Как поддържате вашата смесена кожа?

  • 7 127
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 388
От утре мисля да пробвам с Орифлейм Hug
После може да дадеш отзиви. Simple Smile Аз още не съм срещнала идеалните продукти за моята кожа. Бях намерила един крем, но го спряха от производство. Сега съм в търсене. Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 4 966
За какво се ползва термалната вода? Какъв ефект се постига?
Овлажнява кожата,когато въздуха е сух/например имаш климатик вкъщи/,или е много топло.Освежава,успокоява ,ако имаш зачервявания и други неразположения.

Нищо кой знае какво.
Розовата вода според мен върши същата работа.
Имам и двете.

# 17
  • Мнения: X
От утре мисля да пробвам с Орифлейм Hug
После може да дадеш отзиви. Simple Smile Аз още не съм срещнала идеалните продукти за моята кожа. Бях намерила един крем, но го спряха от производство. Сега съм в търсене. Simple Smile
ами те Орифлеймци ми направиха дермоанализ и ми обясниха кои от продуктите им да ползвам,съобразно така оказалата се моя смесена кожица. Та да си призная- доста зарибена се чувствам и чакам с нетърпение да получа нещицата,които им поръчах и да започна с миенето и мазането. Досега ефекта от другите продукти винаги е бил малко повече мазен,отколкото изсушаващ и го отдавам донякъде на отчаяното си желание да прикрия лъщенето,туширайки го с разни матиращи кремчета.Може би кожата ми се е съпротивлявала..знам ли, не съм особено компетентна по тези въпроси,само казвам впечатления .Ще видим сега какво ще се получи.  Hug

# 18
  • Мнения: 2 388
За какво се ползва термалната вода? Какъв ефект се постига?
Преди години си бях правила тест на кожата и ми я препоръчаха. Казаха ми, че най-добрият вариант е да пия повече вода и че термалната е временно решение. В последствие започнах да пия по 3 литра на ден и наистина кожата ми се оправи доста.
Така че съм раздвоена за ефекта на термалната вода. Simple Smile

п.п. за дехидратирана кожа я ползвах.

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 15:46 от palavata_monahinq

# 19
  • Мнения: 630
С една дума- трудно!
Сменям постоянно продукти, козметики в търсене на идеалният продукт, но да си призная май не съм го намерила.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 289
Виж за водата не се бях сетила,аз вода не пия,рядко пийвам по чашка,което е меко казано катастрофално за организма.Ще почна да наваксвам. Thinking

# 21
  • Мнения: 2 388
Виж за водата не се бях сетила,аз вода не пия,рядко пийвам по чашка,което е меко казано катастрофално за организма.Ще почна да наваксвам. Thinking
Така е. В началото е доста трудно. Костваше ми огромни усилия и буквално се наливах.
Сега вече просто ми се пие вода, не си представям ден без поне 3 литра вода. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 630
И най мен ми е най- трудно пиенето на вода. Не мога да се наливам целенасочено. Но поне 1.5 -2 л на ден знам че трябва #Crazy

# 23
  • Мнения: 1 205
Пробвала съм много и най-различни кремове.
От както си взех Леокрема с алое за смесена кожа се родих. Първоначално ми се стори доста мазен, но ефекта се появи само след около седмица. Кожата ми е съвсем различна.
Разбира се и всекидневно почистване с измиващ гел.

# 24
  • Мнения: 1 336
Постоянно обтриване с тоник за стягане на порите (голям проблем са ми особено около носа). Кремове за комбинирана кожа - ползвала съм всякакви марки, в момента Nutritionist на Garnier и VICHY - Normaderm (много добър продукт).
Продуктите, които са специално за акне много изсушават кожата и затова ги избягвам. Гледам да пише - за нормална до смесена кожа. Има различни продукти, по мое мнение тези, които се продават в аптеките са най-добри.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Постоянно обтриване с тоник за стягане на порите (голям проблем са ми особено около носа). Кремове за комбинирана кожа - ползвала съм всякакви марки, в момента Nutritionist на Garnier и VICHY - Normaderm (много добър продукт).
Продуктите, които са специално за акне много изсушават кожата и затова ги избягвам. Гледам да пише - за нормална до смесена кожа. Има различни продукти, по мое мнение тези, които се продават в аптеките са най-добри.


Я сподели какъв тоник използваш за порите!

# 26
  • Мнения: 1 952
Не бих казала, че Normaderm e за смесена кожа. Бях се засилила да го купувам, кожата ми е смесена, поне аз я определям така и имам черни точки, но консултантката на Виши ми каза да забравя за Normaderm. Термална вода и Олиго 25 каза, че е за мен.
Мисля, че е  права.

# 27
  • Мнения: X
Не бих казала, че Normaderm e за смесена кожа. Бях се засилила да го купувам, кожата ми е смесена, поне аз я определям така и имам черни точки, но консултантката на Виши ми каза да забравя за Normaderm. Термална вода и Олиго 25 каза, че е за мен.
Мисля, че е  права.
а консултантката обясни ли защо не е за теб Normaderm?

# 28
  • Мнения: 1 952
Нормадерм е за проблемна кожа с акне, проблемна, а не смесена. Дълги години аз ползвах само продукти за проблемна кожа и резултатът беше нулев. Един ден се светнах обаче, че трябва да ползвам хидратиращи, а не изсушаващи продукти, защото с изсушаващите се получава обратния ефект, отгоре сухо, а отдолу  дехидратирано и съответно кожата реагира защитно, произвеждайки още повече себум.

# 29
  • Мнения: X
Нормадерм е за проблемна кожа с акне, проблемна, а не смесена. Дълги години аз ползвах само продукти за проблемна кожа и резултатът беше нулев. Един ден се светнах обаче, че трябва да ползвам хидратиращи, а не изсушаващи продукти, защото с изсушаващите се получава обратния ефект, отгоре сухо, а отдолу  дехидратирано и съответно кожата реагира защитно, произвеждайки още повече себум.
и аз достигнах до този извод Peace

Общи условия

Активация на акаунт