По БиТиВи коментират майчинството!

  • 1 464
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 203
Не съм го гледала предаването, но от това, което споделяте - нямам думи. Как така не отглеждаме българчета! Как могат да приказват такива простотии в ефир  #Cussing out 1

# 16
  • Варна
  • Мнения: 632
Когато едната майка каза,че все пак ние отглеждаме граждани на страната,той отговори-"Не вие отглеждате вашите деца".И според него финансовото състояние на едно семейство не може да е пречка да имат деца,защото по тяхното време,през войната да не би да са имали пари,няма ли са ама деца пак са правили?! Shocked
Абе човека живее още във втората световна какво да си говорим повече!Ние чакаме да стимулират раждаемостта и да ни дават по-високи майчински!
Ако чакахме на тая държава,че да раждаме деца сигурно никога нямаше да имам дете!
Ако имаше едно лесно всички да си стегнем куфарите и bye

# 17
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: mami3
Ако някоя от вас знае как да се скрие, че имаш деца когаро си пишеш автобиографията и още по важно по време на интервюто да избегнеш тази тема (защото колкото и добре да върви разговорът с бъдещия работодател при споменаването на 3 деца видимо спада ентусиазма на бъдещия) ще съм много благодарна Laughing
А те нека си говорят за майките бъдещи и настоящи.


Знам, че вече в ЕС в автобиографиите не се отбелязва нито семейното положение, нито дали имаш деца именно с цел да се избегне дискриминация. Даже и рождената дата не се пише с тази цел. Но не знам как ще реагира бъдещият български работодател, ако му кажеш, че не му влиза в работата дали имаш деца, пък  макар и любезно  Laughing

# 18
  • Мнения: 1 289
Цитат на: juji_77
Когато едната майка каза,че все пак ние отглеждаме граждани на страната,той отговори-"Не вие отглеждате вашите деца".И според него финансовото състояние на едно семейство не може да е пречка да имат деца,защото по тяхното време,през войната да не би да са имали пари,няма ли са ама деца пак са правили?! Shocked

Точно така се изрази смотаняка и побеснях Hands Fist . А министърката, като се появява по Тв-то само парадира колко милите стимулирали майките да раждат повече деца. Ама момичета, ако не сте разбрали, децата до 18 гоини не са гласоподаватели. Тогава защо им е на политиците да създават закони, стимулиращи майчинството,. Нали има пенсионери и малцинства. Те са електорат. И това за системата на подпомагане на майките ме възмути. Защо след като това са помощи, на едните/работещите/ се плаща по КЗО 2 години, а на другите/неработещите/ се плаща по Закона за децата 1 година. Тоя човек според мене беше някаква пенсия на граждански договор в министерството и изобщо не беше в час.  Imp

# 19
  • Мнения: 218
Аз също не съм гледала интервюто по ТВ, но от това което чувам изказването е много тъпо. Не стига, че майчинството което дават е смешно, ами и за тези с по висок доход от 200 лв. на член от сем. не дават детски. Не че са някакви пари, но защо пък ще ми лишават детето от тях. Явно искат скоро да няма въобще раждаемост в тази държава. baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт