Предстои ми раздяла, искам да се подготвя

  • 4 595
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 277
да се изкажа и аз, ако разрешиш.
мисля ,че ти се притесняваш от 4.-та точка . и с право .
ако е възможно, не бързай да се развеждаш.
проточвай във времето,не бързай като мен.
аз така мноооооооого бързах да се разведа ,заради БНД-то.
но сега виждам нещата различно.
дори планираме едно продължително гости с дъщеря ми при бившия ми съпруг.           
животът понякога е странен.и може всичко да се обърне наобратно.
англичаните са казали една поговорка,,Никога не си слагай всичките яйца в една кошница!,,

# 16
  • Мнения: 1 809
desilosha ,при този за когото писа в твоята тема ли ще ходите на продължително гости?
извинявам се,че няма общо с темата,ама ми стана странно newsm78
По темата мисля,че ти си взела решение.И мисля,че причината да искаш да се разведеш не е само другия мъж.Мъжът ти е казал  ,че не те обича...ами на мен това ми стига,за да не искам да бъда с този човек.Сега говори лоши неща за теб,това предполагам още повече те отдалечава от него.Мисля,че ти не искаш да живееш с някой който не те обича.Нормално е да се страхуваш от последствия и от това какви ще са реакциите на мъжа ти.Ами те могат да са всякакви,но ще са до време.
Не казвам, че детето не е важно, разбира се, но когато ти самият не се чустваш себе си, едва ли си особено полезен с жертвите, които правиш за едно съвместно съжителство
И аз мисля като теб,затова направи така че да се чувстваш себе си!

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 16:44 от MALVINA

# 17
  • Мнения: 2 336
За обичането от страна на мъжа ти - може да е просто защитна реакция на нараненото му мъжко его.
Детето е единственото, което трябва да те интересува в този момент. Обръщай му внимание. Достатъчно е малко нищо да не разбира, а в същото време достатъчно голямо да се чувства объркано и пренебрегнато.
Мисля си, че реакцията на мъжа ти е повече от нормална. Не казвам, че е прав да говори лоши неща за теб. Но точно поради тези причини считам, че появата на трети човек много усложнява нещата и прави атмосферата страшно отрицателна.
Намери начин да се разбирате някак. Прояви толерантност към бащата на детето ти. Позволи му да бъде такъв, пък животът ще покаже.

# 18
  • Мнения: 9 990
Абсолютно-и според мен е защитна реакция.Но все пак не съм вътре в ситуацията, само дето съм преживяла аз самата да съм принудена да заема такава позиция, някак се асоциирам с мъжа в случая, не с жената от историята. Thinking

# 19
  • Мнения: 1 425
Колкото и да се подготвяш, съдбата винаги ще намери с какво да те изненада. Така че си пази нервите, раздавай го споко. Разговаряй с мъжа си (ако има желание). Развода е често е тежко нещо ама и тежките неща понякога се налага да се свършат.

Късмет.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 352
Gercho, пускайки темата тук бях наясно че ще получа изказвания като твоето, даже се очудих че не идват все още. Знам че представена така историята буди такива първосигнални реакции, но не смятам да се защитавам за решението си, поне не тук и не сега.
Явно съм прозвучала по рязко. Не беше мислено по този начин. В никакъв случай не съм искала да те упреквам.
Всеки си решава сам съдбата. Просто не разбирам какво очакваш да ти кажем?
Май аз съм единствената моралистка тука, но лично аз не бих си позволила да запозная детето си с друг мъж,
преди нещата с настоящия да са изчистени окончателно.   

# 21
  • София
  • Мнения: 17 405
Не си единствената, Gercho .
В моя случай (аз - от другата страна) съм невероятно благодарнс на БНД, че се съобрази с моето желание да не запознава Иво с кифлата, докато не преценя аз. Аз от своя страна не злоупотребих с това и когато прецених, че Иво е спокоен, се съгласих.
Така че представям си какво е в душата на мъжа ти (не на Герчо, на Славена).

# 22
  • Мнения: 2 336
Аз пък съм от моралистките. Не искам никого да обвинявам. Но по принцип е гадно да създаваш дете и после да го лишаваш от родител. А пък като става въпрос за твоето собствено е още по гадно. Така, че когато го правиш мислиш трезво и взимаш съдбовно решение. Знам, че на всеки може да се случи да срещне някой по-...
Извинявам се на авторката за резкия тон.
Но ме е яд, че на семейството се гледа като на нещо мимолетно, нещо временно. И се взимат кардинални решения за чужди животи (на децата).
БНД още не е проявил желание да запознава Ицко с кифлата. Поне един плюс (за сега) в цял списък с минуси.

# 23
  • Мнения: 446


Всеки си решава сам съдбата. Просто не разбирам какво очакваш да ти кажем?
Май аз съм единствената моралистка тука, но лично аз не бих си позволила да запозная детето си с друг мъж,
преди нещата с настоящия да са изчистени окончателно.   
[/quote]
По-точно не бих могла да го кажа!!!!

# 24
  • Мнения: 623
Аз пък се дразня...
ама много се дразня...
Не за друго, за детето...
и бащата разбира се...
Щото детето ще остане при мама
а таткото ще води богат духовен живот
и някой ще му казва кога да си вижда детето
и ще е виновен
ама много

# 25
  • Мнения: 446
Защо??? В случая никой не упреква бащата newsm78

# 26
  • Мнения: 623
Защо??? В случая никой не упреква бащата newsm78

Беше адресирано, към авторката на темата Simple Smile  Peace
А защо се дразня, ами дълго е да го обяснявам

# 27
  • Мнения: 2 274
Няма как да се подготвиш...всъщност раздялата ви отдавна е факт..тук всеки отговор е "своята камбанария"...
Само мисли най-вече за детето... Добър или лош баща му също го обича

# 28
  • Мнения: 671
Не съм наясно с твоята ситуация и нямам представа,каква ви е историята с мъжа ти,но не ми е ясно за каква подготовка питаш.Решила си ги нещата,намерила си си друг,подготвила си и детето..... newsm78
Ако някой тук има нужда от подготовка,това е мъжа ти-той остава без нищо-без жена,дете,дом,семейство...Помисли първо за това и извинявай ако съм те засегнала.

# 29
  • Мнения: 1 732
Добре бе, хора...
Аз ли нещо не разбирам... Thinking
След като двама души не се обичат и не се разбират(и го твърдят в прав текст), нямат ли право да потърсят личното си щастие с нов партньор? Все пак майката нито ще крие детето вдън гори тилилейски, нито го настройва срещу биологичния баща. Какъв ви е проблема?
Детето е важно, ок. Най-важното е. И затова трябва да расте в здравословна, а не в натегната псевдосемейна среда. Ей така, щото да се запазело семейството...

Общи условия

Активация на акаунт