Темата на Данте за екологичен начин на живот

  • 2 163
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
В тази връзка, чухте ли, че цените на електроуредите скачат, заради еко-таксата?

# 16
  • Мнения: 3 794
1. Събирам боклука разделно
2. Когато мия чинии първо ги сапунисвам и изтърквам с гъбичка, след което пускам водата и ги измивам наведнъж (една след друга де  Laughing) - с две думи - пестя водата
3. Когато излизам от стаята за повече от 5 мин гася лампата
4. Всички електрически крушки вкъщи са енергоспестяващи
5. Никога !!! не хвърлям боклуци по улицата...затова в чантата ми винаги има хартийки от какво ли не  Laughing

# 17
  • Мнения: 904
Когато си миете зъбите,спирайте крана.Пускайте го само ,когато изплаквате четката и устата.За мъжете-при бръснене важи същото.Да пускат чешмата само ,когато е необходимо за изплакване на самобръсначката и лицето.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 064
Събирам разделно боклука, избягвам торбичките, ходя си с раница и платнена торба, ходя предимно пеш, старая се да пестя ток и вода, не винаги успешно.
За боклуците, които си събирам в джоба не бих и споменала, защото го правя открай време, въпрос на възпитание.
Ползвам миялна машина - тя харчи много по-малко вода, отколкото при миенето на ръка, това компенсира тока, а и на ръка обикновено се мие с топла вода, така че, не е вярно, че миялната машина е кофти.
Нося дрехи втора употреба.
Но: не мога да си позволя нови уреди от висок енергиен клас, нито нова кола - хибрид.

# 19
  • Мнения: 3 634
А продуктите на Фрош изобщо не мият.

Така ли? От доста време ги ползвам, нямам такива наблюдения. За кои по-точно говориш  newsm78

Преди време ги купувах от Германия и ми бяха любими. От както ги купувам от БГ (от Метро) нищо не е както трябва. Последен шанс ще дам на препаратите за пране.

Но... пробвахме с енергоспестяващите крушки - става ми лошо и ме заболяват главата и очите.

И аз така. Освен това ми направи впечатление, че светлината е много по-слаба и в странен отенък. Стаята изглежда все 1 има мъгла.  newsm78

# 20
  • Мнения: 3 271
Но... пробвахме с енергоспестяващите крушки - става ми лошо и ме заболяват главата и очите.

И аз така. Освен това ми направи впечатление, че светлината е много по-слаба и в странен отенък. Стаята изглежда все 1 има мъгла.  newsm78
[/quote]

И това ме изненадва. Тя обикновено по-бавно "загряват" и в началото е малко по-тъмно, но после си става екстра.
А от Фрош праха за пране най-не ми харесва, там от години ползвам само Персил сензитив. Но за миене на съдове и универсалният почистващ са много хубави. Може би тези в Германия са били по-добри, с много неща е така, но и тукашните са достатъчно добри. Преди ползвах Pur Фрош-а е със същото качество за мен

# 21
  • Мнения: 3 423
Освен че не пуша, карам колело, когато
става дума за разстояния до 5 км, онлайн
банкирам, получавам си сметките онлайн,
пластмасови, биоотпадъци, хартия, бутилки
събирам отделно, но и хвърлям, където трябва,
не ям семки и не плюя по асфалта, не ползвам
аерозоли, не ям нито боб, нито леща, ни зеле.

# 22
  • Мнения: 3 634
не ям нито боб, нито леща, ни зеле.

Защо?

# 23
  • Мнения: 4 965

За да не замърсява природата с вредни газове, вероятно  Mr. Green.

# 24
  • Мнения: 3 634

За да не замърсява природата с вредни газове, вероятно  Mr. Green.

Ей, ако е това значи ме хванахте за канарче... Crossing Arms

# 25
# 26
  • Мнения: 750
Събираме боклука разделно, енергоспестяващи крушки, ВЕГЕТАРЯНЦИ СМЕ!!!

# 27
  • Мнения: 1 488
Използвам градския транспорт.
Разделям стъклото, найлоновите торбички и старите дрехи за рециклиране.
Използвам енергоспестяващи крушки.
Нямам миялна.
Използвам торби за многократна употреба при пазаруване.

# 28
  • Мнения: 3 241
И ние разделяме боклука и пестим вода и ток. Мия почти всичко в миялната и никога не оставям водата да тече без да я ползвам (напр.безумно изстудяване под течаща вода).
Стараем се да си подбираме уреди, които харчат по-малко ток.
Имам кола, която отделя сравнително малко въглероден диоксид и бих си избрала друга пак по този критерии.
Като ходя да пазарувам си нося торба за пазар...

Правеше ми впечатление една добра практика в Германия - хората разопаковаха доста голяма част от картонените и найлонови опаковки още в магазина и си ги хвърляха на място  Peace

# 29
  • Мнения: 1 947
кои прибори са най-подходящи за готвене?! Титановите?
   Моята уж немска титанова тенджера се надра по дъното
мнооого неприятно, за около година ползване. Sad И мен ме
интересува този въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт