Сития на гладния не вярва

  • 5 836
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
Аз ти влизам в положение. Било ми е кофти, ако съм в период на затруднения и някой ми го "намекне". Не обичам такива неща, но хич не ги мисли, по-добре си представяй как един ден няма да имате вече нужда от тяхната квартира и няма да се налага да се тревожиш за пари, това е моята тактика поне.

# 16
Не съм чула досега наемодател да обяви по-нисък наем затова,че няма да го декларира пред данъчните или че ще го декларира, но в значително по-нисък размер.Напротив вдигне ли един наема,веднага и другите следват примера му.

И както става ясно авторката на темата не е от ненормалните и некоректните наематели,кото първо започват със закъснения, после с неплатени сметки и накрая ти слагат ключа в пощенската кутия.

СПОРА Е БЕЗСМИСЛЕН!
ВСИЧКО Е ДО ЧОВЕКА.ИМА И СВЕСТНИ НАЕМОДАТЕЛИ И СВЕСТНИ НАЕМАТЕЛИ.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
Аз мисля,че ти е станало гадно точно ,защото ти самата се чувстваш гадно за това ,че сте закъсняли, а хазаина просто може да го е казал без умисъл да те обиди Peace ,все пак ако имаше някакъв проблем щеше да дойде ,да те притеснява и да пита постоянно и да се държи и говори по съвсем друг начин.

# 18
  • България
  • Мнения: 106
Благодаря Tess за милите думи,гледам оптимистично на живота ,но понякога проблемите ме натоварват доста ,а съм меко казано много чувствителен и емоционален човек  и това ми пречи понякога вместо да ми помага.

# 19
  • Мнения: 3 092
aз пък не разбирам за какво е проблема ... честна дума , че даже и тема да пускаш.... станало ти е гадно , е да де , ама и на тях така .
И аз плащам наем и сметки и знам че е тежко , ама и моите хазяи разчитат на тези пари .
Бих се чувствала  гадно ако шефа не ми изплати заплатата в петък , разбираш ли .
Станалото станало .Това е просто една случка с две огорчени страни .
Стегни се и гледай напред .

# 20
  • Мнения: 2 723
Ами и аз давам апартамент под наем.
Знам кога точно момичето ще ми донесе парите и разчитам на тези пари.
Ако тя закъснее, аз ще стоя гладна.
Ако се обади преди това ще я разбера, но ако не се е обадила и просто забрави да мине, аз с какви пари ще карам  Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Живяла съм под наем дълго време. Съчувствам ти, но всъщност ти си в нарушение, а не хазяите. Защо не закъсняваш с вноските по банковия заем или с плащането на тока? Защото ще имаш проблеми, нали? Защо си решила, че е напълно нормално собствениците да правят компромиси и да се съгласяват със закъснението, независимо дали се обаждаш предварително или не?
 Едно от най-важните неща за поддържането на добри отношения с хазяите е да се плащат всички сметки точно и навреме. Един-два пъти може да се закъснее, но да е няколко пъти в годината е неприятно и подкопава авторитета на наемателя.

Хазяите могат да правят с парите каквото си поискат. Питаш ли банката или енергото или ВИК какво правят с парите, които плащаш? Не, и през ум дори не ти минава.

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 14:20 от RadostinaHZ

# 22
  • Мнения: 502
Не искам да се нахвърлям възху никого.Аз също съм живяла дълги години на квартира .
Но не виждам повод да се обиждаш. Ти си закъсняла, не си уведомила.А хазяите ти не са те изгонили заради закъснението. И защо смяташ, че те трябва да ти се обадят , ако има нещо.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Животът е несправедлив!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 363
За това,че съм закъсняла сте прави и на мен  ми е гадно ,просто начина по който го каза ме нарани.

е с какво толкова пък те нарани? по твои думи, казал ти е "ти доста се забави" - какво нараняващо и обидно има тук?

# 25
  • Мнения: 263
Ами според мен нищо кой знае какво не е казал човека!
За теб е неприятно, че имаш и този разход, а за него е кофти да закъснява наема. Но щом не се е обаждал да те притеснява и не се е опитвал да се кара с теб за закъснението единствената причина, поради която ти е станало гадно е, че и без това си се чувствала неудобно!
Но не мисля, че имаш прича особено да се вживяваш в случката и да си я слагаш на сърце!

# 26
  • Мнения: 3 880
Като отворих темата си помислих, че или ви е изхвърлил от жилището, тряснал ви е някаква глоба, заради закъснението или най-малкото е вдигнал градиозен скандал, а той просто е констатирал, че си закъсняла, което пък си е живата истина. Не разбрах какво те е обидило чак толкова, има къде къде по-безчовечни скандалджии, които си търсят и най-малкия повод да се заядат, ти за един коментар... Wink
Спомням си, че преди няколко години и ние се бяхме позабавили с една седмица да преведем наема на тогавашния ни наемодател (и ние заради разни затруднения тогава), като го срещнахме след това и той ни каза "Този месец се забавихте, старайте се да сте по-точни, защото по същото време много фирми (с които си има взимане-даване) си теглят парите от същата тази сметка и ако ги няма парите излиза на червено". Нито се разсърдих, нито се обидих- той беше прав, а ние в нарушение.
А и от къде знаеш, че "не вярва на гладния", ако му беше обяснила предварително, че е зле положението, можеше и да ти повярва, но така без обяснения от ваша страна....

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
skarletini, дръж се и горе главата! 
Толкова драматизъм... Очаквам продължение на темата.

# 28
  • Мнения: 122
Не взимай нещата толкова навътре. Предполагам, че не са искали да те засегнат, но така са се стекли обстоятелствата. Важното е, че сте успели да съберете паричките. Нали сте здрави в семейството. Обичаите се и това е. А ако се наложи пак да се забавите, предупредете и така няма да имат и те поводи да мрънкотят.  Wink

# 29
  • Мнения: 192
Моите наематели също се измъкнаха без предупреждение... Наистина, защо не се закъснява към НЕК, или мобилен оператор?

С новите съм решил - нотариален договор, данъци... сега като е 10% не е толкоз много, и запис на заповед в случай на неплащане или "изсулване като прани гащи".

Общи условия

Активация на акаунт