КАК ЩЕ СЕ АДАПТИРА СЕМЕЙСТВО С МАЛКО ДЕТЕ

  • 6 437
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 121
И ние сме долу-горе в същото положение. Кака на 16 и малчо на 2 годинки. За каката се притеснявам как ще се адаптира в училище, с нови приятели и без език. Малките по-лесно свикват с промените, а и децата нямат език в игрите.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моят син се адаптира добре тук-не ходи на градина,но ако го бях пуснала мисля,че нямаше да има проблем  Peace

# 17
  • Мнения: 120
Ох , и ние  се каним да емигрираме в Германия- имаме две госпожици :каката е почти на 5 ...В Германия от колко годишни тръгват на училище? Thinking Малкото ще поотрасне тук до годинка - годинка и нещо , но там ще има ли ясла за него? Rolling Eyes То е ясно , че и двамата със съпруга ми ще работим...понякога ми се вижда непосилно с две деца...Някой от вас бил ли е толкова смел?     Емигрирал ли е с две деца?

# 18
  • Мнения: 264
Привет на всички канещи се да емигрират, не се притеснявайте за децата те са като компютрите каквато информация им подадете веднага я записват. Няма начин да не се адаптират. Мислете за вас самите, адаптацията е различна за всеки според ситуацията и мутивацията. Език ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, без него просто не става, аз съм в най-толерантната държава по отношение на чужденците, и казвам ви хлях не моеш да си купиш без езика.
И за училището в Германия започват на 6 годинки, и въобще не е трудно.
Успех на всички  Peace Peace

# 19
  • Мнения: 120
Благодаря Монечка!!!
Ама думата ми е не само за адаптацията , но и за финансовата страна на нещата...Колко трябва да изкарваме двамата , за да плащаме квартира, ясла, ток, вода , храна CrazyСвят ми се завива!!!Много ми се иска да се махнем , ама не ми се ще да прося по улиците в Германия, все пак ще ми се да постигнем един що годе добър стандарт...Според теб колко парички трябват за начало?

# 20
  • Мнения: 1 242
Благодаря Монечка!!!
Ама думата ми е не само за адаптацията , но и за финансовата страна на нещата...Колко трябва да изкарваме двамата , за да плащаме квартира, ясла, ток, вода , храна CrazyСвят ми се завива!!!Много ми се иска да се махнем , ама не ми се ще да прося по улиците в Германия, все пак ще ми се да постигнем един що годе добър стандарт...Според теб колко парички трябват за начало?

Дупе знае две и двеста. Колкото повече, толкова повече.
А "добър стандарт" навсякъде се постига трудно.

По темата.
За детето не се безпокой. Вие си стягайте опинците. Peace

# 21
  • Мнения: 103
Аз имам същия проблем. Живем в Испания от година и нещо. Предстои да доведа и сина си, който е на 9. Тресе ме яко, защото той не знае една дума, а трябва да ходи на училище. Гледам тука другите деца, много бързо се адптират и езика бързо научават, но съм чувала много противоречиви мнения. Хем искам да го доведа, хем ме е страх дали ще се справи, в голяма дилема съм дали на тази възраст няма да го объркам нещо. Здравеопазването тука е на много добро ниво. Живеем в село в Андалусия и селската болница прилича на Новотела в Пловдив. Няколко пъти сме ходили по различни поводи и всеки път нещо ме смайва / в добрия смисъл /, представям си какво ще е в градовете. Уредени са много, поне по мои впечатления, за мене големия проблем си остава езика.

# 22
  • Мнения: 120
Мамунката, благодаря ти!!!Вие , германските мами , всички сте готини HugЧета Ви темичките ей така за разтуха , всички сте супер  Peaceама да се върна на темата, зададох въпроса си и в учене на чужд език , ама ще го задам и тука, че май тази тема повече се чете- според вас как е най - добре да уча немския - на курс онлайн с преподавател, обикновен езиков курс \ макар че трудно ще намеря време, трябва с бебка да ходя Laughing\, самичка вкъщи \ имам двадесет самоучителя!, купувала ,купувала та се забравила Laughing\ или да платя на някоя пенсионирана учителка по немски да идва вкъщи???

# 23
  • Мнения: 264
Благодаря Монечка!!!
Ама думата ми е не само за адаптацията , но и за финансовата страна на нещата...Колко трябва да изкарваме двамата , за да плащаме квартира, ясла, ток, вода , храна CrazyСвят ми се завива!!!Много ми се иска да се махнем , ама не ми се ще да прося по улиците в Германия, все пак ще ми се да постигнем един що годе добър стандарт...Според теб колко парички трябват за начало?

Ще ти кажа на нас колко ни струва, квартирата е 2 стайна с отоплението е 570 Е , тока последно ми дойде писмо за 35 Е на месец като на края на годината идват да го засекът и разбираш разликата, ние си плащаме и за боклука зависи колко пъти в месеца го изхвърляш. За телевизия имаш няква такса доколкото си спомням беше 15 Е на месец, за училище не плащаш нищо безплатно е. Един съвет купете си раници за децата от там че тук са над 100 Е едната, на мойта дъщеря струваше 110.
Ние пазаруваме всяка събота за около 100 Е и имаме за цяла седмица че и повече.
Аз се мъчих да правя едни сметки и доколкото ги направих ми излезе че с 1200 Е за 3 членно семейство са напълно достатъчни. А ако и двамата работите ще взимате повече от тези пари. Така че мисля си не сте збъркали като сте се ориентирали за насам.  Peace Peace

# 24
  • Мнения: 264
Относно немският, аз дойдох без да знам нито една дума. Записах един курс за чужденци, и в началото ми се струваше че няма да науча нищо, но после нещата се понаместиха и мисля че това е най-добрият начин. И другото е да учпееш да се пречупиш да го проговориш, аз още карам на английски но когато ме резнат че незнаят английски го обръщам на немски.  Peace Peace
Но сама вкъщи е доста трудно да го научиш, а и телевизията много помага. Гледай немски програми и така.

# 25
  • Мнения: 120
Монечка, благодаря ти отново много за отговора!А вие в малко градче ли живеете? Как намерихте квартирата - по обява или? Чувала съм , че немците трудно дават квартира на ауслендери, особено с малки деца?

# 26
  • Мнения: 120
Баба ми е етническа германка.Живее в Туистринген, близо до Бремен и много роднини имаме там, та затова сме се насочили...къмто Немско

# 27
  • Мнения: 11 315
Рокмамама2, за училището много зависи в коя провинция ще бъдете. Различно е, защото имат различна дата за краен срок на родените деца. В нашата (Заарланд) примерно срока е децата да са родени до 30 юни. В Байерн например могат до 30.09 да са родени и пак тръгват на училище.
За квартира ще трябва да търсите минимум 3 стаи+кухня, защото сте с 2 малки деца. Някои хазяи дори може да не ви дадат и 3, ами ще трябва да търсите 4 стаи. Зависи от настроенията и.
Наема зависи от квартала и града много - може да се движи едно и също жилище между 600-1500 евро. Много е важно също дали наема ще включва разходите по вода, ток, парно (газ или нафта).
Като четох, че си учила филология, мога да ти кажа, че бързичко ще научиш и сама езика, но се иска дисциплина. Аз например не съм посещавала курсове, но ежедневно четях булевардни вестници (Билд) и гледах тъпи токшоута. Така доста бързичко свикнах.
Още нещо се сетих - ако мъжа ти работи, ще можете да бъдете всички здравноосигурени чрез него, но ако ти работиш също на пълен работен ден, ще трябва ти сама да се осигуряваш здравно, а и ще бъдете в различни данъчни класи.  Най-добрия вариант е примерно ти да работиш някъде на половин ден за 400 евро.

# 28
  • Мнения: 120
Вечерница, много благодаря за отговора!Тези неща са много полезни...А за работата, дали изобщо ще си намеря такава? То че няма да е по специалността, ясно, ама какво бих могла да се хвана - чистачка , миячка...Взимат ли ни легално там или?
Освен това мъжа ми е със свободна професия, художник, т.е. май никой няма да е осигурен и става една...Много парички ще трябват! #Crazy

# 29
  • Мнения: 11 315
При свободните професии може да се осигурява, но ще трябва да представи данъчна декларация за предната година с какви доходи е разполагал. Другият вариант е да се осигурява на частно, но тогава ще легне малко по-скъпо.
Освен чистачка, можеш да редиш рафтове по магазините като начало, особено големите супермаркети търсят редовно такива помощници за по 400 евро. Естествено, че ще си легално, но на тази заплата не се полагат осигуровки

Общи условия

Активация на акаунт