Паркиране на тротоара

  • 5 966
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 133
Аз говоря не за бавене от старост, а за УМИШЛЕНО бавене с цел източване на повече нафта от резервоара, която после продават.

# 61
  • Мнения: 3 200
Ами аз хич не го виждам сегашното положение, няма къде да се паркира (или плащаш 30 лева - то това си е едномесецчен паркинг на някои места)  и няма и градски транспорт, как да се придвижваме!?

# 62
  • Мнения: 122
Спокойно.
 Днес и аз излизам с фото апаратчето в джоба и ши щракам снимки.
...... основавам първия доброволен снимащ отряд на неправилно паркирани коли.
Ще снимам също така сополиви бебета, не-къпани граждани, хора с намачкани костюми, кучета без намордници, улици с дупки, и необлагаеми доходи.
Останалото ще го разберете от вечерните новини и пресата  Whistling

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 10:47 от Нали Мъжете Не Плачат

# 63
Ох, какво да кажеме живущите в центъра!!!
През деня не смея да изляза с колата, защото не знам как ще се прибера.Места дори и в Синята зона няма.........Кошмара настава когато трябва да заведа детето с температура до поликлиниката.....и там места за паркиране няма.......спирам както ми падне.
А общинските терени, които ставаха за надземни паркитги вече се разпродадоха - да не е луда общината да строи паркинги.....полза за тях няма, няма комисионна.

Трудно ми е когато изляза с количката и вървя по тротоара, но ЗАЩИТАВАМ ШОФЬОРИТЕ.Просто знам какво е .Те не са виновни.

# 64
  • Мнения: 824
Ако в целия град има бус ленти и шофьорите не ги използват,ако СКГТ поднови автопарка си,ако автобусните шофьори не играят карти на последната спирка,толкова,че да закъсняват за разписанието си,ако спрат да пушат в рейса и спрат да слушат чалга на макс,и аз ще стана редовен пътник в градския транспорт.Тогава ще си спестя главоболието от липсата на паркинги.Дори ще ми е много по-евтино.Обаче,и без да имам ясновидски способности,съм убедена,че в България това ще се случи след 20 години.

# 65
  • Мнения: 1 520
Хм, какво значи вечер като се прибираме.
Аз вечер се раждам, като се изнесат всички от центъра.

Шофьор съм всеки ден.
Според мен санкцията е правилна.
Пред дома си също паркирам на тротоара, защото долу на платното е забранено. А Синя зона да го направят като гледам няма шансове скоро.

Но според мен трябва да се съсредоточат санкциите върху тези, които не оставят и 30 см, за да се промуши пешеходец.
А такива има в изобилие. Ежедневно ми се случва да прескачам такива майстори.
И с удоволствие установявам, че някой нещо им  е строшил в знак на тяхното безочие.

Вярно е, че няма достатъчно места за паркиране.
Ама е вярно и че половината синя зона си седи празна, защото трябва да се плати.
Но това не може да е оправдание, за да спираме навсякъде, един върху друг.
Какво като съм шофьор, аз нали съм и пешеходец.

За себе си мога да твърдя, че съм коректна и винаги оставям място. Винаги.
Случва ми се и да паркирам толкова далеч от дестинацията си, че да ме хване яд, че изобщо съм с кола.
НО е нямало как да е по-близо без да преча на някого или да съм в нарушение.
Случвало ми се е и да седя 2 часа под нас, защото няма къде да паркирам, а асансьор за колата нямам да я кача в апартамента.
Случвало ми се е с болно дете да седя час и половина, защото една патка извърши нарушение и паркира пред мен.
Ама какво ми е- на детето му биха урбазон, оклюмало, едвам диша - ама хората си имат работа. Подобна ситуация съм имала и с господин с лъскава кола.

Въшльовци много.
И без капка култура или възпитание.
Не мога да допусна, че всички са станали такива скотове, заради липсата на места за паркиране.

Санкцията е абсолютно правилна.
Лошото е, че нищо няма да излезе.
Преди години нали пак така гръмко започнаха да снимат, дрън-дрън. Нищо не стана.

Не мога да разбера защо шофьорите се оправдават. Нали и те са пешеходци, не им ли е неприятно като се сблъскват и самите те с подобна практика. Ама явно хората обичат да си се оплакват.
"Хем ни пречат колите веднъж, но хем и аз няма как да паркирам другаде". Вечният принцип на смотаняка.


но ЗАЩИТАВАМ ШОФЬОРИТЕ.Просто знам какво е .Те не са виновни.

Ай стига бе.
Как да не са виновни.

Иначе плачем тука в темите, - как не ги е срам, къде да бутам количката, да му го върна ли.

Е няма угода.

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 11:15 от SmaRt

# 66
  • Мнения: 1 520
След себе си да уточня, че говоря  за тези, които буквално запушват тротоара.

И съм абсолютно за, да бъдат санкционирани.

И съм склонна до откат да споря, ако пред такъв и пред мен, да речем съм оставила 1,90 ме да санкционират мен.

Така спорих с паяците преди време. Така ще си споря и с КАТ, ако трябва.

Защото ясно е, те не могат да санкционират всички. За това е логично да се съсредоточат върху фрапиращите случаи.
Защото паркиране върху тротоара не е забранено, но има правила как да стане това.

Тротоарът пред нас е достатъчно широк.
Ако иска човек спокойно може да остави 2 м, или 1.50-1.70 м поне.
Ама шилето не иска, иска да си качи цялата кола върху тротоара, да прибере задницата, да не би някой да го обърше.
Въпреки, че платното не е функционално заради кофите разположени в него.

Ама шилето си е шиле.

# 67
  • Мнения: 824
... Ама явно хората обичат да си се оплакват.
"Хем ни пречат колите веднъж, но хем и аз няма как да паркирам другаде". Вечният принцип на смотаняка.

Смотаняк е този,който хем твърди,че не е правилно,хем вечер паркира на тротоара пред дома си!
Смотана ни е държавата,а ние сме виновни за това,че винаги се смиряваме,когато ни поставят пред свършен факт.
Ако започнем да протестираме с постоянство и твърдост,мисля,че нещата могат да тръгнат в правилната посока.Обаче ние седим и си плюем само по форумите и повечето твърдят "ама аз не правя така".

Когато вечер спираш на тротоара,мислиш ли да пращаш по триисетачка на КАТ,ей така,щото сама казваш,че така е редно?

# 68
  • Мнения: 824
През цялото време в темата,говорим за шофьори,които се съобразяват,че пешеходците трябва да използват тротоара по предназначение.За тези,които им пука дали има място за майки с деца и инвалиди.Въпреки,че последните в България са обречени,милите.Те няма как да излезат от домовете си/защото държавата ни така е преценила/,да не говорим,че ще се движат свободно по улиците.Да пази Господ!

# 69
  • Мнения: 1 520
... Ама явно хората обичат да си се оплакват.
"Хем ни пречат колите веднъж, но хем и аз няма как да паркирам другаде". Вечният принцип на смотаняка.

Смотаняк е този,който хем твърди,че не е правилно,хем вечер паркира на тротоара пред дома си!
Смотана ни е държавата,а ние сме виновни за това,че винаги се смиряваме,когато ни поставят пред свършен факт.

Когато вечер спираш на тротоара,мислиш ли да пращаш по триисетачка на КАТ,ей така,щото сама казваш,че така е редно?


Мерси. Не визирах себе си за смотанячка, защото както уточних оставям нужните метри.
И не ми представлява трудност да го направя. Затова не бих платила триисетачката на КАТ, а ще отстоявам правото си на спазила закона и оставила нужното място. Защото като си коректен, имаш право да си търсиш правото.

Пак ще кажа - ревем тука из темите как се минава с количката, как пречи, как ние все сме на улицата, че тротоарите са заети и т.н. Но пък днес като тръгнаха "санкциите: - леле, всички станаха защитници, че те видиш ли шофьорите не са виновни.

Ми то така да кажем утре, че те не са виновни и като ще те сгазят почти на тротоара. Ми те не са виновни, колоната отзад ги притиска сигурно. Смешно е.

Ама ние никога няма да се научим като сме виновни и са ни хванали да си понасяме последствията. Царе сме на оправданията.
Щото като те спре КАТ в нарушение, не казваш :Да, вярно, сбърках", ами започват с обясненията.

Не виждам кой и какво ни поставя пред свършен факт. Освен собствената култура на всеки индивид.
За мен е недопустимо да спра и да запуша тротоара, колкото и да бързам. Не го правя. За толкова години нито един път не ми се е случило.
Ама на някой не им пука. За мен този някой е прост, невъзпитан, некултурен, нагъл, смотаняк. От първа класа.
И всеки ден се сблъсквам с такива, които много точно се наместват в категорията и собствените ми разбирания, че са точно такива.

Паркирането на улицата също е забранено!

А това къде го прочете.

С мъжа ми също сме от паркиращите по тротоарите по простата причина, че има много малко служебни места в работата ни, а придвижването с автобус 306 в сутрешните задръствания по Цариградско си е направо изпитание.

След като се въвеждат такива санкции, ще се постараем да спазваме правилата; Освен това има много сини зони, които са изцяло върху тротоарите и не знам с какви очи интервюираният твърди, че са спазени всички изисквания. Не виждам причина забраните да важат за безплатното паркиране, а да се заобикалят там, където се събират пари.

Вие с мъжа ти вадя си извод прелитате през задръстването. Той автобуса е част от задръстването, но вие с колата - не.
Права си, майко мила.

Ще отида да премеря колко е разстоянието на синята зона по Шипка. Скоро набиха колчетата и сложиха ограничение докъде да се паркира.

Според мен ако там, и по-други сини зони, респективно, няма да меря всичките, е по-малко от 2 м, утре като ти хакнат глоба, а ти си бил на 1.50 м примерно, имаш пълното право да протестираш. Точно с аргументите, които излагаш - на какъв принцип се прескачат правилата за платено и безплатно паркиране.
Ама сигурно действа принципа - на кой му се занимава.
 

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 13:45 от SmaRt

# 70
  • Мнения: 1 520
Като пуснах темата визирах шофьори,които спират на тротоара,оставяйки място за майки с колички и инвалиди.Не толерирам тези,които блокират движението по тротоарите,нали те са продълженията на пешеходните пътеки.

Исках да обсъдим дали ние сме в състояние да се намесим адекватно и на време,за да може общината да заработи с бързи темпове по този въпрос.Не да мишкуваме и да разменяме реплики само по форумите.


И пак ще се повторя, защото май се чете между редовете.
Срещу такива, които са се постарали поне 1.50 м да има, да може човек да мине, с количка, колело, или с торби - не наддавам вой. И не съм склонна да приема строги санкции към тях, точно защото не им е предложена алтернатива.

Но има толкова навлеци, които оставят колите си все едно ги оставят в полето, и запушват тротоари, входове, изходи, гаражи - че с тях да започнат инспекторите - ще имат работа за години.

И като тръгна на поход против паркирането по тротоарите - ще е заради такива като тях.

Защото никой не чете закона - паркирането на тротоара е разрешено, при определени условия.
Въпросът е, че всички се правят че не знаят условията.

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 13:45 от SmaRt

# 71
  • Мнения: 122


Защото никой не чете закона - паркирането на тротоара е разрешено, при определени условия.
Въпросър е, че всички се правят че не знаят условията.

Ние условията ги знаем, но знаем и колко са некадърни общинарите и поставят нещата така, че хората да си пречат от немай къде. Ако се осигурят достатъчно места за паркиране колко ще са тези които ще пречат. Според мен пречещите ще намалеят в пъти.
 Господа общинари как спахте тази вечер, закусихте ли, след малко идва време и за следобедния ви сън  Whistling

# 72
  • Мнения: 1 520
Не е така, нарушители винаги ще има в изобилие.
Пак казвам конкретен пример - при нас тротоара е достатъчно голям за да оставиш 2 м, но ежедневно има някой залепнал за фасадата я с броня, я с цяла дясна страна, или две успоредни на платното за движение коли паркирали една до друга на тротоара. За какво говорим. Кефи го идиота да си спре така.

И като направят паркинги общината - те няма да са безплатни вероятно, а кой обича да плаща - никой. Както стана като увеличиха синята зона, околните улички бяха на по два етажа коли, само и само да си спрял без пари.
И сега е така.
И утре ще е така.

За тия неща що си затваряме очите, като знаем, че си е така.

Не само паркинги трябва - и превъзпитание трябва.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 121
С мъжа ми също сме от паркиращите по тротоарите по простата причина, че има много малко служебни места в работата ни, а придвижването с автобус 306 в сутрешните задръствания по Цариградско си е направо изпитание.
Вие с мъжа ти вадя си извод прелитате през задръстването. Той автобуса е част от задръстването, но вие с колата - не.
Права си, майко мила. 

Не, не прелитаме, но имаме възможност да избираме алтернативни маршрути с по-малко движение.  Peace
Съгласна съм с всякакви санкции, но нещата ще са справедливи само, когато придвижването с кола из София стане лукс, а не необходимост, както е в момента.

# 74
  • Мнения: 23 122
Аз съм За канкциите с две ръце.Шофьор съм,мъжа ми също,но не хвърлям вината само върху общината,половината е и наша вина.Когато ми се налага да отида на място,където е трудно паркирането,мисля предварително къде да спра.Ако няма такава възможност,ползваме друг вид транспорт,не личния.Често ми се налага да ходя до ул.Бузлуджа.Там е ад,няма минаване ни за коли,ни за пешеходци.Спирам на Синя Зона-празна е,повярвайте.Кажете какво мислите за паркинга на Мола и всичките камари коли,паркирани отвън и задръстващи тротоари,улици,пешеходни пътеки.Повечето пъти е ,за да не се плаща паркинг,не от липса на места.Тоест,манталитета ни е такъв,всеки прави това,което му е удобно и освен с крути мерки,не виждам оправия.Но тук идва прилагането на тези мерки,което е съмнително,както и крещящата нужда общината да се заеме с огромния проблем,във връзка с трафика в София.Това,между другото,е проблем на почти всички европейски столици,където обаче,центъра е една голяма синя зона и множество паркинги.Пак няма свободни места за паркиране,,но хаос в това отношение няма,защото глобата е жестока.Лошото е,че тези мерки ще се прилагат избирателно,според мен тротоарите трябва да ссе забранят за паркиране и така ще се реши генерално проблема,Но крайните квартали ,едва ли ще се облагодетелстват от новите мерки,там не вярвам нещо да се промени.Пак опраме до нашата съвест.

Общи условия

Активация на акаунт