Висока температура и хомеопатия

  • 16 659
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 565
 Досега нямам сериозни причини да не му вярвам. Въпреки, че все по- често започна да прилага стандартната медицина за неща, които предполагам могат да се лекуват с хомеопатия. Всъщност, освен хомеопат с диплома, той е и вътрешен лекар, което беше и една от причините да го изберем. В началото бяхме много доволни- имаше случаи, когато излекува детето просто за часове, да не кажа минути. Но напоследък, когато Любчо носи различен вирус всяка седмица, нещата не винаги се получават. Знам, че няма вълшебни лекарства и вълшебно лечение, че децата неизбежно боледуват в градините, но ми се иска да вярвам, че поне имунитета им може да бъде повишен и това да не се случва толкова често. Не мога да си кривя душата, обаче, до този момент изкарахме всички вируси леко, без усложнения. Този е първият, при който се налага употребата на антибиотик. Объркана съм. Сигурно си личи и от поста ми. Пък и много излязох от темата. Извинявам се.

# 16
  • София
  • Мнения: 565
За протокола- вече сме и с обрив, вследствие на алергична реакция към антибиотика. Започваме нов- Дуомокс Sad

# 17
  • Мнения: 1 559

Надка, съжалявам за това, което се случва с детето ти.
Аз бих се обърнала към друг хомеопат.

Досега нямам сериозни причини да не му вярвам. Въпреки, че все по- често започна да прилага стандартната медицина за неща, които предполагам могат да се лекуват с хомеопатия.

За мен това е една много, много сериозна причина - хомеопат, който прилага т.нар. стандартна медицина, и то все по-често. Това са два напълно различни и в голяма степен противоречащи си метода - ако хомеопатът е хомеопат, би трябвало да практикува хомеопатия. Там, където прибягва до лекарства на т.нар. конвенционална медицина, безсилието е негово, а не на хомеопатията...до там стигат възможностите му явно. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 57
Ако се лекуваш при класически хомеопат и се случва това , значи има още какво да учи , не е толкова добър. Ако е хомеопат Боаронец, ясно е защо прибягва до традиционната медицина - метода им на работа е такъв , освен това много лекарства хомеопатични смесват при назначаване на лечение.

# 19
  • София
  • Мнения: 565
 Ако не се лъжа, дипломата му е на магистър по класическа хомеопатия. Но 1-2 пъти ни е предписвал и боаронски лекарства. За Осцилококцинума въобще не говоря, защото го пием в промишлени количества.
 Аз да се похваля, детенце вече е по- добре, няма Т, започна да се храни, с една дума- оздравява. Grinning

# 20
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Не знам да има такава диплома - магистър по класическа хомеопатия. Интересно от кого ли му е издадена?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 326
Аз се изумих , когато нашия хомеопат каза, че 40 градуса не е чак толкова висока температура  Shocked.........каза, че не е добре да давам панадол дори и толкова да стигне ( преди това пихме хомеопатични ) ...ние естествено не издържахме на напрежението и когато и мокри кърпи не помагаха и белтъци по краката и след плавното качвне на температурата до 40, 1 градуса му дадохме антипиретик....това според мен не оказа лошо вличение върху лечението му с хомеопатия...даже трябваше по-рано да му дам панадол, защото така детето доста се изтощи...

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Аз се изумих , когато нашия хомеопат каза, че 40 градуса не е чак толкова висока температура  Shocked.........каза, че не е добре да давам панадол дори и толкова да стигне ( преди това пихме хомеопатични ) ...ние естествено не издържахме на напрежението и когато и мокри кърпи не помагаха и белтъци по краката и след плавното качвне на температурата до 40, 1 градуса му дадохме антипиретик....това според мен не оказа лошо вличение върху лечението му с хомеопатия...даже трябваше по-рано да му дам панадол, защото така детето доста се изтощи...

 За сваляне на висока Т. се използва т.н. хомеопатично л-во за ОСТЪР случай, което е индивидуално предписано.  Peace

 Иначе казаното от хомеопата е верно, с уговорката че Т. около 40С да не продължава по-дълго от едно денонощие, а Т. около 39С - 39.5С, не по-дълго от 3 денонощия - това е и стандарт за т.н. бели държави в Европа и Америка, при това без предписване на температуро-понижаващи!

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 19:50 от Aleksander

# 23
  • София
  • Мнения: 1 326
Аз се изумих , когато нашия хомеопат каза, че 40 градуса не е чак толкова висока температура  Shocked.........каза, че не е добре да давам панадол дори и толкова да стигне ( преди това пихме хомеопатични ) ...ние естествено не издържахме на напрежението и когато и мокри кърпи не помагаха и белтъци по краката и след плавното качвне на температурата до 40, 1 градуса му дадохме антипиретик....това според мен не оказа лошо вличение върху лечението му с хомеопатия...даже трябваше по-рано да му дам панадол, защото така детето доста се изтощи...

 За сваляне на висока Т. се използва т.н. хомеопатично л-во за ОСТЪР случай, което е индивидуално предписано.  Peace

 Иначе казаното от хомеопата е верно, с уговорката че Т. около 40С да не продължава по-дълго от едно денонощие, а Т. около 39С - 39.5С, не по-дълго от 3 денонощия - това е и стандарт за т.н. бели държави в Европа и Америка, при това без предписване на температуро-понижаващи!
Честно казано имам пълно доверие на нашия лекар-хомеопат, но в случая детето страшно се изтощи и честно казано следващия път, ако стигне над 39 Т ще дам панадол.Температура имаше 3 дена, но не през цялото време с 39-40...покчваше се плавно-как може да се прецени?...от толкоз до толкоз 39...от толкоз до толкоз часа 39,5.градуса...не знам  Rolling Eyes
После малкия 5 -7 дена не може да се възстанови- все е уморен , все спи

Общи условия

Активация на акаунт