За едни по-особени взаимоотношения...

  • 2 400
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 897
Били ли сте някога в подобно положение - да сте еднакво близки с двама души,които не се понасят?Просто не се харесват,меко казано,никога не са имали желание да се опознаят,никога не биха били приятели...А вие у всекиго намирате нещо,което ви допълва,облагородява и не можете да изоставите.
Как се справяте?Трудно ли е да бъдете приятели с хора от два враждуващи лагера?Не настъпва ли момент,в който от вас се изисква да изберете страна?Можете ли да бъдете неутрални без това да ви човърка отвътре?Поставяли ли са ви вашите приятели пред такава дилема - да избирате?А били ли сте вие една от враждуващите страни и как сте постъпвали спрямо ''междинното звено''?
Бих искала да споделите вашето мнение или опит.

# 1
  • Мнения: 27 524
Мисля, че това е съвсем нормално и сравнително често срещано. Случвало ми се е, да. И ми се случва. С поведението си давам да се разбере, че плюене и настройване срещу един от тях не приемам и въпросът не подлежи на обсъждане. Ако някой ме притиска да избирам или злослови - губи.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Случвало ми се е и то не рядко. Не вземам страна, държа се еднакво добре и с двете страни. Не споделям какво съм говорила с другия, просто си общуваме и не говорим за врага. И двете страни оценяват дискретността ми и никога не ми се е налагало да избирам, просто си продължаваме отношенията така. Давам пример  с разделени съпрузи, приятелка съм с жената, мъжът ми е приятел с бившия й мъж, аз също съм в добри отношения с него. Пред него не говоря за жена му(бившата), пред нея също съответно, макар да знам много неща за него.

# 3
  • Мнения: 606
 На мен ми е като проклятие. Това е защото се опитвам да разбера всеки и съответно успявам. В един момент не можех да събера двама свои приятели на 1 място, че ще се избият.

# 4
  • Мнения: 1 813
Случвало ми се е да.
Просто не отварям дума пред единия човек за другия.

# 5
  • Мнения: 3 760
Случва ми се сравнително често  Crazy
Правя един-два опита за затопляне на отношенията (с едно изключение неуспешни), след което се наслаждавам на отношенията си със всеки от тях, стараейки се да не ги допускам близо един до друг. Тактично натвърдвам, че ми е неприятно да се говори против другия и това е.

# 6
  • Мнения: 7 723
Трая си. Не съм лицемер...
...да се оправят, аз нямам нищо общо
с техните взаимоотношения..

# 7
  • Мнения: 2 829
да,неприятна ситуация
и аз поставям така нещата ,че пред мен да не се говори лоша дума за другия, Wink
не се оставям в положение да избирам между двамата
Да си се оправят помежду си Wink

# 8
  • Мнения: 2 196
Случвало се е.
Не се намесвам в техните отношения и не позволявам плюене по адрес на другия пред мен.

# 9
  • Мнения: 5 393
Имам такива познати, които определено не се обичат много. Опитвали са се да ме привлекат към някой лагер, но не се е получавало. Като цяло мразя интригите и не участвам. Имах една позната, която прекали малко в тази насока, започна да си измисля и неща за мен и мъжа ми- спрях да контактувам.
Как се справям? Ами виждам се с тях по отделно. Предупредила съм ги, да не ме натоварват с излишни злобни коментари по адрес на другия Naughty

# 10
  • Мнения: 17 546
Всъщност не ми се е случвало аз да имам такива приятели. Rolling Eyes  Но затова пък се сетих как взаимно не се понасяма с приятелка на кумата ми, с която ни събираше често. Приятелката вече е бивша, защото се оказа, че съм била права що за човек е.

# 11
  • Мнения: 17 407
Да, отвратително е в някои ситуации. Но пък...не може всички да с ехаресват взаимно Grinning

# 12
  • Мнения: X
Много рядко ми се е случвало подобно нещо,но като се случи е много неприятно.  Tired

# 13
  • Мнения: 2 386
Дааа, дори на форумско ниво ми се случва..
Дала съм да се разбере кой какво значи за мен, ако му стига - чудесно, ако не- пак чудесно.  Stop

Ако трябва да съм по-конкретна ще кажа, че хората около мен знаят, че съм способна да се сближа с почти всеки, просто съм ултраконтактна...и с това оправдават топлите ми отношения с индивид, който самите те не харесват. А в действителност се разбирам с доста, но обичам малцина ..и те го знаят. Heart Eyes

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 23:05 от Еванесънт

# 14
  • София
  • Мнения: 3 432
Аз харесвам ярките индивидуалности и съм близка по един особен начин с много различни хора, които нямат никакви общи точки, изключвайки най-близкия си приятелски кръг.
Разбира се, случвало се е да се появи негативизъм, но аз, като цяло не споделям общите срещи и изобщо събирането на едно място на хора, които не се харесват.
По принцип, очаквам да не ме натоварват с взаимната си неприязън, дотолкова трябва да им стига домашното възпитание, за да се въздържат , ако все пак се окажат на едно и също място по някакво стечение на обстоятелствата.
Въпросното стечение на обстоятелства е най-често по повод някакъв празник- мой, или на дъщеря ми и определено близките ми ме познават достатъчно, за да са абсолютно наясно какво следва ако си позволят нахалството да употребят подобен повод, за да изразят личните си антипатии.

# 15
  • Мнения: 2 891
Имам мяколко подобни познати. Кофти е доста! Гледам да се дистанцирам!

# 16
  • Мнения: 2 309
Нямам такива приятелски попадения...

# 17
  • Мнения: 152
Зориту... не може ли по-малко сложни въпроси да задаваш фе мила? А уж си руса... Wink
Истината за някои е много разтегливо понятие. Преди няколко години си мислех кое е по-добро...дали да отстояваш собственото си мнение...или пък е по-добре да си достатъчно гъвкав...?! newsm78 Така и не достигнах до конкретен отговор , но поне за сега слагам и на гол гъз пищови...
(надявам се схващаш параболата)

# 18
  • Мнения: 3 423
Разбира се. Обичам да ги каня на
рождените си дни и да ги гледам
как от куртоазия се държат добре.
И после ги бъзикам поотделно и се
забавлявам за тяхна сметка. Често
ги каня и по други поводи, като ми
доскучее. Ха, обичам да се радвам
и когато съм на маса с хора, които
мен не понасят, много ми е забавно!

# 19
  • Мнения: 152
... тая думичка не спира да ме забавлява...  Grinning

# 20
  • Мнения: 5 940
Случвало ми се е, но аз винаги общувам с достатъчно откровени хора, които не крият, дори и неприятните си чувства един към друг. Забавно е, казват си това и онова, жегват се, разменят реплики, накрая дори стават и приятели.
Така се случва, че имам доста различни приятели, различни като светоусещане. Имам способността  да събирам хората в група, да ги примирявам, да ги карам да се открият. Хубаво е да ги наблюдаваш.

# 21
  • Мнения: 7 474
Случвало ми се е, много е неприятно.
Не взимам страна никога, иначе по-лошо става  Wink

# 22
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Алкохолите не бива да се смесват. От различните си приятели взимам различни неща, които ми допадат и ценя. Не бих ги събрала, защото няма да извлека нищо ново, интересно или приятно. Не се терзая, животът е шарен.
Съпругът ми има по-лош навик  Mr. Green, събира всички накуп и се случва да стане много интересно. Аз, обаче, съм себик и егоцентрик и си къткам другарите поотделно.

# 23
  • Мнения: 2 211
При такива отношения е невъзможно да се поддържа балансът вечно. В един момент, животът винаги те принуждава да избереш страна.

# 24
  • Мнения: 19 323
Имам приятели, които не се понасят помежду си. Просто не ги събирам заедно и избягвам да коментирам едните пред другите.
Не бих могла да се откажа нито от едните, нито от другите, защото и в двете страни намирам нещо, което ми харесва.

# 25
  • Мнения: 2 211
Просто не ги събирам заедно и избягвам да коментирам едните пред другите.

На рожден ден или някакъв важен за теб повод, кои каниш? Ако поканиш само едните това е един вид предпочитание и избор на страна. Ако не поканиш никой, значи тези хора не са ти толкова близки и можеш и без едните и без другите.

# 26
  • Мнения: 19 323
На такива поводи естествено, че каня всички, но те са рядко.
Освен това, ако хората са ти наистина близки, ще знаят, че другият човек ти е също приятел и ако държат на теб, много ясно, че няма да правят драма или да се цупят, че поддържаш приятелство и с други.
Поне тези, които мога да нарека наистина много добри приятели, не го правят. Естествено, понякога се случва някой да пусне хаплив майтап по отношение на другия. Трябва човек да е по-широко скроен и да не се втелясва за дребни неща. Това важи за всичко, не само за взаимоотношенията между хората.

# 27
  • Мнения: 2 211
Е, в крайна сметка се оказва, че ги събираш заедно.

# 28
  • Мнения: 19 323
Е, в крайна сметка се оказва, че ги събираш заедно.
Е, и? Не мога да разбера защо е толкова важно за теб, че продължаваш да се заяждаш? Това ли е същността на темата?
Да, събирам ги заедно веднъж на две години сигурно.

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Не, нямам такива приятели, но сигурно е трудно да се поддържат подобни отношения!

# 30
  • Мнения: 467
Да. И в момента имам такъв случай... Двама мои много любими приятели, а и те бяха такива помежду си... от деца бяха приятели просто се "разритаха"... Много ми е криво, защото и двамата са свестни. След като с мъжа ми направихме какво ли не, за да се опитаме да ги сдобриме и да им оправим отношенията и нищо не се получи се виждаме с тях поотделно. Даже съвсем разделихме нещата.... Мъжа ми се сприятели повече с единия и си излизат по мъжки, а аз - с другия. Ходим на кафе и си споделяме доста. Или поне той повече ми споделя. Пресичам в зародиш всякакви опити за оплюване на съответиня бивш приятел и минавам на друга тема тактично.

# 31
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Е, в крайна сметка се оказва, че ги събираш заедно.
Понеже търсиш някакъв отговор, ще ти споделя-никога, никъде, нищо не трябва. На РДто си не каня и двете страни, точка. Що да си хвърлям в мисли нервната система. Това не ми пречи да ги видя после пак и така.
Имам приятели, бяха гаджета, сега не са. Харесва ми да ги виждам и си казвам-Видях се с Х и толкова.
Ако за тях  е проблем, свят голям-хора много.

# 32
  • Мнения: 2 897
Е, в крайна сметка се оказва, че ги събираш заедно.
Е, и? Не мога да разбера защо е толкова важно за теб, че продължаваш да се заяждаш? Това ли е същността на темата?Да, събирам ги заедно веднъж на две години сигурно.

Същността на темата е да разбера вашето мнение и преживявания,тъй като аз самата съм в подобна ситуация и ми е полезно да имам различни гледни точки Peace
Моля,не я превръщайте в бойно поле  bouquet

Бих желала да ми отговорите и на този въпрос:

А били ли сте вие една от враждуващите страни и как сте постъпвали спрямо ''междинното звено''?

# 33
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
А били ли сте вие една от враждуващите страни и как сте постъпвали спрямо ''междинното звено''?

Ако "междинното звено" както го наричаш ти, ти е добър приятел/ка и вярваш, че споделеното ще си остане между вас, не виждам някакъв проблем.  Peace Не би било добре да очакваш човека между вас да вземе нечия страна, ако той сам не пожелае това!
Успех ти желая и не му мисли чак толкова! Нещата се случват, такива каквито трябва да бъдат!  Peace

# 34
  • Мнения: 2 897
Благодаря ти Hug
След изчетеното до тук съм спокойна,че постъпвам правилно Simple Smile

# 35
  • Мнения: 19 323
Аз не съм била от враждуващите страни, но е имало случай, в който не съм харесвала добра приятелка на моя много добра приятелка. Имало е неща, които ме дразнят в другото момиче, но не съм споделяла.

# 36
  • Мнения: 3 835
Ако са ми наистина близки приятели, не бих могла да издържа дълго време в подобно неловко положение. Ще трябва постоянно да се съобразявам с отношенията им, да внимавам какво казвам, за да не засегна единия или другия........не, няма да мога. Всеки от тях ще смята, че го предавам, какви приятели ще сме тогава? Може да съм наивна, но предпочитам ясните и чисти взаимоотношения, подобни недомлъвки и неутрални позиции ми се струват лицемерни. За мен няма такова нещо като междинно звено, когато става въпрос за приятелство. За познати, може.

# 37
  • Мнения: 14 654
Аз съм една от "врадуващите" страни, макар че думата вражда не е особено удачна в случая. Просто не мога да понасям едно приятелско семейство на мъжа ми-неприятни са ми и при никакви поводи не искам нито да чувам за тях, нито да ги виждам. Първоначално усещах, че той много иска някакси да си променя отношението към тях, но с течение на времето се отказа да ме придумва. Нямам нищо против да си общува с тях, да ходи на семейните им сбирки, само да не ме занимава и да не настоява да го придружавам.

# 38
  • Мнения: 2 211
Е, в крайна сметка се оказва, че ги събираш заедно.
Е, и? Не мога да разбера защо е толкова важно за теб, че продължаваш да се заяждаш? Това ли е същността на темата?
Да, събирам ги заедно веднъж на две години сигурно.

Не се заяждам. Ако съм те засегнала, извинявай! Понеже всички бяха писали, че балансират, че гледат да не ги събират заедно, исках да подчертая, че все пак на практика това не е осъществимо.

# 39
  • София
  • Мнения: 819
Ако са ми наистина близки приятели, не бих могла да издържа дълго време в подобно неловко положение. Ще трябва постоянно да се съобразявам с отношенията им, да внимавам какво казвам, за да не засегна единия или другия........не, няма да мога. Всеки от тях ще смята, че го предавам, какви приятели ще сме тогава? Може да съм наивна, но предпочитам ясните и чисти взаимоотношения, подобни недомлъвки и неутрални позиции ми се струват лицемерни. За мен няма такова нещо като междинно звено, когато става въпрос за приятелство. За познати, може.

И да искам, по-добре няма да мога да го формулирам и кажа  bouquet

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Случвало ми се е. Веднъж. Вече не ми се налага, почти не контактувам с едната страна (за мое съжаление, липсва ми). Постави ме в ситуация в която трябваше да избирам, аз показах, че не мога и искам да запазя приятелството си и с двата лагера. Не го прие, отдаличи се, отчужди се. Другият в триъгълника все още е един от най-близките ми хора. Дали неволно, на практика не съм избрала него?

Общи условия

Активация на акаунт