за храната-на пар4енца или мляна

  • 1 416
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 131
Бебка е на 7 месеца,още няма зъби и до сега и мелех храната докато стане като каша,но като говорих с други майки с бебета на същата възраст разбрах 4е давали на техните бебоци цели банани и краставици да си "ръфали",а мен ме е страх да не се задави newsm78
Моля ви споделете харната не бебоците до кога се мели и от кога може на малки пар4енца без опасност от задавяне  bouquet
Ехеееее, на 7 месеца без зъби да ръфа краставица  #Crazy newsm78. Как става този номер, бе.
Иначе - аз подкрепям ранното даване на непасирана храна. Да се въвежда плавно, естествено. Но твоето бебче е мъничко, пък и казваш, че няма зъби още. То вярно, че бебетата дъвчат с венците си, ама сякаш изчакай още малко с парченцата. На Алекс съм давала да отхапва банан, когато вече имаше зъбчета отпред и можеше да гризка.
Аз не пасирам нищо вече, може би, от два месеца някъде. Намачквам с вилицата - и банана, и домашното пюре. Единствено стържа ябълката, че ме мързи да я режа на ситно.  В началото пасирах месото, сега го режа на много ситни парченца.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 891
Давай си храната така както я обича детето.Има време,няма цял живот пасирана храна да яде.Когато е готово детето ще си покаже.

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Хе-хе, на моето дете първото зъбче му изби на 11 месеца, но той от 7-ия месец си взимаше една пръчка луканка и си гризкаше от нея Peaceще ми повярваш ли, а Simple Smile

   Остави ги тези майки, имат стремеж да се правят на интересни.Прецени коя храна ще му хареса на детето ти.Но според мен на тази възръст си и само за пасирана.

# 18
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И моята беба е на 7 месеца, няма зъби и пасирам.Не познамвам човек, който не може да дъвче. Blush

# 19
  • Мнения: 2 090
Никога не съм слушала и не съм се водила по разказите на мами, чиито деца лазят на 4 месеца, ходят на 8 и говорят на 10  Crazy

100% подкрепям това мнение.
Аз имах глупостта да дам бисквитка(парченце от нея),някъде на 10-11 месеца като беше Sick,ужасно се уплаших като се задави #Crazy #Crazy #Crazy.Бананчето мачках с вилица,ябълката настъргвах на рендето и така.Експерименти повече не съм си правила.Не помня точно кога започнахме с парченцата плодове и зеленчуци,но не беше по-рано от 3-4 месеца след тази случка Peace Peace Peace

# 20
  • Мнения: 6 029
Ееее. Айде глупости. Това, че детето няма зъби не значи че не може да дъвче. Синът ми е на 9 месеца, няма нито един зъб, яде намачкана храна, дъвче банан, хляб.

За мен е недопустимо дете над 2 години да яде пасирана храна.
Детето на една позната на 4 години се давеше от непасирана храна, майка му в ужас се беше видяла, не можеше да го прати на градина.

Нищо не ти пречи да даваш малки парченца банан например, за да свиква. Постепенно.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Пасирах до година и половина,но през това време  е ръбала солетка или бисквитка без проблеми.

# 22
  • Мнения: 545
Аз също пасирам още.Води се по детенцето,не по майките на другите деца! Wink

# 23
  • Мнения: 4 784
Моят син все още няма нито един зъб, но пасирана категорично отказва. Ако не е пасирано - яде, ако е пасирано, много рядко да я хапва. На 7-8 месеца като беше съм му давала и бисквитки и сухарчета, хапва си ги без проблем. Малко по-късно и солетки, които обожава и също всеки ден си хапва. В началото му давах бебешки бисквитки за бебета на 4 месеца, за да не се дави, защото по-лесно се разтварят в устата.

# 24
  • Мнения: 2 374


 Хе-хе, на моето дете първото зъбче му изби на 11 месеца, но той от 7-ия месец си взимаше една пръчка луканка и си гризкаше от нея Peaceще ми повярваш ли, а Simple Smile

   Остави ги тези майки, имат стремеж да се правят на интересни.Прецени коя храна ще му хареса на детето ти.Но според мен на тази възръст си и само за пасирана.
rotfImboточно така е

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Никога не съм слушала и не съм се водила по разказите на мами, чиито деца лазят на 4 месеца, ходят на 8 и говорят на 10  Crazy

100% подкрепям това мнение.
....

Аз също!Всяко дете си е уникално и си има собствен ритъм на развитие.Ние родителите трябва просто да го следваме и да го насърчаваме, а не да насилваме децата си за каквото и да било.
Сина ми яде почти не пасиряна храна.Ходи на ясла и там я пасират доста едро.Няма никакъв проблем.В къщи също само му намачквам храната с вилица.Но както казах всяко дете е различно.Ако се даваше и не можеше да яде щях да му я пасирам и сигурно и на ясли намаше да ходи.

# 26
  • София
  • Мнения: 663
синът ми е на 11м. яде пасирана храна, иначе се дави. имаме 2 зъба и в момента още 1 избива. банан, солетки и бисквитки хапва намачкани, ябълка настъргана, хлаб на трошички(попара не харесва)-друго не иска!!!  chef

# 27
  • Мнения: 2 208
Аз не помня от кога започнах да давам на парчета.... Може би около 1 годишна възраст.
Водех се по детето. Когато видях, че се е научил да дъвче (солети, бисквити) и е усвоил умението да предотвратява давене (затваря си гърлото и изплюва храната) започнах да му давам смело цели парчета.
Всяко дете си има своето индивидуално развитие и е нелепо родителите да се водят по другите деца, а не по собственото си.
Така че гледай си детенцето, на него да му е комфортно и да му е приятно храненето, а не да е мъчение  Hug

# 28
  • Мнения: 1 155
Не давам да ръфа нищо, но от 2 месеца не меля храната , купих си една мачкачка, аз така я наричам кръгла с дупчици и с нея намачквам храната. Иначе й давам малки парченца банан, кекс, кашкавал и др. такива. Това, че нямат зъби не значи, че немогат да дъфчат малките сладурчета, но при всяко дете е различно.

# 29
Каката се давеше до около годинка и бях принудена да пасирам.Малчо вече яде намачкана попара и му харесва да си премята в устата парченце сварен картоф,трохичка хляб и разни меки неща,които успява да отмъкне от каката hahaha.Все още няма зъби.Така че нищо не ти пречи да пробваш дали ще му хареса.

Общи условия

Активация на акаунт