Вън кокиченцето вече цъфна и Януарче го откъсна!

  • 17 807
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 516
А от колко големи ги остави да спят заедно. Аз мисля, че още от началото ще сме си четиримата в леглото.
Мда, така сме и ние.  Tired Големи глезльовци си имам. Като им направим детската, ще има да ме викат, ама ще стана лоша тогава. Whistling А за раждането на жената - май не съм обяснила хубаво - момичето е родило вчера или онзи ден, не днес по време на рзаговора. Joy Но понеже я тормозехме с какви ли не въпроси, а тя не ми е споменала, че ще ходи да ражда, се уплаших да не е преждевременно. Но звучеше много щастлива и нещо ревеше до нея, тъй че явно всичко е ок. Mr. Green
Вили, приятно разкрасяване!  Flutter

# 16
  • Мнения: 7 127
Мимито & Светла , детето не ползва памперс. Мерси за съвета, ще купя Тридерм.
Снощи я мазах с едно кремче на Бюбхен и с Бейби тан, но много й щипеше, даже си поплака.

# 17
  • Мнения: 2 126
Ехо привет Grinning ХАйде и аз в новата тема.

Бързам да кажа първо на Роси и Вяра имаше същия обрив - грапав,упорит с какво ли не мазах и накрая вече поотшумял я заведох при педито.ТЯ погледна и изписа някакво мазило Бетадерм,мазах я няколко пъти и вече го няма.Според мен това се получи от седенето в гърнето и дупето нали допира вътре,но така и не разбрах точно.Сега сме на едно гърне тип столче,с по тясно отворче и мисля че и това спомогна.Дано се оправи детенцето,Вяра също плачеше като я мажех,щипело я Rolling Eyes Аз я мазах и с Пиоктанин,той помагаше отчасти.

Телма,откакто се оплаках Вяра не е имала такива изблици,явно е било нещо моментно Wink

Аз мисля да не допускам и двете да ми се трупнат в леглото.Вяра я местя щом заспи,а беба спи с долепено легълце до моята страна на спалнята.Незнам каката как ще я отучвам обаче и искам да я науча да заспива сама Rolling Eyes
Ние сме още с биба при заспиване,незнам как да я махна много е тежко положението Confused

ХАйде целувки на всички Hug

# 18
  • Мнения: 7 127
Дес, благодаря и на теб  Heart Eyes Как точно се опира дупето в дъното на гърнето, не ми стана много ясно. Може би е по-плитко на Вяра. Нашето е дълбоко - на Чико е и много удобно изглежда Simple Smile

Бояна наобед спи в нейното легло, а вечер при нас на спалнята. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 7 127
Дес, за Бетадерм пише да не се прилага за деца под 12 год. възраст

# 20
  • Мнения: 678
запис и от мен,отиваме да заведем Ади при майка ми ,че да си почина малко. Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 615
Привет и от мен!
При нас ужаса е, че искат да закрият едната яслена група, защото не могат да намерят мед.персонал да работи за 240 лв. с 35 малки деца. Така нашата група става над 40 деца и сестрите искат и те да напуснат. Кажете ми  в каква откачена държава живеем, бясна съм. При тази липса на база и места за децата,давахме дарения и направихме отлична база и сега на улицата.Не можем да работим всички за хил.лв.и да плащаме в частни градини. Ще се тупна с малкия при кмета и ще му го оставя да го гледа, казвам ви да знаете,като ме видите по новините да ме познаете.
Иначе от седмица сме без биберон-залагалка. Просто ми направи гаден фекален номер, ядосах се и казах "Край до тук с бебешките работи", скрих ги и той гузен не смее да си ги иска. Само на сън си ги бленува, ама аз съм непреклонна и така. Можело значи.
Касиерката пък предпочитала да ме преназначат от началото на месеца, че и било по-лесно да смята/все едно програма няма,ама/ пусти мързел, на принципа "Царя дава,пъдаря не",та ще видим в понеделник.
През нощта пък зад блока изгоряха 3 автомобила - страшно гадно зрелище.
Да продължавам ли или ... ви идвам в повече.
Анту, страхотни сладки спящи сладурковци са синовете ти!

# 22
# 23
  • Мнения: 2 553

Нелка, защо в последно време ни пишеш само това? Как сте?

# 24
  • Мнения: 4 516
Уф, Неде, имаш някаква карма да се забъркваш с кофти...и аз не знам какво. Да знаеш. Лошото е, че не знам какво да направиш.  Confused Дано не ви закрият групата. Тъпо е, баси! Вдигнете заплатите бе хора! Я да пробва кмета или някой депутат да живее с 240 на месец, няма какво да го мислят - отвсякъде е тъпо. Ако мъжа ми беше супер богаташ, бих се навила да работя нещо такова и цялата заплата щях да си я дарявам на яслата, но нямам и нужното образование, освен, че на мъжа ми заплата не е в 5-6 цифри!
Пий една ракия довечера за настроение (или каквото си пиеш) и не се тормози. Утрото е по-мъдро от вечерта. А и кмета винаги е вариант като детегледачка!  hahaha  Hug  Hug  Hug
Аз наистина имам гинекологични проблеми, почвам лечение. Confused Не че и очаквах друго де...

# 25
  • Мнения: 2 126
Роси,на нас педито ни го изписа това не съм го взела на своя глава.А иначе дупето и се топи в съдържанието на гърнето след като се изпишка,това имах предвид Peace

# 26
  • Мнения: 1 187
Ехо,привет и от нас в новата темичка! Simple Smile

Не съм се вясвала сигурно от две теми.. Embarassed

Дари си ходи на ясла,напоследък е влязла в някакъв период..Щом влезе и се обуем,се започва едно мрънкане"Не искам на гадина,не,не...",което винаги завършва със сърцераздирателен рев.След половин час като се обадя,ми казват че вече е спокойна и дивее с другите деца.Така беше няколко дни,и вече да ви кажа не ми е толкова кофти като и казвам чао.Говори много и непрекъснато,понякога ми се иска да я изключа с дистанционното.. Mr. Green
В растояние на месец и пробиха и четирите кътника.От тогава започнах да  давам сироп"Имуно бейби" и освен два-три дни със сополи,да чукна на на дърво не се е разболявала.Почти винаги месеца в яслата и е пълен,дано е така и занапред. Praynig

Имахме инцидент миналата седмица... мъж ми отива да я вземе от свеки както обикновенно към 19:30 и малко преди това тя е хванала Дари за ръчичка да се обличат и Дари да вземе рязко да се дръпне(искала да ходи в другата стая) и е поплакала малко,казвайки че я боли ръчичката... Cry Прибират се Дари и мъж ми,гледам якенцето  и облечено само на едната ръчичка,Дарина гледа странно и със сълзи по бузите.. Мъжа ми така си беше глътнал граматиката,че Дарина по-добре ми обясни какво е станало. Sick От там газ в Пирогов.От регистратурата като видяха Дарина как си придържа ръчичката веднага се светнаха-"Ааа,ръчичката ли сте извадили,ей сега ще я оправим.." И аз така  Shocked Наместиха ставата от лакътя за няма и 5 секунди,постоя малко свита ръчичката и после казаха да я пуснем рязко и да и подадем някакъв предмет да хване.Щом усети че няма болка,се разтърча по коридорите показвайки ми някакви рисунки-чак тогава се успокоих че всичко е наред...Tired Предупредиха ни,че до 6 годишна  възраст често се случва да се вадят ставите,и ако пак се случи да не се притесняваме.. ooooh! Да не се дърпат децата(все едно мойто го разтягам на ластик) Crossing Arms и най вече при пресичане по-добре да се гушнат.. За тях сигурно е като "добър ден" де,но е много  гадно да се чувстваш безпомощен,още повече когато детето изпитва силна болка..  Sad  Да не се случва на никой!

Vili4ka гледах снимките на Али в яслата-много е порастнала! Heart Eyes На една от снимките разпознах Невена-щерката на моя позната от парка. Wink
Браво,завиден резултат от диетата! Peace Аз от утре  започвам безвъглехидратната,днес си купих електронен кантар,Липозан и една дузина рибни салати,шунки,филета,зеленчуци и зехтин пък да видим Mr. Green Освен,че вече съм с черна коса,се надявам на резултат подобен на твоя. Sunglasses



Хайде до скоро,целувки на всички и хубав уикенд!
Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 720
Вижте тук на какво хубаво стихотворение попаднах в тази темичка http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=4114&highlight=
Много ми хареса  Kissing Heart

Бодливке , много непиятен инцидент сте имали  Confused гадно си е направо ... Дано не се случва на никой! Praynig

Мимито & Светла , детето не ползва памперс. Мерси за съвета, ще купя Тридерм.
Снощи я мазах с едно кремче на Бюбхен и с Бейби тан, но много й щипеше, даже си поплака.
Да , зная че Бояна е без памперси , даже и нощен памперс не слагате (а аз още й слагам нощем   , но все по-често е сух сутринта ...)
Даже нали скоро обясняваше как нощем ставала , пишкала , мляко си искала... Само за кратко  нощем слагахте памп., когато боледува от пневмонията... голям стрес е за милото детенце - болница , инжекции... Cry
Аз за памперса обяснявах за детето на моя съседка - че ползват само на "Памперс" , понеже е с чувствителна кожа и въпреки това често се зачервява дупенцето му... Тя чака да се постопли малко времето и ще му маха памперса . Тя ми каза че е доволна от Тридерм , ама ние не сме ползвали , защото не ни се е налагало . Разпитай в аптеката какво съдържа , да не е с кортикостероиди ...и по колко пъти се маже с него...Или ако искаш - да разпитам съседката  Simple Smile

Нашето гърне изглежда също е удобно сама го търси и сваля си гащичките и си пишка вътре, понякога даже не иска да става ... Дълбоко е , а и дупето й не хлътва (макар че ми е слабичка - 11 кг и нещо сме , 88 см) Но напоследък (от около седмица ) взе да не ми казва за акото , а си ака в гащите , и тогава идва да ми съобщи   newsm78 Sad

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 23:58 от Мимито & Светла

# 28
  • Мнения: 2 553
Бодливка, с тази Невена големи проблеми имаше моята дъщеря!Все се оплакваше, че Невена я бие, скубе, щипе и т.н. и Али като го разказва и накрая вика "И детето (Али) плачеееее"  Sick Обаче явно й е писнало все тя да е битата и да вземе Алекса да я заскубе Невена! Срааам! Та били се, скубали се и сега от 3-4 дни са приятелки - Али ми разказва, че си играят с Невена заедно с играчките  Joy

# 29
  • Мнения: 2 126
Много миличко и жалничко м прозвуча това с "детето" Али дето "плачееееее",душичка Hug Това ме подсеща да споделя,че когато Вяра се разплаче ми вика "гушни ме да не плача" Laughing

Бодливка,привет Grinning РАдвам се че всичко се е разминало бързо с Дари.А с тия периоди,вече аман,един минава друг идва hahaha А ти се разписвай по-често.
Светла,стихотворението е чудесно  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт