Март в разгара си е вече,всеки ден си имаме мартенско човече

  • 12 336
  • 267
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 022
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ, КОИТО НОСЯТ ИМЕТО ТОДОР И ПРОИЗВОДНИТЕ МУ!



Радост_ина, не си длъжна да си кръстиш детето на светеца, на чийто ден си родила. Чувала съм само, че ако не го направиш, трябва да отидеш в църквата и да занесеш нещо на този светец, за да го умилостивиш. Звучи суеверно, но ако ми се наложи, бих го направила. Имам си избрано име за бебето и ще си го кръстя така, както сме решили с таткото. Пък и така ще си има имен и рожден ден поотделно, а не да минава родата метър само с по един подарък.  Mr. Green

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Честита ни нова темичка!
ЧЕСТИТИ БЕБЕНЦА НА КЪДРИЧКА,БУМЕРАНГ,СЛАВОМИРА!ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ БЕБОЦИТЕ!
НА тръгналите да раждат днес желая много леко и безпроблемно раждане и най-хубавите бебета!
Хайде,мами,раждайте вече,че да се местим в родени и да споделяме всичко там.Аз влизам да чета там,че да се информирам в час ли съм с моето бебе за всичко,което ме вълнува.Редовно влизам и в кърмаческия.Неродилите мами сега като имат време е добре и те да посетят кърмаческия,защото възникват доста въпроси,след като се роди бебето още в болницата.
Деси а ,и аз взех чай от копър на "Хип" и също съм пробвала със затоплена пелена и определено се облекчава до някаква степен бебето.

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ,КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС!ДА СТЕ ЖИВИ,ЗДРАВИ И БЕЗКРАЙНО ОБИЧАНИ!
Днес и моята сестра има рожден ден.Да ми е жива,здрава и много обичана!Почерпете се за нейно здраве и благополучие! newsm59 newsm38 beer

# 62
ДОБРО УТРО И ОТ НАС HugчЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА СЕСТРАТА НА iliqna22  nbirthday

# 63
  • Мнения: 63
Честит рожден ден на сестрата на Илияна - да ти е жива и здрава!

Честит имен ден на Тея на Славундер, Тодор на Станкова и Теодор на Ирра! Нека дечицата ви растат обградени с много любов, здраве и късмет!
Честит имен ден и на всички, празнуващи с това име!
Мамчета, аз да питам. Задължително ли пада корема преди раждането, защото моя още си стои изпъкнал. Ако е така, аз направо се записвам при априлките.

Айде лек ден на всички. И пожелавам много бебчета през уикенда.

# 64
  • хасково
  • Мнения: 378
Честито на всички мами!!!
Да са им живи и здрави бебчетата!!!Да ръстат весели и усмихнати за радост на всички около тях!!!
А,на мамите бързо възстановяване!!! Hug
Честит имен ден на всички именници!!!
Аз искам да ви почерпя виртуално защото днес,моят син има имен ден Simple Smile!Първият му имен ден:) в живота!  Да ни е жив и здрав!
 party023  cook newsm38 Popcorn

Честит рожден ден на сестрата на Илияна22!Да е жива и здрава,много щастлива и обичана!

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Станкова,честит ви именник.Нека да расте живо и здраве дете,да бъде много усмихнато и с огромно чувство за хумор!
Благодаря ви за пожеланията за сестра ми!
Исках да ви попитам с какво почиствате по принцип личицата на бебетата след хранене или след като са пили нещо?/питам понеже се оливат и след това ми се струва,че от това понякога се появяват пъпчици,поне при нас е така/.
И друг въпрос имам:оня ден нямахме вода,а след като дойде в продължение вече на втори ден тече заедно с някакви мръсотии-камънчета,пясък и е ръждива.Та мога ли да давам на Мария Розовия "Девин"-изворна или е малка за нея?Ако не,от коя мога да й давам при това положение?
Пепе,на мен дори и като раждах корема ми не се смъкна така както аз очаквах,остана си нависоко,на още няколко жени в родилното-също.Така че може и да не падне,аз съм живия пример.

# 66
  • Мнения: 503
Привет мамчета!

да попитам и аз за пъпчето-нашето падна на 8я ден и покървя.
Сега забелязвам че е доста изпъкнало и се питам дали ще се прибере newsm78
Обработвам го с 70 гр спирт и пръскам с оксикорт.

Др ми въпрос е дали са ви изписали вит Д под някаква форма?
На Крис му давах капки когато беше бебе,но сега нищо не ми каза педиатърката,та се питам
редно ли е?

ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ВСИЧКИ НОВИ БЕБОЦИ И МНОГО РАДОСТ ДА НОСЯТ НА РОДИТЕЛИТЕ СИ

# 67
  • Мнения: 52
Привет и от нас
Честит имен ден на всички празнуващи и честит празник на всички които имат повод  bouquet

На нас док ни помогна за падането на пъпчето на 7-я ден,при нас също остана малко по-щръкнало според мен защото не и е пристяган конеца в родилното,но вчера на консултацията каза че като станем на 1месец ще ни сложи лепенка

# 68
  • Мнения: 1
Вижте какво се сетих (по скоро взех идеята от февруарките, мисля че те така правят), и ако сте съгласни можем така да правим. Направих нова регистрация която да е достъпна за всички мартенки, тъй като след време, а и сега имаме "проблем" с това кой ще прави темичката, дали няма да иде да ражда, майчета с бебета са по заети и т.н. и т.н. За това предлагам следващата тема да я направим от този профил и която парола всички ще знаем, и така при промяна всяка от нас ще може да редактира първият пост, да копира за следваща тема - и мисля че ще ни е малко по лесно и не толкова отговорно на всички. Ако сте съгласни или имате нещо против - кажете.
потр.име : martenki
парола: 2008


П.П. Аз съм Cveteelina

# 69
  • Мнения: 473
да попитам и аз за пъпчето-нашето падна на 8я ден и покървя.
Може да звучи налудничево, но на Хриси като и прокърви пъпчето го мажех с Бочко със смрадлика и много бързо се оправи. Ако искаш пробвай, ако те е страх недей.

# 70
  • Мнения: 318
писах, писах и накрая ми публикуваха поста като нова тема... Embarassed Rolling Eyes
Ангелче, тук и в болницата, и  педиатъра, и на училището ни казаха, че е добре да отидем на ортопед още към края на първия месец. Как обличаш малкия за разходки навън? Завиваш ли го с нещо? И тук сега температутите са 15-17
 и определено няма да издържа да чакам още 10 - 20 дена, за да го запозная с външния свят и да го повозим в колата му Simple Smile
Анина, и на мен доки ми каза, че след 6-ия месец няма да имам и следа от белег, но аз мисля да си купя от лепенките цик-а-кер - вярно, че са 60 лв, но ефекта от тях е супер Peace Много е хубава Никол, да ви е жива и здрава, пу пу
Жанет, завиждам ти за самообладанието по адрес на свеки.... Peace
И аз исках да попитам мамите, които храните с шишета- адаптирано млекце ли давате вече? Аз успях да преборя Иван да суче от мен, но педито ми каза да му додавам и АМ, зашото не му стигало от мен. След 30 мин сукане (с малки почивки) изсмуква жадно още 30-40 мл химия Simple Smile А знам, че и от мен си хапва, защото гърдата ми - от твърда става меееекичка и лекичка   Grinning hahaha
Радост, мисля си, че името ще ти дойде отвътре (ако все още не занеш кое ти е на сърце Wink), а и щом питаш - трябва ли или не - еми не си сигурна май, че ти допада варианта - "трябва" Simple Smile , така че - пропусни тези неписани правила и чужди очаквания  Hug
   Още нещо - мами, имате ли си режим на хранене - по часове ли папате или сте на посикване, нощни хранения? Ние засега се опитваме - почти успешно да сме на 3 часа, като вечер последното е към 1.30 и после чак сутринта към 6.30 - 7.00
Имам и още въпроси, но рискувам да не получа отговор на нито един - ако прекаля - така че - спираааам Simple Smile Simple Smile

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ И ЧРД НА СЕСТРАТА НА ИЛЯНА 22

Снощи ни падна пъпчетооо, кеф  Grinning  Grinning сега се чудим каде да го хвърлим  Grinning

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 11:47 от polina13

# 71
Вижте какво се сетих (по скоро взех идеята от февруарките, мисля че те така правят), и ако сте съгласни можем така да правим. Направих нова регистрация която да е достъпна за всички мартенки, тъй като след време, а и сега имаме "проблем" с това кой ще прави темичката, дали няма да иде да ражда, майчета с бебета са по заети и т.н. и т.н. За това предлагам следващата тема да я направим от този профил и която парола всички ще знаем, и така при промяна всяка от нас ще може да редактира първият пост, да копира за следваща тема - и мисля че ще ни е малко по лесно и не толкова отговорно на всички. Ако сте съгласни или имате нещо против - кажете.
потр.име : martenki
парола: 2008


П.П. Аз съм Cveteelina

 Peace

# 72
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Забравих да честитя все пак този ден на всички, които празнуват днес - именници и рожденници !   bouquet
Желая на всички най-вече здраве, много щастие и хубави моменти в живота !

# 73
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Цитат

Честит рожден ден на сестрата на Илияна - да ти е жива и здрава!
Честит имен ден на Тея на Славундер, Тодор на Станкова и Теодор на Ирра! Нека дечицата ви растат обградени с много любов, здраве и късмет!

Присъединявам се към пожеланията  bouquet

Рали, много благодаря за темата. С моята къса памет, едва сега се сетих да благодаря Hug
Cveteelina, харесвам тази идея Peace
polina13, ние папаме на поискване, а количеството варира от 50 до 70 мл.
Nina-Bs, на нас също не ни е изписан витамин Д, но аз смятам, че е много необходим. По книгите пише, че се дава след 2-ра седмица. Ще звъня на педито.

# 74
  • Мнения: 57
честит имен ден на всички празнуващи!   bouquet
да се похваля, днес Янес става на 1 месец! толкова голям ми се струва вече...  Laughing Laughing
за излизането- Янес го изведох на разходка още на следващия ден, след като се прибрахме от болницата, т.е. бил е на 5 дни. ако е хубаво времето, въобще не му мислете! а и от малкия ми опит да ви кажа, ще видите какво чудо са направо разходките, когато се почне с номерата и крясъците- на мен в момента само те могат да ми помогнат да го успокоя,  когато се разкрещи в несвяст.

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 12:57 от myran

Общи условия

Активация на акаунт