Как да премахна нощното хранене?

  • 2 133
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 676
Ами никак всъщност има си разни деца не реши ли само просто нямаш шанс вярвай ми пробвала съм.Просто в един хубав ден ще се събудиш и ще установиш, че детето не се е събуждало през ноща да яде.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 115
не ти е работа ти да махаш нощното или което и да било друго ядене на детето - Води се детето си и се вслушвай в неждите му - няма да сгрешиш...
щом иска значи е гладно и няма нужда от почивки, а от мляко.

# 17
  • Мнения: 238
  Така, първо благодаря, че откликнахте и второ да кажа, че на мен не ми е проблем, че аз ставам. Просто си мислех, че на тази възраст би трябвало да спят, но очевидно при всички е индивидуално. Вода му давам, защото той по принцип много пие и като се размрънка през ноща не съм съвсем сигурна дали не е само за вода. Пробвах вечер да му давам повече, но пък тогава по-рано се буди. Понякога даже и не го изяжда.
  Така като ви чета масовото мнение е, че трябва да го оставя сам да си изгради режим и точно така ще постъпя. Явно са ми много "съветниците" около мен.

# 18
  • Мнения: 4 784
Никога не съм го лишавала от нощното хранене. Ядеше до скоро. Менеше си сам часовете на поискването. Сам се отказа към 11-12 месеца.

# 19
  • Мнения: 503
Не знам, как да го премахнеш,но синът ми още пие мляко нощем!

# 20
  • Мнения: 46 518
... Така като ви чета масовото мнение е, че трябва да го оставя сам да си изгради режим  ...

Мисля, че си взела правилното решение  Grinning Всяко хранене на дете на тази възраст е важно. Щом го търси, значи има необходимост от него. Не се меси!

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
... Така като ви чета масовото мнение е, че трябва да го оставя сам да си изгради режим  ...

Мисля, че си взела правилното решение  Grinning Всяко хранене на дете на тази възраст е важно. Щом го търси, значи има необходимост от него. Не се меси!

 Peace и аз мисля така
при моя опит с двете ми деца,големият се отказа на 2г и 6 м, дребния на 1г и 6 м.

# 22
  • Мнения: 1 013
Детенцето ми и досега-на 1 г. и 9м. се събужда през нощта, казва-"млекцее", пийва си и заспива сладко!
...А на една приятелка мъжа и на 58 години пак си става всяка нощ да яде... Grinning

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 16:45 от левскарката

# 23
  • Мнения: 74
няма нужда да мъчеш бебчо а и себе си щом иска нека пие мляко

# 24
  • Мнения: 585
Дъщеря ми се отказа сама на 10 месеца

# 25
  • Мнения: 232
Синът ми преди месец не ставаше да яде, а сега почна пак.Знам,че и този период ще отмине,затова си трая.Мир и сън да има за всички.

# 26
  • Мнения: 5 940
Всичко е на периоди. Синът ми до преди месец ставаше нощем да пие мляко, не съм се опитвала въобще да премахвам нощното хранене, исках бебето да е спокойно. Той хапваше в пет вечерта и заспиваше в седем, нормално е да огладнява към два-три. Сега измести часа на заспиване, съответно и на пиене на мляко, към 20 часа. Буди се към пет и половина-шест и махна сам нощното хранене. Детето най-добре знае от какво има нужда. Премахването на нощното хранене е удобство за майката, но не мисля, че е най-доброто за бебето, особено на такава възраст и особено, когато то самото си го иска.

# 27
Моят син също се будеше така,но започнах да слагам зеленчуково или плодово пюре в млякото,и сега се буди в 7-8:30h,a go храня в 21h.

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И на мен ми писна това ставане нощем, но смятам, че сам ще се откаже и че  не трябва да го насилвам.

# 29
  • Мнения: 133
Дъщеря ми сама се отказа на 1г. и 2м. и никога не съм пробвала да я отказвам.

Общи условия

Активация на акаунт