Алтернативни методи за лечение на трета сливица

  • 150 875
  • 211
  •   2
Отговори
# 135
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Освен зелената трудно лечима хрема има ли други симптоми, по които да се познае дали детето има трета сливица, че и нас с това ни плашат, ама хич не ми се нравят разни оперативни намеси, пък били те и за вадене на трета сливица

Зелена ,трудно лечима хрема може да има и без да има 3-та сливица. Хъркането и дишането през устата,а не през носа  са по скоро индикатор за това.
Дали  има 3-та сливица може да каже УНГ след  палпация (опипване с пръст през гърлото). На нас ни я прави Папуров - много беше  бърз  ,в смисъл не се мъчи и не се дави детето.   

# 136
  • Мнения: 2 616
Ще ми пуснеш ли координатите му на лични, ако се наложи, не дай си Боже, да не се мъча пак да търся и питам  Praynig

# 137
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136

http://belmont.hit.bg/

Ако можете, вземете направление от личния на детето,за да мине по здр.каса .

# 138
  • Мнения: 68
Не са ми определили някаква степен. В "Транспортна болница" го водя. Правиха му тест за проходимост на нослето и той показа, че е много малко уголемена. Но след по-обстоен преглед лекаря каза, че е хронично възпалена и ми обясни подробно защо теста не е особено достоверен. Всичко зависело от анатомичните особености на детето. С което съм склонна да се съглася. Естествено ще се консултирам и с други специалисти, но ми се иска да не прибягвам до оперативно лечение Sad  Лошото обаче е, че понякога трудно диша през нощта /особено зимата като има отопление/ и освен това много често боледува и най-вече прави хреми със зелени секрети, които трудно се лекуват.
При кого ходихте в транспортна? Защото и ние сме ходили и ни казаха 2 степен увеличена 3та сливица. Още не е за операция и сега се надявам на хомеопатичното лечение да подейства и да подобри състоянието.

# 139
  • Мнения: 506

http://belmont.hit.bg/

Ако можете, вземете направление от личния на детето,за да мине по здр.каса .
Благодаря ти!  bouquet
 Аз ще се възползвам от предложението, още тази седмица ще я заведа!А дали е трудно със записването на часовете?Питам, защото някъде е доста трудно и трябва да се чака с месеци..Досега съм я водила при Мутафова, но ми се иска да чуя мнението на друг специалист! Confused При нас положението засега не е много приятно! Нямам идея каква степен/група е нашата, но ето от вчера се почна пак с джавкащата кашлица, днес почти няма глас, нищо чудно да почнем пак и с Т-те  ooooh! !

# 140
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
nikiki,не сме имали проблем - веднага ни приемат.Но от 2 години не сме ходили ( тъй като както вече казах я лекувам с хомеопатия) и не знам как са сега нещата .Питай по телефона  Peace

# 141
  • Мнения: 506
nikiki,не сме имали проблем - веднага ни приемат.Но от 2 години не сме ходили ( тъй като както вече казах я лекувам с хомеопатия) и не знам как са сега нещата .Питай по телефона  Peace
Ок, още утре ще звънна, а и ми е близо!  Peace Hug

# 142
  • Мнения: 596
Мили мами, моля ако някоя от вас е махнала третата сливица на детето си  и това е повлияло благоприятно или не на астмата му , да ми пише , може и на лични! Подложена съм на голям натиск да взема решение на махане на третата сливица, но аз се колебая!
Детето ми е на четири и имаме астма, но тя е диагностицирана само симптоматично! Лекуваме се от година и половина с хомеопатия , но все още получава бронхиални спазми и то често , понякога по два пъти в месеца! Всичко започва с обикновенна хрема и после слиза надолу, досега успяваме да овладеем нещата с хомеопатия и вентолин , когато се налага, но таткото настоява ,че ако махнем третата сливица нещата ще се подобрят! Детето хърка и спи с отворена уста ,когато е болно, няма често отити, но в годината два три пъти сме с ангина, няма постоянни зелени сополи и това ми дава надежда ,че можем да се разминем с операцията!  Водила съм го и на УНГ но мненията са противоречиви, естествено хомеопата е против, но пък и за това време нямаме значително подобрение на състоянието на детето , с изключение на излекуваната екзема на ръчичката! Споделете как са нещата при вашите деца  с астма! Rolling Eyes

# 143
  • Мнения: 578
Преди си купувах редовно списание "Моето бебе и аз" и там имаше  рубрика с въпроси към лекари, които използват хомеопатия за лечение на деца. Само, че съм ги набутала някъде и не мога да ги намеря. Та там редовно отговаряше една лекарка, която работи в медицински център някъде в кв. Лозенец. Може ли някоя мама да каже координати на този МЦ ако си купува списанието. Май имаше и интернет страница Rolling Eyes
За това ли става дума: http://www.phytolek.com/ ? На мен лично нещо не ми вдъхва доверие.  Confused
Да, точно за него. То се оказа, че е на пет минути от нас...всеки ден минавам от там, но не съм го забелязала newsm78 Ако някой е ходил, ще съм благодарна да сподели Simple Smile

# 144
  • Мнения: 578
Не са ми определили някаква степен. В "Транспортна болница" го водя. Правиха му тест за проходимост на нослето и той показа, че е много малко уголемена. Но след по-обстоен преглед лекаря каза, че е хронично възпалена и ми обясни подробно защо теста не е особено достоверен. Всичко зависело от анатомичните особености на детето. С което съм склонна да се съглася. Естествено ще се консултирам и с други специалисти, но ми се иска да не прибягвам до оперативно лечение Sad  Лошото обаче е, че понякога трудно диша през нощта /особено зимата като има отопление/ и освен това много често боледува и най-вече прави хреми със зелени секрети, които трудно се лекуват.
При кого ходихте в транспортна? Защото и ние сме ходили и ни казаха 2 степен увеличена 3та сливица. Още не е за операция и сега се надявам на хомеопатичното лечение да подейства и да подобри състоянието.
При Доктор Заяков водя малкия. Препоръчаха ми него

# 145
  • Мнения: 3 695
Ето какво е споделила една съфорумка днес.Sad Може да има и доволни де, не знам.
Цитат
....Сега да ви разкажа една идиотка хомеопатка как постъпи. Пред месец и половин заведох Габи в един хомеопатичен център Фитолек да и направят профил и да е на хомеопатия. Доктор Зорка Угринова и направи поддържаща схема и започнах да е давам от тези монопрепаратита на Бойрон. В петък се разкашля и я заведох, да уточня, че първичния преглед е 50 лв., а вторичен 30лв. Даде и нове лекарства, но в събота беше вече много зел вече с 39-40 градуса и страшна кашлица, а тази въобще не ми вдига телефона. Вчера най-накрая ми се обади, даде ми някакви други взех ги, но ефект нямаше, защото Габи изгаряше вече много и не искаше нищо да поеме. Пак и званя и вече си беше изключила телефона. Направо побеснях. От там я гледаха 2-ма педиатри  и може да се окаже плевмония, следобед сме на снимки и изследвания. Дано да не е, че направо ще я удоша тая, толкова се надявах да се разминем с тия антибиотици.

# 146
  • Мнения: 506
nikiki,не сме имали проблем - веднага ни приемат.Но от 2 години не сме ходили ( тъй като както вече казах я лекувам с хомеопатия) и не знам как са сега нещата .Питай по телефона  Peace
Ок, още утре ще звънна, а и ми е близо!  Peace Hug
Ето накратко какво се случи днес на прегледа при него! Confused ( Хареса ми доктора, личи си , че си разбира от работата!) Първоначално изказа мнение, че на детето му нямало нищо, ами аз нещо не съм била добре  Crazy за дето се притеснявам. Гърло -чисто, нос -ок, уши -ок, но откъде е хроничната джавкащо подобна кашлица? И после й провери третата сливица. Оказва се, че сливицата на малката е колкото нокътя на дебелия пръст на ръката му (така я определи) и запушва носа и отчасти гърлото, та в един момент на излизане ни връчиха направление за махане на третата сливица Confused...май ми се изчерпват идеите вече, втори специалист ми казва, че трябва да я отстраним..имам време да си помисля.
angeliciva Благодаря ти за линка!  bouquet

пп. сега видях от направлението , че пише 3-та степен, моля някой да ми обясни какво значи това и дали 3-та е най-голямата?Благодаря предварително!  bouquet

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 14:35 от nikiki

# 147
  • EU
  • Мнения: 164
Ако има вариант да не се маха, е много по-добре. Това не е един излишен орган, а освен това тази операция, като всяка, крие и  рискове...
Успех!  Peace


  Съгласна съм, че това не е излишен орган, познавам деца на които е извадена - не са престанали да боледуват, че и по-тежко.
Моето дете също дишаше през устата, но като започна да се лукаува с хомеопатия, вече 8 г., всичко си дойде на мястото Simple Smile

# 148
  • Мнения: 68
Evi99, колко време ви отне за да се свие сливицата с хомеопатия? Ние в момента сме на хомеопатично лечение. Вече почти 1 год. е увеличена сливицата на моята дъщеря. Това е третото лечение с хомеопатия което започваме. На моменти се отчайвам защото много се проточиха нещата, затова питам как е минало при вас.

# 149
  • EU
  • Мнения: 164
слънчева усмивка , честно да ти кажа не си спомням newsm78, но не съм я водила на унг, за да проверям Mr. Green. истината е, че не водя дъщеря си при никой друг освен хомеопата, като изключим една диагностика с Метатрон Оберон.
Казваш, че за трети път започвате хомеопатично лечение, това не е ненормално за дете на 3г в рамките на 1г , има деца които боледуват доста по-често Sad. Класически ли е вашия хомеопат, т.е . по колко лекарства изписва след преглед ако са повече от едно, това не класически хомеопат. Ох, мога още много да пиша, но по-добре ако имаш конкретни въпроси Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт