Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 318 370
  • 2 805
  •   1
Отговори
# 1 650
На мъжа ми преди около 20 год. са му изпуквали ушите там някъде в Монтана , но незнам дали  този човек е още жив, може би е друг.Но от тогава не е имал ангини и сега зимата като води малкия на УНГ е споделил с доктора, но те са негативно настроени към нетрадиционната медицина, но като го е прегледал му е казал че сливиците са му овиснали и изсъхнали, но не е направил коментар.Но незнам това дали помага за 3-та сливица.Било опасно, но ако е този човек ефекта е пълен.
Чут Чут дано да се оправите и без операция.Сподели адреса в Монтана.

# 1 651
НАТИ тапите за уши  се казват OTO  TAB
 И нашите макарички са се закрепили при контролния преглед.
 Относно това , че операцииите ще могат да минават вече през ЗК - поздравления за всички , които ще спестят парите давани излишно.Някои обаждания явно са изиграли добра роля, в полза на родителите.Успех на всички, които им престои операция

# 1 652
  • Мнения: 4 195
споделих за дърпането на ушите постфактум, никого не агитирам да го прави, това е решение, което само родителя може да вземе. аз за себе си и Вики съм го взела.
Ако трябва да бъдем точни, колкото хора против хомеопатия, дърпането на уши, или народна медици има, точно толкова и против пълната упойка, хирургична намеса и тн има
реших се, защото Френгов не иска да махне сега сливицата, и самия той ми обясни, че детето шъпреки макаричките ще продълви да боледува до махането и. Е сори, но аз още 6 месеца с антибиотици просто няма да го тъпча
само за сведение, дете, лекувано с хомеопатия, със същата като на Виктор диагноза, при повторен преглед при френгов е доста по - добре и няма да го оперира за сега, а го беше планирал и не го за операция
Избора е на всеки родител, за и против винаги ще има, нали Peace

# 1 653
  • Мнения: 354
Избора е на всеки родител, за и против винаги ще има, нали Peace
Да, права си  Peace
Ако аз имах време да чакам, щях да пробвам първо с народна медицина или хомеопатия.

# 1 654
  • София
  • Мнения: 7 097
НАТИ тапите за уши  се казват OTO  TAB

Мерси  Hug

Чут Чут, надявам се да има ефект това дърпане на уши, защото е много гадно да си в безизходица и да не можеш да направиш нищо за детето си  Rolling Eyes
Ще кажеш по-нататък как се развиват нещата  Simple Smile

# 1 655
  • Мнения: 1 568

само за сведение, дете, лекувано с хомеопатия, със същата като на Виктор диагноза, при повторен преглед при френгов е доста по - добре и няма да го оперира за сега, а го беше планирал и не го за операция
Избора е на всеки родител, за и против винаги ще има, нали Peace
Това дете е моята дъщеря. Аз писах и тук преди 2 месеца. Тогава бяхме за пръв път при Френгов. По мои наблюдения тя не чуваше добре, сополи течаха цяла зима, започна да спи с отворена уста и да хърка, дъхът й беше с лоша миризма сутрин. Докторът постави диагноза серозен отит и на двете уши, тимпаниграмите бяха прави линии, третата сливица - II-ра степен. Написа ми рецептата с обичайните 5-6 неща.
За сведение само казвам, че аз лекувам децата само с хомеопатия от 2 години, но точно за тази операция бях положително настроена и бях готова за операция. По тази причина поисках направление от педиатърката и записах час на Дара при д-р Златков шеф на УНГ отделение в Токуда. Исках освен второ мнение от специалист, операцията да мине по ЗК. Докато си чакахме реда в Токуда /2 седмици/ й давах предписани от хомеопатката ни капки. Не съм спазвала нито едно от указанията на Френгов, не е пила сироп за кашлица дори пък камо ли противоалергичния Ксизал. Златков потвърди диагнозата, но каза, че едното ухо е по-добре от другото, само на едното ще трябва макаричка дори ни записа ден и час за операция.
Много се чудих и много се колебах, но все пак се върнах при педиатърката за направление за хоспитализация и за да направим нужните изследвания. Тя за мое най-голямо учудване започна да ме разубеждава. Тогава тук във форума прочетох за една рецепта на Димков - компреси с белтък и пудра захар, всяка вечер в продължение на 20 дни. Малко по малко започнах да се отказвам от операцията и в деня преди нея реших окончателно да не я правим. Междувременно хомеопатката ни й беше дала и доза от конституционалното лекарство на детето. И така комбинирахме Димков с хомеопатия. Някъде в тези 20 дни Дара спря да хърка, сополите изчезнаха.
Онзи ден в петък заведохме Дара на контролен при Френгов. Той отсече - третата сливица е абсолютно здрава! Течност в ушите обаче все още има като дясното е по-зле /там тимпанограмата беше отново права линия/, а лявото по-добре /там се появи скромно триъгълниче в ляво/. Докторът отчете това като положителен резултат от медикаментозното лечение. Аз не съм му казвала нищо за хомеопатия и компреси, за да не се настрои негативно към нас. Исках да е неутрален. Каза, че няма да оперираме сливицата за сега, евентуално септември ще проследим течността в ушите и ще преценим дали да се слагат макарички или не.
Заради тази течност се навих да я заведем при въпросния Рангел - дърпача на уши в Монтана. Хомеопатката ни ми го беше споменала /била водила нейния син преди 20 години при него дъъълго преди да чуе нещо за хомеопатия и т.н./, после и от други хора чух добри отзиви за него. Та Виктор и Дара бяха в събота да им дърпат ушите  Wink
Ще изчакам 20-тина дни и ще я заведа отново при Френгов. Искам да видя пустите равностранни триъгълници и тогава ще му разкажа как сме постигнали отличния резултат  Grinning

Желая ви успех в борбата с пустата трета сливица!!!

# 1 656
И аз бях чела за тези компреси, но моя не търпи нищо за мазане и за това се бях отказала от тях, но тази вечер ще пробвам.
СМАЙЛИ кажи как го правиш точно- като шалче ли го връзваш и колко време стои, спи ли с него детето newsm78
А за хомеопатичните какво си давала , ние също пием но няма ефект-ЛИМФОМИОЗОТ, БАРИТА КАРБОНИКА И ОЩЕ 2 които се пиеха 2 пъти в месеца но не си спомням точно как се казваха-но мисля че те бяха по скоро за отит

# 1 657
  • Мнения: 1 568
Компресите правихме така:
Един прясно сварен белтък се рендосва и се поръсва с 1-2 ч.л. пудра захар. Постилаш сместта върху една марля голяма колкото да покрие гърлото. Налага се върху гърлото и се завързва с бинт около врата. Така детето спи цяла нощ. На сутринта се маха.
Прави се 20 дни.

deradi, хомеопатичните лекарства са строго индивидуални. Те се предписват от хомеопат. Дара пи Jaborandi 6С една седмица и после еднократно Sepia 200C, което е нейното конституционално лекарство. Тези лекарства със сигурност не биха подействали на никой друг освен на Дара. Моля, не ги давайте на децата си без предварителна консултация с хомеопат!

# 1 658
  • Букурещ
  • Мнения: 7 841
Здравейте момичета,

Отдавна не съм минавала оттук.
Да се отчета:
Ади е зле в момента.
Правихме снимка на синуси - единият е доста възпален. До момента не и бях правила подобна снимка.
Хемофилус инфлуенце в носа порастна за разкош. И сме на Сумамед.

Все едно никога не е била с макари. Периодът с макарите беше най-разкошният период за нас.
Без грам проблеми. Една година точно след свалянето ми се иска пак да ги сложим.

В Транспортна вече се бъзикат и ми викат - ''Ами толкоз, една година гаранция, госпожо''.
И това изобщо не е бъзик, ама лоша истина.

# 1 659
  • Мнения: 4 195
това, което написа Лиорена искам да избегна - повтаряне и потретване. За мен, хирургичната намеса при деца, особенно със пълна упойка е толкова опасна, че ще направя първо всичко, за да го избегна, всячески.
Стискам плаци всички да са добре, а ние със Смайли ще споделяме как се справяме със нещата. Със сигурност утре ще кажа на френгов, че ще реша след 20 дена дали шъобще ще слагаме макарички, а третата сливица на този етап мисля никога да не оперирам Peace
Стискайте палци, аз съм обнадеждена, детето днес е по - добре, и дори мъвът ми, който вчера имаше желание да ме убива, заради дърпането призна, че детето е по - добре. Peace

# 1 660
  • Мнения: 1 246
Здравейте,продължавам да ви чета редовно.
Лио,съжалявам,че пак имате проблеми с Ади,добре си спомням,че бе6е много обнадеждена.
Смайли,започвам компресите с белтъка....надявам се на чудо вече.Поне няма да навреди.

При нас,няма развитие.Преди 2 дни бяхме на УНГ тук.Ще я види и август и ще каже окончателно дали ще я запи6е за операция.
В момента ди6а през устата,от 2 месеца е така,на моменти я виждам,че си6а през носа със затворени уста.Но само на моменти Sad Sad
Не хърка за сега,но от днес е пак е с прозрачни сополи.
Притеснено ми е,ръцете ми треперят като пи6а.Няма апетит напоследък.
Ще я заведем и в България ,за второ мнение,тука6ния доктор я следи от януари 2008-ма.

# 1 661
  • Букурещ
  • Мнения: 7 841
Здравей bari,

Да, наистина бях обнадеждена и нещата бяха ОК, тъпото е, че при Ади нещата са на периоди.
Може 2,3 месеца да е ОК и после като тръгнат тези зелени сополи като извор, просто е ужас, а те нещата са жалост са свързани и много ясни.

Зелените сополи водят до помътняване на тъпанчетата, защото се задържа течност, оттам нарушаване на слуха, от друга страна сополите в носа стават идеална предпоставка за развитие на бактерии повече от необходимото.

Затова писах за периода с макарите, че се родихме тогава, защото поне не се задържаше течност и тъпанчетата бяха идеални. Проблемът с макарите е неприятен след свалянето, защото тези тъпанчета трябва да зарастнат все пак, и това също е един период не много приятен.

Единственото от махането на сливицата е, че не хърка вече, но сополите я мъчат, защото се виждат ясно как се стичат назад в гърлото.

не знам, вече на доктори не ми ходи.....и въпреки всичко не мога да си оставя детето ми да оглушее, а ако чакаш и не вземеш мерки навреме нещата клонят към необратимото в известен смисъл.

Друга реплика на докторите: ами нищо не остава друго освен да го израсте този период.....и така

# 1 662
  • Букурещ
  • Мнения: 7 841
Някой, който е по-запознат или е минал по този път да пише.

За сваляне на макари трактат мога да напиша.
С две думи обаче свалянето е като слагането - с всичките изследвания наново, с всичко.
няма пълна упойка.
и след свалянето един месец най-малко е най-критичния период по пазене на ушите, защото тъпанчетата са като две отворени рани образно казано, които зарастват бавно и една капка вода може да е фатална.

Това с водата важи и в момента ( с тях).

# 1 663
  • Мнения: 4 195
Лиорена много неприятно.......то си е направо безиходица
знаете ли кое ме ядосва, ядосва ме факта, че не ни се дава пълна информация за всичко. Много неща четох и тук и из целия нет - половината, че и повече не ми ги каза ното Френгов нито никой. Защото е безспорен факт, че има опасности, че нещата могат да се повторят, да се усложнят, хем им е ясно, че може и да има проблеми, хем не ни консултират правилно. Ядосвам се.

# 1 664
  • Букурещ
  • Мнения: 7 841
Чут Чут, не се ядосвайте.
За д-р Френгов съм чувала много хубави неща, ние също извършихме всичко в Транспортна и не мога да кажа, че съжалявам, но истината е, че залагах много повече.

а може би при всяко дете нещата са доста индивидуални просто, при едни схемата може да работи, при други не толкова.....

от пълна упойка никога не съм се страхувала да си подложа детето, н и к о г а.
макарите, да, са нож с две остриета.....

Но изказване от сорта : "Ами толкова госпожо, гаранция една година'', дори под формата на шега, ами как да ви кажа......отблъскват.....

Сумамед-а започна да действа слава Богу, защото на мен ми трябва бързо решение доколкот е възможно, защото става дума за слуха на детето ми, и тези тъпанчета не търпят чудене и маене какво да правя, в това отношение съм категорична, че реакцията трябва да е навременна, а не ''...ами ще видим, ще изчакаме, ами 10-20 дни това или онова'' - аз лично време за чакаме нямам, действията ми трябва да са много навременни с адекватни бързи решения за момента, защото ушите са нещо, което за съжаление е доста непознато за родителите и повечето си мислят, че време за оправяне има, а всъщност не е така......

Общи условия

Активация на акаунт