Капиляри и червени петънца по лицето

  • 30 054
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
а мото(под окото) беше точка и за 3г. стана като бенка.Сега се снимах за л.карта и се вижда съвсем ясно Tired

# 16
  • Мнения: 337
Cotton4e,би ли дала координатите на тази лекарка и на мен !Отдавна издирвам лекар да ми премахне капиларчетата и на мен !Мерси!

Как да пиша на лични, като си гост, регистрирай се да ти дам координати или да ти пиша на имейла newsm78

# 17
  • Мнения: 45
здравейте, досега само четях форума, но реших да споделя моите опити за заличаването на капилярите. Имам доооста около носа,по носа,около ноздрите и забелязвам, че от известно време се разпростират и настрани. Преди 2 год.  правих няколко поредни процедури с елекртокоагулация - ефект - първата седмица имах точки като от изгорено, следващия месец се изчистиха капилярите и след още един месец се появиха отново същите.
   тази година през януари ходих в Борекс на N-light лазер- за две процедури, свяка от които ми струваше по около 250 лв. защото областа беше доста голяма - ефект - около 10 дни бях на синини, за около месец с изчистено от капилярите лице и сега съм отново пак със същите капиляни на същите си места  Cry
   Наскоро ходих при една дерматоложка в Плевен, която ми разясни, че това може би е розацея и се прилага лечение с антибиотици в продължение на месеци. Все още се чудя дали да се реша, но това с антибиотиците ми се струва много вредно. За сега ще продължавам да се мажа с крема на Авен ( не че има резултат).

# 18
  • Мнения: 337
slavanch твоите като точици ли бяха или от тези като звезда, розацеята е абсолютно характерна и няма начин добър дерматолог да я сбърка. Naughty
 Провери пак как стоят нещата при някой добър специалист. Успех Peace

# 19
  • Мнения: 2 069
накарахте ме да се замисля  newsm78
утре отивам на дарматолог  Peace

# 20
  • Мнения: 45
cotton4e, по целият ми нос са- на места са като звездички, но повече са като малки венички, нещо като мрежа, а от скоро забелязвам че и в гормата ми устна от дясно има малки червени точици- http://www2.imgshare.eu/i/YHQ54582.jpg

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 16:22 от slavanch

# 21
  • Мнения: 337
Не съм лекар, но не ми приличат на капилярчета, данеби само да са те подлъгали, че са такива и само да са ти взели парите.  Thinking
250 лв, не са никак малко за такова нещо. Защо не се консултираш с някой? Ако искаш ще ти дам координати и на теб за тази дерматоложка, дето аз ходя. Tired

# 22
  • Мнения: 455
Да споделя и аз моят опит с капилярите. Преди 5-6 години си махах малки червени капиляри по носа с коагулация (  не съм сигурна дали се пише така ) - тоест с ел.ток. Резултатът беше, че пак се появиха след известно време. Добре, че поне не остана белег, защото на една приятелка й остана и белег. През февруари отидох в "Борекс" и съм супер възмутена. Процедурата беше премахване на капиляри с  N-lite лазер ( някой по-горе го беше описал ). Цената е 4 лв. на импулс, като минималната цена била 40 лв., защото ако е по-малко им било икономически неизгодно. Аз имам съвсем малки капиляри, а по телефона ми обясниха, че едни импулс покривал 5 мм. По време на самият преглед няколко пъти попитах лекарката колко точно ще струва, но не получих отговор.  Казах, че искам 10 импулса, които при всяко положение покриваха капилярите. В резултата на което единият капиляр изчезна, а другият тя въобще и не пипна с надеждата да дойда пак. През цялото време ми обясняваше как трябва да си правя почистване на лицето само при тях и как съм имала нужда от химичен пилинг - 5,6 процедури по 80 лв. Та в общи линии съм сигурна, че има ефект от този лазер, въпросът е дали ще го приложат коректно. Защото няма как да се види къде точно правят импулсите по лицето и те каква зона покриват. Така една елементарна процедура наистина може да излезе и 200-300 лв. Алчността не е качество, което уважавам в хората!!!  Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 45
Вайда е много права-аз останах с впечатлението, че един импулс е едно светване на лазера така да го наречем, при което издава звук на всеки импулс. Но техния лазер (на Борекс) си цъкаше постоянно, дори когато госпожата (самата управителка на Борекс) се чудеше къде да удари с лазера. Пускам снимка, направена след една седмица, но синините са ми прикрити с така прехваленият им крем. И така цялата процедура ми струваше 265 лв.
http://www2.imgshare.eu/?file=i/jIC72504.jpg
 
А докато чаках за преглед при дерматоложката В Плевен, отвън чувах как работи нейния лазер- изобщо не пиукаше постоянно, а само когато го наложи върху лицето.

# 24
  • Мнения: 337
Олее мила, сигурно много те е боляло.  Sad
Не ходи повече там, аз не съм ходила никога при тях, но като ви чувам какво разправяте, дано не ми се наложи да стъпвам. Twisted Evil

# 25
  • Мнения: 1 951
Запис  Peace

# 26
  • Мнения: 2 069
аз за друго ходих в Борекс и не бях доволна, голама реклама си направиха  ooooh!
добре че направих само консултация

# 27
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
А на някой случвало ли му се е капилярчето само да изчезне по някой време? Чувала съм че през няколко години епидермиса / клетките / се подновявали напълно. На мен така един капиляр под окото сам си изчезна.Ставам една сутрин поглеждам се в огледалото и ... #Crazy Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 2 161
На баща ми  му се случи. Изчезна му от лицето един спукан капиляр, ама за около 10 години  #Crazy

# 29
  • Мнения: 45
ех, късметлий Sad аз от около 10 години всяка сутрин като се погледна в огледалото виждам едни и същи по местата си капиляри, освен през малкото време след манипулациите, когато се бяха заличили за малко ( тогава не отлепвах огледалцето от ръката си  Grinning ). А ми е много учудващо, че след като родих нормално, не ми се бяха напукали повече капиляри.

Общи условия

Активация на акаунт