Велико Търново- 22.03

  • 6 783
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 658
Всяка година на празника има светлинно шоу, и оттогава до късна есен го пускат много често - през няколко дни-може би в почивните, защото има ужасно много туристи - чужденци .
Добре сте дошли в хубавия ни град, само го пазете чист  bouquet

# 16
  • Мнения: 201
А може ли някой от ходилите вече да сподели някое хубаво заведение за хранене. Ние също ще сме на 22 в Търново, за да гледаме "Звук и светлина", вечерята ще е в "Янтра", но се чудя през деня къде да хапнем.

# 17
  • Мнения: 4 784
Ресторант "Щастливеца". Намира се след Търговския център по посока Царевец. Менюто е като романа "Война и мир", т.е. изобилие.

# 18
  • Мнения: 658
Щастливеца, Чифлика, Его, Алегро, Темпо,Рачев-Болярски, Дева,  Елените ,  Peace

# 19
  • Мнения: 983
Пачикраче, благодаря  bouquet

Ние сме разглеждали Арбанаци и Царевец. Не пречи отново да ги разгледаме. Аз съм гледала и светлинното шоу и за това искам да го покажа на мъжа ми. Това е нещо, което никой не трябва да пропуска. Аз лично го гледах, когато бях ученичка и през цялото време бях с насълзени очи. Според мен е най-ефектно ако се гледа от площада, но сега като се замисля, дали има вероятност да има много хора и да не можем да видим нищо? Акоо се налага, да отидем 2 часа по-рано Thinking Не се сещам да съм минавала покрай Самоводската чаршия или поне да не съм знаела, че се казва така. Ще я вмъкна в плана, за сметка на други места. А таксите, които казвате ме учудват много  #Crazy В Пловдив таксата за Природонаучния музей например е 1лв. А за да се използва намалението, трябва ли децата да са с нас?

За времето, ако не стигне, приоритетни ми са Дряново, Етъра и ВТ, другите можем и да ги пропуснем.

Еее, винаги съм показвала уменията си да се ориентирам в БГ, но този път с това Малко Търново съвсем се доказах Joy.

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 00:45 от vesito 2

# 20
  • Мнения: 799
Няма за какво да ми благодариш   bouquet
Инфото ми е от 3-ти март 2008 - тогава бяхме там (цялото семейство). На мен ми беше за сефте и съм адски впечатлена от този град... За 3 дни и 2 нощувки, с малко дете и постоянно събразяване с "пика ми се, ака ми се, пие ми се вода, спи ми се и т.н." едвам успяхме да разгледаме града, Царевец и Арбанаси. До Никополис и Преображенския манастир въобще не успяхме да стигнем. "Звук и светлина" също не видяхме, защото шоуто бе предвидено за 3-ти март вечерта (понеделник), когато пътувахме обратно за София. Но живот и здраве пак ще отидем.
Отново казвам: страхотен град. Все още се чудя защо са преместили столицата в София  newsm78

# 21
  • Мнения: 983

Отново казвам: страхотен град. Все още се чудя защо са преместили столицата в София  newsm78

Аз съм казала, че от Пловдив не мърдам, но Велико Търново ми е любимият град. Два пъти съм ходила там и съм направо влюбена. А за преместването- добре че така е станало, защото едва ли градът щеше да остане, такъв какъвто е в момента.

Сетих се за една пица на жар на главната- не й знам името, от терасата се разкриваше страхотна гледка и имаше доста вкуснотии.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз малко извън темата но пак за В.Търново. Спряла съм се на Преображенския и Патриаршекия, сега прочетох и за Калифареския и се чудя в кой от всичките да правим кръщенето на децата. Искам да е нещо красиво тихо и спокойно  Peace

# 23
  • Мнения: 24 467
Тази година също сме там вечерта на 22.03, заради празника и шоуто. Не сме водили сина, а си струва.
Отивате само за два дни- едва ли ще можете толкова да се натоварите, за да посетите всички места, които сте изброили. Само половин ден ще е нужен да хвърлите бегъл поглед на Търново. Наоколо има интересни манастири, най- близките и Арбанаси, също в близост.
Ако ще ходите до Трявна и Етъра- това е още един ден. Ако включите и Боженци и Елена т.н. се съмнявам да ви стигне времето, ако трябва неделя вечер и да се прибирате.

# 24
  • Мнения: 658
Килифаревския манастир - красиво и спокойно. Наблизо е и ресторанчето на Боляри. Също и  на Дряновския е хубаво - и там има къде да се почерпите след кръщенката.

# 25
  • Мнения: 24 467
Друг вариант за кръщене- Соколовски манастир, точно до Етъра. Страхотна голяма поляна за игра.

# 26
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
[
Аз съм казала, че от Пловдив не мърдам, но Велико Търново ми е любимият град. Два пъти съм ходила там и съм направо влюбена. А за преместването- добре че така е станало, защото едва ли градът щеше да остане, такъв какъвто е в момента.

Сетих се за една пица на жар на главната- не й знам името, от терасата се разкриваше страхотна гледка и имаше доста вкуснотии.

Аз живея и в Пловдив и в Търново  Wink

За пицата - и Его има страхотна гледка и Щастливеца също (този, който е до Търг. център)

# 27
  • Мнения: 983
Хотелите са препълнени. Ще е голяма лудница Grinning. Дано да е хубаво времето или поне да не вали Praynig.

# 28
  • Мнения: 4 784
Моят багаж е стегнат и живот и здраве следобед тръгваме newsm44. Довечера ще посетим някой от препоръчаните ресторанти, където до сега не сме ходили, а утре според времето ще си направим програма, но ми се иска задължително да отида до мощите на Цар Калоян. Вечерта сме на другарска среща на мъжа ми и състудентите му и дружно ще гледаме Звук и Светлина. За неделята ще видим дали ще съберем сили...
Много би ми било приятно да се видим с някой от вас, но предвид каква лудница ще е в града едва ли ще се разпознаем, а и всеки си е с програмата. На линка съм с мъжа ми и детето. В Търново ще бъда само със съпруга ми, ако все пак някооя от вас ме разпознае, с удоволствие бих се запознала. Приятно изкарване момичета!
http://www.bgbaby.net/kaloyan/gallery.php?start=18

# 29
  • Мнения: 24 467
Място на срещата- в навалицата! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт