да потърся добър хомеопат (което е малко кауза пер дута в БГ), който да направи профилактична и превантивна схема за свиване на 3та сл. Много хвалят др Михайлов, но пр него прегледите са за след 6 месеца..

Знаете ли нещо за др Мариян Иванов, написал книгата 'Хомеопатия за деца"? Книгата е мн интересна с логически съвети и обяснения за всеки случай...чувала съм, че прави индивидуални схеми на лечение и преглежда контролно на кратки периоди за да адаптира подходящо схемата в зависимост от това как действа тя.
Някой да е ходил при него?

Мерси

# 186
  • Мнения: 34
Здравейте, влизам в темата за третата сливица като майка, като лекар и като консултант, тъй като разполагам с научна и практическа база данни по вълнуващия Ви въпрос.

Намирането на хомеопат, който истински да Ви помага, е двустранен процес - първо наистина трябва да отидете при него с доверие (и д-р Михайлов и д-р Иванов са специалисти с опит в работа с деца), после и хомеопатът трябва да намери точният път към Вас. Това е продължителен процес, но щом сте започнали да търсите решение - сигурна съм, че ще го намерите.

Една добра възможност за укрепване на Вашето дете, намаляване на възпалителния процес в третата сливица и респективно самата сливица е комплексното хомеопатично лекарство Цинабсин. То подобрява както локалния, така и общия имунитет на децата с трета сливица и не позволява постоянно циркулиращите вируси да бъдат опасни за него и да влошават състоянието му. Чрез Цинабсин се намалява отока на носната лигавица, който - макар и само частично, също е проблем при децата с трета сливица. Дозата за продължително приложение - при трета сливица се препоръчва курс на лечение три месеца - е три пъти по една таблетка, която се разтваря бавно в устата на гладно 15 - 30 мин преди хранене.  Лекарството е възможно най-безопасното от всички други препоръчвани лекарства. Можете да се консултирате по този повод и с Вашия педиатър и да проведете укрепващото и възстановително лечение под неговото наблюдение. 

# 187
  • Мнения: 1 599
А какво ще кажете за Тонзилотрен?

# 188
  • Мнения: 34
Тонзилотрен има много специфично действие върху въэпаления на сливиците на гърлото и върху възпалителни процеси в устната кухина. За това помага отлично при тонзилити и ангини.

Третата сливица е функционално различна - тя е пряко зависима от  лигавицата на носа и за това се препоръчва Цинабсин.

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Сина ми има май проблем с третата сливица,боледува от началото на годината вече 3 път-като проблема е основно в носа,секрети обилни назад,кашли се от тях.Сега пак е болен,след седмица опити с други хомеопатични   от 4 дена започнах да му давам Цинабсин,искам да попитам каква е реакцията на организма при приема му?на Ради секретите му от задни и гъсти взеха да поизлизат навън и малко да се втечняват?колко време трябва да се приема за да се види ефект?

# 190
  • Мнения: 34
Сина ми има май проблем с третата сливица,боледува от началото на годината вече 3 път-като проблема е основно в носа,секрети обилни назад,кашли се от тях.Сега пак е болен,след седмица опити с други хомеопатични   от 4 дена започнах да му давам Цинабсин,искам да попитам каква е реакцията на организма при приема му?на Ради секретите му от задни и гъсти взеха да поизлизат навън и малко да се втечняват?колко време трябва да се приема за да се види ефект?

Минимално лечение - 28 дни, оптимален срок - три месеца.

Първи видими резултати към 4 - 7 ден. Значим ефект към края на втората седмица от лечението.

# 191
  • Мнения: 1 479
Д-р Димитрова, искам да попитам дали мога да комбинирам Цинабсин с други хомеоптаични средства (имаме назначена схема от хомеопат, която следваме всеки ден)?
Също така искам да попитам, дали при изявена хрема, която продължава от няколко дни и не се повлиява от други
и медикаменти, мога да включа цинабсин и ако да в каква дозировка? Пак ли 3х1?
Чувала съм от специализти УНГ, че Цинабсин на е за тежки и хронични синузити (така пише и на опаковката доколкото се сещам), а при малките деца под 4-5 години синусите не се оформени.

