49 пъти дружно УРА!-ще посрещаме пролетта!!!

  • 13 815
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 8 163
Абаджиева, много сладко сте направили всичко! Разпознавам някои от нещата, дори ги имам у дома - много харесвам Икея за ужас на повечето ми познати.. Laughing
Момичета, социализацията ми изглежда по-лесна, когато съм в България. Обещайте ми, че като се върна и ''потъна'' отново вкъщи, някой ще ме повика тук. Grinning


Що бе? Никой от нашите познати не се ужасява, че харесваме Икеа. Даже и те се палят по нея Simple Smile И благодаря за похвалата!

Непременно ще те повикаме! Кога си идваш?

Аз като ги гледам тез "Отчаяни съпруги" и си мечтая и аз да си имам такива приятелки тук. Е, не се оплаквам - все пак не е малко, дето имаме 3 приятелски семейства, с които много си допадаме и се виждаме често...

Според мен социализацията в БГ ти се вижда по-лесна, защото си прекарала повечето от живота си там и без да искаш си изградила основа. Моето впечатление е, че специално за БГ градове прочутото ни гостоприемство е само мит. Виж, в Родопите е друго...

Айдеее, чеверме, пататник (или пътатник?), пъстърва с пържени картофи и шопска салата... Леле, майко!

# 256
  • Мнения: 8 163
Abadjieva, каква трансформация на тези стаи! Харесват ми болд цветовете Hug

който и да е президента, той не контролира много, много. ....мразя политика
Благодаря!

Бе и аз не обичам политиката, ама ако имах вече право да гласувам, щях да го направя. Така щях да имам повече право и аз да мърморя. Сега само се удивлявам на разните безумия, абсурди и откровен тъпизъм.

# 257
  • Бостън
  • Мнения: 13 559
Аз един американец не съм видяла да работи на строеж, ремонт на пътища, боклука, фермите или нещо подобно. Да са живи и здрави мексиканците във Фл...

Ох, пък те мексиканците като ги легализират мислиш ли, че ще работят гореизброените...  Grinning

Джена... те ще са "гладни" още доста дълго, та ще бачкат и ще снасят пари за соушъла vs. да увиснат на гърба на системата; и да - някои ще хукнат към колежите, но процентът няма да е мн. висок... а и те имат толкова много деца, че в съчетание с патриархално-католическия им манталитет ги виждам как бачкат на 3 места, щот 5 чавета искат парЕ за учене Simple Smile

Или да мисля, че мислиш, че лат-ото е новото ч-но?  Thinking


Индиана, хич не ми говори за това сошъл секюрити, че много ме нерви целия консепт.

Що те нерви концепта, бре мацка?!  Я къф напредничафф и социалноориентиран концепт си е, чак го заглеждаш за Made in Sweden стикер  Mr. Green А тва, че е проектиран да работи в друг тип система с други динамични характеристики е друг въпрос  Grinning

Абаджиева, смело, много смело и с размах!

Бенсън - мразя политика, но нека си признаем, че по-голям сеир няма  Crazy  въпреки, че е за сметка на електората... Холивуд ряпа да яде!

# 258
  • Мнения: 1 593
Джена... те ще са "гладни" още доста дълго, та ще бачкат и ще снасят пари за соушъла vs. да увиснат на гърба на системата!

Ахам ахам... ще бачкат, ама няма да е на нивата и няма да е за $5 на час. Щото и те знаят 2 и 200, off the books и taxable.
Че те да не са първата вълна легализирани - я ги виж предните - или се изучиха или виснаха на системата, ама легални латинос виждала ли си да мият чинии  Crazy

пък за Соушъла да ти кажа какво ме нерви - нерви ме, че на тези, които го дават е безкрайно недостатъчен, а на мене, дето ми го взимат, ми е крайно неприятно. Т.е. ни вълкът сит, ни агнето цяло. Това имах предвид под консепта. Отдавна мъдрят да го елиминират, и с моя късмет сигурно ще стане точно, 'га се пенсионирам.

