Алтернативни методи за лечение на трета сливица

  • 150 885
  • 211
  •   2
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 5 030
nikiki, наличието на алергия е противопоказание за махането на третата сливица. Да не стане така, че след ваденето й всяка инфекция да слиза директно в гърдичките и да прави пневмонии. Консултирай се и с друг лекар дали е наложително махането й, пробвай и алтернативи: хомеопатия, народна медицина, физиотерапия,..... Изчакайте...
А детенце е й много малко още...  newsm78

# 76
  • Мнения: 506
nikiki, наличието на алергия е противопоказание за махането на третата сливица. Да не стане така, че след ваденето й всяка инфекция да слиза директно в гърдичките и да прави пневмонии. Консултирай се и с друг лекар дали е наложително махането й, пробвай и алтернативи: хомеопатия, народна медицина, физиотерапия,..... Изчакайте...
А детенце е й много малко още...  newsm78
Това не го знаех!  newsm78
 Заведохме я при една от най-добрите УНГ тук, но тогава още алергията й не се беше развила толкова,  лекарката в началото беше против махането й, но като я видя....реши, че ние сме едни от малкото за които е задължително махането, да малка е, през октомври ще е на 2.г. 11м., главната причина за да иска да я махнем е този  жесток и опасен температурен гърч (близо 42 гр. за около 40мин.)  Shocked  до който стигнахме от една "простичка" гнойна ангина! Tired
Разбира се, че търся и друго мнение, затова на 16-ти сме и на алерголог, да видим там какво ще се каже! Tired едните казват, че всичко идва от третата сливица, други , че нямат нищо общо нещата, а аз .....аз имам чувството, че до колкото повече специалисти се допитам, толкова повече ще се разминават и объркват нещата! Whistling
 

# 77
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
nikiki,опитахте ли с хомеопатия ? Дъщеря ми първия път не се повлия,но вярвах на хомеопата ни,отидохме пак и сега не хърка,спи със затворена уста. Той ме предупреди,че при боледувания може пак да се уголемява и после като оздравее пак ще спада  ,но като цяло когато е здрава няма да хърка и да диша през устата.
Аз бях започнала с компресите с белтък ,но към 10--12 ден спрях ,защото започнахме с хомеопатичното  и не исках да смесвам двата метода.
А и Т-рните гърчове,алергията се влияят добре от хомеопатията . Гледам, че си от Варна -има добри хомеопати тук .

# 78
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
nikiki, наличието на алергия е противопоказание за махането на третата сливица. Да не стане така, че след ваденето й всяка инфекция да слиза директно в гърдичките и да прави пневмонии. Консултирай се и с друг лекар дали е наложително махането й, пробвай и алтернативи: хомеопатия, народна медицина, физиотерапия,..... Изчакайте...
А детенце е й много малко още...  newsm78
Това не го знаех!  newsm78

не го знаеш, защото е пълна глупост.   Crazy
Ако има някакви "отговорници" за НЕслизането на инфекции в белите дробове, то това за останалите 2 сливици.
3-тата няма нищо общо и не служи за нищо (забележете- дори не е отговорна за никакви алергии), освен че води до лоши последствия за индивида, при уголемяването (даже на слуха влияе).
nikiki,
Ако имаш път към София, драсни едно ЛС. Ще ти дам координати на добър класически УНГ д-р. Да ти види детето и да те консултира.

П.П: на 5г. беше дъщеря ми, когато й махнах 2те небни сливици. Нито един бронхит камо ли бронхопневмония не ми е карала след това. Само дето от супер болнаво хлапе, стана напълно здрав и устойчив на болести човек.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 5 030
Шани, това го знам от лекар - УНГ! Отказаха категорично махането на третата сливица на дъщеря ми преди време поради тази причина! УНГ каза, че не би поел отговорността за детето при това положение на нещата! И никога не е ставало на въпрос за другите две сливици, въпроса бе дали да махнем третата или не! Беше й засегнат и слухът!
Пробвахме различни методи на лечение, вкл. хомеопатия и сливицата се сви и детенце се оправи без операция!  Peace

Лекарите имат материална изгода да направят операцията!

А темата, между другото, е за алтернативи при лечението на третата сливица...
То най- лесно е да я махнеш. Ама "излишни" органи в човешкото тяло няма!

