Темпераментните деца - тема 4

  • 15 110
  • 416
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 506
А пък аз не ограничавам говоренето по време на хранене. Някак ми е много... комунистическо Laughing В днешно време "масата" е едно от най-общоприетите места за социализация. Срещите (приятелски и бизнес) често се провеждат "на вечеря", "на обяд", "на кафе" и т.н. Да не говорим за празненства, купони, семейни събирания, и прочее,  дори семейната вечеря е "маса", на която не се седи в мълчание. При това положение някак ми се струва нереално да ги карам да мълчат, докато се хранят. Разрешено е да се говори, опитваме се да се научим, че не се говори, докато се дъвче, а само с празна уста и др. такива. Също им разрешавам да стават от масата по няколко пъти. И въпреки това трудно става... Ако е вечер и държа да се нахранят нормално, за да не ме събудят в два нощес с искания за сандвич, понякога дори прибягвам до залъгване, приказка и други такива "бебешки" похвати.

# 376
  • Мнения: 3 271
Вечернце, разбирам те. Аз примерно сега следя темата за момчета, но някак не мога да се разпиша много там. А и тук имам периоди, в които имам какво да кажа, но просто някак не ми се сяда да пиша, а само чета.
Надявам се това с храненето да премине и при вас, и при нас, защото освен, че е неприятно е и много опасно.

Мими, аз не ограничавам говоренето, напротив, напълно съм съгласна с теб. Но при тях са лиготии - закачат се, лигавят се, играят с храната, мисля, че се сещаш за какво говоря. А това не е хубаво, а и както вече казах е и опасно.

Ники, разбира се, че никой не може да вникне в ситуацията на 100%. А и не познаваме децата ти изобщо, не знаем как реагират и т.н. Затова казвам, че си помагаме с разбиране и различни идеи. За мен лично най-полезното е споделянето и веднага след него уюта в темата. Много хора са споделяли, че се чувстват както аз, когато чета моята библия - книгата Raising your spirited kids - дори да не ми помогне с практически съвет, самия начин на "говорене" за децата, за проблемите, за ситуациите ми е като балсам, успокояваме, изпълвам се с обич и разбиране към децата си и поне няколко дни ми държи. Затова и книгата ми е винаги до кревата ми. Сега тази тема е така, за мен и за други хора тук.
Така че, ако предпочиташ няма да изказвам идеи и коментари по това, което става около вас, просто ако ти влияе добре, поне споделяй. Определено звучиш дистанцирано и в отбранителна позиция, може би не го усеща, но е така. Познавам това състояние, затова ти пиша толкова много, опитвам се да ти помогна да се отпуснеш поне тук. Мисля, че ще ти бъде от голяма полза. Не се съпротивлявай пред нас, ние те разбираме   bouquet

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 12:01 от Millena

# 377
  • Мнения: 2 757
Мерси Millena, много сте мили. Вярвам, че звуча дистанцирано, щом го казваш. Но... само така звуча  Peace

# 378
  • Мнения: 3 271
Ники, много се радвам да видя това омекване в тона ти. Просто знам, че така ще се почувстваш по-добре и по-спокойна тук. Ще започнеш да споделяш повече, а това съм сигурна, че ще е от полза и за теб, и за децата ти  Hug
Затова толкова "задълбах" по темата  Wink

# 379
  • Мнения: 3 506
Миленче, да, щом имаш предвид неща от рода на лиготиите, абсолютно подкрепям. Играенето с храната ми бърка в здравето направо, защото е комбинация от неща, които на мен са ми насаждани от детството ми плюс нещо като лична обида от факта, че аз съм си играла да приготвя и сложа, че мърсят и трябва да чистя след тях, и т.н. Абе не понасям, и често пъти даже реагирам по-остро, отколкото трябва...

# 380
  • Мнения: 3 271
Мими, именно. Сигурна бях, че разбираш. То даже не винаги е точно игра със самата храна, по-скоро с храненето като процес.
С това се борим отдавна, с променлив успех като с всяко нещо.
Срещу нормални спокойни разговори няма как да имам против. Не мога дори да си представя да се храним в тишина  ooooh!

# 381
  • Мнения: 11 329
Aз точно заради лиготиите забраних да се говори по време на ядене. Те нямат мярка кое е приемливо и кое не и за предпочитане беше да режа "злото" из корен. Малкия много бързо влезе в час, обаче каката е понякога тих ужас.

# 382
  • Мнения: 3 271
Вечернице, точно така е и при нас. Засега държим да не е пълна забрана, но ако се разлигавят, тогава им забранявам.
Дано разбере скоро и тя, че е голяма мъка да се седне на масата в такива моменти  ooooh!

# 383
  • Мнения: 4 362

Леле,колко сте изписали  Grinning
Аз вардя леглото няколко дни,със счупено краче съм Sad
И отгоре на всичко със сама с малката,моята свеки не можела да издържи да гледа 3-4 дни малката,много трудно и било,та си я взех.Но мога да я похваля,че днес ме слуша както никога  Shocked .Вчера като я видях какво прави в баби ни си направо ми побеля косата ooooh!.Качва се на рамката на леглото и прави напред салдо  Shocked Ужас....

Анет,аз също много често си мисля,че съм много строга.Гледам моята приятелка как се отнася към сина си,а той се тръшка,бие я /те с моята щерка са на една възраст/,крещи до полуда,тя му обяснява спокойно ,гушка го,но понякога не издържа.Аз не мога да си представя как ще реагирам така спокойно ...Възможно е да постъпва брат си за да си го върне,аз поне като бяхме малки с моят брат така май постъпвах често  Embarassed

Връщам се назад да ви чета  Hug


# 384
  • Мнения: 639
Оооо, дошли сте на "болната" ми тема - яденето Laughing Имаше един абзац от Книгата, който сякаш беше написан специално за Мишо - не мога да цитирам точно, ама нещо от рода, че си е постижение дори само да докараш едно темпераментно дете да седне на масата да се храни. На всяко хранене се пазарим дали не може да се яде пред телевизора, компютъра и т.н. и след моето твърдо "не", идва, поглежда, изкрещява, че нещо не е наред с храната (всеки път е различно, нямам никакъв шанс да се справя поне веднъж както трябва ooooh!), пращам го да се поуспокои малко в стаята му и след 5 мин. идва и започва да яде. Изяжда 10-15 хапки, колкото да задоволи началния глад и после започва да става, за да си вземе нещо, да провери друго нещо и т.н. Това със спокойните разговори около масата...май ще почакаме още 10-ина години, за да го доживеем Laughing
За говоренето - у нас все е шумно, дъщеря ми говореше толкова много като малка, че си мислех, че не е възможно да има друго дете, което да говори толкова много. Мишо говори още повече!!! Shocked От 1-2 години я чакаме нея да навлезе в пубертета, че да млъкне малко, обаче уви...май при нас пубертетно затемерутяване няма да има newsm78 Ама е весело де, абсолютно италианска история Joy Joy Joy

# 385
  • Мнения: 639
Ей, толкова много изписах, че забравих да се похваля - вчера бяхме с Мишо на кино - цял филм (88 мин.) изгледа, без да крещи в салона, без да става, без да иска да си ходим, направо...идеалното дете, от тези послушните и сговорчивите, дето обикновено им се чудим (щото все са на някой друг:hahaha: hahaha ). Днес пък боядисваха с баща си - сложихме му една фланелка, която му беше до петите и го оставихме да се маца на воля - много терапевтично Joy
Между другото, не знам дали съм споделяла и дали и при вас е така, но Мишо като си е известно време само при нас (тоест не се ходи по баби), става много спокоен и много по-лесно се постига разбирателство с него. Отиде ли някъде у роднини... ooooh! ooooh! ooooh!

# 386
  • Мнения: 3 271
Ей, Габи, домъчняло ми беше за теб  Hug
Много забавно ми беше да чета Simple Smile

Дея, оправяй се бързо! Дано бонбончето да е все така послушно докато се възстановяваш   bouquet

# 387
  • Варна
  • Мнения: 1 135
Ники като те чета все едно описваш моя син на тази възраст Hug Не знам дали имаш възможност да го оставяш на някой друг за 1-2 дни, но Михаил като беше по-малък всеки уикенд го вземаха родителите ми и все твърдяха, че при тях се държи по коренно разл.начин и , че като съм се появяла веднага започвал да мрънка и т.т Все си мисля, че беше усетил къде минават номерата му и ме разиграваше. /Сега и малкия напр.вечер по някога и в 22ч не мога да го сложа в леглото, а пък при майка ми в 20ч винаги е в хоризонт.положение Peace/ - Толкова много ревеше като бебе, че аз все се опитвах да му угаждам за да не заплаче, че веднъж отвореше ли си устата, трудно я затваряше ooooh! Сега като порастна съм по-строга  него - наказвам го, случвало се е и да му издърпам ухото, а понякога като се почуствам безсилна за да не го ударя го щипя.
Спомням си веднъж бяхме излезли на разходка след дъжд и имаше много локви по улицата. Той непрекъснато влизаше във всяка локва с двата крака. Не знам колко пъти му направих забележка, на края го бутнах в едната локва и той падна в нея по дупе и се прибрахме. Според майка ми съм постъпила много грозно, но в безсилието си просто не знаех какво правя. Embarassed

# 388
  • Мнения: 2 757
Анет, нямам за съжаление на кой да го оставям освен на баща му. Но и това на е малко, защото Давид все навън иска да седи и баща му излиза с него така че си почивам от писъците му. Свекърва ми живее в съседната къща и баща му често води Давид там (даже Давид сам си ходи), много обича баба си и дядо си и при тях както казваш е по-кротък и послушен. Но те си имат свой живот и най-много да го пригледат за 1 час и то ако синът им ги помоли. Аз не ги моля за подобни услуги, защото така се държат, че да не им поислаш услуга. А и половината от времето си прекарват във Франция, така че не са ми под ръка. Наистина на майките им е най-трудно, защото децата при тях си позволяват най-много обикновено. Както казваш знаят при кой минава и се възползват.
А за щипането, дърпането на уши, боцкането с карфица, скубане и т.н. за мен това са си разновидности на физическото насилие, дали е шамар или пляс по дупето или пък току що изброените няма съществена разлика - вариации на едно и също нещо

# 389
  • Варна
  • Мнения: 1 135
[А за щипането, дърпането на уши, боцкането с карфица, скубане и т.н. за мен това са си разновидности на физическото насилие, дали е шамар или пляс по дупето или пък току що изброените няма съществена разлика - вариации на едно и също нещо
Съгласна съм, но много често само това го кара да се спре Embarassed Не се оправдавам.

Общи условия

Активация на акаунт