Winx, MissZ, на нас ни върнаха Б-сертификата с паспорта... странно, че при вас не  Thinking

Евънсънт, съгласна съм по въпроса за социализацията в БГ. При мене е основно, защото тука имам в пъти повече време, както и хората около мене.
***

ох, днеска изядох три сладоледа - да не взема сега да сложа още една лентичка отдолу  ooooh!

# 259
  • Мнения: 2 185
Абаджиева, не искаш ли да ме осиновиш, с радост бих поживяла у вас  Heart Eyes ?
Биз, днес имах екшъни с такси  #Cussing out , обаче го наврях в кучи г*з и утре ще подавам жалба, та отчасти ще бъде възмездено и ужасното преживяване на майка ти  Rolling Eyes .

# 260
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Хе-хе, точно с тия неща се занимавам в момента.  Grinning

Девойки, аз отскоро издавам седмичен икономически дайджест за моята фирма, та следя професионални публикации безброй. По принцип уж не сме в рецесия (разминават се определенията на капацитети, по класическа макроикономическа дефиниция трябва 2 тримесечия подред да пада БВП), но има и теория, че само тренд надолъ в БВП (който е налице от ноември-декември миналата година) е достатъчен.

Прогнозите засега са растеж към края на 2009, което не е толкова страшно, близко до спада 2001-2002 година.

Както винаги - не е толкова черно, колкото се опитват да го изкарат (както не беше толкова лъскаво, колкото преди го изкарваха).

Айде да взема Дани от градина и пак ще излъча.  Laughing

# 261
  • Мнения: 7 837
Много мексиканци работят "черната" работа и са си легални.
И си докарват и добри пари. Просто американците не искат да го признаят или повярват, защото предпочитат да взимат $450 на седмица, ама да са в офис, отколкото малко да се поизпотят за повече пари.
Не абсолютизирам естествено, говоря от собствени наблюдения. Наслушах се на достатъчно превъзнесени приказки от мързеливци. Всеки иска да е на чисто и ако може по $30/час...

# 262
  • Мнения: 7 091
Аз съм в дълбоко покритие, ама гледам да наминавам да ви чета. Още ме мъчи пустата баня! Тези преди нас не знам какво са правили, с Ц-200 ли са лепили тапетите, обаче беше ад! 24 часа не можем да ги свалим, хем сме с толкова опит от БГ.
Имам сега да префугирам фуга по фуга....и ако мога още а дишам, ще ви се обадя.  ooooh!

Абаджиева, много ви се радвам на снимките на завършените стаи!!!Получили са се страхотно и съм сигурна, че доста усилия ви е струвало!Браво! Като гледам мен още колко ме чака и ми причернява.  ooooh!

МрсГ- сега разбрах за кои лампи говориш Simple Smile Пробва ли както ти казах с двузалепващото? newsm78 newsm78

За рецесията, какво да кажа, да чукна на дърво, засега само по цените я усещаме, ама определено не е бензина по долар за галон както беше преди 10 години.  Confused

Майка ми каквито страхотии ми разказа и тя за таксиметровите шофьори, страх я било да се качва освен ако не е познат и ако и се наложи му се обажда да я вози.  Луда работа...

Да ви ъпдейтна пак за хранителна история Simple Smile АКо някой се интересува, осолих сланина ( намерих тук) и стана много хубава, ако на някой му трябва предистория да казва.  Peace

МиссЗ- честит паспорт!  bouquet

# 263
  • Мнения: 1 173
Tandoori аз са сланина няма да питам -"таквоз нещо не ям" Naughty, но за тортите може ли да попитам. Много ме кефи тази с кошера с пчелите,та рекох да се пробвам(поне точене на "чаршаф" няма). От каква смес е това покритие-то аз четох , четох, схванах се на стола пред компютъра, но моля те кажи ми какво е-"марципан Варна, мастики бла-бла" твоите не изглеждат като тесто-изглеждат някак си "плътни с пастелен цвят"( на другите си прилича на тесто" .  newsm17моля , издай тайната , на "жабата, щот видяла че коват коня, и тя вдигнала крак" smile3503(със самоиронията дотук)

аз срам не срам , икономика не съм учила ( за инженер се изучих в Бг-то), та точно термина рецесия не знам до какво ще ни доведе. освен че бензина е 3.30$ , а нафтата 3.80$. естествено цените на доста неща на дребно са се повишили....та не знам. Но тук на езерото именно "кънстракшъна" е водещата сила , и мъжа ми казва че доста хора са се отдръпнали ,и не строят. но пък той слава богу е" фул тайм бизи". Добре че и къщата я строим с наши пари(тя банката не ни даде повече от 100 хиляди, че и затова толкова бано напредваме). но като гледам как стоят нещата , май ще си поживея в нея повече от 2 годинки newsm78(ние искаме да я продаваме след това, но...)
 но другото което ми прави впечатление е , че кризата като чели удря средната класа, и лоуните в размер на 150-300 хил.$( мое некомпетентно виждане). Богатите имоти, тези над 1мил., тук все още се търсят, и строят. но както казахте"ще поживеем ще видим"...

# 264
  • Мнения: 1 147
Хайде, добър ден и от мен.

Че сме в рецесия, спор няма, общо взето се усеща от около година, но сега просто е по-осезаемо. Човек като влезе в магазина и види какво е можел да си купи със същите пари преди 1-2 години, му става ясно. За бензина да не говорим, въпреки, че и той е фактор, при нас започна да удря 4$ на галон.  Няма начин да се обърнат нещата за една нощ, който и да дойде на власт. Според мен, преди средата на следващата година, светлина в тунела няма да се види, но поне ще се постабилизират нещата.
Рая е права, рецесията удря точно средната класа, тези със заемите за моргиджи и относително добър доход.. При нас, търсене на имоти над милион, продължава да има и тази целева група явно не усеща спада.

Никак не ми е Великденско, да ви кажа, а след два дни ще боядисваме яйца. Луда работа.

# 265
  • Мнения: 3 491

Никак не ми е Великденско, да ви кажа, а след два дни ще боядисваме яйца. Луда работа.

Ами боядисвай за нашия Великден, той нали е след месец.  Simple Smile
Аз реших тази година така да ги разпределя - за техния Великден шоколадови зайци и търсене на пластмасови яйца с бонбони за децата, за нашия - боядисани истински яйца и козунак. Не им сварвам иначе на всички традиции, церемонии, и социални и извънкласни ангажименти.  Rolling Eyes

# 266
  • Мнения: 940
Оххх какъв кеф ,връщаме се от новопостроен близо до нас Барнс анд Нобъл ,толкова огромен че направо ми падна шапката.Днес театър за децата вътре ,ходещи илюстрирани герои ,джаз формация за възрастните и после класически квартет (Елла се от-танцува Laughing),старбъкс доста голям.Компютри за простосмъртните да си търсят на кой рафт коя книга,поне 5 сектора със супер удобни фотьойли за четене,в детския сектор  също чудеса за игра.И само днес за откриването -куукис ,старбъкс капучино,парфета(всичко фрии)...професионални фотографи за снимка(? странно но хората се снимаха)....въобще изпипано от...до. Не ми се откъсваше от сектора фотография Laughing....май ще си киснеме всеки ден там. Heart Eyes

# 267
  • Мнения: 1 436
Дами, с какво се сваля температура на голям човек, без ибупрофен и парацетамол? Става дума за мадама алергична към едното и пиеща лекарства, дето са противопоказни на другото  Crazy. В такива моменти си каунтвам блесингс, че нямам такива проблеми  Confused и всичко мога да пия ако ми се наложи.

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 17:33 от Juturna

# 268
  • USA
  • Мнения: 559
Tylenol - съдържа Acetaminophen. Аналгин, амидофен също може да помогнат.

# 269
  • Мнения: 7 091
Juturna, НЕ И ДАВАЙТЕ ТАЙЛЕНОЛ!!!! Тайленола е Ацетаминофен, който е Парацетамол точно(еквивалента на българския  Панадол)! Ще вземе да ви се тръшне с алергия и ще се чудите какво да я правите.  Ако вече сте и дали и тръгне да се подува, веднага и дайте Бенадрил за възрастни и в ЕР! Тези неща се развиват за секунди.
Не казваш колко е висока температурата? По принцип ако имаш аналгин също може да свърши работа.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт