Да поговорим за сънищата и състоянията ни през тях

  • 19 589
  • 201
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 164
f(x), радвам се да те видя тук  Hug

Някой спомена парализа при следобеден сън. Доколкото съм чела тя се появява в междинните състояния между заспиване и събуждане - и в началото, и в края на съня. Така че разбира се може да се случи при следобедна дрямка.
Много интересни неща сте изписали днес!

да и при мен се случи при следобеден сън, странно колко хора са го преживели същото newsm78.Аз мисля че друго се има предвид относно това разтрисане и потръпване, аз не го усетих физически, а като някакви много силни вибрации вътре в мен и след това бях вън така да се каже, а сърцето ми отиде "в петите" от страх, като усетих че не е сън, а нещо съвсем странно. Исках да се "събудя", но бях като абсолютно безпомощна не можех да стана, а исках, направо си се почувствах като умряла. Добре че се върнах в себе си, дано не ми се случва повече.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 957

да и при мен се случи при следобеден сън, странно колко хора са го преживели същото newsm78.Аз мисля че друго се има предвид относно това разтрисане и потръпване, аз не го усетих физически, а като някакви много силни вибрации вътре в мен и след това бях вън така да се каже, а сърцето ми отиде "в петите" от страх, като усетих че не е сън, а нещо съвсем странно. Исках да се "събудя", но бях като абсолютно безпомощна не можех да стана, а исках, направо си се почувствах като умряла. Добре че се върнах в себе си, дано не ми се случва повече.

sillsav, точно това е начина да "излезеш" от тялото  Peace Наистина е малко страшно в началото, но като прочетеш това-онова ще видиш, че някои с години се мъчат да се получи, а при теб е спонтанно.
В книгата на Робърт Монро / те всъщност са три / е описано точно по такъв начин и изобщо не е страшно, като започнеш да го контролираш  Peace

# 92
  • София
  • Мнения: 2 686
Сетих се да попитам нещо, но първо да кажа за разтрисането. Не ми се е случвало да се парализирам насън... забравих как се казваше... И дано не ми се случва де, звучи гадничко. Обаче много, ама прекалено често подскачам насън. Забелязала съм, че се случва, когато дрямката ми, преди да заспя дълбоко, продължи по-дълго. Струва ми се, че няколко пъти е било в резултат на това, че си мисля примерно, че подскачам, или ставам рязко, или въобще някакво рязко движение. Доста е неприятно.

А случвало ли ви се е да спите толкова дълбоко, че когато се събудите изобщо да не знаете къде сте и КОГА е в момента? При мен доста често и в повечето случаи, когато спя следобед. Затова и рядко лягам следобед, защото усещането е просто ужасно. И винаги след такъв сън съм с главоболие. Следобедните ми сънища си спомням най-добре, особено тези, след които буквално не знам къде се намирам. Случвало се е да стана след следобеден сън и да разбера, че е следобед а не сутрин чак след 15 минути, когато вече съм си направила кафе (следобед не пия кафе). Много е странно и объркващо. Откакто родих съня ми се разби ужасно и още не мога да влезна в релси, но и скоро пак ми се случи да легна следобед с детето, и когато то ме събуди, да се изненадам защо съм в леглото и след това да си мисля, че е сутрин.  Embarassed

# 93
  • Мнения: 550
Исках да се "събудя", но бях като абсолютно безпомощна не можех да стана, а исках, направо си се почувствах като умряла. Добре че се върнах в себе си, дано не ми се случва повече.
абсолютно същото ми се е случвало! събудих се, исках да помръдна, да си отворя очите, но не успявах! адски се паникьосах! може би е било за части от секундата, но беше ужасяващо!
относно потрепванията на мускулите в началото на заспиването, мисля, че е абсолютно нормално, на мен най-често ми се случва при преумора, ако примерно цял ден съм карала ски и в момента в който се унасям започва едно пързаляне по пистите Simple Smile и съответно падане или маневра "наживо" Simple Smile това е съвсем нормално, виждала съм котката ми така да потрепва насън, което ме кара да си мисля, че и тя сънува... но това е една друга тема Simple Smile

# 94
  • Мнения: 7 914
не успях да прочета цялата тема, но обожавам сънищата... под всякаква форма, дори и на сутринта да са плашещи, кога отмине момента на страха обичам да си ги спомням!
имала съм всякакви сънища -  събуждала съм се парализирана от страх, че ако мръдна и ще падна , имала съм и пророчески сънища( не един и два), имам и сънища, които съм сънувала отдовна и след време ги "пресънувам" смао че с продължение, често ми се случва, да се събудя посредата на някой сън и после  да заспя отново и да си го досънувам...

много често съм била под упойка... и  особено в началото сънищата бяха впечатлително, но за тогавашният момент.. сега не мисля вече така...но са много различни от СБС -  нямала съм досега с подобно СБС и дано да нямам Peace или поне спомен нямам Thinking

интересно ми е има ли в действителност курс  за сънищата? и какъв точно? Thinking


# 95
  • Хасково
  • Мнения: 224
Аз също сънуам често и то повечето лоши сънища, но на два пъти ми се случи нещо много странно и неприятно, което немога да си обясня. Дори незнам дали да го нарека сън. Виждам се как спя, виждам си стаята как е тъмно, виждам се от страни, тялото ми, мебелите, щорите, как от вън свети уличното осветление и всичко в реално време. Все едно духът ми е излезнал от тялото ми и беше много мъчително, исках да си влезна обратно в тялото исках просто да се събудя но ми беше трудно. Все пак след малко успях и се събудих. Чувствах се много странно и бях уплашена. Много е откачено и страшно. Немога да си го обясня. Дано не ме помислите за луда.

# 96
  • Мнения: 768
 Определено сънищата не са за подценяване, жалко, че нямаме абсолютно обяснение какво, защо, как...

 Понякога сънувам, че съм мъж, обикновено ме преследват, а аз в паника бягам и търся къде да се скрия....спрях да гледам екшъни и май скоро не са ме гонили, но пък може и да съм била мъж в предишен живот...знам ли newsm78

 Веднъж бях в тялото на някакво момиче с дълга тъмна коса, събличах се от кръста нагоре, опипах се, осъзнах ясно разликите с моето тяло, а усещането за реалност беше потресаващо...

 Често в сънищата си имам дъщеря, дори две, а всъщност имам син и винаги съм искала момче...

 Месеци наред след смъртта на баба ми почти всяка вечер имах един и същи кошмарен сън...тя се беше върнала и ме заплашваше....по странното е, че през това време се случиха и някои неща из къщи, които изглеждаха, че потвърждават заплахите, но може да са си имали и друго обяснение....както и да е няколко запалени свещи и времето пооправиха нещата...

 

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 09:15 от Fiorella

# 97
  • Countryside
  • Мнения: 11 661

Това съм го изгубила с годините, но все още ми се случват случки "де жаву", усещането е като че си правил нещо такова някога или си присъствал на това място  и преди. А няма  как да е станало нито едно от двете. Случва ми се и много често в ежедневието - някой казва или прави нещо, което ми  е адски познато, но откъде незнам  Tired

Камамбер и аз преди имах често дежаBю. по едно време това ме смущаваше доста.
после попаднах на обяснение: 2те половини на мозъка ни са свързани с "мост" (все забравям как се казва), който предава информацията от едната към другата част.
когато едната част работи по-бързо от другата, то се получава този ефект, сякаш си бил на това място или това вече ти се е случило.
в действителност мозъкът ни играе шегички.  Wink

Хм, незнам каква е причината, но е доста спичащо  Tired Като ходихме в Италия през цялото време имах натрапчивото усещане, че съм била/ходила там и преди  Tired

# 98
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Винаги съм имала много живи сънища, но никога - предсказващи.

Забавно ми е понякога да чета насън, да имам сън с титри, а неколкократно съм съчинявала стихотворения насън, но за съжаление след събуждането успявах да запиша само няколко стиха от тях, не целите.  Simple Smile

И - да - много обичам да летя насън. Да се засилвам на сантиметри над земята и после да се извисявам, да се рея край короните на дърветата и през цялото време да усещам, че аз контролирам полета и мога да си летя накъдето си поискам. За съжаление, отдавна не съм летяла.

# 99
  • Мнения: 127
Привет!Наскоро сънувах сън ,в който раждам дете и казвам на съпруга си(--Имаш дъщеря),а също и името й.Чудя се дали е породено от силното ми желание да имам дъщеря или е някакво усещане за бъдещето!Имали ли сте вие подобни сънища?

# 100
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Да, вече няколко пъти през последните две-три години и аз, и съпругът ми сънуваме, че раждам дъщеря Виктория. Ами нямаме.  Mr. Green
Междувременно родих момченце.

# 101
  • Мнения: 17 546
Да, вече няколко пъти през последните две-три години и аз, и съпругът ми сънуваме, че раждам дъщеря Виктория. Ами нямаме.  Mr. Green
Междувременно родих момченце.
Нищо не се знае... Имаш още време Lilibon! И аз сънувах веднъж един божествен глас как ми казва, че на мен ще ми помогне мъж на име Любомир, за един мой сериозен проблем, който междувременно се оправи (надявам се окончателно) и аз още чакам да се появи този Любомир Wink Grinning ! Пък като се замисля, не познавам никого с това име! Rolling Eyes Но гласа беше толкова ясен и истински, а аз попитах конкретно към кого да се обърна, за да оправя нещата. (става въпрос за здравословен проблем)

# 102
И аз сънувам постоянно, от много интересни (понякога ужасни) сънища - такива "като по сценарии", до нахвърляни епизодчета с разни близки хора, познати места.. имала съм и това неприятно преживяване в което сякаш тупвам в кревата и се стряскам - става точно преди да заспя.. имала съм кошмари след които се будя и плача без да мога да се осъзная че е сън; преди доста, сега все по-рядко(за мое щастие)ходя на сън.
Въобще тази материя ми е доста интересна, чела съм доста форуми и материали, правила съм си експериментчета за осъзнато сънуване. Идеята да насочвам съня на където искам ми допадаше, но сега просто се оставям. Мисля че много неща, които са невидими за очите ни, виждаме и разбираме от сънищата - неосъзнати страхове, предупреждения, отговори на въпроси. За да си запомня съня, винаги преди лягане си намислям "каквото сънувам, утре ще го помня". Действа. Не пропускам да си тълкувам сънищата, имам един много хубав съновник, ще дам линк по-долу , който ползвам вече много дълго време. На мен ми отговаря , но смея да твърдя, че имаше период на "напасване", сякаш вече сънувам според значенията в съновника, а преди имаше разминавки. Явно подсъзнателно от толкова четене вече съм приела неговите символни значения. Преди правех упражнения сама да си тълкувам съня. Особено тези "като по сценарии". Беше отдавна, но беше нещо от сорта - хващаш лист хартия и започваш да драскаш съня си - кой както може - рисувайки , забелязваш някой детайли, на които иначе не обръщаш внимание. Те те насочват. След това основните неща (хора, места, миризми, действия..и т.н.), записваш ги - и срещу всяко слагаш първата асоциация която ти идва на ум. Накрая си го навързваш като смисъл.
Относно пророческите сънища мисля си, че или сами водим живота си натам в последствие, или ако става въпрос за друг човек - имаме много силна връзка с него/или пък сме били по сензитивни и отворени за съответните "вибрации" и без да искаме сме ги уловили (това не ми се случва само на сън, понякога просто ме връхлита някаква мисъл, че нещо ще се случи и впоследствие става).

Линк за Съновник

# 103
  • Мнения: 3 098
Привет!Наскоро сънувах сън ,в който раждам дете и казвам на съпруга си(--Имаш дъщеря),а също и името й.Чудя се дали е породено от силното ми желание да имам дъщеря или е някакво усещане за бъдещето!Имали ли сте вие подобни сънища?
Да,имала съм.
Три години преди да се омъжа имах сън,в който видях мъжа си(тогава бяхме още гаджета,но с намерение за съвместно съжителство) и детето ни,моми4енце.Както я сънувах тогава,а аз я сънувах поотраснала,такава,то4но такава изглежда сега,на 4 годинки. Heart Eyes
Като у4ени4ка сънувах пък,4е летя в една пещера с глави,все женски.Никой нямаше с мен,но пък знаех,4е мога да си избера една глава.Тази глава,която посо4их,в момента я нося аз. LaughingНе знам дали се изразих правилно,но лицето което си харесах най_много е моето сега.
Спомням си и до днес,4е тоя ми сън беше много забавен,можех да летя и да си разглеждам,без никой да ме притеснява.

# 104
  • Мнения: 2 211

  Месеци наред след смъртта на баба ми почти всяка вечер имах един и същи кошмарен сън...тя се беше върнала и ме заплашваше....по странното е, че през това време се случиха и някои неща из къщи, които изглеждаха, че потвърждават заплахите, но може да са си имали и друго обяснение....както и да е няколко запалени свещи и времето пооправиха нещата...

 

Имах подобно преживяване. Когато почина дядото на съпругът ми, сънувах как двамата пътуваме в тесен асансьор нагоре към небето. В един момент старецът със зверска физиономия сграбчи шията ми и започна да ме души. Аз се борех да се откопча, въздухът не стигаше, но той продължаваше да стиска и да ме гледа ледено в очите без да мига. Стори ми се, че това продължава дълго, после се събудих ужасена. Още му виждам физиономията със стъклените очи. Месец след това, развалихме сериозно отношенията със семейството на съпругът ми, което остави отпечатък във живота ни и до днес.


Друг сън - най - хубавият.
Сънувах бебе, което седи на червен плюшен фотьойл и ние разговаряме като двама възрастни. Губи ми се разговорът, но знаех че бебето е мой син. Като се събудих помнех ясно всичко и се запитах какви са тия бебета дето ги сънувам. Погледнах си календарчето и видях, че цикълът ми закъснява с два дни. Веднага отидох до аптека и си купих два теста на различни фирми. И двата бяха положителни. Най - странното е, че когато синът ми се роди, си беше със същата физиономия, като от съня. Милото ми детенце е дошло в сънят да ми съобщи, че ще се появи. Това ако някой ми го разкаже, ще си помисля, че са фантасмагории, обаче е самата истина.

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 17:24 от tety

Общи условия

Активация на акаунт