Усещате ли магнитните бури?

  • 3 269
  • 36
  •   1
Отговори
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Усещате ли, когато има магнитни бури и вляят ли ви те? Ако да, какво точно усещате?
Имам близки, които казват, че много им влияят, чувстват умора, отпадналост, сърцебиене и т.н.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 474
Да - с отвратително главоболие съм.

# 2
  • Мнения: 3 417
Влияят ми - сърцето прескача повече, кръвното се покачва, замаяност. Отвратително е усещането. При някои хора няма такива проявления. На мен ми действат.
Ето сайта където следя как са нещата. Вчера имаше много силни, днес също имаше.

http://data.niggg.bas.bg/kp_for/kp_mod_bg.php

# 3
  • Мнения: 362
Да, за съжаление през лятото често ги усещам. Нямам сърцебиене,но имам ужасно главоболие... Избягвам да пия хапчета за болки в главата, но ако стане нетърпимо положението в краен случай взимам аналгин на прах от аптеката. И другото което правя-много вода пия...по 4-5 литра на денонощие,което е доста за мен. Трябва да пия 3, а аз пия между 4 и 5. От една страна е добре, тъй като не се обезводнява тялото, но от друга страна бъбреците се натоварват...Абе не обичам лятото, нормалните температури за мен през лятото са 26-27 макс.градуса, това 30+,че и 32 градуса другата седмица както го дават не е нормално, самото слънце е вредно за нас ако е над 27 градуса..лятото определено не е моя сезон. Предпочитам зимата...🤷

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 901
Въобще не знам кога са,
но вчера хич не ми беше добре- от сутринта чувствах тежест в гърците, все едно не ми достига въздух, накрая смуках Валидол, че имах в чантата.
Абе бабешка работа , а никога не съм се замисляла за магнитни бури и т.н.

# 5
  • Мнения: 347
Само в България им се обръща внимание.
В чужбина никой не не говори за тях /ако въобще ги има/...

# 6
# 7
  • Мнения: 12 725
Следя ги понякога, изобщо не ми се отразяват.
Не съм метеочувствителна, така да се каже.
Simple Smile
Има ги и в чужбина, много ясно. НАСА ги публикува, също и руски спътници директно ги следят. Но те се вълнуват от влиянието им върху апаратури, което е напълно реално и измеримо. За хората е леко... недоказано.

# 8
  • Мнения: 2 492
Времето ми влияе зле. Вятър/ като днес/, дъжд и т.н , ми причиняват предимно екстрасистоли. Имала съм тежко главоболие.Дори и не знаех, че има магн. бури и не ги следя специално. Цял ден утрепах  на дивана, чак вечерта ми олекна.

# 9
  • Мнения: X
Оф, да, усещам ги. Направо понякога съм като изпита, нямам сила. И то без обяснение, спала съм, яла съм, спортувам. Просто в тия дни съм все едно няма живец в мене. Понякога ми се отключва и мигрена.

# 10
  • Мнения: 14 591
Май понякога ги усещам с главоболие и замаяност,а после разбирам от някой,че е имало магнитни бури.Иначе не мисля за тях и нямам навика да ги следя.Вчера вечерта ми беше отпаднало,днес малко сутринта,но ми мина.
Обичам лятото,но не жегите.Харесвам западно и централно европейските летни температури.Обаче и те се извратиха с рекордите в последно време
Скрит текст:
.В такъв цикъл сме,но не ми се пише и влачат източници,доказващи за съмнителното глобално затопляне,причинено от човешката дейсност.Не,че не мърсим,но има мн.др.фактори,които влияят и са непреодолими.Затова се дразня като се повтаря едно и също с тия идиотски жеги,и не ми се мисли,ако трябва да ограничим употребата на вода.

# 11
  • Мнения: 1 033
Постоянно. С ужасно главоболие, блъскам се с аналгин - не винаги помага. Ужасно е.

# 12
  • Мнения: 14 591
Да не ти пада кръвното?Тогава аналгин не помага.

# 13
  • Мнения: 1 033
Да не ти пада кръвното?Тогава аналгин не помага.

Не съм се замисляла за това, на 24г съм и не ми е минало през ум. Ще проверя, може и това да е.

# 14
  • Мнения: 14 591
Много си млада.Ако ти пада кръвното,това често се среща при младите и особено ако събираш границите,ще си помогнеш и с др.средства.Беналгин за главоболие при ниско кръвно+солен айрян,черен шоколад.Газирани напитки поне на мен ми помагат.Обикновено мн.рядко пия газирано,но след като мед.сестра ми каза да пия в такива случаи,наистина ми помага.

Общи условия

Активация на акаунт