А облизвате ли лъжичката?

  • 5 155
  • 164
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 434
Мнеее.. и то съвсем не поради всичките хигиенни съображения, изброени по-горе..  Mr. Green Просто като една ИзключителноДобраМайка не понасям манджите, с които си тъпча детето.. направо ми се гади от миризмата на повечето пюрета, засега само банановата каша ми намирисва добре, но все още не съм се престрашила да я опитам.. подозирам, че ако го направя някой слънчев ден, няма да ползвам неговата лъжица все пак..  Mr. Green

 hahaha hahaha hahaha това ме развесели.. не ти ли е любопитно какво яде детето ти. Аз съм опитвала абсолютно всичко, което съм поднасяла на дъщеря ми преди да и го дам (с изключение на кърмата разбира се - нея я опитах по-късно). Не съм фен на пюретата и никога не ги дояждам, но съм ги опитвала за да знам какво яде  Sunglasses

# 91
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не Sick
А трябва ли?

# 92
  • София
  • Мнения: 1 735
Не е хигиенично да се облизват биберони,лъжички и ръчички,пък и никога не бих целувала бебка по устничките. NaughtyВ устата ми има хиляди бактерии/нормална бактериална флора/,които не желая да и ги предам.В Часът на мама има доста често една много симпатична стоматоложка,която подробно обясни колко вредно е това и че като специализирала в САЩ имало някъде картинка на майка,целуваща детето си по устата,която била задраскана и това много я озадачило като си припомнила каква е практиката у нас.

# 93
  • Мнения: 983

Ами, както прецениш  Blush

# 94
  • Мнения: 569
Аз не,но когато опитвам колко е топла храната я допирам до горната си устна.Но това май не се брои.  Wink
  И аз задължително допирам малко от храната до устната си , понеже леко я затоплям , но не докосвам самата лъжичка...
  Като съвсем малък не само че не съм облизвала биберони , а и направо бях се вманиачила относно стерилността им , понеже имахме ужасна гъбична инфекция в устичката , която беше най-упоритото нещо , което съм срещала...
  Сега вече всичко така или иначе се пъха в устата...

# 95
  • Мнения: 232
Случвало се е неволно.Гледам да не се повтаря.

# 96
  • Мнения: 117
Мнеее.. и то съвсем не поради всичките хигиенни съображения, изброени по-горе..  Mr. Green Просто като една ИзключителноДобраМайка не понасям манджите, с които си тъпча детето.. направо ми се гади от миризмата на повечето пюрета, засега само банановата каша ми намирисва добре, но все още не съм се престрашила да я опитам.. подозирам, че ако го направя някой слънчев ден, няма да ползвам неговата лъжица все пак..  Mr. Green

 hahaha hahaha hahaha това ме развесели.. не ти ли е любопитно какво яде детето ти. Аз съм опитвала абсолютно всичко, което съм поднасяла на дъщеря ми преди да и го дам (с изключение на кърмата разбира се - нея я опитах по-късно). Не съм фен на пюретата и никога не ги дояждам, но съм ги опитвала за да знам какво яде  Sunglasses

Ами и аз знам... на бурканчето пише: "различни зеленчуци".. Mr. Green в общи линии ми стига, а нещото, което ми стига съвсем, е да знам, че вътре няма никаква сол и захар, което автоматично ми убива всякакви мераци да имам по-близък досег със субстанцията  Mr. Green Пък и така или иначе фактът, че на мен ще ми се стори вкусно или безвкусно, съвсем не означава, че на НЕГО ще му се стори такова, което е решаващият фактор всъщност..  Mr. Green Виж, голям мерак ми е да опитам "Ганчев"..  Mr. Green покрай всичките спорове тука "за" и "против", сън не ме лови да разбера на какво има вкус... Пък ако ни хареса, може да си го хапваме семейно (с различни лъжици..  JoyPeace

# 97
  • Мнения: 1 089
Незнам ама НА МЕН от някои от пюретата на ХИПП за след 8 месеца ми потичат лигите ...и са ми много вкусни. Аз така или иначе ям по-скоро безсолно, а сладкото в основно ядене така или иначе не ми липсва никога.
Ганчев не ми хареса определено

# 98
  • Мнения: 2 910
Не, звучи ми гнусно.

# 99
  • Мнения: 1 701
Само накрая!  Wink

# 100
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Случвало ми се е след храна, когато е останало нещо да го доизям с лъжичката му.

# 101
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не виждам смисъл.Синът ми попива и копира всичко, което правя(цялото ми поведение) и съвсем не ми се иска някой ден, вкъщи или навън да вземе и да оближе лъжицата на някого.Не ми се струва добра идеята за обличване на лъжичката, освен от хигиенна гледна точка, също и от възпитателна!

# 102
  • Мнения: 109
Нееее, това ми е голяма гнусня  Sick
От какво точно ти е гнусня -от твоето дете, манджите или............ baby_neutralСлучвало ми се е да оближа по навик,но като се усетя и имам възможност я сменям или измивам Heart Eyes

# 103
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не облизвам и ще споделя защо. Всички бактерии от моята уста ще преминат в неговата, а кат осе има предвид състоянието на зъбите ми- предпочитам да не го правя. Crazy

# 104
  • Мнения: 625
Винаги съм мразила майки,които го правят,даже и които току що са пушили съм виждала...

Общи условия

Активация на акаунт