Има ли тук хора , които отглеждат каракачанска овчарка ?

  • 99 768
  • 206
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 377
Ние имаме Каракачанка (е смесена със сибирска) от 5 години.Живеем в къща .Нашия се подаде на друсура -извоювахме си като го храним(носим храната( да не скача отгоре ни , а като се отдалечим тогава яде и пие.Преди скачаше отгоре ни (на игра) и направо ме събаряше мен.Къщата му е от тухли на нашия и е голяма , а долу е с бетон .Лятото му пръскам площадката по няколко пъти на ден с вода да му е хладно.И при нас зимата е голям студ , но това е хубавото на тия кучета ,че издържат.Малкия като се роди изпитваше ревност лаеше го , а сега е много доволен като го вижда да играе около него .Дори когато се скарам на малкия кучето ме лае доста злобничко.Добро куче е за 5 години се е спускал само на двама мъже , които просто не хареса.Сигнализира когато идват приятели (познава и звука на колите) и вечер когато има нещо съмнително.Мисля , че избора ви е добър.Ами това се сещам сега, ако има още нещо ще пиша пак

# 16
  • Мнения: 4 668
Аз мисля , че кучето няма да има проблеми с малкия , защото той е вече на 3 години почти , а кучето ще го вземем като бебе . Така то ще израсте с Мартин  Hug

# 17
  • Мнения: 377
И ние не сме имали проблем с кучето и детето .Ние нашия го взехме на 5 месеца и стоя при нас година и половина преди малкия да се роди и беше свикнал само на него да обръщат внимание(затова отначало се чувтваше изолиран-спрях да го галя , да играя с него -прехвърлих грижите за него на таткото) , но сега са големи приятели .

# 18
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 295

  И ние имаме каракачанин и то от 7-8 години.Казва се Чоки и е черно-бял.Малко по-нисък от братята си,но беше изтърсачето.Даде ни го девера ми с тайната надежда да умре,че само той да има!Хич не обича да дава ,горкият! Тогава живеехме още в апартамент и го гледахме като детенце.И обичаше да спи на възглавничка.И до ден днешен си събира постелките под главата...И наистина без малко да умре,но с много грижи и обич,които то усеща, стана на 6 месеца.Започна да пречи: ами то една рунтава опашка и като я метне и току ми събори някоя чаша! Затова го занесохме на село при свекъра. Много е предан и обича децата.Скоро близна внука ми по бузката,а той вика:"Бабо, Чокито ме цунка!"
До сега е налитал само на един човек,когото явно никое куче не обича: хапан е поне пет пъти!Дори от собствената си булонка!
Има слонска памет и помни всичките ни приятели.Брат ми идва на село точно три пъти в годината,но много се обичат.
Стои вързан под сушина /навес/,разбира се в къщичка,а вечер го пускаме по двора.Наистина не е претенциозен на храна - в момента яде само вечер, по половин хляб,залят с нещо (най-често с топла водица),но и сух не го оставя! Много обича да го опушваме против бълхи: като види шишето и сам ляга по гръб,вдига лапите,а после сам се обръща. Не обича само водата,но и без това ни казаха,след петата година да не го къпем. Иначе лае по цяла нощ,но сме му свикнали.

# 19
  • Мнения: 4 668
Изтърсаците обикновено стават страхотни екземпляри като порастнат  Peace

Азащо пък да не се къпе след петата година ?  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 377
и на мен ми стана интересно това с къпането ?И какво става , ако вече сме го къпали?

# 21
  • Мнения: 4 668
Нищо не става разбира се .
Аз не бих могла да изтърпя некъпано куче !

# 22
  • Мнения: 512
Майка ми има Кавказка овчарка, страшен пазач е. Казва се Стражка и е наистина страшна и внушителна.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=130684&photo=1

# 23
Здравейте!!!  LaughingАз също си взех каракачанка - женска ,понеже имам мъжки и искам да си имам кученца. Тя ще стане на 3 месеца на 27.06. и е още малка,но ме притеснява това,че понякога става много нервна и в играта си започва да ме хапе по-силно. С мъжкия не съм имала такъв проблем,но той живее на село в къща , а малката я гледам в апартамент. Моля Ви,кажете ми ще премине ли този период да хапе всичко около себе си? Благодаря Ви предварително!!! Simple Smile

# 24
  • Мнения: 4 916
Здравейте!!!  LaughingАз също си взех каракачанка - женска ,понеже имам мъжки и искам да си имам кученца. Тя ще стане на 3 месеца на 27.06. и е още малка,но ме притеснява това,че понякога става много нервна и в играта си започва да ме хапе по-силно. С мъжкия не съм имала такъв проблем,но той живее на село в къща , а малката я гледам в апартамент. Моля Ви,кажете ми ще премине ли този период да хапе всичко около себе си? Благодаря Ви предварително!!! Simple Smile

Еее, не е лесно да се гледа голямо куче в апартамент. Ще й мине, но засега ти си й единствената играчка и се увлича, още не знае докъде да си пусне зъбите.

# 25
  • Мнения: 25 612
...а малката я гледам в апартамент.

БОК в апартамент???  Crazy
Боже, кога ще имаме и ние Животинска полиция?  Sad

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Как' Сийка, не знаем какъв е апартамента Wink Моя БОК дори няма да може да се завърти в коридора Laughing До към щестия месец все още има възможност.

# 27
вчера си взех каракачанка и про4етох вси4ки ва6и коментари.Искам да жи попитам дали мойе ку4ето ми да йижее ж апартамент с голяма тераса или е задалйително да е в ка6та с джор? newsm78 Grinning

# 28
ем да то сега е на 40 дни и е мани4ко а когато порасне 6те е на терасата тя поне е далга и 6ирока ,надяжам се да му е добре там  Wink

# 29
  • Мнения: 377
Мисля че по този начин ще изтормозиш и животното и вас самите.Колкото и да е голяма терасата е в затворено помещение.
Нашия е на двора и мога да ти кажа  , че напролет голямо чистене на козина става и хвърчи навякъде.А и незнам съседите колко ще го изтърпят -доста са гръмогласни.

Общи условия

Активация на акаунт