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
Дъщеря ми е с алергичен ринит,обриви и т.н. алергични глупости и въпреки това й махнаха 3-тата сливица март месец.На 3,3г. беше.Не вярвам 3-тата да има общо с алергиите или да е противопоказна операция  Peace

# 81
  • Мнения: 506
Дъщеря ми е с алергичен ринит,обриви и т.н. алергични глупости и въпреки това й махнаха 3-тата сливица март месец.На 3,3г. беше.Не вярвам 3-тата да има общо с алергиите или да е противопоказна операция  Peace
Мисля, че и ние сме така, но не е дал специалист това мнение, а е мое! Пъпките са едни такива като все едно е полазено детето избиват всеки ден нови, нови, подуват се и вътре са с безцветна течност! Това цялото се протаква около месец, досега имахме 1-н докато цъфтяха тополите, втория не е отшумял все още - цъфтят липите, мина повече от месец, мажа я с фенистил, но пак ги чеше и някои от пъпките стават като белези! Знам, че не е фатално, че има къде - къде по-лоши неща които сполетяват децата ни, но и това е една, макар и малка, мъка! Tired
Чочи Малката ти принцеса правила ли е Т-н гърч (извинявам се, че все питам, ама...) ??? Разпитвах насам натам, оказва се, че и други деца са правили такива гърчове по време на вирусната гнойна ангина, но "само" са се тресели, е ние си бяхме с "всички ек стри" с обърнатите очи, пяната/плюнките от устата, посиняването....  Cry не искам да си спомням и да готова съм на всичко само да не й се случи пак...и някой беше казал, че най - лесно е да махнеш третата сливица или коя да е, но не не е, изобщо не го искам, камоли пък тя, но какво да правя?
п.п. Голяма драма стана май.....извинете ме!!!  bouquet

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
За момента не е стигала дотам,да чукам на дърво.Също не е правила ангини и др. по сериозни заболявания.Алергията ни е от 8-месечна възрасти  никой не може да каже от какво е,нито как да се справиме с нея.
Пожелавам ти бързо справяне с проблема и не я мисли толкова тази сливица! Hug

# 83
  • Мнения: 506
Пожелавам ти бързо справяне с проблема и не я мисли толкова тази сливица! Hug
Благодаря ти Чоча!  bouquet
................Алергията ни е от 8-месечна възрасти  никой не може да каже от какво е,нито как да се справиме с нея.
На мен така ми каза личната лекарка, не съм сигурна на колко беше Крис, но имаше годинка, тогава на един преглед на гърлото я видяха да се сформира..т.нар. "сополче', та от тогава почнахме със зиртека и Вентолина, но ефект нямаше. Груба тютюнджииска кашлица - причина за която не се открива, а от тази година сме и с тези обриви, нищо, че си пием от март Зиртека! Tired
за сливицата и да я мисля, и да не я мисля...файда няма!  newsm78 Но  се сещам, мъжа ми е с трета огромна сливица, не е имал проблеми, алергии и сега на 29г. все още си е с нея! Що така стана с малката, че не й се размина? newsm78 Sad

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
Сега погледнах,че си от Варна.Мога да ти завидя благородно.Наште обриви и алергия се повлияват доста добре от морето,пясъка и водата като цяло.Водите ли Крис на плажа?

# 85
  • Мнения: 8 769
nikiki, виждам, че и преди това са те питали, но не си отговорила, с хомеопатия лекувате ли? Като те чета, май нищо алтернативно не сте опитали (а темата е точно за това), зиртек, вентолин...ужас просто, вие сте подтискали всичко...не се учудвам, че се е стигнало и до гърч.... Cry

# 86
  • Мнения: 506
Да Чочи водим я на плаж, но извън града на чистичко! Peace
Доня Туфиня Да , видях, че ме питат, но изчаквам с отговора, замислила съм се да запитам алерголога сега на 16 на прегледа.. Пробвала съм веднъж с хомеопатично (не си спомням какво Embarassed) беше на гранулки и моментално почна да го плюе и не пробвах повече! Peace

# 87
  • Мнения: 8 769
nikiki, въобще не чакай алерголога да ти каже "да" на хомеопатията Grinning Учудвам се, че детето е плюело гранулките  Shocked -те са сладички и децата ги харесват..., обикновено...

# 88
  • Мнения: 68
Бих искала да подновя темата. И моето дете има проблем с третата сливица. Има написани доста интересни неща и най- хубавото е че при някои от Вас са дали резултат което обнадеждава и мен че и ние ще се справим без да се налага оперативна намеса.
От два дни слага компрес с белтък и пудра захар на вратлето. Малко се колебаех дали да е суров или сварен затова пробвах и двата варианта. Мислите ли че е от съществено значение за крайният резултат?
Ще пиша като мине известно време. дано да сме с подобрение.
Ако някой в момента се бори с този проблем по нетрадиционният начин нека да пише за да сме полезни и на други в подобно състояние.

# 89
  • Мнения: 153
Кашлица от всякакъв произход, но тая дето е със секрет съм лекувала и има ефект с чай. Да поясня при нас беше от алергичен заден ринит, който беше станал толкова гъст, че доктора се учуди как нямаме трета сливица или астма. Чаят се приготвя от мащерка, маточина, бъз и подбел. Кипва се 400 милилитра вода и от първите 3 се слага по 1 супена лъжица, а от подбела една щипка с 3 пръста. Ври 5 мин и се сваля от котлона и се прецежда. Трябва и да пие много вода детето,защото урината става силна. и да не се дава постоянно най-много 2-3 седмици. При нас мина за 12 дена, но напълно се изчисти, но не давах само и това. Само мога да уточня, че не сме пили антибиотик, а др неща!

Общи условия

Активация на акаунт