второ дете скоро след първото

  • 3 379
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
Здравейте всички!Преди няколко дни разбрах,че отново съм бременна.Имам дете на седем месеца и със съпруга ми много се колебаем дали да задържим второто бебе.Моля всички майки,които имат деца с много малка възрастова разлика да изкажат мнението си и да ми посочат най-големите трудности, с които ще трябва да се справям, ако реша да задържа бебето.

Няма какво да се чудите. Второто бебе ви е подарък.
Моите са с 1 година разлика. За родителите е трудно, но за децата е много хубаво да са на един акъл.

# 31
  • Мнения: 2 755
Твое дете и на мъжа ти и да го махнеш? На мен не би ми хрумнало никога, само заради това, че е малка разликата. То си е ваша кръв  и  ще се справиш.

Това е въпрос на избор и аз не познавам жена която да не е махала дете от мъжа си,може и даа има такива,но не са от тези които познавам.Майка ми също е правила аборти от баща ми,свекървами 2 и още много други.На жената е нужно поне 2 години след раждане,за да се възтанови организма.
Ако не те притеснява отглеждането не виждам лошо да го задържиш.Но до колкото разбрах точно това те притеснява!
На това му се вика "семейно планиране" Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 3 832
Разликата между мойте деца е 1 г. и 8 м. Сама си ги гледам. Понякога ми е много трудно, но гледам да се справям. Доста неща съм зарязала на заден план заради тях, но си заслужава.
При нас второто не беше планирано, но никога не е стоял въпроса за аборт Naughty.

# 33
  • Мнения: 1 479
Разликата между мойте деца е 1 г. и 8 м. Сама си ги гледам. Понякога ми е много трудно, но гледам да се справям. Доста неща съм зарязала на заден план заради тях, но си заслужава.
При нас второто не беше планирано, но никога не е стоял въпроса за аборт Naughty.
Хе,като при нас!Гадното е,че като се роди Алекс веднага ми спряха от работата майчинството за Денис!Сега с220лв. и 50лв.детски ги гледам и 2-те.Да ни е жив и здрав таткото,че работи на 2 места!Вие си решавате!Успех!

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
РЕШЕНИЕТО Е ИЗЦЯЛО ВАШЕ!

# 35
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз исках дечица с много малка разлика, не стана точно както го планирах, но сега си чакам второто и съм много щастлива Hug
Ще се справиш, успех Peace

# 36
  • Мнения: 1 029
Твое дете и на мъжа ти и да го махнеш? На мен не би ми хрумнало никога, само заради това, че е малка разликата. То си е ваша кръв  и  ще се справиш.

И аз не бих си и помислила да го махам, но разбира се всеки сам за себе си преценява кое е добро и подходящо. Със сигурност ще ви е трудно, но пък според мен си заслужават усилията.  Peace

# 37
  • Мнения: 363
Според мен решението дали да задържите детето си е ваше. Би трябвало да го вземете, след като внимателно прецените ситуацията, в която сте.
Трудности ще срещате - това е ясно - независимо дали сте с 1 или 2 деца. Просто ще трябва да се организирате по-добре.
Стискам палци да вземете най-правилното за вас решение.

 Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
За финансовата част от отглеждането на две породени няма защо да се притесняваш много. За по-малкото бебе почти няма нужда да се купуват дрехи (освен бельото), защото ползва от голямото. Всички необходими приспособления вече сте ги купили за сегашното бебе. Единствено остават разходите за памперси и млека и пюрета.
По-голямото предизвикателство е организацията и самото отглеждане на децата, особено в периода, в който се замерват с играчки и се дърпат и реват за щяло и нещяло. Но това отминава към третата година като се поочовечат. А за по-нататък, хората са го казали - още една чаша вода в тенджерата.

# 39
  • Мнения: 1 029
аз за себе си знам, че няма да успея да се справя в такава ситуация.Но това се отнася за мен.

На теб пожелавам успех и убедеността, че каквото и решение да вземеш ще е най- правилното Hug

# 40
  • Мнения: 65
Честно да си кажа малко се страхувам как наистина ще се справя с цялата лудница,защото ако живот и здраве с втората бременност всичко е наред бебчето ще се роди ноември и най-трудните за децата зимни месеци как ще ги изкарам у нас незнам.Ако беше топло щях да извеждам бебо в кенгуру или в слинг/не съм ползвала,но все някак ще се науча/,ама в студа как ще стане номера.....дайте съвет

# 41
  • Мнения: 2 479
Няма да ти се налага повече седене вкъщи от това на всяка майка с ноемврийско бебче.

# 42
  • Мнения: 1 165
kassi ti sama li si gi gleda6?Az ot tova se strahuvam nai-mnogo,4e nqma koi da mi pomaga.

Сама ги гледам и се справям. Да, трудно ми е, и аз не мога да излизам с тях сама, и стоим като затворници, ако не дойде някой да ми помогне. Една вечер уикенда идва майка ми, за да излезем, а когато имам спешна работа се притичва сестра ми, майка ми или свекървата, но това е много рядко. Вечер помага мъжа ми, и почивните дни.
Пак казвам, избора е твой, направи това, за което после няма да съжаляваш. Ако сега забременея, повярвай ми няма да направя аборт, въпреки, че имам две бебета. Единственото, което ме притеснява са финансите, това е! Но по-голямо щастие, както беше написано по-горе от две или три детски усмивки няма! И още, старите хора казват, че няма неотгледано дете, но аз допълвам, стига цената да не е психическото състояние на майката Laughing. Кураж и късмет! Дай боже да вземеш вярното решение!

Ако имаш нужда от съвет, насреща съм  Hug!

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Въпрос, който трябва да решите с таткото. Аз по принцип съм за малката разлика между децата. Трудности винаги има, независимо от разликата във възрастта.
 Peace
newsm10

# 44
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Поговорете с таткото и вземете решение, но според мен няма по- хубаво от детската усмивка, а ти ще имаш вече две. Hug

Общи условия

Активация на акаунт