Да ви попитам за кисела?

  • 2 523
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 63
Аз кисел не съм давала.......

# 16
  • София
  • Мнения: 435
Извинявам се и аз за намесването обаче колко време трябва да ври царевичното нишесте с водата, за да кажем че е сварено?
До сгъстяване както обикновеното нишесте

# 17
  • София
  • Мнения: 15 221
Извинявам се и аз за намесването обаче колко време трябва да ври царевичното нишесте с водата, за да кажем че е сварено?
До сгъстяване както обикновеното нишесте

Peace

Няколко минутки. Честно казано, малко на принципа на "пробите и грешките" налучках в началото колко нишесте трябва да слагам, колко да го варя, за да получа необходимата гъстота на свареното нишесте. Ползвах нишестета на Прима и Биосет-при двете марки се получаваше различно.

# 18
  • Мнения: 623
Vivi, ако направя инстантна царевична каша с АМ и сложа плодово пюре не е ли същото като кисел?
Просто за да си спестявам варенето?
 Hug

# 19
  • Мнения: 169
И ние се опитваме да ядем или по скоро да правим брррррррррр с кисела,кашите първо дадох и все още ги харесваме доста Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 15 221
Vivi, ако направя инстантна царевична каша с АМ и сложа плодово пюре не е ли същото като кисел?
Просто за да си спестявам варенето?
 Hug

По състав може и да имат общо, но на вкус са различни.
Колкото и да купувах на Иво различни каши, колкото и да ги смесвах с различни плодове и плодови пюрета, на Иво кашите в един момент просто му втръснаха.
С кисела разнообразявах, той го харесваше и го ядеше с удоволствие.
С кашите е по-лесно, разбира се. Но и приготвянето на кисела не отнема кой знае колко време.  Peace

# 21
  • Мнения: 623
Мерси Vivibouquet
Ще го пробвам!

# 22
  • Мнения: 113
а какво нишесте давате?някакво специално ли има сега за бебета или обикновено?аз имам тук няколко пакетчета с вкус на ванилия,дали ще има проблем?

# 23
  • София
  • Мнения: 15 221
По-добре купи натурално царевично нишесте-така си пише на пакетчетата. Без аромати и оцветители.
Има и натурално пшенично, но то съдържа глутен и не е подходящо за 6-месечно бебе.

# 24
  • Мнения: 690
По-добре купи натурално царевично нишесте-така си пише на пакетчетата. Без аромати и оцветители.


 Peace, тъй като  готовите кисели за кърмачета и  деца до 3 години съдържат: захар, царевично нишесте, брашно от овесени ядки, плодово брашно, обезмаслено мляко, лим. киселина, натурални аромати и натурални оцветители  Rolling Eyes
направи си го по домашному  Peace

# 25
  • Мнения: 610
1во захраних с каша,а след това давах кисел

# 26
  • Мнения: 266
Аз първо дадох кисела,а след това почнах със кашите

# 27
  • Мнения: 1 335
Аз да попитам - варя ли плодовете в кисела, пасирам ли след като е готово?? или ако примерно слагам ябълка само я настъргвам и я цопвам в готовото нишесте????

# 28
  • София
  • Мнения: 15 221
Може да сложиш плодово пюре, може да сложиш сурови плодове.
Стържеш и цопваш в нишестения крем. Аз лично предпочитах вместо да стържа, да пасирам плодовете. Т.е., Иво така предпочиташе.  Simple Smile
Не пасираш след като е готово.

# 29
  • Мнения: 1 335
Може да сложиш плодово пюре, може да сложиш сурови плодове.
Стържеш и цопваш в нишестения крем. Аз лично предпочитах вместо да стържа, да пасирам плодовете. Т.е., Иво така предпочиташе.  Simple Smile
Не пасираш след като е готово.
Пасирани според мен е по-добре, той още не дъвче...  А защо не пасирам всичко като е готово???

Общи условия

Активация на акаунт