Формула 1 - сезон 2008

  • 17 995
  • 346
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 592
Аййй, противниците на Мерцедес се увеличават! Ще трябва да викам подкрепления!  Peace

# 286
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ралфи  Hug Hug Ами обсъждахме си Ф1 с "колежките" от испанската... въобще не ми е идвало наум дори, да търся тема във форума Crazy Но за следващия сезон съм първа  newsm18 newsm18 newsm18

Нотар, винаги съм подкрепяла Мерцедес, преди да се вмъкне Хамилтън там.  Crossing Arms T.e. го вмъкнат, нали стана ясно, че от малък още е подготвян за там.

# 287
  • София
  • Мнения: 10 030
Нищо не се случва в Ф1, скучно ми е  Sad

# 288
  • Мнения: 6 930
Писах на модератор, но ни отговор, ни анкета newsm78
Предлагам явно гласуване или някъде другаде да се направи анкетата ако на някой му се занимава.

# 289
  • София
  • Мнения: 10 030
Много весело анимирано клипче, макар и с объркано име. Има за няколко състезания, но пак има объркане в имената. Enjoy!
http://www.youtube.com/watch?v=GbyUriFd1u4

# 290
  • София
  • Мнения: 10 030
Аааааа, тази тема съвсем умря Sad
Малко "клюки" за съживяване - Дейвид Култард е станал татко преди седмица на момченце, казва се Дейтън.

А пък Рубенс Барик(ч)ело се е разприказвал за злопулучното Гран при на Австрия 2002 http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/news/detail/081125090027.shtml

# 291
  • София
  • Мнения: 10 030
Още предсезонни новини: Хонда се оттеглят от Ф1. Още не съм чела подробности, но е жалко...

# 292
  • Мнения: 1 775
Още предсезонни новини: Хонда се оттеглят от Ф1. Още не съм чела подробности, но е жалко...
Сериозно ли? Защо бе? Отивам да питам google.

# 293
  • Мнения: 6 930
 Shocked Не съм го очаквала, жалко наистина.
Лана, добре че си ти да ме осведомяваш, на мен изобщо не ми остава време и за това да чета сега Wink

# 294
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Още предсезонни новини: Хонда се оттеглят от Ф1. Още не съм чела подробности, но е жалко...

Да, четох го. Причината била: бързото влошаване на глобалната автоиндустрия. Като първопричина - кризата в САЩ, дълбоката кредитна криза и резкия спад в световната икономика.
Освен това, ще си продадат екипа, който поддържат от 1964 г. Дженсън Бътън остава без отбор.  Rolling Eyes А за мястото на Баричело кандидати били бразилците Бруно Сена (племенник на Аертон Сена) и Лукас ди Граси.

Отделно, във Ф1 се подготвят промени, които все още се обсъждат, но ето и най-важните:
- фактор коли - модификациите в правилата за аеродинамика и връщането на сликс (гумите без профил) причинили доста главоболия. Надеждите са да се наблегне на атаките на пистата.

- фактор емоции - за по-голям "екшън" се обсъжда нов метод за класифициране за събота. Всички болиди ще тръгват с равно количество гориво. След всяка обиколка ще се елиминира последния, който пресече линията. Първите 6 най-бързи ще направят нова обиколка, в която ще се борят за полпозишън. Като награда може да се предлагат пари, дори и точки за световното. В контра на тази идея е Бърни Екълстоун, който залага на системата за медали на първите трима вместо досегашното класифициране по точки. На края на всяко състезание ще бъдат давани златен, сребърен и бронзов медал, като накрая който има най-много златни медали, той ще бъде обявен за шампион. (доста глупаво според мен)

- фактор разходи - от много години Макс Моусли, президентът на ФИА се бори да въведе някакви граници за разходите в едно състезание. Първи резултати - този сезон моторите ще трябва да издържат три, вместо досегашните 2 състезания. Разходите по производството на елементите трябва да бъдат намалени от 25 на 6 милиона $. Моусли и Екълстоун настояват за един единствен вид мотор, на което се противопоставят конструкторите.


Това беше "превод в ефир" набързо Blush от наскоро излязла информация в испанската преса.  bowuu

# 295
# 296
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Знам, че преди години подготвяха писта за Ф1 до Сливен, но проекта пропадна. Сега къде ли ще е?  newsm78

# 297
  • София
  • Мнения: 3 886
Знам, че преди години подготвяха писта за Ф1 до Сливен, но проекта пропадна. Сега къде ли ще е?  newsm78


преди 1-2 години усилено се говореше да е някъде около Албена, не знам дали този проект е останал като идея.

# 298
  • София
  • Мнения: 10 030
Както коментира един човек, на който го изпратих: България във Формула 1..не и преди Зимните олимпийски игри в София... Joy
Би било хубаво, но не ми се вярва много Simple Smile

# 299

Общи условия

Активация на акаунт