Как вървят цените приблизително?

  • 23 390
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 473
Sorcererals е прав. Както и да смятаме банята и тоалетната не могат да са по-малко от 3500-4000 лв. Като ние смятаме да не купуваме от най-скъпите плочки, но като платим за труд към 800-900 лв. материали 600-700 лв. , плочки 1200 лв, мивки, ВиК, нов бойлер и т.н това си е. Разбрахме се с майстора за 15 лв/кв. без материалите, което е съвсем нормално.

# 16
  • Мнения: 4 965
... Като ние смятаме да не купуваме от най-скъпите плочки, ...
Разбрахме се с майстора за 15 лв/кв. без материалите, което е съвсем нормално.

Имай предвид, че някои по-евтини плочки са по-ниско качество и ако се наложи да се изрязват се пукат или чупят (това важи и за прекалено гланцираните).  Това не е гаранция, че по-скъпите са и по-качествени, разбира се. Но имай едно наум.
А 15 лв. е съвсем нормална цена. Някои искат отделно заплащане за поставяне на лайсни, прагове и т.н.
 Peace

# 17
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
veselina_s_p, не си права за отделните детайли. Ако нямаш много фризове, лайсни и други дребни детайли е възможно майстора да направи компромис. Но това са единични случаи. А ако има и напасване на шарки на плочките, ще ви искат и повече пари. Аз се занимавам точно с това, довършителни ремонтни работи. Ако не ти е проблем, дай ми координати на твоя майстор, дето за 15 лв. на квадрат ти е измазал стената, поставил е плочките, лайсните и фризовете, че моите си искат за всяка дейност отделна цена, което си е нормално. Все пак си е отделно перо труд. Simple Smile
А ако наемеш и фирма да го прави, няма как тя да поеме разхода за допълнителните материали за твоя ремонт. Някак си е нелогично. Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
За лелене на плочки цените варират от 12-40 лв. на квадрат- зависи от майстора.
Бих добавила и от плочките.

И аз така знам  Peace Труда е горе-долу цената на плочките.

# 19
  • Мнения: 2 388
Цена под 15 лв. на квадрат за фаянс/теракот в момента е несериозна, освен ако нямате някой голям хотел за правене 
За София и Пловдив цена под 15 лв е наистина несериозна. Simple SmileНо ела да видиш какво става по морето, където всеки циганин е "майстор - плочкаджия" ( нищо против етноса). Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 388
Цена под 15 лв. на квадрат за фаянс/теракот в момента е несериозна, освен ако нямате някой голям хотел за правене 
За София и Пловдив цена под 15 лв е наистина несериозна. Simple SmileНо ела да видиш какво става по морето, където всеки циганин е "майстор - плочкаджия" ( нищо против етноса). Simple Smile

# 21
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
---------

# 22
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
И на морето са така цените, изключвам хотелите, където куцо,кьораво и сакато се учи на занаят.  Laughing
Аз имам и против етноса. Кога и да ги изпроводим с еднопосочен билет за Индия(още 700 000 мангала при 1 000 000 000 там, няма да ги усетят  Laughing Twisted Evil ), все ще е късно.

# 23
  • Мнения: 2 388
И на морето са така цените, изключвам хотелите, където куцо,кьораво и сакато се учи на занаят.  Laughing
Аз имам и против етноса. Кога и да ги изпроводим с еднопосочен билет за Индия(още 700 000 мангала при 1 000 000 000 там, няма да ги усетят  Laughing Twisted Evil ), все ще е късно.
Извинявай, ама ти морето ли работиш?

# 24
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
И там , като има клиенти и обекти. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 388
И там , като има клиенти и обекти. Simple Smile
Направо се изненадвам, че не ти се пазарят за 15 лв, честно.

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Моята информация е, че фаянса и теракота ги поставят за цена, колкото е цената на самите плочки. А гипскартона е 25 лв. на квадрат - материали, труд, всичко.

# 27
  • Мнения: 2 388
Моята информация е, че фаянса и теракота ги поставят за цена, колкото е цената на самите плочки.
Странно ми се струва честно. newsm78 Чувала съм по-високи цени за София, ама , като си представя колко може да струва един кв.м. плочки...незнам. Други да кажат, аз само събирам мнения. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 175
Веселина това което пишеш са пълни глупости.За момент си помислих,че за 15 лева майсторът ти е почистил и дезинфекцирал банята.Нали всичко влиза влиза в цената.Съмнявам се че безплатно ти е изправял стените.Всички по-сложни и трудоемки операций се изчисляват отделно.Информацията,която даваш е много подвеждаща.

# 29
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
И там , като има клиенти и обекти. Simple Smile
Направо се изненадвам, че не ти се пазарят за 15 лв, честно.
Да се пазарят за повече ли?
Иначе това за цената на плочките и за монтажа им не е вярно. Цената се вдига, ако се слагат на скосена стена(по мансардите основно), ако има напасване на шарки/цветове/фигури, или ако самите плочки с адски скъпи(примерно Версаче). Но пък в последния случай и не може да се пусне всеки да ги слага. Картон за 25 лв./кв.м. може да ви поставят само и единствено, ако е самостоятелен майстор. През фирма е абсурд, а и картона е много зависим от конкретното изпълнение на монтажа и мястото където се монтира. Няма как да ви го хванат на квадратура само за вградено казанче. В таскъв случай се смята на бройка в завършен вид.

Общи условия

Активация на акаунт