Благодаря

# 192
  • Мнения: 1 479
Извинете д-р Петрова...

# 193
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Не можах да намеря друга по- интересна тема за лекуването на трета сливица. Ще я прочета първо и тогава ще споделям. Иначе решението при нас е взето - да се лекуваме с хомеопатия  Peace

# 194
  • Мнения: 1 479
доци, има много други интересни теми за третата сливица, прочети всичко Simple Smile много добро решение сте взели, само трябва търпение и постоянство (като във всяко начинание)...

# 195
  • София
  • Мнения: 183
Здравейте,
и аз да споделя моя опит в лекуването на третата ни сливица. Най-напред ходихме при д-р Френгов, той установи, че имаме уголемена трета сливица 3 степен и серозен отит. Каза да се лекуваме през лятото и октомври, ноември, ако не се оправи ще се маха и после евентуално и да се слагат макарички. Бяхме и при д-р Райнов от Исул, той потвърди същата диагноза. С лечението на д-р Френгов нищо не стана, д-р Райнов ни излекува стичащият се секрет по сливицата, от който постоянно кашляше синът ми с Бактробан. Изписа ни Фликсоназе спрей, но аз реших да не го давам. Започнах с Лимфомиозот и Дулкамара Хомакорд. Цяло лято не е спрял да боледува - на 10 -15 дни вдигаше температура с леко зачервено гърло. Накрая отидохме в едно село Градище до Шумен да му дърпат ушите. На следващия преглед ни казаха, че сливицата е 1 към 2 степен и не е за вадене и ушите си бяха съвсем здрави. Направо не можах да повярвам. Много се надявам да се задържи положението сега вече като ходи на градина. Скоро пак го водихме и пак всичко си беше наред.

# 196
  • Мнения: 1 479
Искам да изкажа негативно мнение за отношение, професионализъм и организация от „лечебен” център с гръмкото име „Фитолек” и по-точно от неговия така наречен собственик Мариян Иванов – доктор – хомеопат.

Не знам от къде да започна за да не ви отегча.

Както всичко в БГ и хомеопатията като метод на алтернативно лечение е много криворазбрана и криво проектирана като приложение.

Въпросният център „Фитолек” предлага най-разнообразни медицински услуги, които като ги прочетеш ще си кажеш „Брех, какви приятни неща”, но сблсъсквайки се с персонала от центъра вече картината се учерня.

И така за първи път посетихме кабинета на д-р Иванов поради чести заболявания на моето дете (на 2,6 г) свързани с дихателната система и УНГ, поради което аз поисках да ми бъде изготвена схема за лечение и превенция на тези заболявания.

Докторът почти не ме слушаше какви подробности обяснявам, по-скоро беше зает да обяснява в движение на своя подгласничка (друга хомеопатка) какво пише в материя Медика и неговата цел беше да я обучава на наш гръб. Да не ви казвам как прегледа детето – с едно фенерче му светеше в гърлото, като след това не го погледна изобщо. Не ме питаше за нищо допълнително от това, което казвах аз т.е. никакъв индивидуален подход какъвто изисква хомеопатията.

ОК, дадоха ни схема, след което ни взеха 80 лв за първичен преглед. След 1 месец отново посетих доктора за контрола и допълнителна консултация, на която отново не ми беше обяснено нищо ново, след като аз казвах, че не забелязвам ефект и че детето постоянно боледува. Бяха ми взети 40 лв. На следващия преглед също ми бяха взети 40 лв, на който не получих нищо по-различно като информация от предишните пъти.

Пикът дойде при последния преглед, на който докторът излезе от кабинета буквално под носа ни и стояхме да висим 1 час да го чакаме тъй като имал спешна работа.

Зомбитата, които са му секретарки не направиха нито едно усилие през този час да се чувстваме по-комфортно, а напротив, казваха как детето не трябва да ходи напред и назад и да не се излиза на балкона, защото им е студено.

Какъв вид търговия със здраве е това се питам аз? За мен това си е чисто прибиране на пари, срещу което не получаваш нищо подобно, за което си платил. Не може да нямаш никакво индивидуално отношение към пациентите си, при положение, че предлагаш здраве, чрез алтернативни методи, за което прибираш безумни пари! ТОзи доктор има издадени редица книги, в които обяснява различните резултати и ползи от алтернативното лечение, но няма никаква представа от пациентите си като цикличност на заболяванията им, произход на заболяването и индивидуалност!

НУЛА професионализъм, НУЛА адекватно отношение, НУЛА резултатност!!!

Просто хора не избирайте този център и нито един от „лекарите” там! Ще ви ограбят парите и няма да получите нито внимание, нито гъвкавост, нито лично отношение!
Дано и други съфорумци ме подкрепят за да популяризираме тези измамници с отвратително отношение.

Отидете на хомеопати, които са ви препоръчани от поне 1 познат и които ще се отнесат към вас с индивидуалния подход, за който хомеопатията е от ключово значение.

# 197
  • Мнения: 163
Д-р Димитрова, искам да попитам дали мога да комбинирам Цинабсин с други хомеоптаични средства (имаме назначена схема от хомеопат, която следваме всеки ден)?
Също така искам да попитам, дали при изявена хрема, която продължава от няколко дни и не се повлиява от други
и медикаменти, мога да включа цинабсин и ако да в каква дозировка? Пак ли 3х1?
Чувала съм от специализти УНГ, че Цинабсин на е за тежки и хронични синузити (така пише и на опаковката доколкото се сещам), а при малките деца под 4-5 години синусите не се оформени.

Благодаря
и мен ме интересува същото
мога ли да ползвам цинабсин успоредно с назначена схема от лекар хомеопат?

# 198
  • Мнения: 591
Здравейте,
и аз да споделя моя опит в лекуването на третата ни сливица. Най-напред ходихме при д-р Френгов, той установи, че имаме уголемена трета сливица 3 степен и серозен отит. Каза да се лекуваме през лятото и октомври, ноември, ако не се оправи ще се маха и после евентуално и да се слагат макарички. Бяхме и при д-р Райнов от Исул, той потвърди същата диагноза. С лечението на д-р Френгов нищо не стана, д-р Райнов ни излекува стичащият се секрет по сливицата, от който постоянно кашляше синът ми с Бактробан. Изписа ни Фликсоназе спрей, но аз реших да не го давам. Започнах с Лимфомиозот и Дулкамара Хомакорд. Цяло лято не е спрял да боледува - на 10 -15 дни вдигаше температура с леко зачервено гърло. Накрая отидохме в едно село Градище до Шумен да му дърпат ушите. На следващия преглед ни казаха, че сливицата е 1 към 2 степен и не е за вадене и ушите си бяха съвсем здрави. Направо не можах да повярвам. Много се надявам да се задържи положението сега вече като ходи на градина. Скоро пак го водихме и пак всичко си беше наред.
Моля те кажи точно какво представлява тази манипулация , болезнено ли е за детето?

# 199
  • Мнения: 99
и моето момче има трета сливица, но не са ми казали коя степен е! Честа кашлица и почти постоянна хрема! Нашето педи ни даде да пием беладона хомакорд и лимфомиазот. по време на приема спеше доста спокоен и кашлицата и секрета спряха. Но веднага щом престанах да ги давам, - 3-4 дни по-късно, нещата пак се влошиха. Сега започнах да му давам калкарея карбоника и паралелно давам дросера за кашлицата, но не виждам ефект. Някой има ли опит в излекуването на проблема със сливиците с хомеопат от Хасково или Пловдив?

# 200
  • Мнения: 0
Здравейте,
доста прочетох за тази трета сливица, и май всичко си е индивидуално до дете. Синът ми е на 2г. и 4м. препоръчаха ни вадене от ИСУЛ д-р Райнов. Ние сме болни от септември кашлица и секрет. 5 дни сме здрави на ясла 3 седмици се лекуваме , но сега се разболя и в къщи без контакт със други деца. Споделям го защото се двумя какво да правя, да я вадим ли или не. Тази гной която е от възпалението тя неможе да излезе и си стой в главичката на детето,  имаше и период в който се възпалиха ушите, сега последно подържаше 4 дни температура, има и един дъх в устата като на ацетон. Някой с дете на същата възраст да сподели имало ли е нещо такова 4 месеца да сме болни от възпаление на трета сливица.
Благодаря, може да ми пишете и на   ioanna_n@mail.bg

# 201
  • София
  • Мнения: 334
Може, да, възпалената 3-а сливица не се лекува от самосебе си!
Дъщеря ми е на 2.11м. И тя кара 3-4 дни на ясла, после дълга отпуска. От мин зима започнаха проблемите, беше ОК пролетта, лятото рядко прави проблеми тази пуста сливица (влажността, студа, мъглите са благоприятстващи фактори). Есента изкара един вирус в яслата - края на септември беше и до сега си е с възпалена сливица. Хомеопатични бол съм давала - кои по мое усмотрение, кои по схема на хомеопат, от който не останах доволна....може би не на вс хора хомеопаията действа или докато се нацели правилното хомеопатично лекарства е нужно повече време или мн кадърен специалист....не знам вече...
Въпросът е, че тази гной, който се стича, може да засегне др органи - уши, гърло, дори надолу...затова и повечето консерватини лекари изписват ако не АБ, то поне анибиотични капки. Мирисът от устата е точно гной. Усетиш ли го, значи секретира сливицата и е възпалена.
В момента сме на лечение именно с такива АБ капки, кеф-некеф, давам, з-то е опасно не само заради текушия момент, ами и за в бъдеще...деформирране на челюстта, захапката, брекети...
Съвет голям - бягайте при кадърен УНГ, то и такъв специалист човек да намери е трудно!

Това за дърпането на ушите....знам, че се прави само в малко населени места, тъй като е мн опасно...ако не се направи както трябва, може да се случат големи поразии с ушетата!
Но всеки сам си решава. Впросът е веднъж издъпани ушетата, после по някакъв начин тази сливица може ли пак да се възпали и уголеми?!

# 202
  • София
  • Мнения: 183
За дърпането на ушите - боли, но не ужасно много, само моментно. Чува се едно изпукване. Засега ние задържаме положението. Беше се уголемила малко пак, но се оправи. Слагахме физиологичен разтвор, олинт и макситрол. И като цяло по-леко преминават болестите. Пак се възпалява, но се оправя после и не става голяма колкото е била преди. Надявам се да се задържим така, поне малко да поотрастне сина ми, ако се наложи след време да я вадим.

# 203
  • Мнения: 0
До този момент , не сме давали АБ, аз даже и незнам какво е това лекарство?
Но съм решила да отида и при второ мнение на УНГ и ако се налага да я вадим тази трета сливица, тя и без това съхне, колкото и полза от нея толкова и вреда. Тази гной е в главичката на детето то се мъчи , хърка ....

# 204
  • София
  • Мнения: 1 230
Момичета, ще се присъединя към вас. Преди около 2 годни Райнов от ИСУЛ каза, че 3тата сливица не е за вадене, тя и не създаваше особени проблеми, освен задържане на секрет в носоглътката.
За съжаление, тя изкара ангина преди месец със страшна суха кашлица. След ангината остана едно постоянно подшмъркване, диша през носа, но като теглим с Бебйби Вак излизат много сополи. Естествено хърка, диша през устата и има влажна кашлица. Вече не знам какво да правя, по фин. причини не мога да отидем при класически хомеопат, затова личната й лекарка се опитва да я лекува по боаронски маниер, от който аз не виждам абсолютно никакъв ефект, както и предполагах.
Планували сме посещение при УНГ в ВМА след празниците.

# 205
  • Мнения: 20
Здравейте,
доста прочетох за тази трета сливица, и май всичко си е индивидуално до дете. Синът ми е на 2г. и 4м. препоръчаха ни вадене от ИСУЛ д-р Райнов. Ние сме болни от септември кашлица и секрет. 5 дни сме здрави на ясла 3 седмици се лекуваме , но сега се разболя и в къщи без контакт със други деца. Споделям го защото се двумя какво да правя, да я вадим ли или не. Тази гной която е от възпалението тя неможе да излезе и си стой в главичката на детето,  имаше и период в който се възпалиха ушите, сега последно подържаше 4 дни температура, има и един дъх в устата като на ацетон. Някой с дете на същата възраст да сподели имало ли е нещо такова 4 месеца да сме болни от възпаление на трета сливица.
Благодаря, може да ми пишете и на   ioanna_n@mail.bg

Здравей, ние сме на същата възраст със същите проблеми без да сме имали възпаление на ушите  до сега. От септември насам сме през седмица болни, с много висока температура и зелени сополи, от които съответно кашляме. Вчера бяхме отново на УНГ след като бяхме минали вече лечение с поредния АБ и ни казаха че два дни след като сме приключили АБ тя пак е за АБ, не си е свършил работата. Оснен това ни казаха че е за вадене, въпреки че не се препоръчва ваденето на 3-та сливица преди 3 годинки. Попитахме дали се подобри състоянието й с алтернативно лечение с нетрадиционна медицина, но УНГ-то отрече категорично. Не знам дали ако се обърна само към хомеопат може да ми назначи адекватно лечение, а и не знам дали ще попадна на добър специалист.

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 40 843
и моето момче има трета сливица, но не са ми казали коя степен е! Честа кашлица и почти постоянна хрема! Нашето педи ни даде да пием беладона хомакорд и лимфомиазот. по време на приема спеше доста спокоен и кашлицата и секрета спряха. Но веднага щом престанах да ги давам, - 3-4 дни по-късно, нещата пак се влошиха. Сега започнах да му давам калкарея карбоника и паралелно давам дросера за кашлицата, но не виждам ефект. Някой има ли опит в излекуването на проблема със сливиците с хомеопат от Хасково или Пловдив?

Това,което даваш на детето няма да помогне,а както сама ти казваш след спиране пак се влошава!
Затова...има съседен форум за хомеопатия-въпроси,много информация има да изчетеш!Тези препарати така изписани само ще объркат организма!Намери си добър Класически хомеопат и прочети за Хомеопатията-как точно лекува и какъв е принципа на лечение!Ако намериш добър хомеопат то той ще ти изпише 1 лекарство,а не както сега няколко "бози" с нулев ефект!!!

# 207
  • София
  • Мнения: 320
Аз пък като голям проблем виждам намирането на "добър хомеопат". Вече смених 2-ма и тъй като няма ефект, леееко започвам вече да се разочаровам от хомеопатията. Сегашният ни хомеопат е със сигурност класически, изписва само едно лекарство и т.н., но и двете деца наскоро стигнаха до антибиотици, просто не можа да овладее нещата. И каква е гаранцията, че следващия ще ни помогне, а както писа една майка по-нагоре, финансово си става направо непосилно... 
И за да не стамя темата ще пиша за една моя приятелка, чието дете беше с насрочена операция за вадене на 3-тата сливица (много чести ангини, намаляване на слуха, и др. екстри). По стечение на обстоятелствата операцията се отложи 2 пъти във времето, поради други заболявания на детето (рубеола), след което 3-тата сливица някак от самосебе си започна да съхне. Сега детето е на 7 год. и си е съвсем добре.

# 208
  • Мнения: 2
 Sad zdraveite az imam 2 deca ednoto po4ti ne boleduva no malkata koqto e na 4 god mn 4esto dori minalata godina lejaxme v bolnica ot bvolesta na 6onlain i ot togava neprekasnoto boleduva sega i alergiq ima kazaxami li4nata da q zaveda na u6en no koito da q vidi vseki kazva 4e tretata slivica ni e mn problena i ve4e nz kakvo da pravq neiskam no ako se naloji tr i operaciq kajete nqkoi dobar lekar ung??????????

# 209
  • Мнения: 2
Sad zdraveite az imam 2 deca ednoto po4ti ne boleduva no malkata koqto e na 4 god mn 4esto dori minalata godina lejaxme v bolnica ot bvolesta na 6onlain i ot togava neprekasnoto boleduva sega i alergiq ima kazaxami li4nata da q zaveda na u6en no koito da q vidi vseki kazva 4e tretata slivica ni e mn problena i ve4e nz kakvo da pravq neiskam no ako se naloji tr i operaciq kajete nqkoi dobar lekar ung??????????
[/quote      otnosno bolesta na 6onlain mn tejka be6e pri nas mn vreme se  lekuvaxme no uspe6no mn sam dovolna ot na6ata lekuva6ta doktorka Vanq Kaleva mn seriozno i na vreme otno6enie i mn i blagodarq 4e mi spasi deteto  trqbva vsi4ki lekari dase otnasqt taka.

# 210
  • Мнения: 1
Здравейте мами, бих искала да попитам този д-р Войнов в коя болница работи и как мога да го открия? Благодаря Ви!

# 211
  • Мнения: 75
Сироп Имунотрофина,няма да съжалявате!

Общи условия

Активация на акаунт