Алтернативни методи за лечение на трета сливица

  • 151 137
  • 211
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 153
Пропуснала съм, че ес подслажда с небетшекер. и за по-алки деца може да е 600 мл водата, за да не толкова силен. Peace

# 91
  • Мнения: 8 769
Аз също правя чай от тези билки, но по малко по-различен начин. Подслаждам го с мед. Слагам и орехи с черупките.
Пият го с кеф, а най-хубавото е, че им минава кашлицата.

# 92
  • Мнения: 153
Небетшекера е за тези, които не могат да ползват мед. Иначе и по лесно се намира от небетшекера.  Wink

# 93
  • Мнения: 68
elica, много добра идея за чая а и ми идва точно на време защото в момента дъщеря ми с кашлица провокирана от секрета които и се стича назад в гърлото. Само да попитам, какво количество от чая се пие на ден? става въпрос за дете на 3 год.

# 94
  • Мнения: 153
Ами цялото ако може, но трябва и вода да пие. Спрете сокчетата, чая и водата са достатъчни. И всеки ден се вари нова доза, не се оставя за утре!

# 95
  • Мнения: 68
elica, благодаря.

# 96
  • Мнения: 506
За нас алтернативата е, че няма да я махаме сега, а на пролет! Проблемите на малката се много :
-постоянно се разболява (до 1,6г. беше невероятно здрава, после й видяха т. нар. "сополче" и от тогава като почна, не съм я видяла за по дълго време здравичка)
- сливицата й се подува до там, че затруднява дишането през устата, така се е стигало и до спазми
 -грубата джавкащо подобна кашлица не спира
- при всяко разболяване (било то и проста настинка) става на гнойна ангина с най-малко по 4-и дена Т, която пък се повлиява от медикаменти за около два часа и после пак се вдига, а след тежкия Т-н гърч който изкарахме риск има и то голям
+ поне скоро не е имала обриви!
След последния преглед от УНГ (вчера) ми бе внимателно и ясно обяснено, че причината е само в третата сливица, да устискаме до пролетта, но ако се усложни по някакъв начин ще трябва да я вадим по спешност, карат ме дори  да я спирам от детската градина (една седмица ходи, а вече втора сме си вкъщи) за да я предпазим....  Cry
пп. Искаше ми се да има алтернатива, но при нас е по-сериозно от колкото си мислех,  остава само да устискаме до пролетта да не стане някоя беля и...

# 97
  • Мнения: 68
До пролетта има много време. защо не пробваш с някой от нещата които са споменати тук по темата. Ако не ви помогнат то поне няма да ви навредят.Това си е мое мнение.

# 98
  • Мнения: 8 769
До пролетта има много време. защо не пробваш с някой от нещата които са споменати тук по темата. Ако не ви помогнат то поне няма да ви навредят.
Точно това щях и аз да попитам. Да чакаш и да бездействаш не е никаква алтернатива Peace nikiki, аз ти препоръчвам компресите с яйце. Лятото повлияха на дъщеря ми, сега възнамерявам да й ги приложа пак (защото явно сливицата пак се "показа" и сополите тръгнаха). Но пък дъщеря ми не боледува толкова често и нямам намерение да се предавам (с операция).

# 99
  • Мнения: 153
На скоро чух и за компреси с извара. Не съм пробвала,  newsm78  но не е зле да пробвате.

# 100
  • Мнения: 8 769
На скоро чух и за компреси с извара. Не съм пробвала,  newsm78  но не е зле да пробвате.
Бих искала точна рецепта.Просто компреси с извара...някак си не ми е ясно какво и как точно.  newsm78

# 101
  • Мнения: 68
Ние сме вече 11 дни с компрес с белтък и пудра захар. за момента още нямаме подобрение но аз не съм се отказала. нали се прави 20 дни?! Не съм сигурна дали го правя съвсем точно, но тъй като срещам огромна съпротива от страна на дъщеря ми гледам да и понамажа колкото може врата после вързвам една кърпичка или мажа на кърпата и после и разтърквам на вратлето. не разбърквам с миксер а на ръка колкото да се смесят съставките. Надявам се да не бъркам нещо и от там да не се получават все още нещата. Като свърша с това ще опитам и с извара. макар че там ще е голяма борба за да и стои на врата.

# 102
  • Мнения: 8 769
слънчева усмивка, аз правех този компрес със сварено яйце-настъргвах белтъка и го смесвах с пудрата захар. Сместа си пуска лек сок. Намазвах сместа върху марлички, налагах ги върху шията на дъщеря ми и после увивах над тях лента от плат.

# 103
  • Мнения: 68

....Лятото повлияха на дъщеря ми, сега възнамерявам да й ги приложа пак (защото явно сливицата пак се "показа" и сополите тръгнаха). Но пък дъщеря ми не боледува толкова често и нямам намерение да се предавам (с операция).
[/quote]
Лятото само с компресите ли се оправихте или ги комбинира с нещо друго?
Сополите ви какви са? Нашите са жълто - зелени и гъсти и това ме кара да мисля че има наказва бактериална инфекция.

# 104
  • Мнения: 8 769
Тя пиеше и хомеопатични.
Сополите в момента са белички и прозрачни.

Общи условия

Активация на акаунт