Има ли тук хора , които отглеждат каракачанска овчарка ?

  • 99 976
  • 206
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 762
Страхотни кучета!!!
Габриел,майката (от развъдник) на нашата хубостница е с украска,каквото описваш на вашето куче,но нашето куче е взела муцуната на баща си.Ще се радвам да видя снимки-голям почитател съм н аподобни муцуни!

Рени,това е малко странно-нашето куче ака само като го пуснеш и то накрая на двора-възможно най-далечко от къщичката си (там има и торна купчина и явно си е харесало миризмата.Никъде другаде не ака. Simple Smile


Еванина,как изхранвате 2 каракачанки?Аз също искам да си запазим още една,ама ме е страх,че много ядене ядат и много трудно се управляват.А и като са малки са големи злосторници май. Simple Smile

Да с еоплача-като я пусна да си тича (сега е на 7 месеца) и като мине някой дядо,размахващ пличе насреща и (уж да се пази) и това куче изобщо не ме слуша като го викам.А дори напротив-започва да си играе и дори да напада ако дядото е много нахален и поче да и мята пръчки.Дали ще и мине като порастне?МНого е непослушна отвързана.Даже пред колите се мята...истинска буря,а аз не мога все да разязвам детето и да тичам след нея бременна.

# 121
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
Всичко ядат не е проблем .

# 122
  • Мнения: 13
dimitriana, точно това ми е проблема и на мен - нашия скача върху домашните и игриво захапва дрехите наред. Това е игра и милувка, ама какъвто е силен и здрав, макар на 5-6 месеца, може да одере сериозно. Не знам какъв е трика и техниката за да го отуча. Тупвам го леко с вестник, а той си мисли че е игра и още повече започва да скача и щурее. Моля, кажете ако знаете какво да го правя??
Иначе обикаля свободно двора, без да го напуска и лае по непознати хора и котки Simple Smile

# 123
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами баща ми се занимава с кучетата, аз 100 пъти му казах, че ако не намери решение няма да ходим там. На него му е жал да ги връзва, трябвало да тичат. Обаче са минирали целия двор (къщата е все още в строеж, а двора- обрасъл с бурени). Децата пък драпат да ходят там при кучетата... Tired

# 124
  • Мнения: 762
Талула,ами и аз препатих доста и наскоро дойде развъдчика от развъдника д аи хвърли едно око,та той ми обясни,че с тези кучета не става нито с бой (или по-скоро много рядко с такъв),нито с дресировка.Цаката е да покажеш надмощие.Просто едно много властно и категорично "не",след което може и шамарче,за да знае какво предстои ако следващия път си направи оглушка отново.На нас честно ни се случваше,защото зимата никой не и обръщаше внимание и тя си беше станала много доминантна-дори ръмжеше като и приближиш храната,та я ударих няколкко пъти след "не"-то и сега и е ясно кой е стопанина.
Така я отучихме да не гризка дъщеря ми и сега ходи след нея като след агънце и я пази.Много са сладки,а и това научи кучето да е малко по-търпеливо с малки деца.
Също така много се промени когато известно време (2-3 дни) постоя вързана,защото излизаше навън без предупреждение и не се прибираше.Та сега не си и помисля да напусне очертанията на двора.

Рени,ами и мен сърце не ми дава да я връзвам нашата,а и е 20 кила на 7 месеца-не седи вързано такова куче-схваща се бързо,после полудява и в крайна сметка синджира го ползваме само като наказание.Обърни се към някои форум за съвет с акитата,а иначе ако се притесняваш за децата-обезпаразити ги и не мисли най-лошото.Има и много по-мръсни животни,които би могъл да гледа баща ти. Wink

# 125
  • Мнения: 377
И нашия правеше така докато беше малък - скачаше отгоре ни , а дори и ме е събарял  ( на игра разбира се) . Димитриана е права  , че с бой не става  -. Отучих го ( тогава аз се занимавах повече с него)   с твърдо " не" . За храната също скачаше и я вземаше от ръцете ми ,но и това отшумя - сега дори и да е много гладен или жаден докато не се отдалеча не отива . Peace  Само веднъж посегнах  да го ударя  и ме гризна оттогава само по строг тон   е достатъчен. Нашия е вързан  - пускаме го отвреме навреме ,но вече не дивее и не прави бели  а си се разхожда спокойно . Laughing  Много е привързан към малкия и когато му се карам за нещо   , кучето ме лае доста сериозно.  Laughing  Изпълнява няколко команди само "седни " , "легни " , "дай лапа" - знам че е малко но тогава стана така че забременях и не ходих при него много. Wink А сега вече не му е до учене  Laughing  ( на 7 години е

# 126
  • Мнения: 762
Мисля,че боят ги прави още по-агресивни.Докато,напротив,благата дума и често обгрижване ги правят по-контролируеми (човечни) ,защото иначе не са глупави,но са много диви и трудно се подчиняват.За нашия ветеринар това е една много груба порода,но действително ако го гледаш като дете става като член на семейството-съобразява се с всички.

Габриел,същото съм забелязала като се разпищи моята дъщеря-ако е вързано кучето започва много да се нервира,а а кое пуснато-започва направо да си се стрелка в посока "вредител".Най-странното е че дори не е само з анашата дъщеря,а и за всички по-малки деца.Не обича да пищят деца,нито да и се размахват разни ръце или предмети пред носа.
За храната-забелязах,че вече не изпитва такъв интерес като когато беше студено.Особено към гранули (а и даваме добра марка)-дай и манджа,месо,плодове и орехи (сама си ги намира и чупи из нивите).

Ние днес ще я пръскаме,че вече получи няколо душа с пясък от щерката.

Между другото вие давахте ли калции докато е малко кучето?Доскоро и давах мляко (едно евтинко от супера),но май и направих нещо на корема след едно,което беше след срока на годност.Не ми се иска да и купувам изкуствени добавки,ама сиренето и изварата малко скъпи ми идват.

# 127
  • Мнения: 13
dimitriana, gabriel2, много ви благодаря, важно ми е всичко, което споделяте! Така се ориентирам и аз какво да правя и какво да мисля. Нямам опит с кучета и действам по интуиция - сякаш ми е дете. И аз забелязах, че с кротост и нежност става по-лесно. Като почне да ми се мята, клякам и го прегръщам и започвам да го галя и тихо да му говоря докато се кротне. Ама само след 5 минути е отново се "развеселява" Simple Smile
Храним кучето с гранули, но по препоръка на доктора все още му даваме калциеви таблетки и по едно яйце седмично. Количеството сирене седмично според него трябва да е колкото цигарена кутия, но още не сме давали. Гранулите са за малко куче, ще ги даваме още поне месец.. Всъщност до годината ли се дават?
Благодаря ви още веднъж!

# 128
  • Мнения: 377
Мисля ,че до година се даваха гранули за малки кучета  джуниър . Нашия ветиринар пък каза , че щом се храни с гранули и ако те са съобразени с възрстта му няма нужда от допълнителни витамини.
Нашия  Мечо яде абсолютно всичко - като прасенце е  Laughing  Давам му и плодове  Wink А как обича ориз не е истина просто - четох ,че бил много полезен за кучетата ( когато беше болен му готвих ориз само и само да яде и помагаше ) Laughing

Определено като е студено хапват повече . Peace  А гранулите им писват - затова ги сменяме всеки път различни. Peace 

# 129
  • Мнения: 762
Аз мисля,че до година и половина (поне така пише на опаковката на нашите гранули) се хранят с джуниър гранули,защото са едра порода и имат нужда от много калции.Ние даваме Роял Канин и според едните ветеринари нямат нужда от калции с такива гранули,но другият ветеринар (той е много учен,но не познава породата и повече се грижи за котките) лапите и са леко надути и е хубаво и таблетки да включим.Ще видим сега като стане по-топло и не иска гранули дали да не започна да давам таблетки и да готвя (когато смогна де).

А иначе не толкова че са като прасета,а просто това е порода,в която натуралното е много силно заложено и е нормално д апредпочитат отпадъци и от нашата трапеза (дори плодове,ядки и зеленчуци) пред преработени гранули-така обясни ветеринаря.Има породи,чийто живот зависи от гранулите,но нашите не са минали през зверски селекции,за да ги направят толкова слаби животни.

За готвенето-на мен ми препоръчаха да готвя месо с ориз.Месото не трябва да има тръбни кости (някои от пилешките са тръбни),та аз намерих едни патешки изрезки в супера за 1,50лв (не помня на килограм или на опаковка),които са предимно кожа (излиза доста мазнина).Слагам ги във фурната заедно с ориза,остатъци зеленчуци (ако има) и вода.Казаха ми че мазните меса са много добри за блясъка на козината,но със сигурност са супер за блясък в очите и. Joy

В тоя ред на мисли-много е смешно като готвя месо за семейството и тя седи и охранява пред кухнята.А после като и дам гранули ме поглежда с един поглед "това не е като онова,на което мирише-не е справедливо". Joy

Талула,мерси,че ме ориентира с дозите за калции.Аз също ще давам яйца (особено около Великден сега).А за навиците-като скача и си играе,когато не си в настроение казвай "не" много строго и ще разбере.Нашата палавница започна да разбира,че ние с дъщеря ми не ставаме за игра и гризкане и сега като и се играе ходи при мъжа ми и леко го галва със зъби по ръката,ама то нейното леко...с тия зъби...
За това съм и подарила една плюшена играчка,топка (от тези бебешките,които не се пукат от зъби),шише от минерална вода (11 литровите),а тя сама си открадна една метла,няколко дървета и сега като и се доиграе-мятаме някоя играчка да си я гони.Виж,плюшената играчка,обаче,не я дава.Не се сърди,ама като и я пипне някой и я премести (примерно разчиствам двора от нейните играчки) и отива мирно,взима си я и си я носи пак на същото място,ляга до нея и гледа наперено към мен.Това е супер,защото така сме регламентирали коя играчка е на дъщеря ми и коя на кучето,защото преди все си ги взимаха. Laughing

Последна редакция: нд, 28 мар 2010, 09:31 от dimitriana

# 130
  • Мнения: 0
Талула, това с играчките е много сладко  Simple Smile . Жалко, че аз не мога да се радвам на кучето си  newsm45 . И аз ще започна да давам на Роко яйца, а колкото до гранулите на нас спец ни каза, че като са малки било вредно и трябва да се хранят със течни работи (за бъбреците), колкото до тръбните кости Роко си ги яде сладко-сладко. Кажете ми моля ви се какво да правя с упорития ми и безчувствен към животни баща  Rage . Миналата седмица го донесохме в апартамента да го изкъпен (много му хареса и му беше доста забавно), запознахме го с Дуди (декоративния ни заек), а той сам се запозна с чорапите и пантофите на тате и с моите джапанки, които всъщност не знаех къде са, добре, че беше Роко да ги намери  Laughing . За половин час обърна една заксия  и се изпишка на паркета, но аз обясних (опитах се, но не бях чута) на тате, че го е направил, защото не му е обяснено, че не трябва и не е свикнал. Тате иска Роко да чете мисли и сам да знае какво да прави и какво-не.  smile3555 Моля ви помогнете ми.  newsm17

# 131
  • Мнения: 377
Тръбни кости не трябва да ядат защото са остри и могат да пробият черво ( така обясни д-ра ни) . Понеже са големи кучета и не дъвчат много , а само стриват вендъж и гълтат- спасение от това нямало .Друго което ни препоръча да не му даваме беше пикантно , мазно( когато е в ориз както е дала Димитриана не се смята за мазно)  и пържено  - обяснението е ,че стомасите им са доста по чувствителни от на хората и може да започне да повръща  от тоя род храни . Wink 
karakachanka_roko  - знам ,че ти е трудно да разбереш ,но баща ти е прав- само ще се мъчите взаимно и вие и кучето в апартамент. Wink  Докато е малко добре , а после когато мястото му стане малко ? Ами вие дето ще привикнете как да го оставите в къщата после? Решението си е ваше , но моето мнение е че такова куче си живее най - добре на двор. Peace (не карам никой да се съобразява само споделям) Wink

# 132
  • Мнения: 0
А да попитам за яйцата-какви трябва да са. Роко е само 1/4 каракачанка  newsm45 и няма да порастне кой знае колко  newsm45 все ми се струва, че ще му е добре в апартамента, но с такъв инатлив баща няма какво да се прави  Sad щом не му дреме, че ни боли  Cry а яйцата варени ли трябва да са, с черупка ли..?

# 133
  • Мнения: 0
В момента уча урока си по биология и ме хвана страх за кърлежите. Кога има вариант да се появят по него? И ако това стане недай си Боже как да ги премахнем, паразитните кърлежи(т.е. всички кърлежи) носят по кръвта опасни за хората и животните болести. Бихте ли казали едно-две изречениея, за да зная как да подходя. Тази седмица смятаме да ваксинираме Роко, само че казаха, че сме изпуснали първата ваксина. Това голям проблем ли е? Дали ще го боли?

# 134
  • Мнения: 377
karakachanka_roko - не толкова страшно с кърлежите. Нали по - рано ти писахме ,че се продават каишки , които предпазват от бълхи и кърлежи . Както и под формата на гелчета .  По принцип и да нямаш куче не е гаранция ,че няма да хванеш някой кърлеж. Peace  Опасни са наистина ,но има вариант да се избегне при кучето. Peace 
За ваксината няма да го боли . Нашия по миналата година беше хванал един паразит и беше на инжекции добре ги понесе и не го болеше . Peace  А за това ,че сте изпуснали първата ваксина  попитай д-ра на кучето и от тук нататък как да процедирате. Peace

Общи условия

Активация на акаунт