Висока температура и хомеопатия

  • 7 184
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз също вече не се доверявам на хомеопатията.Преди месец пробвах но за жалост никакъв ефект напротив от това че трябваше да изчаквам по съвет на хомеопат организмът да се пребори сам детето се влошаваше.Преключих с тези опити върху малката.Заведи я на лекар,с такава температура аз веднага бих дала нурофен.Успех....

# 16
  • Мнения: 269
Аз съм от смелите...
Не им давам нищо, когато имат темп. Ха, сега ме захапете, че не си лекувам децата!
Изкарахме гадният грип без никакви усложнения. Бяха болни преди 3 седмици, а вече нито кашлят, нито имат хрема.
Давах Белладонна 15СН на всеки 2 часа по 5 гр, когато темп беше най-висока - 39,5-39,8. Честно казано не видях кой знае какъв резултат  Rolling Eyes
Дъщеря ми на 4.5г беше с висока темп 6 дни. Накрая вече беше доста отпаднала, но това е нормално. Факт е ,че когато темп спадна от само себе си, тя започна много бързо да се възстановява.
Синът ми е на 1.6 г. Беше с темп 2 дни. И той беше доста ошмулен, но се възстанови по-бързо и от кака си.
Кашляха ужасно и имах чувството, че никога няма да спрат. Имаше и момент, в който се изкушавах да ги натъпча с Нурофен. Е, не го направих и вече са ОК.
Съответно ги следеше и лекар, който , за щастие ме подкрепя по отношение на високата темп.
И преди са боледували, сваляла съм темп и са откарвали с месеци...
Обаче! Всяка майка най-добре си знае детето. Само споделям как е при нас.
А как ще действаш ти, си е твое решение!
Оздравявайте бързо!

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
Абе и на нас лекар ни е казмал, че при висока Т, дори над 39, може да не се дават понижаващи я лекекарства - но когато детето въпреки нея изглежда в тонус, кондиция и т.н....когато е отпуснато - вече си се дава....
Колкото до гърчовете - децата предразположени към такива ще си направят гърч и при 37,5, ако е писано....
Само че от друга страна казват, че при Т над 39 почват да умират мозъчни клетки, което на мен не ми харесва и най-малко за това бих се борила да сваля, под 39 градусите.....

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Лекуваме се изцяло и само с хомеопатия... почти на всяко боледуване и двамата вдигат 39 - 39,5 и ако не вдигнат повече не пият антипиретици. И така вече 4 години...Но при хомеопат, не при джипито! Има разлика, зависи не от хомеоп. лек., а по- скоро от "майсторството" на изписващия ги, от това колко е добър като хомеопат, колко е в "час"!

До 38,5 не се дават никакви антипиретици. Оставя се организмът да се справи сам.
Температурата не е заболяване, а маркер, че има такова и че организмът се бори с него. При свалянето й, всъщност, пречим на организмът да се справи сам.
А фибрилен гърч се получава не от високата температура, може да стане и при 37,5, а при рязкото й смъкване.
Това е официално медицинско становище - отскоро сме при нов педиатър, и този и предишния поддържаха тази теза.

А аз, лично, не давам нищо за сваляне на температурата до 39,5. Ако се вдигне над 39,5 вече давам нурофен или свещички и правя компреси. И откакто "търпя", по-лесно и бързо оздравяваме. Просто детенце се събужда на третия или четвъртия ден с нормална температура.

Не се шашкай излишно когато майката е спокойна и детето е по-добре, то инстинктивно усеща твоето притеснение... Peace

# 19
  • Мнения: 269
...

До 38,5 не се дават никакви антипиретици. Оставя се организмът да се справи сам.
Температурата не е заболяване, а маркер, че има такова и че организмът се бори с него. При свалянето й, всъщност, пречим на организмът да се справи сам.
А фибрилен гърч се получава не от високата температура, може да стане и при 37,5, а при рязкото й смъкване.
Това е официално медицинско становище - отскоро сме при нов педиатър, и този и предишния поддържаха тази теза.

А аз, лично, не давам нищо за сваляне на температурата до 39,5. Ако се вдигне над 39,5 вече давам нурофен или свещички и правя компреси. И откакто "търпя", по-лесно и бързо оздравяваме. Просто детенце се събужда на третия или четвъртия ден с нормална температура.

Не се шашкай излишно когато майката е спокойна и детето е по-добре, то инстинктивно усеща твоето притеснение... Peace
Това исках да кажа и аз!  bouquet

# 20
  • Мнения: 854
Имаме 39,5 Т и силно зачервено  гърло. Ходихме при хомеопат и ни направи какпки. Изкушавам се да дам стандартните медикаменти за сваляне на тази гадост, както посъветва педи.  Страшно се тревожа. Да се надавяам ли, че тези какпки ще помогнат? Как процедирате?
Сина  ми е на 11 г. Никога не е пил друго лекарства, освен хомеопатични. А си е боледувал, като всяко дете, макар че, мога да твърдя -  по-малко от децата лекувани с традиционна медицина.
Свалям температура само ако е прекалено висока и се задържи дълго - само с хомеопатия.
Имам доверие на хомеопатката ни, която до сега е била перфектна и то си личи за тези 11 г.
  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 2 105
Лекуваме се изцяло и само с хомеопатия... почти на всяко боледуване и двамата вдигат 39 - 39,5 и ако не вдигнат повече не пият антипиретици. И така вече 4 години...Но при хомеопат, не при джипито! Има разлика, зависи не от хомеоп. лек., а по- скоро от "майсторството" на изписващия ги, от това колко е добър като хомеопат, колко е в "час"!

До 38,5 не се дават никакви антипиретици. Оставя се организмът да се справи сам.
Температурата не е заболяване, а маркер, че има такова и че организмът се бори с него. При свалянето й, всъщност, пречим на организмът да се справи сам.
А фибрилен гърч се получава не от високата температура, може да стане и при 37,5, а при рязкото й смъкване.
Това е официално медицинско становище - отскоро сме при нов педиатър, и този и предишния поддържаха тази теза.

А аз, лично, не давам нищо за сваляне на температурата до 39,5. Ако се вдигне над 39,5 вече давам нурофен или свещички и правя компреси. И откакто "търпя", по-лесно и бързо оздравяваме. Просто детенце се събужда на третия или четвъртия ден с нормална температура.

Не се шашкай излишно когато майката е спокойна и детето е по-добре, то инстинктивно усеща твоето притеснение... Peace

Разбирам, че хомеопатията е супер лечение. Защо тогава не сваляш и температура над 39.5 градуса с хомеопатични средства, ами прилагаш традиционна медицина? Или хомеопатията действа само под 39.5?  ooooh!

Към авторката- как в крайна сметка се преборихте с температурата? По-добре ли сте вече?  Praynig

# 22
  • Мнения: 73
прочетох всички коментари, защото наскоро имахме почти същият проблем със сина ми (3г.) Безкрайно съжалявам, че се "доверих" на хомеопата. След "лечението" му (предимно по телефона), детето с всеки ден ставаше все по-зле, температурата му беше около 39С 3-4 дни непрекъснато и денонощно. Уж беше с бронхит, а накрая в деня, в който трябваше да отидем на контролен преглед, реших да отидем директно при педиатърката, се оказа, че вече е с пневмония и даже трябвало да влезе в болница. Няма да забравя тези дни и няма да си простя, че изчаках толкова дълго. Какви лекари са тия хомеопати не знам! Чудя се няма ли начин да се потърси отговроност от такива некадърни и по-скоро безотговорни лекари. Може би някои са добри и някои от вас са доволни, но да си подлагам детето на това - никога повече! Пием водорасли Аквасорс и това е достатъчно засега за добро здраве.
Така че моят съвет е - заведи детето на нормален лекар, педиатър. Повечето от тях също се опитват да изписват по-безобидни, билкови лекарства. При нас всичко започна с лека хремичка и кашляне вечер, слабичко и рядко. Не чакай прекалено дълго като мен!!

# 23
  • Мнения: 2 746

Разбирам, че хомеопатията е супер лечение. Защо тогава не сваляш и температура над 39.5 градуса с хомеопатични средства, ами прилагаш традиционна медицина? Или хомеопатията действа само под 39.5?  ooooh!


Много добър въпрос!

# 24
  • Мнения: 1 802
Не съм привърженичка на хомеопатията.  Whistling Не бих разчитала на нея за сваляне на такава висока Т.
Иначе как е детето? Оправи ли се вече?

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022


Разбирам, че хомеопатията е супер лечение. Защо тогава не сваляш и температура над 39.5 градуса с хомеопатични средства, ами прилагаш традиционна медицина? Или хомеопатията действа само под 39.5?  ooooh!

Аз казах, че давам алопатия, само ако детето вдигне много висока темп. и не мога да я овладея. Не съм казала изобщо, че се опитвам да я свалям по-някакъв начин! Хом. лек. помагат на организма да се пребори с болестта, а не свалят темп. веднага като алопатичните лек. Когато организма се справи,темп. сама ще падне! Хомеоп. само му помагат за това!

ПП: за последната 1г. съм давала нурофен за двете деца общо 1 път и то не точно заради високата темп.

А ти ,по принцип, до колко чакаш, преди да дадеш температуропонижаващо? И що като стане 39 почвате да редувате нурофен и панадол и течен аналгин и кво ли не....?!

# 26
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Сега сме по-спокойни и е редно да разкажем какво се случи и по-точно какво направихме. Значи върнахме се от хомеопатката и мерих Т. Беше 39,5. Обадих и се и тя каза да давам направените от нея капки през 2 часа. След 2 часа Т беше 39. След още час и половина Т пак си беше 39 и мъжа ми настоя да дадем Панадол. Неисках да мъча повече детенцето си и себе си и дадох панадола. За мое голямо щастие тази гадост падна на 37,5 и заспахме спокойно. Сутринта пак имахме 37,5, но  детето изглеждаше привидно доста по-спокойно. Сега кашляме доста /само зачервено гърло/ и педи ни изписа само сиропче /Фитолор - с бяла ружа и лайка/ понеже гърдичките са чисти и няма нужда от антибиотик. Доста кашля, но Т е 36,9. Утре отиваме пак на контролен и пак ще пиша как вървят нещата. Дано болестта не е тръгнала надолу. Благодаря много на всички!   bouquet

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Преди да започнеш сиропа за кашлица е добре да се обадиш, все пак, на хомеопатичката, която ви лекува и да чуеш и нейното мнение.  Peace

# 28
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Ами аз дадох от нейните капки само 2 пъти за деня и минах на панадол и на другия ден дадох сиропа> Мислите че може да се получи странична реакция?

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Не, не мисля. Но тя е поела лечението на детето и е добре да знае какво става.

Ето аз как действам: разболява се детето, изчаквам два/ три дни като се опитвам да лекувам с бабешки методи, спокойна атмосфера вкъщи, гледам да не се шашкам, успокоявам детенце, не го карам да яде насила и т.н.

Не свалям темп.
Примерно, това не помага, или аз преценя, че детето се влошава -обаждам се на хомеопатичката, обяснявам й всичко и тя преценя дали да отидем да ни види, или положението не изисква пряк контакт и тъй като познава от отдавна децата, може да си позволи да ни предпише хом. лек. по тел.

Почваме хомеоп. като държим връзка с хомеопатичката за всяка промяна на състоянието на детето - независимо подобряване или влошаване.
Обикновено ходя при джипито когато вече са добре, само да ги чуе и да потвърди, че са вече здрави.
Ако е по-сериозно положението - ходим при джипито непосредствено преди/ или след /по преценка на хомеопата/ посещението при хомеоп., щото нашата хомеопатичка, макар че е лекар, не е педиатър, нито вътрешни болести. И й казвам какво е казало джипито при прегледа: гърло, гърдички и т.н.

Досега никога не сме комбинирали хом. със сироп за кашлица, капки за нос, някакъв имуностимулатор или нещо подобно...По съвет на хомеопатичката, на която имам голямо доверие.   bouquet
И винаги е успявала досега да се справи с боледуването на децата, като не е ставало нужда да стигаме до никакви алопатични лекарства, с изключение на температуропонижаващо  - еднократно при темп. над 39,5 гр., ако много се притеснявам!  Peace

ПП: При коя хомеопатичка се лекувате?

Общи условия

Активация на акаунт