Алтернативни методи за лечение на трета сливица

  • 149 886
  • 211
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
На нас ни предстои операция другата седмица.Сливицата ни е 3-та степен хронично възпалена.Засегнати са и ушичките,без да сме правили отити.Не боледуваме често.В момента ни е намален слуша.Ще ни поставят и макарички.взела съм 2 мнения и двете са за операция.Нямах време да пробвам хомеопатия в случая тъй като не се знае от кога е течността в ушите и не ми се иска да губя повече време.Сливицата ни пречи откакто се е родила и ако не беше засегнала ушите сигурно нямаше да я махна и сега Peace

# 16
  • Мнения: 2 655
СЛИВИЦИ (Възпалени + трета сливица) - Прави се лента от меко тесто така, че да увие шията и врата на болно-то. Счуква се на ситно изсушен корен от билката спреж (кукуряк) и се наръсва обилно на тестената лента. Завива се добре гърлото на болното, като се внимава да се покрият и сливиците. Отгоре се прави превръзка от бинт или памучно платно. За малките деца лечението е от 30 минути до 1 час, един-два пъти, за по-големите деца превръзката да стои 2-3 часа, а за възрастните - цяла нощ.
Това е от баба Ванга. Има ли някой да го е пробвал?

Споделете какво и как сте пробвали за лечение на трета сливица.
А някой да си е излекувал детето?
Как?
И с какво?

# 17
  • Мнения: 2 655
http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=3567

Това тук е много интересно по темата!!!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Ето един цитат от друга тема:

Момичета, незнам дали ще приемете една бабешка рецепта за третата сливица ?
....
Та рецептата е следната - Един белтък се смесва с пудра захар така, че да стане гъста лепкава смес. Всяка вечер се налага на вратлето и се превързва леко с марля и бинт.
Сутрин се сваля и се измива  с топла вода.

На следващата вечер пак, така двайсетина дни.


Не съм я пробвала тая рецепта, но си заслужава де се опита.   Peace

# 19
  • Мнения: 5
а чували ли сте нещо за билката облепиха и вярно ли че помагала точно за такива възпаления? ние имаме големи проблеми с ушите и ни казаха че е от третата сливица и сега искат да ни оперират. честно казано не ми се иска да се стига до операция и се надявам да стане някакво чудо и всакакви бабини реципти бих опитала  newsm78

# 20
  • Мнения: 2 655
Аз започнах от първи май. Само да вметна, че е болна с жестоко зелени сополи и отхрачваща кашлица.
Сега ще докладвам.
Първата вечер спа лошо и продължи да хърка, на сутринтта езикът и беше бял целият! Втората вечер спа по спокойно и хърка, като че ли по леко. Ще Ви държа в течение. Давам и цитросепт от няколко дни, а от два дни капя в нослето.

# 21
  • Мнения: 8 769
Съвсем съзнателно не пускам темата в другия форум.
Много ми е напрегнато, та в спорове не ми се влиза, а и зная какъв ще е съвета там.
В кратце-дъщеря ми има намален слух от известно време, и след преглед и тимпанометрия, се установи, че е от третата сливица. Съвета е-да се вади незабавно, като същевремнно се сложат макарички. Утре сме на аудиометрия, за да видим и тя какво ще пойкаже, пък и още един специалист да я види. Макаричките не дават 100% гаранция, че слуха, че се възвърне след махането им.
Има и малко предисловие-имаше пак един такъв период, но след това тя се оправи (пи само хомеопатични). Обаче след една хрема и кашлица, ушите пак пак заглъхнаха, и в момента няма никакви други оплаквания, освен че усилва тв и трябва да се говори малко по-високо. Има секрети постоянно, не винаги след спане кашля, но явно те се стичат там нейде отзад по гърлото....
Хъх, та сега трябва да вземем решение със съпруга ми.
Другото, което ме притеснва, е че сливицата не е уголемена, нито възпалена, нито гноясала, поради което да запушва така много проклетиата евстахиева тръба.... Ами ако се окаже, че не е тя виновницата....ох...притеснвам се, знаете как е....
Ще опитам мама терапията от утре (не съм си разпечатала хубаво текста)... Не зная още по ГНМ що за конфликти са това, а и дали изобщо ги разглежда и лекува...
Защо пускам темата ли?
Ами един вид, за кураж, да споделя, а пък ако има и някой да ми сподели нещо, да каже...
 Sad

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 00:52 от Доня Туфиня

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
С дъщеря ми имах същия проблем като беше на 5г. - трета сливица, втора степен, запушваща евстахиевата тръба, намален слух. Без абсолютно никакви други оплаквания - нито често боледуване, нито спане с отворена уста, нито отити...Искаха да я вадят, аз бях против, изчакахме, пихме хомеоп. 4 мес., правихме и физиотерапия - нагревки. И се оправи, размина ни се... Просто беше уголемена и се сви при лечението и не пречи на слуха.
След това при някои хреми и боледувания заглъхваха ушите и слуха намаляше, но временно, докато е с хрема и след това се оправяше. не съм я водила повече никъде. Около 7-та г. спряха всякакви проблеми откъм третата сливица, израстна я сякаш...Така и бяха казали лекарите...
Сега се борим с третата сливица на малкия, също уголемена, но той хъркаше и спеше с отворена уста, но не му е пречела на слуха. Лекуваме я успешно с хомеопатия. 
А за ГНМ - ако не бъркам, имаше нещо че намаления слух -  детето не иска да чуе нещо...Но не съм много сигурна...нека някой по-запознат се включи.
Не знам какъв съвет да ти дам. Това е от мен. Успех!   Peace

# 23
  • Мнения: 2 655
Е хаиде сега!
Поне имаш разумен съпруг, ами какво да пиша аз.... Rolling Eyes
И ние с Али сме на същия хал. Ходихме при д-р Папуров и той давай утре да я вадим (води я мъжът ми). Той иска да я вади, свекърва ми квичи и нарежда (тя е извадила сливиците на двете си деца, едното е със сериозна анемия и тежки заболявание) да ходим да я вадим, свекър ми и той се включва, ама аз изревах на умряло. В тези дни на разправии и скандали Господ ми изпрати един приятел на мъжът ми, много умен и разбиращ от нещата, които обясни как са извади 1 сливица на пламеника му, пак боледувал, после двурите две, но боледуванията не спрели.... А и тези деца аз ги гледам и аз отсъствам от работа. Всички други работят необеспокоявано. Само се дразнят, че докато вечерят и си пият ракията, някой кашлял. Теглих им една майна на всички (п.п.и н.) и започнах да я мажа с белтък и захар от първи май. Обясних им, че след като има жива майка няма да ми режат детето касапи. Това ще стане, ако не мога да се справя аз, но не като те нареждат. Тук във Варна има мафия-доктори които имат интерес от рязане. По здравна каса 200 лева и 300 от теб, ама днес той маха сливица на 7 деца, я сметай ако ти стиска.

И нашият слух е намален, след шарката изкарахме три седмици болна (това никога не е било), а и тя постоянно боледува (Кремена знае питай я) една седмица на градина 10 дни при мама и т. н. Но не се шашкам. Та това им е корония номер, ще углушее и т.н.
Питах Кристиян и той също ме посъветва да не бързам. Сега правя това
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;quote=7333812;topi … 9fd1762827e682f3d
от баба Хулиганка и се моля всеки ден! Кремена и дава хомеопатични и т.н.
Тя ми писа, че на 20 ден има резултат!
Али не даваше да я мажа, но и казах, че ще изплюе сливицата сама, защото е голяма кака и после няма да боледува и двете ще ходим да плуваме на басейн Laughing Всяка вечер ме пита кои ден, а снощи забелязах че не хърка чак толкова много.

Ти си умна пробвай всико и ми се обади. Трябва да се подкрепяме в борбата!
А виж мен че съм заобградена от злобили и пак се боря Mr. Green А щеше да бъде чудно, ако всички у дома вярваха, че мама ще излекува Али и се молеха за това...Спомням си като казах на свеки как се изсмя, амо тя постоянно мърмори че не давам АБ а гранули и децата боледуват. Ами с такъв злобил у дома, разбира се че ще боледуват, ама найсе...
Горе главата! Ще успеееем, а и Кремена ще помогне! Аз ще се боря докрай!

# 24
  • Мнения: 8 769
bendji2710, Пела, благодаря ви за включването!  bouquet Hug
Най-трудно е да се вземе решение, после човек вече е по-спокоен.
Вчера съпругът ми я води на аудиометрия, аз не можах. Лекарят не направил изследването, защото след прегледа бил категоричен-трета сливица уголемена, трябва да се махне незабавно, да се сложат макарички.
Съответно е бил доста любезен и обяснил на съпруга ми как стоят нещата. Заплахата-да се повиши налягането от секретите и да се спука тъпанчето. Доста е наплашил съпруга ми, но пък той е мислещ, и също не иска да бързаме преклаено...макар да се страхува за детето.
На мен сърце не ми дава да си оперирам детето. Не и след толкова бързо взето решение (днес ми казват, утре сме на операция) Naughty Сестра ми си пати от такива прибързани решения вече.
От вчера започнах мама терапия. Нямам никаква идея дали се справям добре или не.  Blush Снощи за пръв път четох на детето. Ще попитам пак Катина, която в друга тема бе писала за това.
Също ще пробвам с есенциите на Бах. Сега правя един разтвор на хималайска сол, и ще пръскам капки в нослето. И без друго алопатичните лекари ми предписаха Олинт да пръскам в носа, за да се разрежда секрета, който не може да премине добре през евстахиевата тръба. Надявам се този разтвор на сол да помогне по аналогичен начин. Praynig
Пела, Кремена ми каза за теб и за белтъка и щях да ти се обаждам. Линка обаче в поста ти не ми се отваря (дава грешка).
bendji2710, дъщеря ми има действително същия проблем. От около 6 м. Пие хомеопатични, но не непрекъснато и за момента няма подобрение, но няма и влошаване. Би ли споделила какви нагревки сте правили? Физиотерапия?
Ще опитам всичко възможно, за да избегнем операция.
Писах и на Кристиян, но той има достатъчно главоболия, и предполагам, че ще ми отговори по-насетне.
ГНМ за намален слух намерих-не искам да чуя нещо, някой ми вика/крещи. Което е вярно.  Embarassed Много й се караме, и все за неща, свързани с брат й. Целия проблем идва точно от ревността й (напишването нощем, заглушаването, мастурбирането) - прави непрекъснато простотии, които не спират дори и при неколкократни нормални забележки. Вече минаваме действително на друг подход, само не зная как да си удебелим нервите. ooooh!

Благодаря ви за подкрепата и за споделеното! Hug  bouquet

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
....в
bendji2710, дъщеря ми има действително същия проблем. От около 6 м. Пие хомеопатични, но не непрекъснато и за момента няма подобрение, но няма и влошаване. Би ли споделила какви нагревки сте правили? Физиотерапия?
Ще опитам всичко възможно, за да избегнем операция.
....
ГНМ за намален слух намерих-не искам да чуя нещо, някой ми вика/крещи. Което е вярно.  Embarassed Много й се караме, и все за неща, свързани с брат й. Целия проблем идва точно от ревността й (напишването нощем, заглушаването, мастурбирането) - прави непрекъснато простотии, които не спират дори и при неколкократни нормални забележки. Вече минаваме действително на друг подход, само не зная как да си удебелим нервите. ooooh!

Благодаря ви за подкрепата и за споделеното! Hug  bouquet

И при нас, според мен, беше свързано с ревността й към братчето. Също правеше постоянно простотии и й се карахме доста, но като че ли вече почна да се кротва, да се държи като голяма и да не му се връзва много. Това е и една от посоките в които работи хомеоп., при която ходим /дъщеря ми е с АД/.
Според мен, нещата се подобряват в резултат от хомеоп. й лечение, пила е й есенциите на д-р Бах, а отскоро, всъщност, най-голямото подобрение, постигнато според мен, е свързано с книгата на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко - за деца от 3 до 12 г.", съвсем в началото сме още, правим утвържденията от там и с двете деца, макар и не всекидневно и определено се забелязва промяна в посока положително мислене, приемане на другия, намаляване ревността, на кавгите и сдърпванията помежду им...
А за физиотерапията - всъщност в разстояние на няколко месеца сме правили и лазер-терапия - нагревки с лазер за 10 дни и обикновена физиотерапия - тия стандартните нагревки, пак за 10 дни... Не знам кое помогна де факто, но пробвах всичко, за което се сетих, само и само да не махаме сливицата. 
А има и други рецепти от народната медицина, освен споменатата, мисля че и Баба Ванга има, може да потърсиш нещо и да пробвате.  Peace

# 26
  • Мнения: 8 769
Според мен, нещата се подобряват в резултат от хомеоп. й лечение, пила е й есенциите на д-р Бах, а отскоро, всъщност, най-голямото подобрение, постигнато според мен, е свързано с книгата на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко - за деца от 3 до 12 г.", съвсем в началото сме още, правим утвържденията от там и с двете деца, макар и не всекидневно и определено се забелязва промяна в посока положително мислене, приемане на другия, намаляване ревността, на кавгите и сдърпванията помежду им...
О, да, аз тази книжка я имам за възрастни, но още не съм я прочела  Embarassed Съпругът ми я прочете обаче и остана много доволен. Смятах да купя детската след като прочета първата,но довечера съм "на книжарница". Ще взема и книгата на Луиз Хей.

За терапиите и нагревките да те питам-това с направление ли става (предписани от лекаря) или можеш свободно в някой МЦ да ги правиш?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
За нагревките - лазер-терапията я правихме по предписание от лекар, но не я поема здравната каса, плащахме си, докато другите нагревки бяха с направление от лекар УНГ и абсолютно нищо не сме плащали.

# 28
  • Мнения: 2 655
Много й се караме, и все за неща, свързани с брат й. Целия проблем идва точно от ревността й (напишването нощем, заглушаването, мастурбирането) - прави непрекъснато простотии, които не спират дори и при неколкократни нормални забележки. Вече минаваме действително на друг подход, само не зная как да си удебелим нервите. ooooh!
Тези проблеми няма да се решат с операцията.
Смени подхода. Научи децата да се обичат. Аз ги карам постоянно да си повтарят обичам те, да се целуват двете най-малко сутрин и вечер и ги уча, че когато мама и тате ги няма те двете ще си бъдат любими ще се обичат и ще си помагат.

Резултат: купувам обувки на КК на Али онзи ден, тя си ги избра, а докато ги плащам носи още един чифт същите по малки и за Малвина Laughing. Казвам, нямам пари, а тя ми обяснява къде имало скрити в чантата ми и че не можело на нея да купя, а на Мали не.
Имамме същите симптоми, без маструбирането.
Опитвам се да не и крещя, но ние имаме и виновна баба фитилджийка. #Crazy #2gunfire #Crazy

# 29
  • Мнения: 2 655
Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко - за деца от 3 до 12 г.", продават ли я и къде?

Общи условия

Активация на акаунт