съвет-секцио или нормално

  • 6 139
  • 166
  •   1
Отговори
# 105
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз съм "ЗА" нормалното раждане. И двата пъти при мен беше така.

# 106
  • София
  • Мнения: 1 262
ОК за статистиката за риска за майката, в днешни дни секциото е равносилно на вагиналното вече  Peace хвала на медицината  Grinning

а статистика за риска за бебето при двата вида раждане има ли някой? и колко травми получава при вагинално раждане? или пък какви са последствията от по-ранното изваждане при секцио?

аз по принцип съм за вагиналното раждане, ако стане по перфектния начин и без усложнения и дълги мъки за майката  Crazy ама понеже това е доста рядко, съм си твърдо ЗА секциото  Peace

и всички истории за невъзможното възстановяване след секцио са меко казано преувеличени  Naughty аз тичах на третия ден и не помнех да ме е боляло  Flutter има и доста истории за нормално родили, дето после не могат да си седнат на Д-то с месеци  Naughty

КАКВОТО И ДА ИЗБЕРЕ АВТОРКАТА, ДА Й ЛЕКО И БЕЗПРОБЛЕМНО РАЖДАНЕТО И ЗДРАВО БЕБЧЕТО

# 107
  • Мнения: 391
ОК за статистиката за риска за майката, в днешни дни секциото е равносилно на вагиналното вече  Peace хвала на медицината  Grinning
 

Можеш ли да ги покажеш тези статистики?

# 108
  • Мнения: 81
СЕКЦИО  Peace

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 364
Това е голяма дилема, но в крайна сметка аз бих посъветвала - каквото сабя покаже. Все още е твърде рано да мислиш за раждането - наслаждавай се на бременността и мечтай  Simple Smile След като можеш да си позволиш спокойно раждане (каквото и да избереш), може би най-добрият вариант е естествено с епидурална аналгезия. А ако се наложи в определен момент - незабавно ще ти направят секцио.
Аз имах медицински показания за цезарово, но в крайна сметка родих нормално и доста бързо. Почти никой от обкръжението ми не вярваше, че от мен може да излезе бебе, което да е повече от 2.500-3 кг (тежа 41кг и съм с много тесен таз), но родих леко и бързо бебе с тегло 3.200. Раждането е много индивидуално при всяка една жена и мога да кажа, че дори и лекарите не могат да предвидят със сигурност как ще протече то. Затова не го мисли отсега. А относно болката от контракциите - при мен беше поносима и определено по-лека отколкото си представях. Раждах без упойка, отказаха да ми сложат, исках я заради шевовете впоследстие.
Най-важното, което трябва да знаеш според мен, е: след като бебо, живот и здраве, се появи, веднага го сложи на гърда, за да засуче
Хубава бременност и леко раждане!  Hug

# 110
НОРМАЛНО, разбира се.
Майката природа го е сътворила!
И трите си деца родих нормално (третия път с епидурална).

# 111
  • Мнения: 3 356
Нормално,ако няма показатели за секцио.

# 112
  • Мнения: 686
Нормално.И двете ми деца са родени нормално.Секциото си е доста голяма операция и освен,ако не ти се налага по медицински причини,не се решавай на него.

# 113
  • Мнения: 109
нормално с епидурална упойка е моето решение за евентуалното ми второ раждане-много мои познати са родили така и казват че раждаш и пееш LaughingА първото ми беше нормално без анестезия така че както се досещаш аз съмзанормалното.Успех  bouquet

# 114
  • Мнения: 14 654
В българска болница не бих родила нормално, дори да нямам показания за секцио. Като знам как варварски командват раждането и колко раждания завършват с епизотомия- не, благодаря.

# 115
  • Мнения: 3 216
В българска болница не бих родила нормално, дори да нямам показания за секцио. Като знам как варварски командват раждането и колко раждания завършват с епизотомия- не, благодаря.

А ти колко пьти си родила нормално в бг болница,че говориш с такава сигурност за епизотомии и "варварски командват раждането"!? аман от компетентни по всички вьпроси Tired

# 116
  • Мнения: 14 654
Кремено, мога да пиша каквото си поискам, а ти можеш да пишеш "аман" всеки път - все ми е едно.

# 117
  • Мнения: 953
Родих нормално без упойка, не ми беше лесно.
Аз съм за нормално раждане с епидурална упойка.
Пожелавам ти лека бременност, има много време да мислиш за раждането , пък накрая зависи от бебето как ще се настани, не се тревожи от толкова рано в 13.г.с.
Единственият съвет, който ще си позволя да ти дам е да си намериш добър гинеколог, на който да имаш пълно доверие и да си правиш всички изследвания.
Пий фолиева киселина и витамини, храни се пълноценно, сега това е от огромно значение за теб и малкото човече в теб.

# 118
  • Мнения: 117
Ти отвори кутията на Пандора с тая тема..  Mr. Green Има поне 100 подобни в архива, можеш да си четеш докато родиш, без да повториш тема  Joy Моят опит е в малко по-странична насока - избери начина на раждане (съответно и клиниката), който ще те кара да се чувстваш най-СПОКОЙНА. Сведи стресогенните фактори до минимум. Ако си спокойна и с позитивна нагласа, всичко ще е ОК, най-малкото защото прагът на поносимост към болка се вдига невероятно много и огранизмът ти ще се справи по-адекватно. Успех! Peace

# 119
понякога нямаме и избор. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт