Вън кокиченцето вече цъфна и Януарче го откъсна!

  • 17 834
  • 285
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 336
Анту, всечки деца са така, татито като го няма постоянно и те му имат страх, ти като си до тях нон стоп и те си ти знаят номерцата. Аз откакто съм сама с децата почти всеки ден съм ги строила в две редици, хич не им се давам и да видиш сега ред, сами си ядат, няма лигавщини, тръгнат ли да се тръшкат - в другата стая сами, докато не им мине, за обидни думи и бой пак това е наказанието, да видиш как казват моля, заповядай и мерси, като не им давам нещо, докато не ми кажат съответната думичка. Един ден Елена се тръшка половин час да й дам вода, започна още от яслата като видя, че давам на Ники и се тръшка и крещя ДАААААААй, аз обаче й съобщих хладнокрйвно ,че докато не каже моля няма да получи нищо, а тя вместо моля ми каза - Марш, дай водааааааа! И така около 10 пъти, накрая и шамари изяде и разговор с баща си проведоха насаме /това напоследък се оказва най-добрия начин за възпитание и баща им само него ползва винаги, само аз раздавам шамарите като ми прикипи много/ и да видиш накрая как с любезна усмивка дойде и каза Мамо, моля вода!

Нощно време и тя ми идва с възглавница под мишница, но вече съм я научила, че ако иска да е близо до мен трябва да легне в близкия край на нейното си легло и всяка жаба да си знае гьола. Ако много се тръшка и може да  събуди Ники давам ръчичка за малко и като ми писне й казвам, че ме боли ръката вече и тя се примирява.

Само ако можеше да спят докъм 10-11 поне събота и неделя нямаше да е зле, ех мечтииииииии Whistling Вашите не знам в колко стават, но моите в 6.30-7 са кукуряк и по никакъв начин не мога да ги накарам да се върнат в леглото. Стават и веднага вадят играчките. Rolling Eyes

# 211
  • Мнения: 1 910
хм аз пък си мислех, че "смуди"(smoothie) се ползва навсякъде  Rolling Eyes . И ми е странно, че мислите, че няма да се хареса на малките без да сте дали да опитат. То си е като по-гъст сок, ако се ползват плодове само. Плюса е, че влизат и фибри. Аз примерно не обичам манго, но смуди от манго+ананас+ябълков сок .... ммм...вкуснооо Grinning~~~

ilindi4ka, сусамово мляко, а.  Grinning Аз се родих с филтъра на блендера. Simple Smile

Анту, не е само с теб така. По този повод - търся си работа. Малко да си починем един от друг. И по възможност да не я върша вкъщи, че нищо няма да свърша.  Confused

lika, аз пък искам да пие нашия човек вода...обаче отваря отвратено уста и му изтича от двете страни.   Laughing

# 212
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
windy [YES] - да вземем малко да ги сменим малчуганите ...  Joy
Пожелавам ти да си намериш точната работа!

mishlentze - обра ми точките! Евалата за възпитанието и за силите, които имаш да се бориш по този начин с мишките и най-вече че има полкова положително въздействие! Само за затварянето в стаята сами - без да налагам мнение - и аз го практикувах доскоро, но прочетох че така има опасност да развият фобия към оставане сами в празни помещения!

Последна редакция: нд, 06 апр 2008, 03:04 от lika

# 213
  • Мнения: 678
Честит Рожден ден  Furia !!!



Здраве,щастие и късмет!

# 214
  • Мнения: 4 520
Аз вече поздравих Фурийката в една друга тема, но и тук да й кажа
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, МИЛА ФУРИЯ! МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ!
  bouquet   bouquet   bouquet

# 215
  • Мнения: 3 336
windy [YES] - да вземем малко да ги сменим малчуганите ...  Joy
Пожелавам ти да си намериш точната работа!

mishlentze - обра ми точките! Евалата за възпитанието и за силите, които имаш да се бориш по този начин с мишките и най-вече че има полкова положително въздействие! Само за затварянето в стаята сами - без да налагам мнение - и аз го практикувах доскоро, но прочетох че така има опасност да развият фобия към оставане сами в празни помещения!

Лика, аз пък четох в книгата на доктор Додсън, че когато детето изпадне в истерия или нещо от рода е хубаво да ес остави само в стаята или в съседната и преди да се остави там да му се обясни, че когато се успокои и вече е в састояние да се държи добре с околните може да излезе. Така детето знае, че като приключи с номерцата може да излезе, при условие, че е готово да се държи добре. При моите върши чудна работа Peace Елена както е в истерия и се тръшка и се успокоява за секунди. само затварям вратата и тя млъква и няма и 10 секунди след това вече е готова за диалог Peace

Фурия, честит рожден ден  bouquet Пожелавам ти здраве и много любов  bouquet

# 216
  • Madrid
  • Мнения: 514

Ще се наложи май да си купим щом е в името на " бъдещето на младостта" , а и ще е чудесно ,като се съберем заедно една дружина "стари " дами , на брега на соленото море , с по едно смуди в ръка, да се похвалим  какви чада грижовни сме отгледали ,от масажистите да се "оплачем" Mr. Green,  а  вятърът  ще  роши "гъстата ни лъскава коса " и ще гали "нежната  ни кожа  Joy Joy Joy Joy

Аз съм с вас,но заменям смудито с мартини,да си го сърба Сами! Crossing Arms
...Как е Калоян?Временно състояние ли беше?
Самуил е с конюктивит ConfusedПредролагаше се,че като бебе е със запушен слъзен канал,но до третия месец се оправи.Но винаги е имало моменти,в които ме сълзяха очичките,без зачервяване или слуз.Сега обаче положението е сериозно-червени и сълзящи очи,секрет,дори ми се струват и подути.Вчера ходиха с баща си до спешното и ни изписаха капки Торбекс.Излишно е да споменавам,че изпада в истеричен ужас,когато наближава време за капване в очите. ConfusedАко някой има опит конюктивит,ще се радвам да го сподели.
И аз прилагам номера със затваряне в стая,но често при истеричен изблик се налага да го ущипя или порастърся,повярвайте ми,пробвала съм,не действа нищо друго!

Честит рожден ден на Фурия!Бъди щастлива и здрава!  bouquet

# 217
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
mishlentze, ilindi4ka - благодаря ви за споделеното! Явно на различни места, различно пише! При нас Алекс, като го затвориме сам в стая и се започва истерия в пълна сила и общо взето никакъв ефект ... аз и за това след прочетеното се отказах от тази практика, но явно при някои има ефект! Може в някой момент отново да пробваме!

ilindi4ka - за конюктивит много помага промивка с лайка - памуче напоено в отварата се поставя на оченцето и се държи, колкото прецениш или колкото ти позволи Сами. С брат ми, като деца много страдахме от тази напаст и освен капките, това винаги присъстваше в програмата! Успокоява възпалението и действа антибактериално! С риск да повторя нещо, което предполагам са ви го казали в спешното, но все пак - много е важно докато не отшуми инфекцията, оченцата да се бършат от външния ъгъл към вътрешния, и за всяко око да се ползва отделна кърпа, дори за предпочитане за еднократна употреба. Успех и бързо да се оправяте!


ФУРИЯ - ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! ДА СИ МНОГО ЗДРАВА, НЕСПИРНО ОБИЧАНА И БЕЗКРАЙНО ЩАСТЛИВА!   bouquet

# 218
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Честит Рожден Ден , Фурия!!



Анту, Hug, как не те домързя да ги преброиш? Joy Joy Joy Joy
Чувала  ли си за отмъщението на бебето , а-а-а  Joy Joy Joy(майтапя се )!Калоян също много слуша баща си ,(сигурно защото съм му омръзнала със приказките си  hahaha )!Когато сме на вън(тогава най-много ми се иска да ме слуша  Sad) , аз си говоря ,той  продължава да си прави каквото си е наумил  , дори се прави , че не ме чува Rolling Eyes , баща му само да му подвикне , спира , обръща се и изпълнява дори  Shocked!

хм аз пък си мислех, че "смуди"(smoothie) се ползва навсякъде  Rolling Eyes . И ми е странно, че мислите, че няма да се хареса на малките без да сте дали да опитат.
Аз съм сигурна , че няма да го опита ,защото  никаква течност различна на вид от вода и АМ не опитва!!!
Докато беше с разтройство исках да  му дам сока от компота от  дренки - не успях  Cry !Дори го сипах в малките кутии (тези със сламките)от натурален сок (понякога (мноооого рядко се случва  Sad ) ако някое дете пие и той си поисква , но само  праскови и кайсия  признава ), е не  и не!! Sad

ilindi4ka, аз смудито ще го пия през топлите часове на плажа ,за да си пазя и подхранвам  "нежната кожа" Joy , а вечерите край пианото (докато свириш  Wink ), ще съм с нещо подхождащо на твоето мартини!!! Joy Joy Joy
Слава Богу , размина се  само с  това повръщане  и сега си е същата фурия!! Joy Joy
Бързо оздравяване на  Сами ! Praynig

Neda, Калоян спи без възглавница!Оставила съм една малка в леглото , но винаги преди да легне си го разчиства(завивки и  възглавничка  ги мята през  борда) и оставя само долното чаршафче !

Joy Joy Joy Joy Joy
Много ми стана  смешно ,като си представя и малкото човече , което го е казало.. Joy Joy!Учудвам се на търпението да я държиш без вода, докато не си поиска правилно! HugАз нямаше да успея, но си мисля , че и  Калоян нямаше да отстъпи (той не говори ,така , че не мога да съм сигурна)!Когато е сърдит на сестра си , защото му се е скарала , не и обръща внимание, не я поглежда ,не и разрешава да го вземе , а да я прегърне и целуне тя  само може да си мечтае  и това е така докато на него му мине!!!

# 219
  • Мнения: 2 126
Привет Grinning

С интерес изчетох всичко което бях пропуснала от последната ми поява.Мишленце и аз ти се възхищавам на наложеният контрол над мишките,супер добри и възпитани дечица ще са ти те.
В къщи ми се струва,че моята дума по се чува от тази на баща и,незнам защо така.Но като цяло Вяра не е много необуздана и слуша каквото и се каже,има и изключения де Wink

ВИВКА,голям смЕх с твоето "лирично" отклонение hahaha Joy Joy Joy 

Аз имам голям (според мен) проблем - бибата Embarassed Blush Rolling Eyes Немога и немога да я отуча #Cussing out Какво ли не опитах и най ме е яд,че моето дете няма ни една снимка налапала биберон,никой не би предположил че тя все още цока.Ми през деня никога не я търси и не го е търсила и като бебе,но като заспива непременно трябва да и е в устата.Тази сутрин съвсем на шега и казах че ако не спре с тази биберона ще и се изкривят зъбите и езикът ще и порастне до земята Sick Тя така се впечатли и на обяд като я слагах да спи (тя обикновено по над 2 часа спи всеки следобед) тя каза че не я иска тази биба защото..еди какво си съм и казала.До тук добре ама така и не заспа - мята се около час по леглото,мрънка става,ляга...Аз по едно време и казах взимай си бибата само заспивай - тя категорично с погнуса отказа.И така не спа нито минутка,съответно следобеда мина в мрънкане и сърдене,а към 7ч вече не се търпеше.Изкъпах я набързо и ляга тя и пита за бибата,забравила всичко,взе си я налапа я и ще недопряла глава на възглавницата заспа за части от секундата.Стана ми мъчно,че така съм я изтормозила,а на нея толкова и се е спало Rolling Eyes....Незнам вече,аз и преди бях писала как лятото веднъж за 3 дни не я давах,но тя ме побърка и накрая я показах и мирнахме и се наспахме ooooh!
Има ли някой като нас (сигурна съм че няма Embarassed,ама...)?приемам съвети всякакви Praynig

Лика,мисля че няма за какво да се тревожиш,щом не ги харесва остави го може пък да реши да си хапне някой път.А винаги ли е било такова положението?

Виличка,никаква те няма,как сте?

Фурия,честит рожден ден!

# 220
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Дес, колко голяма е Вяра на снимката в подписа ти. Hug

Вивкеее, да започнеш най-накрая да слушаш детето, чеееее... Wink А това с Марш аз често го практикувам. Т. е. малкия ме командори, когато нещо не му отърва, че ми и отваря вратат и ме побутва. Сега се е научил от батко си нещо като се възмущава се пляска по челото и вика"Мако, макоооо!" (майко, майкоооо) hahaha Другото, което мноооого често употребява е "Ни кам." (не искам) и аз питам "Защо?", отговор "Щотооооо...ни кам." Crossing Arms

Не съм в час. Какво е това смуди бре? Ще се връщам назад да чета или някой да се смили над мен и да ме светне.

Мишленце, видях те онзиден по тв-то. Ти си вече русааа?! Убавица! Hug А това с оставянето в другата стая не става при нас. Веднага изскача и се лепи до ......ми ревящ и викащ "Гукам, гукам!" (гушкам). ooooh!

Илиндичка, дано по-скоро мине конюнктивита. Тобрекс са хубави, но за мен Макситрола е по-хубав. За 2 дни му беше минал на Светлин преди време.

Фурия,честит рожден ден!    bouquet А коя дама е Фурия?

# 221
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Дес - да мила, винаги е било такова положението! Е, аз и да искам не мога на сила да го накарам да яде, така че за няколко дни съм дала отбой и след това, следва нов опит. За бибата - не сте сами да знаеш! Алекс също не я търси, освен за спане!

sea woman - Furia е мама на Евелина - 29 януари  Whistling  bouquet

# 222
  • Мнения: 2 126
Охх Лика,не че се радвам да го чуя ама поне това "не сте сами" малко ме поуспокои.Мислиш ли за някакви мерки Rolling Eyes?
Бисе, Hug

# 223
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Дес - мерките ги мисля, но не съм ги доизмислила! Ако имаме напредък ще пиша!


Момичета, ако това е и вашето мнение и вече не сте сложили подписа си -
ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ
СРЕЩУ ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО ВЪВЕЖДАНЕ НА УЧИЛИЩНО ОБУЧЕНИЕ ОТ 6-ГОДИШНА ВЪЗРАСТ


ето и линк, към нея

http://www.bgpetition.com/first-grade_6_years_old/index.html

# 224
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Добро утро!!!  Hug Hug
Кафе??????





Дес, Калоян не ползва залъгалка , но пък заспива само с шишето , като приключи с пиенето накланя  бутилката и течността не стига до устатата му , а  само биберона си цока   !Знам , че ще трябва доста да се потрудя да го откажа от шишето , но си мисля , че е рано още !!!


Морска
, ето ти нагледно(да се светнеш  Joy Joy Joy), смуди-изглеждат апетитно (освен зелените  Confused  Confused(тях не бих ги опитала дори) )

Лика,  подписала съм я  и вече не знам какво още ще измислят тези ..... #Cussing out !Малко ни побъркват децата с този сложен учебен материал написан, като за студенти , с натоварената програма , че и от 6 годишни да ги почнат ! #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт