Пролетното почистване...

  • 2 308
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Откакто живея на 18 ет. установих, че прах няма  Shocked Често ви казвам! На фона на това, което беше на 3-тия...

Сериозно ли ???

# 16
  • Мнения: 4 406
направих го вече пролетното почистване. и коридора ремонтирах, утре ще монтират новата входна врата и съм готова.
установих, че много обичам да мия прозорци

# 17
  • Мнения: 1 175
Много обичам пролетното почистване на дома.Вече избърсах всички прозорци,сложих новички пердета.Така с минимални средства попромених интериора.Стана много хубаво.Ароматизатори не ползвам,понеже рядко харесвам миризмите им.Но пък съм наредила из цялата къща вазички с цветя от градината на мама-зюмбюли,жълти лалета и минзухари.Аромата им не мога да сравня с никой ароматизатор.Моите цветя вече са на изчистения от зимния прахоляк балкон.Сутрин там си пия кафето и на душичката ми и става едно хубаво,приятно,пролетно..............................

# 18
  • Мнения: 2 891
Откакто живея на 18 ет. установих, че прах няма  Shocked Често ви казвам! На фона на това, което беше на 3-тия...

Сериозно ли ???

Най-сериозно и отговорно го заявявам. На стъклото на ТВ-то му трябва месец, за да видя малко прах  Laughing

# 19
  • Мнения: 5 393
Пролетното почистване тази година ще е свързано с изхвърлянето на ужасно много боклуци и ненужни вещи, които стоят натрупани в различните стаи и събират прах. Почистване и подреждане на мазето, за да се смъкнат всички не толкова често ползващи се вещи там. Иначе е сравително чисто вкъщи, няма да има кой знае какво търкане и лъскане.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 097
Откакто живея на 18 ет. установих, че прах няма  Shocked Често ви казвам! На фона на това, което беше на 3-тия...
А, браво. Ние пък ще ходим от 6 на 1 ет.... Crazy
Иначе май не правим специално голямо почистване, периодично по малко се действа. Виж, ако можех да поизхвърля някои утаени чернилки от душата...

# 21
  • Мнения: 734
Аз мисля най-накрая да изпера килимчето, която седи пред банята. А като се постопли - външната страна на прозорците. Другите неща си ги правим регулярно и не е необходимо нещо по-специално....

# 22
  • Мнения: 19 487
А аз преди да почна пролетното почистване съм решила да се погрижа за себе си - да си сменя нюанса на косата, да отида на масаж и т.н. Пък като събера сили, ще почна с почистването. За килимите викам хора, взимат ги и ги перат - после ми ги връщат сухи. За другите неща...с мойте две ръчички Simple Smile

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Откакто живея на 18 ет. установих, че прах няма  Shocked Често ви казвам! На фона на това, което беше на 3-тия...

Сериозно ли ???

Най-сериозно и отговорно го заявявам. На стъклото на ТВ-то му трябва месец, за да видя малко прах  Laughing

Завиждам Sad
У нас (на нисък етаж) има нужда от бърсане на прах 2 пъти дневно...
Та като стана дума, знае ли някой от кой етаж нагоре вече няма прах?
Относно чистенето - днес изхвърлих на боклука цял чувал непотребни дрехи за радост на циганите. Мисля да продължа още малко и това ще е.

# 24
  • Мнения: 227
 Моите паяци малко тъгуват,че вече подгоних ги и нямат си дом необятен,обичам домът ми да е чист и подреден,но с душата ми по трудно е май,кажете душата си как да изчистя от мисли натрапчиви и малко тъга ...

# 25
  • Мнения: 4 447
Ние сме на 12-тия етаж. Това не пречи дя бърша прах веднъж седмично. А килими у нас няма  Thinking

# 26
  • Мнения: 196
Аз вече свърших тази работа -с апартамента остава ни само спалната но там предстои ремонт.А душата бих си пречистила на почивка малко в Рупите

# 27
  • Мнения: 3 576
Пролетното ми почистване включва чистене, пренареждане и изхвърляне на ненужните вещи от всички възможни шкафове и гардероби.
Останалите неща, които изброяваш се правят всяка седмица, включително и миенето на прозорци.

# 28
  • Мнения: 4 916
Смятам тази събота и неделя, ако е хубаво времето, да намятам пердета, прозорци, одеала, да навия килимите, за да са готови за автомивката (защото до тепавица едва ли ще стигнем). Да прибера зимните дрехи, да извадя и изпера пролетните и летните.

# 29
  • Мнения: 2 309
Не правя пролетно почистване. Вкъщи се чисти основно всяка седмица, а и всеки ден се "позачиства". Трябва обаче да прочистя душата си, виждам го някъде към април  Crazyнай-рано....глупости говоря, но аз си знам  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт