Болнични по бременност преди 45-те дни

  • 19 038
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 381
Обясни на гинеколога,че искаш болнични поради причините,които си написала по-горе!
На мен още от първите месеци започнаха да ми дават болнични. Първо за 7 дни,после следват продължения от по 30 дни. Не е проблем за гинеколога,повярвай ми!  Grinning
Гинекологът, при който ходя на ЖК от 4-я месец ми предлага болнични, ако съм уморена. Така че, поискай си смело.  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 1 511
Надявам се някой по- компетентен да ни помогне с повече инфо. Аз също ползвам болнични от самото начало на бременносттта, за щастие не по мед. причини, а защото така съм решила. От работа ми се дава това право. Е да, все пак работя на бензиностанция. Първият болничен беше за срок от 7 дни от личния лекар, след което той ме прати на комисия, която ми даде 20 дни - такъв бил максимума. После взех от аг-то си пак 7 дни и утре пак ще се явявам на комисия за удължаване предполагам пак за 20 дни. Чудя се докога така или все така до края ще бъде? Голямо разтакаване е, независимо, че ми помага познат от болницата. Имам право на 7 дни в рамките на месеца, но незнам дали става въпрос за настоящия месец или се брои месец от определената дата, което може да е примерно 15 число, след което следва продължението на болничния. Май стана доста объркано, но който ползва болнични знае за какво става въпрос. Има ли начин да се издаде някакъв постоянен болничен или нещо от сорта?

Аз досега на комисия не съм ходила. Thinking Гинекологът винаги отива сам при негов колега,който се подписва и това е комисията.

... Имам право на 7 дни в рамките на месеца, но незнам дали става въпрос за настоящия месец или се брои месец от определената дата, което може да е примерно 15 число, след което следва продължението на болничния...
Това определено ме обърка. Crazy
Най-добре обясни на гинеколога или се обади на счетоводителя ви и го питай за въпросните 7 дни.

Постоянен болничен не съществува. През период от 30 дни се подновява от въпросната комисия.
Би трябвало гинекологът ти да ти помага, а не да те размотава из болницата по комисии. В крайна сметка българче ще родиш! Я му скръцни със зъби или го смени!  Hug

# 17
  • Мнения: 1 674
а може ли направо при личния лекар да отида?Той не може ли да ми даде болничен?или трябва да е по препоръка на гинеколога??
мисля,че трябва да е от гинеколога ти.Първият болничен е 7 дни а всички следващи са по 30 дни.Всичко зависи от гиеколога,мисля,че не трябва да има никакъв проблем.Имаш право на 315 дни болнични

# 18
  • Мнения: 1 674
[quote
[/quote]

Аз досега на комисия не съм ходила. Thinking Гинекологът винаги отива сам при негов колега,който се подписва и това е комисията.

... Имам право на 7 дни в рамките на месеца, но незнам дали става въпрос за настоящия месец или се брои месец от определената дата, което може да е примерно 15 число, след което следва продължението на болничния...
Това определено ме обърка. Crazy
Най-добре обясни на гинеколога или се обади на счетоводителя ви и го питай за въпросните 7 дни.

Постоянен болничен не съществува. През период от 30 дни се подновява от въпросната комисия.
Би трябвало гинекологът ти да ти помага, а не да те размотава из болницата по комисии. В крайна сметка българче ще родиш! Я му скръцни със зъби или го смени!  Hug
[/quote] Peace

# 19
  • Мнения: 9 776
След всеки 7 дни се удължава болничния и ми казаха, че максимума е 20 дни. Това ми го казаха от комисията. А като си взех последните 7 дни от аг-то, акушерката , която работи при него ми каза, че като изтекат трябва да отида при личния, защото те не можели да ми дават за повече от 7 дни за един месец. Като отидох при личния си мислех, че той също ще ми даде 7 дни, но се оказа, че не може, а ще ми даде направление за комисия. Голяма простотия общо взето. И така докато родя явно ще бъде.

# 20
  • Мнения: 4 753
Няма как да ти откаже, просто отиди и му обясни, ако ти откаже можеш спокойно и да го смениш Peace

 Peace

# 21
  • Мнения: 2 908
И аз никога не съм ходила да ме разтакава комисия-както казах-всичко си зависи от гинеколога-моят ходеше при друг от комисията-и двамата бяха в нея,праскаха по един подпис  и всеки месец,моят гинеколог,след съответните прегледи ми предаваше само готовият болничен за следващият месец.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Личният лекар или гинеколога ти могат да ти дадат седем дни. При мен така беше. След това моята гинеколожка ме попита дали искам да продължа да си стоя вкъщи или ще се връщам на работа. казахи че искам да изкарам бременността си вкъщи. Болничния който последва беше 30дни и беше подписан и от лекарска комисия, но аз лично не съм ходила на такава, АГто правеше всичко - просто нейни колеги подписваха и все едно съм минала на прегледи при тях. И този болничен се продължаваше за още 30дни и още30дни и така до края.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 511
След всеки 7 дни се удължава болничния и ми казаха, че максимума е 20 дни. Това ми го казаха от комисията. А като си взех последните 7 дни от аг-то, акушерката , която работи при него ми каза, че като изтекат трябва да отида при личния, защото те не можели да ми дават за повече от 7 дни за един месец. Като отидох при личния си мислех, че той също ще ми даде 7 дни, но се оказа, че не може, а ще ми даде направление за комисия. Голяма простотия общо взето. И така докато родя явно ще бъде.

Но това е абсурдно. Вярно е,че първия болничен е максимум 7 дни,но оттам нататък вървят 30-дневни,докато стигнеш този,който е 45 дни.
Направо не мога да повярвам,че ти дават даже и направление за комисия!!! #2gunfire
Я си смени гинеколога! Егати човека!

# 24
  • Мнения: 636
Задавам въпрос за болничния, тъй като там , където ходя - в ЖК "Шейново", чух преди няколко дни шефката на консултацията Ковачева да се разправя с колегите си за някаква пациентка. Думите й бяхо горе-дору тези: "Какво й е на ..., че не може да ходи на работа, за какво пак й е болничен?". Стана ясно, че момичето много повръща, накрая му дадоха болничен, но останах с неприятното чувсто, че ги "стискат".
При предишната ми бременност не беше така. Пак бях на същото място и редовно имаше чакащи за болничен. Дори не ги питаха какво им е, направо даваха.

# 25
  • Мнения: 780
Всичко зависи от гинеколога.Моята лекарка още в началото ми каза, че е "либерална" по отношение на болничните.Не исках да си взимам, но на работа вдигнах тежко и....трябваше да лежа.Първо дават 7 дни, после комисия ти дава доколкото помня 30 дни.

# 26
  • Мнения: 922
Като не се чувстваш добре би трябвало да нямаш никакви проблеми с болничния. Пак зависи от гинекологът ти.
Отиваш при гинеколога и той ти дава първичен болничен от 7 календарни дни (повече не може). Последния ден от болничния пак отиваш да ти даде талон за комисия която ти издава вторичен болничен от 30 календарни дни. 

# 27
  • Мнения: 9 776
Доколкото разбрах след седемте първоначални дни следва 30 дни продължение и после само продължения пак без нови 7 дни и така до края. Ако това е така значи съм на път да се мина втори път  - утре трябва да ходя на прословутата комисия. Май ще трябва да се поинтересувам пак. Ама всеки път ми казват едно и също тъпите д...Прехвърлят си ме от един на друг.

# 28
  • Мнения: 5 539
Полина, смени гинеколога, който ти наблюдава бременността.
При повечето гинеколози няма проблем с болничните, но някои, които работят сами, не могат да дават за 30 дни, защото не могат сами да сформират ЛК.
И при двете ми бременности бях записана при лекар, който работи в обща лекарска практика с още 2 АГ-зи, и нямах никакъв проблем с взимането на колкото си искам болнични. И лекарят имаше изгода да ми издават болнични, защото плащах по 10 лв. на болничен лист за 30 дни.

# 29
  • Мнения: 506
Аз ходя на консултации в частен кабинет,но д-ра ми работи и в частна клиника,дали според вас това е проблем за издаване на болничен??? newsm78
Защото днес личният ми лекар ми каза,че за повече от 7дни трябва да ми даде направление за лекарска комисия,която да ми издаде болничен.А в частните кабинети и клиники с направления не работят.... Thinking
Не знам,другата седмица ми е !часа за ЖК и ще питам и гинеколога,но искам да знам предварително,за да мога да си взема направление /ако изобщо е необходимо/преди да отида.Не после да се разкарвам пак и за направления.....

Общи условия

Активация на акаунт