Лоша ли съм?

  • 3 788
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Деликатност трябва, много минирана ситуация Confused Не мога дори да си предтсавя какво е да си сама след 17 години семеен живот и в старанието си да преодолееш ужаса, да тормозиш детето си Confused Кошмарно е сигурно! Съчувствам на майка ти, но тя сама трябва да си помогне. Ти не може да си й отдушник за собствена сметка. Тя наистина ли не го разбира или просто не й се иска да го рабере Thinking

# 16
  • Мнения: 17 546
............ Тя естествено не харесва пиятеля ми, не бил за мене, не бил хубав, обръщала съм повече внимание на него, отколкото на нея и така. Просто ме докарва до лудост. ... Днес каза, че съм "изверг" и че "искам да я уморя".............Знам, че сигурно и критическата вече я тресе, но аз каква вина имам, че да си стоварва всичките нервни изблици на мойта глава?
Здравей! Напълно те разбирам. Hug Майка ми не беша сама, но просто е такъв характер и по същия начин правеше сцени и вдигаше скандали, наричаше ме каква ли не, мен и бъдещия ми (тогава)съпруг защото считаше, че тя е най-важна и трябва да се обръща внимание основно на нея. Не знам дали тази мания е от това, че майка ти е сама или просто нещо им става на някои жени в критическата в тази посока, но при нас оправяне не последва. С това, че се омъжих на 19 и избрах да запазя добрите си отножения с мъжа ми, а не предпочетох нея, нещата станаха още по-зле. И с времето се влошиха тотално и необратима. Измъквай се, ако имаш възможност и сили, защото не очаквам и при теб да се развият по-различно нещата. Дано не съм права, но от собствения си, горчив опит съдя, че и години след като се предполага, че е излязла отдавна вече от критическата възраст, промяна за нищо по-добро не настъпи. И не си лоша, не се самообвинявай, защото и това се опитва да ти внуши тя, а не е така! Ако не успееш да се изтръгнеш от това внушение има опасност да започнеш да вярваш, че това е така.

# 17
Не мисля, че деликатността в случая ще помогне /говоря от опит/, внуците също. Майка ми и внук има и съм се старала винаги да бъда безкрайно толерантна и деликатна и въпреки всичко, ако не живея по нейните правила веднага бивам обявена за "най-неблагодарната дъщеря", за "най-егоистичния човек". Аз и по-горе писах, че само с повече твърдост от твоя страна можеш да си решиш проблема /частично, защото според мен трябва да си голям оптимист да си мислиш, че нещата коренно ще се променят/. А колкото до разговорите при нас поне резултат не дадоха, след тях обикновенно тръгваха едни дълги словоизлияния, театри, ред сълзи, ред сополи и т. н.

# 18
Най-тъпото е, че баба ми се държеше по същия начин с нея, по който тя сега се държи с мен. Тя ми е майка и аз много я обичам, жал ми е за нея и не знам как да постъпя. Почвам да си мисля, че наистина съм някаква гадна егоистка и т.н. Сега е на фаза, че с брат ми обръщаме внимание само на баща ми (който аз я видя един път в месеца, я не), защото той имал пари, а пък тя нямала и за това не ни пукало за нея. Освен това, тя мрънка за брат ми, че бил такъв и онакъв, ама не му казва една дума, а пак си излива всичко на мен, пред него само ме усмихва и всичко е ок. Още веднъж благодаря на всички за съветите, успокоявам се като ви чета

# 19
  • Мнения: 35
Танцуваща с вълци го е казала много добре Peace

# 20
 Олеле,  можеш ли да й намериш някакво хоби, занимание.Може би да се отдаде на общественополезен труд някакъв.Да помага на сираци.Говоря така наслуки, не я познавам, но мисля, че това ще я разсее и ще й даде нова цел.А може и мъж да срещне така.Ти не си лоша, но , ако можеш заживей отделно.И аз съм минала  през подобни  изблици, макар и наще да не са били разведени.Успех  bouquet

# 21
  • Мнения: 71
Разбира се че не си лоша,все пак си младо момиче и имаш нужда от забавление.Както идруги момичета казаха най-добре заживей отделно и проблема ще се реши Peace

# 22
  • Мнения: 263

Не, не си лоша. Просто трябва да срежеш пъпната връв и да заживееш самостоятелно (което не включва само друго жилище)  Peace.
Майка ти се държи така, защото и позволяваш  Naughty.
Малко повече кураж и самоувереност ти желая  Hug.

Ето точно така мисля и аз! За съжаление ще се наложи да воюваш за свободата си и никак няма да е приятно изживяване! Но е крайно наложително, ако искаш да бъдеш пълноценен човек.
За вдигането на кръвно: моята майка преди доста време също се опита да ме манипулира така. Я вдигаше кръвно, я правеше мигренни пристъпи... Но като видя, че въпреки това няма да стане по нейната, а аз ще направя каквото съм решила изведнъж тези пристъпи престанаха!!!
Е, понеже си ги има като заболяване и се случва понякога, но аз вече нямам нищо общо с тях като причинител. И сега се разбираме много, много по-добре, отколкото тогава. Просто защото и двете се уважаваме като самостоятелни личности и признаваме позициите си!

# 23
  • Мнения: 3 423
На колко години е приятелят ти?
Да не би майка ти да го иска за себе си?

# 24
моят съвет е :
отдели се от нея и колкото по-бързо толкова по-добре

# 25
  • Мнения: 117
В никакъв случай не си задавай този въпрос! Просто си изключително отговорна и това се явява проблем, защото майка ти го знае и се възползва от това ти качество. Човек трябва да поеме своя живот в ръце, затова не се натоварвай прекалено с нейните желания. Аз съм нямала такъв проблем, моята майка винаги е била много толерантна и ми е давала възможност сама да избирам и решавам. Мисля че правилния начин е да й обясниш какво чувстваш, а тя дали ще те разбере вече си е нейн проблем. По-добре ще е ако го направи. Но в никакъв случай не оставяй нещата така, защото в един момент ще станат напълно нетърпими и ще пропуснеш много красиви мигове. УСПЕХ!

# 26
  • Мнения: 474
И аз мисля, че просто е време да се отделиш - в началото ще е много гадно, но ще видиш, че постепенно отношението й ще се хм... нормализира.....
.......аааааааааа и миличка ....и през ум да не ти минава мисълта, че си лоша....  Naughty Hug

# 27
  • Мнения: 1 032
Не знам на колко години си, но ако имаш възможност изчезвай от вас. Дали на квартира, или ще живееш при приятеля си- въпросът е да се махнеш. Такива хора не се променят и колкото си по- близо до нея, толкова повече ще те задушава.

# 28
  • Мнения: 1 477
Не е в вината в теб, нито в приятеля ти.Мисля ,че е най-добре майка ти да си намери мъж да и запълва времето и да не контролира живота ти.

# 29
  • Мнения: 568
не си лоша, проблемът е в нея.
Решението е да заживееш самостоятелно, в друг град по възможност.
Колкото по-малко внимание и обръщаш толкова по-добре.
А за това, че трябвало да я караш с кола за да си види внучето нямам думи.

Общи условия

Активация на акаунт