Алтернативни методи за лечение на трета сливица

  • 150 862
  • 211
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 68
При класически хомеопат ли ходихте или се лекувахте по схема? и за колко време успяхте да постигнете резултат?

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 5 030
За компресите с извара:
- има споменато в много теми, традиционно средство е от народната медицина при ангини /с гнойни налепи/. Така съм лекувала децата си няколко пъти успешно. Изварата "изсмуква" гнойта от сливиците. Но не знам за лекуване на увеличена трета сливица дали действа, поне аз не съм чувала досега...
- пресичаш прясно мляко /мисля, че с оцет беше, има го някъде в темите/ или си купуваш извара от магазина /аз така правя/.  Wink Затопляш я леко, приятно топла да бъде, разстилаш малко от изварата между две памучни парчета /ползвам тензухена пелена/ и го връзваш плътно около гърлото на детенце, не много стегнато, но плътно. Така спи поне три- четири нощи, има ефект още след първата. За всяка вечер правиш нов компрес.

Ами това е. Успех!  Peace

# 107
  • Мнения: 8 769
Бенджи 2710, благодаря!
слънчева усмивка, при класически хомеопат сме. Времето-не зная, 2-3 месеца може би. Може и по-малко да е било.... newsm78

# 108
  • Мнения: 68
Доня Туфиня благодаря за отговора.
Бенджи  smile3501

# 109
  • Мнения: 506
Искам и аз да се възползвам от идеите ви, но дребосъчка не понася нищо излишно по себе си (дори фиби и ластици за коса)....
Нашата сливица е наследствена от тату  Mr. Green и свекърва ми постоянно ми говори за тази сода Б. (навива се фунийка от хартиен лист и се "издухва " в гърлото) , другото е смес от мед и сода  Б. (маже се по гърлото)...НО, не успях да ги изпробвам, просто не ми позволява!Иска ми се да й отмине, както е при баща й (той все още си е с тази му трета сливица), но кашлицата й става все по тежка, а причината за нея е тази сливица!На прегледа УНГ-то ни каза да устискаме до пролет за да не ни се наложи да й я махаме по спешност, ако пак се появят усложнения!
Нямам нищо против да пробвам какво ли не (най-малкото като знам, че малката не държи на болка , не ми се мисли просто какво ни чака  Cry ) стига да има резултат!  Rolling Eyes

# 110
  • Мнения: 153
Момичета, аз когато бях малка ми правеха разни компреси с ракия май бяха, не помня но си спомням, че ме увиваха с вестник и един вълнен шал, който много бодеше. Но така и така не ми махнаха 3 сливица и до ден днешен имам 2 огромни, които много рядко ми създават проблем, и то сега, понеже имам 2 деца, които все носят по нещо. Но при мен гнойна ангина например лекувам с тантум верде зелените бонбонки с крокодила, др. които са с лимон не ми помагат. Ще потърся една позната и ще питам при коя пулмоложка си води момченцето, че тя е много доволна.

# 111
  • Мнения: 130
Дайте ми съвет, моля ви! Щерката е на 2г и 10м. Миналата зима беше болна доста често имаше ангина, бронхит отити. От началото на септември направи 2 ангини. Лятото не е боледувала. Не хърка като спи. УНГ ни каза, че имала 3та сливица и трябвало да я махнем, но аз се колебая. Сополите и никога не са били зелени. Не ми се струва толкова сериозно положението, че да я махам. Не знам какво да правя!

# 112
  • Мнения: 8 769
AмАзонкА, какъв съвет да ти дадем? Решението е изцяло твое. Това, което мога единствено да споделя с теб е, че ние нямаме намерение да махаме трета сливица на детето си. Прочети тази тема, прочети и другите, свързани с нея, както и обратната страна-темата на тези, които се радват изключително, че са махнали третата сливица на децата си. Така ше имаш малко поразностранна информация и ще можеш да вземеш решение.
Повечето хора предпочитат да оставят отговорността в ръцете на хирурга без да искат да поемат своята част от този процес. Въпрос на вътрешно усещане, информираност и смелост. Peace

# 113
  • Мнения: 243
И аз съм за тази тема - болни сливици - уф-ф-ф.
Изчетох цялата тема, но се обърках ........
Търсех да разбера каква е тази мама терапия.

Моля, някой да ми даде линк, че се замотах!  Praynig

# 114
  • Мнения: 506
И аз съм за тази тема - болни сливици - уф-ф-ф.
Изчетох цялата тема, но се обърках ........
Търсех да разбера каква е тази мама терапия.

Моля, някой да ми даде линк, че се замотах!  Praynig
Бих искала и аз да разбера нещо повече за това!  Hug
Честно казано си е страшно махането на сливици, пълна упойка и пр....изпитвам ужас само като си го помисля! Sad
Мисля, че днес по спешност са махнали сливицата на едно съседче, което е и в нашата група в детската градина! При нея от подуване на третата сливица се е деформирало небцето....дали има алтернатива при това, защото при нея това е изложено като 'проблема заради който трябва да й махнат третата сливица' ??? Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

# 115
  • Мнения: 666
Искам да попитам имали някой който да е успял да излекува 3 -та сливица, без оперативна намеса - само че 3 степен, на нас ни казаха,че трета степен,но не сме имали отит,само дето говори носово,но отскоро,спи с отворена уста и леко хърка това се появи преди около месец и още не е отшумяло,започнаха със зелени сополи и от там уж вече минаха ,но се появи кашлица и незнам какво да правя,ще опитам бабишките рецепти с белтък,ако не помогне няма и да навреди

# 116
  • Мнения: 8 769
proletina , моят съвет е да прочетеш темата от начало. Има две момичета, които са писали и са успяли.
Надявам се и ти да се похвалиш скоро.
Аз все още я боря-лятото нямаме проблеми, сега отново се е понадула(?) явно (след една хрема) и дъщеря ми не чува, гъгне и има сополи (тип задна хрема). Вече започвам да си мисля, обаче, че не става дума за трета сливица... newsm78

# 117
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вече започвам да си мисля, обаче, че не става дума за трета сливица... newsm78

а за какво?

# 118
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
При нея от подуване на третата сливица се е деформирало небцето....дали има алтернатива

много жалко, че се е стигнало до там  Praynig
Костните деформации за невъзвратими  Tired
А какво визираш под алтернатива? Алтернатива на кое?

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Нас преди седмица ни видя УНГ и отсече голяма трета сливица. Искат да я махаме. Нали сега е сезона. Да обаче аз чета, че децата хъркат, правят ангини, не дишат през носа. А Иван не хърка, от ангина не е боледувал до сега, диша през носа. Слухът му е нормален и отит не е правил никога. Може ли да има трета сливица при това положение или просто сме бройка за сезона? А и астма има детето.

Общи условия

Активация на акаунт