Януарчета 2008-бърз тест

  • 3 728
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 980
1. Кърма или АМ? АМ ХИПП 1 с пробиотици
2.Още ли ви мъчат колики? от месец вече няма и помен
3.Храните ли се нощем? да, пробвах с водичка и биберон да я отуча, но настана такова мрънкане и пъшкане с провиквания, че се отказах
4.Пентаксим или ваксина по ЗК? по 3К
5.Колко често пълни памперса? 1-2 пъти стабилно
6.Слагате ли захар във водичката? не. тя вода не иска да пие, а само чайче на хипп с копъра. ако не й мерише на мастичка не иска да преглъща. бащичко! Hug

# 16
  • Мнения: 552
Здравейте момичета!Аз съм от февруарките,но родих рано-рано през януари!Анкетата ми се струва интересна PeaceБраво на авторката Peace
1.кърма
2.да,даже се засилват последните 1-2 седмици.дават чат-пат инфакол и лефаксин
3.да,но не винаги...когато му скимне на юнака
4.Пентаксим
5.от 1 до 3 пъти на ден
6.не давам вода

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 22:30 от zuzulina

# 17
  • Мнения: 2 135
1. Кърма или АМ?  Кърма
2.Още ли ви мъчат колики?  Май не, понякога вечер има, но за всеки случай давам Саб
3.Храните ли се нощем? След яденето в 19,30 яде в 2 и 6
4.Пентаксим или ваксина по ЗК? Имам време да реша, заради жълтеницата досега още не сме сложили никаква ваксина
5.Колко често пълни памперса? Яде по 6 пъти на ден, а памперса го пълни по 8 Laughing
6.Слагате ли захар във водичката? Заради жълтеницата, която още не е минала и давам вода със захар, но не повече от 30-40 мл на ден

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 238
1. Кърма или АМ? - само кърма
2.Още ли ви мъчат колики? - мисля че вече не
3.Храните ли се нощем? - не, последно в 9, след това най-рано в 5 сутринта; не съм я отучвала
4.Пентаксим или ваксина по ЗК? - пентаксим
5.Колко често пълни памперса? - по 2-3 пъти на ден
6.Слагате ли захар във водичката? - не пие изобщо вода. Спрях и да предлагам, поне докато почнем захранването или дойде лятото.

Даването на сокове си е чисто захранване, а коликите също се засилват от соковете.

# 19
  • Мнения: 79
1. Кърма или АМ? - само кърма
2.Още ли ви мъчат колики? - Рая не е имала, или поне не са били силни
3.Храните ли се нощем? - като заспи след къпане в 21:00 и става към 03:00-4:00
4.Пентаксим или ваксина по ЗК? - Пентаксим даже я поръчах вече ще я бият началото на април
5.Колко често пълни памперса? - 2-4
6.Слагате ли захар във водичката?не ще да пие вода, и чая на хип също него не го харесва

# 20
  • Мнения: 18
1. Кърма или АМ? - само кърма
2.Още ли ви мъчат колики? -слаби колики имаше, инцидентно Саб симплекс
3.Храните ли се нощем? - като заспи след къпане в 21:00 и става към 03:00
4.Пентаксим или ваксина по ЗК? - Пентаксим,вече ни я солжиха,не е вдигал температура и сякаш не е бил повече сърдит от обикновено
5.Колко често пълни памперса? - 2-3 пъти
6.Слагате ли захар във водичката?не  пие вода
 
 

# 21
  • София
  • Мнения: 240
1. Кърма или АМ? Само на кърма.
2.Още ли ви мъчат колики? Има дни в които я боли и въпреки че и давам Саб, не помага. Вярвам че ще го израстне, когато му дойде времето, независимо какви лекарства даваме.
3.Храните ли се нощем? Да. Ако я нахраня към 22-23 ч. се събужда към 4-5 ч. Ако след къпането не яде се събужда към 1-2 ч. и после пак си става към 7-8 ч. независимо към колко е яла през нощта. Винаги се събужда обаче и не си пропуска нощната дажба, което е добре и за мен, защото като спи по дълго ми стават твърди гърдите, пък ми е жал да я будя.
4.Пентаксим или ваксина по ЗК? За сега са ни били само първата ваксина. За следващите - каквото каже нейния лекар д-р Масларски, имам му пълно доверие.
5.Колко често пълни памперса? Почти на всяко ядене, случва се обаче да пропусне някой път, но поне веднъж на ден.
6.Слагате ли захар във водичката? През първите няколко седмици давахме глюкоза, защото имаше много силна жълтеница предизвикана от разликата в кръвните ни групи. Вече и мина и изварявам изворна вода Девин, но я използвам само да и измия устата след като е яла, дори не и давам да смуче шишето, а направо и пръскам с биберона в устата, понякога го гълта, понякога го изплюва. Гледам да не пропускам тази процедура, защото ме е страх да не развие млечница (гъбички в устата).

# 22
  • София
  • Мнения: 9 517
1. Кърма или АМ? - само АМ
2.Още ли ви мъчат колики? - много рядко, но още не смея да спра Инфакола
3.Храните ли се нощем? - не - заспива след къпане към 22-22,30 и се буди към 6 - 6,30
4.Пентаксим или ваксина по ЗК? - Пентаксим, но я отложихме, че в къщи върлува грип
5.Колко често пълни памперса? - 1 до 3 пъти
6.Слагате ли захар във водичката? не  пие вода

# 23
  • Мнения: 38
1. Кърма или АМ? Само АМ
2.Още ли ви мъчат колики? мисля че отшумяват но давам Инфакол още за всеки случай
3.Храните ли се нощем? след къпане се храним между 5-6
4.Пентаксим или ваксина по ЗК? Пентаксим
5.Колко често пълни памперса? Ака през ден от няколко дена е всеки ден по веднъж
6.Слагате ли захар във водичката? Пием чай на Хип който не се подслажда

# 24
  • Мнения: 15
1. Кърма или АМ?    Кърма
2.Още ли ви мъчат колики?  Рядко, май вече отшумяват
3.Храните ли се нощем? Не
4.Пентаксим или ваксина по ЗК?  Пентаксим
5.Колко често пълни памперса? Поне 1 път дневно/
6.Слагате ли захар във водичката?  Не давам вода, преди давах чайче на Хип, но сега вече не

# 25
  • Мнения: 51
1. Кърма или АМ?    Кърма
2.Още ли ви мъчат колики?  Рядко, все пак давам Бебинос по 2-3 пъти на ден по няколко капки.
3.Храните ли се нощем? Да, между 3-6 часа  един път, различно е всяка нощ
4.Пентаксим или ваксина по ЗК?  Пентаксим
5.Колко често пълни памперса? Поне по 5 пъти.
6.Слагате ли захар във водичката? Не пие вода, не иска въобще, само с лъжичка от време на врмее , ако нещо се дави...захар не слагам отдавна, тя беше за жълтеничката, сега няма смисъл.

# 26
  • Мнения: 2
1. Кърма или АМ? кърма и по веднъж на ден АМ
2.Още ли ви мъчат колики? не сме имали колики но редовно давам 3 пъти на ден Ентерокинд
3.Храните ли се нощем? хранехме се по един път, но от скоро се храним чак към 5-6 сутринта4.Пентаксим или ваксина по ЗК? нито едното нито другото, на нас ни препоръчаха една друга дето се слага 3 пъти не знам подробности, но ние ще си я купим едната струва към 30 лв.
5.Колко често пълни памперса? на 3-4 дни веднъж, затова се тъпча с компот от сини сливи или вкраен случай ползвам сапунче.
6.Слагате ли захар във водичката? слагахме след като спряхме гликозата имахме по-силно изразена жълтеница, започнах да давам подсладена вода, но като мина жълтеницата спрях захарта

# 27
  • Мнения: 11
1. Кърма или АМ? - кърма
2.Още ли ви мъчат колики? май намаляха
3.Храните ли се нощем? вечер яде м/у 8 и 9 и после м/у 3 и 4 часа, в момента се мъча да му махна и второто нощно хранене, че доста наддава
4.Пентаксим или ваксина по ЗК? пентаксим
5.Колко често пълни памперса? 3-4 пъти
6.Слагате ли захар във водичката? не пие вода, не му харесва, но му давам макар и рядко чай на Хип против колики и в него слагам малко захар, че иначе не иска да го пие

Все още се чудя дали да почвам със сокчетата, а докато се чудя може и да стане на 5 месеца

# 28
  • Мнения: 135

1. Кърма или АМ? 50/50
2.Още ли ви мъчат колики? Намаляха драстично, вечер по-скоро реве от нерви
3.Храните ли се нощем? Не
4.Пентаксим или ваксина по ЗК? Пентаксим
5.Колко често пълни памперса? 1-2-3 пъти дневно
6.Слагате ли захар във водичката? Не давам водичка

# 29
  • Мнения: 6 274
1.Кърма или АМ ? - Кърма ;
2.Още ли ви мъчат колики ? - Не. Отдавна.
3.Храните ли се нощем ? - Вече не . Не съм го отучвала . Сутрин към 05.00ч.-06.00ч. става , папка и пак заспива .
4.Пентаксим или ваксина по ЗК ? - По ЗК .
5.Колко често пълни памперса ? - 1 или 2 пъти на ден .
6.Слагате ли захар във водичката ? - Не . Преди пиехме чай на "Милупа" против колики . Вече сме на чиста водичка .

Общи условия

Активация на акаунт