А облизвате ли лъжичката?

  • 5 157
  • 164
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 908
И аз никога не съм го правила и се чудя какъв е смисъла на цялата тая работа... виждала съм го по парковете и гледката определено не ми харесва  Shocked
Ако е за да се опита първоначално как е храната на вкус - мога да го разбера, но дори и тогава отсипвам от нея и опитвам с отделна лъжичка, никога с бебешката. 

А когато храниш детето в парка и нямаш нищо за избърсване под ръка какво правиш?.. Прибираш мръсната лъжица в чантата newsm78 .. или я хвърляш в коша?!?!
Мога ли и аз да отговоря? Mr. GreenНикога не ми се е случвало да нямам с какво да избърша.Ама никога.Винаги имам и сухи,и мокри кърпи.Ако нямаш-имаш водичка-измивам с нея.Чудя се какви още оправдания ще се измислят да се облизва?Нямам нищо против тези ,дето облизват-да им е сладко-ама само си търсят май оправдания.Ако наистина нямаш нито едно от изброените неща-ами ще оближеш-няма начин,ама не виждам коя майка ще тръгне без нито едно от тези неща-оправдания да ближе.

# 121
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
И аз никога не съм го правила и се чудя какъв е смисъла на цялата тая работа... виждала съм го по парковете и гледката определено не ми харесва  Shocked
Ако е за да се опита първоначално как е храната на вкус - мога да го разбера, но дори и тогава отсипвам от нея и опитвам с отделна лъжичка, никога с бебешката. 

А когато храниш детето в парка и нямаш нищо за избърсване под ръка какво правиш?.. Прибираш мръсната лъжица в чантата newsm78 .. или я хвърляш в коша?!?!
Когато се е случвало да дам на синът ми да хапва нещо в парка или въобще навън, винаги съм го носила "нещото" в някакво наелоново пликче.Дори да съм нямала под ръка, нещо за избърсване на лъжичка(което никога не се е случвало!), след приключване на хапването, слагам кутията,бурканчето, остатъка от плод ако щете, в пликчето, прибирам в чантата(аз се движа с раница Sunglassesсупер удобно е Peace)и си продължаваме разходката, играта или въобще всичко Peace
Така, че варианта, който описвате ми се струва просто като оправдание Wink

# 122
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не ,но се случвало да доям нещо негово с неговата лъжица.
Добре ,а ако трябва да опитате храната за да видите дали е добра на вкус-взели сте я от кухнята примерно. Носите си и за вас ли лъжица? Ако ще се храните на вън.

# 123
  • Мнения: 1 121
Да и то редовно Mr. Green

# 124
  • Мнения: 1 298
И на мен не ми се е случвало да облизвам лъжици и пръсти. Винаги съм с кърпички на разходка.
Биберон също не се налага. Закачен е на щипка и рядко пада. Нося и резервен.

Виж обаче я целуваме по устичката. Но при тези целувки определено не разменяме слюнка. Laughing

# 125
  • Мнения: 983
Виж обаче я целуваме по устичката. Но при тези целувки определено не разменяме слюнка. Laughing

Еее, естествено  hahaha

# 126
  • Мнения: 3 317
случвало ми се е   Hug 

# 127
  • Мнения: 1 367
А защо е станал скандал,когато е имало подобна тема?Според мен въпросът звучи доста миролюбиво.Та да отговоря и аз-ми случвало се е и не го намирам за чак толкова ужасно.Не си позволявам да целувам сина си по устата,някак неестествено ми се вижда.Лично мнение.

# 128
  • Мнения: 100
Не облизвам никога лъжичката на детето. Както казаха и други преди мен, това е адски нехигиенично. Също и целуването по устата.

Що се отнася до опитването на храната на детето (ако е купено пюре или от кухня) , мисля, че то е задължително (не с лъжицата на детето естествено). Дори и да е изпукала капачката сигурни ли сте, че не вкиснало, или няма друг проблем.

# 129
  • Мнения: 690
Неговата лъжичка - никога  Naughty ако нещо остане, дояждам с друга лъжица  Peace
НЕ бих му облизвала нито биби, играчки и т.н.  Naughty

# 130
  • варна
  • Мнения: 355
не,но не казвам че никога,ама никога не бих го направила.струва ми се нехигиенично(особено облизания паднал биберон),но пък знае ли човек може някога да се наложи.

# 131
  • Мнения: 636
Не й облизвам нито лъжичката, нито бибата, нито пръстчетата Naughty

# 132
  • България
  • Мнения: 105
Не облизвам нито лъжичката,нито пръстите му. Naughty

# 133
  • Мнения: 2 960
ХААААААА-ХАААААААА темата с облизването в различните и варианти продължава Mr. GreenмалИИИ то не беше близане на биберони ...то не бе чудо.........сега пък лъжички,пръсти #Crazy ужасТ.Абе като се тръгва навън най простото нещо е да си имаш под ръка кърпички-влажни и сухи...........много смешно ми стана това :майки ближат приборите ,бибероните ,играчките,пръстите на бебето си....какво ли още ще хрумне на някого..... Joy Joy смешнооооооо....

# 134
  • София
  • Мнения: 2 808
Не й облизвам нито лъжичката, нито бибата, нито пръстчетата Naughty
И аз  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт