Къде да родя - в Пловдив?

  • 3 521
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 338
Аз не бих ти препоръчала Весела, може да има специалисти, да така е, но условията са много гадни, сина ми се зарази със стафилококи точно там.
За окръжна съм чувала хубави отзиви, както и за Торакс.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Lady Marmalade, аз съм твърде далеч още за да имам доктор но моя позната е говорила с д-р Заимов, мисля и след 2 седмици ще го посетя.
Благодаря за информацията на всички ви - много е полезно наистина  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 1 006
Confused А за 2 градска нищо ли никой не знае?
Защо  и как да си избера доктор - да отида в болницата и да му кажа, че искам той да присъства ли нещо там прегледи и прочее, защото аз не знам как става, тогава като си избириш някой(препоръчвайте) плащаш ли си? и официално ли е или скришом ги даваш?
много съм неловка в такива моменти и се чувствам сконфузена и не се получава добре, изкуствено някак, сигурно и на тях усещането им е подобно.........
Добре де, ВМИ сега като се преместиха не стоят ли по-инак нещата със заразите и хигиената?

# 18
  • Мнения: 786
Аз също раждах в Окръжна и съм много доволна.От курса за бременни обиколихме всички родилни и Окръжна най ми хареса като условия.Във втара градска бебетата не са при майките и ги носят на 3 часа за кърмене и ако си със секцио те ги хранят с формула.В окръжна е най-просторно,а и със сигурност ще има повече родилки отколкото в Торакс по едно и също време.А това е много полезно защото може  да обмените инфо по всички въпроси.
Колкото до избор на лекар хубаво е да се насочиш към някой / по препоръка от приятелки / който да ти следи цялата бременност и после той да присъства и на раждането.Той ще е запознат най.добре със състоянието ти и ако не дай си Боже нещо се случи той най-добре ще може да реагира.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Цитат на: tez4e
Като събера парите, които биха отишли в държавната болница, където уж всичко е безплатно + парите, които се даватна докторите под масата, и там не е никак евтино.

Без да се заяждам, но дадох 80 лв на акушерката, защото исках, както и още 30 лв за 3 дена престой във ВИП-а на Весела. Ако бях искала епидурална упойка, щеше да е още 90 лв... И ти смятай колко е това - 110 лв дадох, щяха да са 200 с упойката... така че, няма сравнение на цените "на частно" и в държавните заведения.
За Весела само добри думи мога да кажа - за всички - от предродилна, родилна, после на етажа... Нямам забележки, пак там ще ида другия път да раждам.

# 20
  • Мнения: 7 186
Цитат на: Linkata
Lady Marmalade, аз съм твърде далеч още за да имам доктор но моя позната е говорила с д-р Заимов, мисля и след 2 седмици ще го посетя.

Д-р Заимов е чудесен специалист,познавам го,много добре си се насочила.Обаче работи във 2-ро АГО-води се Патологична бременност и там ражданията са единствено секцио,нормални не се водят.Би трябвало да се уговорите с него за това,ако не желаеш секцио,не знам де,може би ходи и на друго място,където се водят нормални раждания...Условията във 2-ро АГО не са толкова добри,колкото в 1-во АГО,в смисъл,че обстановката не е много комфортна,но пък с лекар като него може да бъдеш спокойна Wink.

# 21
  • Мнения: 7 186
Цитат на: boo
Цитат на: tez4e
Като събера парите, които биха отишли в държавната болница, където уж всичко е безплатно + парите, които се даватна докторите под масата, и там не е никак евтино.

Без да се заяждам, но дадох 80 лв на акушерката, защото исках, както и още 30 лв за 3 дена престой във ВИП-а на Весела. Ако бях искала епидурална упойка, щеше да е още 90 лв... И ти смятай колко е това - 110 лв дадох, щяха да са 200 с упойката... така че, няма сравнение на цените "на частно" и в държавните заведения.
За Весела само добри думи мога да кажа - за всички - от предродилна, родилна, после на етажа... Нямам забележки, пак там ще ида другия път да раждам.

Искам да добавя,че никой не взима пари насила,обикновено хората имат желание да дават,пък и ако е ангажиран определен лекар,който идва от къщи в свободното си време,за да се занимава с раждане не върви нищо да не му дадеш.А ако си дойдеш с направление в болницата и свариш който е на смяна-никой стотинка няма да ти вземе,това вече не е редно,ако се случи.Тарифите "под масата" в Пловдив са около 250 лв.нормално и 500 лв.секцио,ако не се лъжа,но вероятно е по договаряне.

# 22
  • Мнения: 1 645
Аз съм за ВМИ.Лекарят,който ми следеше цялата и родих при него работи там.И аз съм на мнение,че във ВМИ имат много добри специалисти.Останах доволна от лекарите и акушерките, но пък е голяма мизерия.За мой лош късмет нямаше свободна ВИП стая.Освободи се чак когато ни изписваха  -  на 8 ден.Дано на Пещерсо шосе, където изместиха родилното, условията са по-добри.

Даниел  --  21.04.2004г.

# 23
  • Мнения: 2 489
Аз родих в Окръжна преди около 2 месеца, секцио със спинална упойка. От самото протичане на операцията съм много доволна, от целия екип, слушах си даже музика, невероятно изживяване!

Стаите в отделението са изненадващо добри, въобще не виждам защо ти е ВИП. Обаче е твърде строго като дисциплина, почувствах се малко като в затвор. Това, че никой не може да ти дойде на свиждане пак го разбирам, въпреки че е гадно, но да ми правят забележка че съм с твърде голяма чанта  Shocked , преровили са ми багажа  и върнали на мъжа ми това, което сметнали за необхдимо Shocked.

Наистина са невероятно добри специалисти, но да ме извини шефа на отделението, обаче ми прилича на диктатор Shocked

Основното, за което избрах държавна болница е детското отделение и за най-голямо съжаление се наложи да вземат детенцето ми в интензивния сектор.
За следващото секцио доста ще се замисля дали не родя в частна /може би и аз съм твърде разглезена/.

Но за нормално раждане в Окръжна сигурно стоят нещата по друг начин, защото отделението е друго.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Оф-топик
Съни, честито детенце - като спря да пишеш, не знаех, че си родила вече.
Като ти четох постинга за голямата чанта, да си кажа моята смешка - отивам аз да раждам, ама нали за сефте, нямам идея, че в родилна зала се носи съвсем минимален багаж, т.е. лигнини разни и т.н. И си влизам...с малък куфар. Като събирах багажа, не намерих подходяща чанта, и хоп - в куфар... В приемната изпоприпадаха акушерките от смях, като ме видяха що багаж нося. Аз от всичко по малко - нещо за ядене, книги и списания за четене, дрехи, за детето неща... КАквото се сетих, си взех - като за почивка на морето се стегнах  Grinning

# 25
  • Мнения: 7 186
Цитат на: sunny_zt
Обаче е твърде строго като дисциплина, почувствах се малко като в затвор. Това, че никой не може да ти дойде на свиждане пак го разбирам, въпреки че е гадно, но да ми правят забележка че съм с твърде голяма чанта  Shocked , преровили са ми багажа  и върнали на мъжа ми това, което сметнали за необхдимо Shocked. Наистина са невероятно добри специалисти, но да ме извини шефа на отделението, обаче ми прилича на диктатор Shocked

Мдааа шефът им наистина има малко деспотичен характер и е перфекционист на тема хигиена и Вътреболнични инфекции,именно за това стои така въпросът със свижданията,но пък мога да ти кажа,че точно така трябва да бъде,защото навсякъде другаде в болницата е хан и влизат сульо и пульо отвън и внасят какво ли не-това е един от начините за разпространяване на ВБИ и от това страдат основно пациентите,а когато говорим за новородени всичко трябва да бъде едва ли не стерилно,защото те нямат изградена имунна система и са податливи на инфекции.Изключително строг е към персонала си и в отделението,и в залата,и в операционната и всички му треперят,обаче за сметка на това имат най-чистото и подредено отделение в болницата.Наистина е холерик е по характер,но иначе е пич Sunglasses.

# 26
  • Мнения: 980
Аз раждах преди месец и половина в Окръжна болница и имах щастието  д-р Пелев да води раждането. Страхотен професионалист. Имаше усложнения - липса на родова дейност - пуснаха ми система, не добро разположение на бебето при излизане, наложи се форцепс и 6 шефа, с обща упойка. И независимо от всичко аз знаех, че съм в сигурни ръце. Екипът е от изключително кадърни хора. Имам само една забележка и тя е относно начините на обезболяване. Прилага ли се въобще епидурална анестезия, Lady Marmalade?

# 27
  • Мнения: 7 186
Цитат на: marisiana
Прилага ли се въобще епидурална анестезия, Lady Marmalade?

За съжаление нямаме масова практика за прилагане на епидурална анестезия,тъй като не всички анестезиолози владеят техниката,пък и болницата не закупува епидурални сетове,които са необходими за този вид анестезия.Има вариант за поставяне на такава анестезия,но трябва да се уговориш с гинеколог и той вече да уговори анестезиолог,който да сложи епидурален катетър и упойка след това.

# 28
  • Мнения: 2 489
Благодаря ти, Boo.

Ама на мен ми се караха, за другия багаж, с който съм  по принцип в болницата, пък то си е цяла седмица, в крайна сметка,
Правиха ми забележка, че вестникът ми седи отгоре на шкафчето, и друго - на изписването - не може да ми внесат дрехите вътре, излизам от отделението и се обличам в една стаичка.  Shocked

Все пак наистина всичко/или почти/ се прави заради хигиената и е оправдано, но с някои неща се преиграва сериозно.

Относно упойката - гинекологът ми уреди анестезиолог за спиналната упойка.

# 29
  • Мнения: 2 531
И аз съм против "Весела" или "Св. Мина". Раждах там преди 4 г . Доволна съм много от лекаря, но дотам. За хигиена не може да става и дума.... Дано сега да е по- различно, но тогава нямаше ВИП- стаи, тоал. са две за всички родилки, повечето от които циганки, и ако имаш "щастието" да родиш в петък вечер- ужас.Детето ми седя в кувьоз 1 седмица в една стая кръстена интензивно. Не можаха дори пълна кр. картина да му направят!!! Сега определено няма да отида там, да подчертая че не е заради лекарите!

Общи условия

Активация на акаунт