Нуждая се от съвет ... избираме си кумове :)

  • 4 262
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 262
№5

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Изберете двойката, която най-много ви пасва като характери и интереси. С която най-много се разбирате и сте близки. Ние поканихме моята най-добра приятелка от ученическите години и съпругът й. Тя ми е като сестра.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 566
Гледам, че най-много гласове има за вариант 5  Simple Smile

Бъдещият ми мъж единствено не приема никак вариант 4. Иска аз да съм спокойна и ок с избора на кумове.

Много ми помагате! Hug

# 18
  • Мнения: 4 965
Аз бих избрала или №5. Нашите кумове също са най-добрият приятел на мъжа ми и съпругата му. Страхотни са и наистина много се имаме - събираме се често, заедно ходим по почивки, помагаме си... Това със съветите не го вземай предвид, защото най-добрият вариант е никой да не съветва никого в семейните му дела и така се запазват добрите приятелски отношения, които са най-важни.
Друг интересен вариант е да изберете 2 двойки кумове, като реално ви кумуват твоята приятелка и неговия приятел, а техните половинки ги придружават. Интересно е, а и така има шанс да започнете да ги събирате заедно и после да станете една голяма и весела компания.
Виждала съм различни комбинации от кумове и не е задължително да са семейство (примерно, скоро гледах снимки от сватба, където кумуваха 2 близначки; кумовете на нашите кумове са брат и сестра, а сестрата има съпруг, който също е в ролята на кум; била съм на сватба, където кумуваха баща и дъщеря и т.н.).

# 19
  • Мнения: 93
Номер 5  Peace

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 5 566
От страни май наистина много по-лесно се решава... Благодаря ви много! Hug

# 22
  • Мнения: 355
Нашите кумове бяха вариант 5. Гаджета от дълго време, страшна двойка, живееха заедно...допадахме си. Сватбата мина супер...и малко след това обявиха че са се разделили. Стана тегаво, не можехме вече да се събираме заедно , а бяхме станали семейни приятели. Мисля, че и за двамата беше доста болезнено да ни виждат в този момент - заради доброто старо време, и прекрасните моменти заедно. Ние щастливо бракувани, чакащи бебета, те - скорошно разделени, учещи се да живеят по сами...Това съвпадна и с преместването ни в друг град и така... връзката ни се разпадна, въпреки че ние положихме усилия да продължим.
Аз съм малко старомодна в тези неща - мечтая си да се събираме с кумовете по празници, децата ни да играят заедно, те да кръстят нашите, да сме заедно по почивки, в добро и лошо, както е в живота. Но не стана така.
Затова не бих избрала вариант 5.
Бих помислила за 1 и 2, в зависимост и от мнението на мъжа ми.
Каквото и да решиш - желая ти прекрасна сватба и много щастливо и обичащо семейство  bouquet

# 23
  • Мнения: 236
Абсолютно подкрепям Роня. Идеята на кумуването е да се сродите с тези хора, те да ви подкрепят в трудни моменти, да можете да се съветвате с тях, както и да се събирате на най-хубавите празници.
Това няма как да стане ако хората са просто гаджета и връзката им не е стабилна.
Затова според мен е важна традицията да са семейство. Дали сте близки приятели или не на тоя етап не е толкова важно. СЪс самия акт на кумуване, ще станете рода.
А колкото до най-добрите ви приятели, те по принцип и без да ви стават кумове би трябвало да си останат близки.
Аз съм за вариант 3. Ако ви харесват хората и са стабилни като двойка - давайте. Интуицията и усещането са важни в тия неща.

Вариант 1 и 2 също стават, но зависи колко силни са резервите ви към жената, съответно мъжа.

# 24
  • Мнения: 1
Най-добре вариант 5.
Важното е да сте приятели, да се разбирате и чувствате добре заедно.
newsm10

# 25
  • Мнения: 4 965
...
Това няма как да стане ако хората са просто гаджета и връзката им не е стабилна.
Затова според мен е важна традицията да са семейство. Дали сте близки приятели или не на тоя етап не е толкова важно. СЪс самия акт на кумуване, ще станете рода.
...

Добре, де - нали никъде не пише, че връзката в №5 не е стабилна (напротив).
А и хората могат да бъдат прекрасно семейство и без да са сключили брак.
 Peace

# 26
  • Мнения: 355
Azaf, много си права. Никой не е казал, че като не са женени, не са добра двойка. Никой не знае и кога една семейна  двойка може да реши да се раздели. Или пък живеещи на семейни начала....Може би просто изглежда по-стабилна една двойка - семейна и с деца от една двойка гаджета. Което не прави едните или другите по-добри кумове.
Аз пиша така от личния си горчив опит с нашите кумове.
Ако се заженя пак  Mr. Green за кумове - само семейни, с три деца и 25 годишен ипотечен кредит.

# 27
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ами ако Номер 5 се разделят и немогат дори да се гледат на снимка след това?
Аз пък понеже съм малко луда бих избрала двамата мъже за кумове.
А на номер 5, живот и здраве и много любов, някой ден , вие станете кумове.

# 28
  • Мнения: 417
Най-добре вариант 5.
Важното е да сте приятели, да се разбирате и чувствате добре заедно.
newsm10

Simple Smile

# 29
  • Мнения: 468
№ 5 Ама дали и те ще са съгласни?

Общи условия

Активация на акаунт