В очакване на нови попълнения - Чешки мами 7

  • 18 414
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен, аз сащо мисля да сложа тая ваксина и на двете деца.
По повод Балгарското -ние се гледахме до 6м в БГ- ползвала сам памперс на Памперс и не сам имала никакви проблеми, пюрета сащо- има и 4е6ки на хаме, hipp, polzwala sam i samo NUTRILON- и сам си доволна, но всеки си има мнение Naughty За боядисването на яйцата аз в сабота 4е до неделя да останат здрави Crazy.
Е това е от мен за сега хайде бърненски мами парзаляите се Joy

# 16
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
и ние наскоро си говорехме с мъжа ми за тези ваксини, смятам да се консултирам с педиатърката, но е хубаво да чуя вашето мнение, незнам какво да правя

хепатит А - жълтеница  ли беше? имат ли много странични ефекти тия ваксини и колко пари струват, от лекарна ли се вземат или са при педитата?

Ради - хайде безпроблемно да ги боцнат децата и да забравят веднага за ваксинката Praynig

Да, хепатит А е жълтеница. Нямаха никакви странични ефекти моите деца. За парите не си спомням точно, но май бяха около 1000 крони (но може и да се е променила цената с нарастването на кроната сега). Педито ми предложи, ние се съгласихме и той ми написа рецепта, която взех от аптеката.

# 17
  • Мнения: 26
Здравей Natalyna,
a от каква възраст може да се ваксинира детенцето?
Ние сме о6те хремави и сигурно неможе сега, но после 6те сложим.
поздрави  bouquet

# 18
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ами малкия ми син го ваксинираха миналата година, т.е на 2 години, а големия го ваксинирахме когато беше на 4. Ваксината се инжектира на два пъти, като втората е след 6 и повече месеца. По принцип се смята, че най-опасна група са децата на около 15 години, така че дори и да нямате възможност сега, има време, но четох че най-добре я приемат децата от 6 - 10 години. И все пак ако пътувате често, ако се притесняваш, спокойно може да я сложите и по-бързо. Педито ми я предложи по-рано, защото каза че България е сред регионите с повишена опастност, а знае че пътуваме всяка година.

# 19
  • Чехия
  • Мнения: 97
на кратко,жаксината струва около 600 една давка,нашта док.каза 4е е добре да се жаксинира сега 4е се ровйт на всякаде и после рацете в устата и т.н.Казвам около 600 4е в разли4ните аптеки разли4ни цени.Даже сега са на промоция но трябва да купиш и 2 давки и да си е съхраняваш при което ас отказах.
Аиде хубав ден

# 20
  • Чехия
  • Мнения: 97
Ех правопис,правопис   Joy

# 21
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда
много ми е драго да те видя Наталина  Hug Hug Hug
Съвсем ни беше забравила  Grinning Казвай какво правят юнаците, ще ходите ли на бг тази година?

За ваксината
и Емата има първа давка на хепатит А, нашата педка ми препоръча след 2.г. възраст допълнителни ваксини, защото до тогава е много натоварен имунизационни календар, и също след като тръгне на градина и тн, т.е. когато ще е сама, и няма да мога да я следя дали е умити ръце, какво лапа и тн... то не че като си с нея всичко виждаш... ама риска е точно при по големи деца уж.
Според мен тази ваксина е добра и за възрастни, тъй като не сме ваксинирани

Миленке
сигурна съм че тая майка е купила бг пюре - ганчев, ам-ам или нещо такова...
В бг за мен поне има по голямо разнообразие на вносни пюрета, Алете и Сънвал и тн, който тук изобщо не бях и виждала докато Емата ги ядеше, не знаех че съществуват дори такива марки...
Само дето ганчевите пюрета са по 0,80ст, а тези по 2,50лв - примерно казано... Имаше и още една марка, дето имаха пюре от манго... леле Емата го омиташе за отрицателно време, за тея пюрета ме беше направо много яд че ги няма тук Crossing Arms Grinning

Свекитата ще идват за великден, та бабата каза че ще меси козунак и ще прави беранек, в събота ще боядисваме яйцата

Докато си напиша заваля яко на парцали  Whistling Grinning

# 22
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ели, ужасна съм, нали? Embarassed

Децата са добре - Сами е вече във втори клас и за сега много му харесва в училище. Освен това ходи на английски,футбол и дудук(зобцова флетна) и за сега това е достатъчно. Само дето трудно го "избутвам" навън - обича да си седи в къщи и да чете книжка или да играе на компютъра(когато му позваля разбира се). Жалко е, защото живеем на село и има къде да играе на двора. Даже наскоро пак говорихм еза това и ми вика - "Mami vis ze nejsem venkovni typ" Mr. Green (Не знам как най-добре да го преведа)
За сметка на това Дани е точно обратното - иска постоянно да е навън и най-хубавото е, че умее да си играе сам. Смятам да запиша Дани на градина тази година, защото местата са малко, та дори и да не  ни вземат веднага, ще имаме ред.
За ходенето до Бг - да ще ходим, но още на знам кога (мъжа ми не знае кога ще му дадат отпуска). Обикновено ходим за една седмица до морето и една при нашите, та предполагам и тази година ще е така. Лошото е, че юли и август са най-горещите месеци, а това е единствената възможност за пътуване сега когато Сам ходи на училище. Иначе ходихме през септември.

Иначе и аз се подготвям за Великден - днес смятам да правя меденки за децата, които ще дойдат да "сурвакат". Яйцата ще варя и боядисвам в събота.

# 23
  • Мнения: 6 390
Наталина
направо трябва да те е срам  Crossing Arms .ри клас човека станал вече  ooooh! Grinning лелелеееее как си минава времето Grinning
Да се похвалиш с яйцата и тази година, голяма си майсторка  Grinning

Сещам се да ви питам - вие какви клобаси купувате - в смисъл наденички или как да ги нарека, тези средно големите от рода на чабайката... аз все пробвам и не мога да си харесам на вкус за бобеца  Crossing Arms Mr. Green или са лютиви или много мазни... въобще не знам...

# 24
  • Мнения: 4 717
ахойки от нас Hug

Ели - да, на БГ производител е било пюрето, точно затова давам пример като казвам,че на нищо БГ не се доверявам, щото БГ производител е толкова изобретателен за пари, че... А вноса ни е направо убииствен Sick, ужасно много марки, от които бях разочарована в БГ тук виждам, че са съвсем друго качество, като започнеш от козметика, та до прахове за пране...
За пюретата - ами то и Хипп-а дето се продава в БГ не е правен в Германия, а някъде другаде, самия факт, че в БГ има зеленчукови пюрета+АМ вътре, и видове, които в тукашните каталози дори не присъстват ми говори, че БГ пазар си е съвсем отделна таргет група Mr. Green Иначе и на мен ми се струва беден избора, но като имаш предвид какви традиционалисти са чехите и то няма как да им въведат мангово пюре като те поколения наред са яли Сунарка кветак примерно Joy

Абе хора, то дошло време да се боядисат яйцата, лелее  chef

Ради сигурно лети с фърфалаците Peace

За саламите - ами аз почти не ям такива, така че немога да посъветвам нищо  chef, освен да си направите домашна наденичка по ваш вкус Joy

Хайде бай за сега

# 25
  • Мнения: 26
Здравеите мами, докато Дениско спинка и папуто му стане готово , аз 6те се разпи6а. Видяхте ли какав снежко е на ван, боже аз си мислех 4е ве4е 6те се разхождаме с летните коли4ки а то...да му се 4уди6 на това време newsm78.
Преди време май ви писах 4Е Ванеска са садили някаква треви4ка в детската и в4ера ми попадна едно списание, в което се описва вси4ко за Великден-как празнуват тук, та то4но тая треви4ка е дадена , която се засажда в 4етвъртак за здраве и то от де4ица Peace. Днес  Ванеска 6те ми я подари, заедно с яйцата и сладките които са правили в детската : smile3503.
И не на последно място Здравей  НАТАЛИНА-СЕГА  СЕ ЗАПОЗНАВАМ С НЕЯ ТЪЙ КАТО СЪМ ОЩЕ НОВИ4КА МАЙ bouquet
 ЗА СЕГА ТОЛКОВА ЦЕЛУВКИ НА ВСИ4КИ ВАС  love001

# 26
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ели, аз колбаси не купувам никакви с изключение на шунка. Не ми харесват пушените салами (предпочитам нашенските), а и мъжа ми имаше някакви пъпки по лицето и от година избягвам всякакви храни в които има повече консерванти и други Е-та.  В боба слагам или кокали или без, а лютичкото докарвам с чили.

За пюретата - аз съм давала само плодови на децата 9другите си ги правех сама), но мисля, че в последните години има по-голямо разнообразие. Спомням си със Сами преди беше истинско геройство да се намери плодово пюре различно от ябълка, морков и праскова/кайсия. А в БГ не съм купувала, защото бяхме вече големи.

georgievacz, здравей и от мен!  bouquet Това за което говориш е най-вероятно ечемик - той покълнва много бързо и изглежда като трева, но стръковете са по-твърди. Миналата година и аз бях посяла саксийка ечемик, но тази забравих, а вече е късно. Май ще мина на řeřicha - тя расте главоломно бързо. Даже ей сега отивам да я засадя...

# 27
  • Мнения: 87
Здравейте вси4ки.Здравей Наталина.Ти май си "стара"във форума,ама не съм те "сре6тала."Ама е хубаво 4е сме пове4е.Аз много се надявам яйцата да ги боядисваме в БГ ,,на 4ист планински въздух,, Grinning.А за пуретата-аз съм ползвала пове4е на Ган4ев,даже и с такива са захранени.Проблеми никакви,просто трябва да се 4ете съдържанието.Само дето зелен4укови от магазина не вкусваха,та им ги правех аз.Не е тудно.За сега толкова.Лек ден на вси4ки.

# 28
  • Чехия
  • Мнения: 97
Здравеите и от мен,
при мен вече е по спокоино,децата ги боцнах и сега си отдъхвам.
Наталина здаравеи и от мен,аз те познавам задочно-готвя от твоите манджи   newsm51
За пЮретата и аз сам давала какви ли не в БГ на Винси,само на Ган4ев на сам давала.Друго не се сещам,като го измисля пак сте пиша.Хубав ден  newsm03

# 29
  • Мнения: 4 717
добро утро маминки,

от мен ливанечки за закуска:


От няколко дни времето в Бърно е направо изненадващо, ту грее слънце и е топло, ту завали сняг и някоя снежна виелица аха - да ни отмете Whistling, а сега хем грее, хем вали Sick Мъжа ми вика женски месец, не му се чуди, ама защо за всичко да сме виновни жените Joy

Днес ще ни пихнат ушетата и много ме е страх как ще приема Ванеса обичките, дали няма да ги дърпа и дали няма да я боли ConfusedНо предпочитам да е сега, за да не си спомня като порастне. На мен са ми пробивани в 4ти клас и имам лоши спомени от тогава...

Наталина - аз не ти казах "здравей", защото те познавам чрез кулинарния ти сайт, но те моля да ни кажеш накратко в кой град живееш, от колко години си тук и т.н. Много ще се радвам да пишеш по-често  bouquet

Ели - още една небивалица за пюретата в БГ и спирам, че се олях - ще ме извините - Та знаеш ли къде е срока на годност на ХИПП пюретата, продавани в БГ? На етикета отзад! Срока на годност можеш да видиш след като изядеш пюрето Joy Joy Joy Като откриеш салама го напиши, за да купя на мъжа ми Peace

Другото, дето исках да ви питам е - имате ли опит с интернет оказионите. Искам да си продам Чикото, защото няма да я ползвам, но май няма да е чрез обява, че не ми се занимава с пращания по пощата... newsm78

Цунки от нас за всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт