Примерна схема за захранване 6

  • 48 182
  • 586
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 721
Бе и аз се замислих! Рано си е!
Кисело си мисля и аз да мине този месец и другия средата а рибата от 9 ия Thinking

# 16
  • Мнения: 177
аз пък мислех че кисело мляко се дава само като заместител на кърмата сутрин и вечер?!  newsm78

И аз да се включа в темата. Не съм сигурна дали не съм за специална, че детето ми е с атопичен дерматит, но пък въпроса ми е общ.

Дечко е захранен вече с морков, сладък и обикновен картоф, дадох карфиол без да знам че е алерген..., днес предложих и броколи, но той беше отвратен. Яде и оризова каша, пюре от сливи и круши. Като започнах захранването го направих с обикновен картоф, но той му се мръщеше и го замених със сладък. Добавих и морков, и всичко беше нормално докато не реших да си продължа с обикновения картоф и да махна сладкия от менюто и сега не иска да яде зеленчуци. Махнах карфиола че се обрина, не иска броколи, мръщи се на пюре от картофи и моркови, а тиква от къде да намеря? Вече не знам как да го храня, а трябва да включваме и месце. Радва се само на оризовата каша на Нестле, защото му мирише на ванилия.

# 17
  • Мнения: 6 442
Такааа....
Днес бяхме на консултация и ми казаха следните неща да давам за  които  мисля,че е рано Thinking
Риба-1 път седмично
кисело мляко 2%- 2ч.л. след всяко хранене на обяд
фрешове от портокал,мандарина 2 x 60 максимум
Не ели наистина рано за тези неща?
О,на консултация какво ли не можеш да чуеш.Мен ме съветвах да давам на Алекс на 5 месеца картоф с прясно мляко  Mr. Green

Рибата я въведох 8 месец(най-добре е да е бяла риба,треска,хек)
Кисело мляко още не съм давала  Naughty
А за фрешовете-цитруси въведох около 10 месец,но не като сок,а пресни плодове.Препоръчват се след 12 месеца,но ги въведох малко по-рано.А на Райън със сигурност му е рано още.


А да попитам за копривата?От кога може? newsm78

# 18
  • Мнения: 19 302
Срам не срам ще си постна въпроса за кашите още веднъж-->

Цитат
И аз вече се обърках по отношение на пълнозърнестите храни.
Аз давам почти само пълнозърнести бебешки каши-овес, пшеница, просо, елда и т.н.
В крайна сметка това добре ли е или не е?
Щом е бебешка каша предполага ли се, че е направена по-лесно смилаема и не се налага киснене и др., за да се повиши хранителната й стойност?

# 19
  • Мнения: 6 442
Виви,за по-добре или не не мога да ти кажа,но със сигурност не се накисват. Peace

# 20
  • Мнения: 2 336
копривата е като лапада и спанака, както приготвяш тях така и копривата. Макар че аз не съм му правила още. За рибата и аз взех от края на 8-мия месец да ме давам и то предимно хек

# 21
  • Мнения: 6 442
копривата е като лапада и спанака, както приготвяш тях така и копривата. Макар че аз не съм му правила още. За рибата и аз взех от края на 8-мия месец да ме давам и то предимно хек
Мен мисълта ми беше дали е подходяща за 11 месечни бебета  Thinking ,а за приготвянето -имам идейки  Laughing

# 22
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
копривата е като лапада и спанака, както приготвяш тях така и копривата. Макар че аз не съм му правила още. За рибата и аз взех от края на 8-мия месец да ме давам и то предимно хек
Мен мисълта ми беше дали е подходяща за 11 месечни бебета  Thinking ,а за приготвянето -имам идейки  Laughing
Косе Босе не каза ли някаква полезна информация за тази коприва, от кога се чудиш.. Hug

# 23
  • Мнения: 2 336
Според мен е подходящо за 11 месечно дете, то си е вече едногодишно да е живо и здраво. Но това е мое мнение.
А ти замразена ли ще даваш?
виж и тази схема http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1043/51/

# 24
  • Мнения: 6 442
deni_k ,ами не помня Косе Босе да е давала инфо или съм изпуснала  Thinking
ted_ ,Бг-мамма нещо не работи и не мога да го оправя.Ще след,дано да отстранят скоро проблема. Peace
Не,не е замразен-пресен,аправо от градинката.Даже още не съм го набрала  Mr. Green

# 25
  • под дъгата
  • Мнения: 630
За копривата четох някъде из библиотеката, че е алерген, затова да не се дава по-рано от 10 м., най-добре след 1г.

# 26
  • Мнения: 2 336
GrOzNoTo^_^PaTe ето още нещо за копривата, но аз също попаднах на инфо както спомена Buba Mara, че копривата е алерген. То и медът е алерген, но аз го давам на моят син от доста рано.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1321.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243358.0

# 27
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Да се извиня предварително ако се повтаря въпроса. Царевични пръчици давали ли сте?  newsm78 Питам специално за тези на Кроки. Вчера една мама даваше на детенцето си и на него много му харесваха. Не са много солени и се зачудих. Ако не на Кроки, какви други гризинки давате и от кога.

# 28
  • Мнения: 2 652
Да се извиня предварително ако се повтаря въпроса. Царевични пръчици давали ли сте?  newsm78 Питам специално за тези на Кроки. Вчера една мама даваше на детенцето си и на него много му харесваха. Не са много солени и се зачудих. Ако не на Кроки, какви други гризинки давате и от кога.

Избягвай ги тези боклуци. По-добре вземи оризови гризки - има био в Пикадили и са с морска сол поне. Приличат малко на стиропор, но на вкус и усещане в устата са като царевичните пръчици.

# 29
  • Мнения: 6 442
Да се извиня предварително ако се повтаря въпроса. Царевични пръчици давали ли сте?  newsm78 Питам специално за тези на Кроки. Вчера една мама даваше на детенцето си и на него много му харесваха. Не са много солени и се зачудих. Ако не на Кроки, какви други гризинки давате и от кога.
zwetellina ,давала съм 1-2 пъти да ,но предпочитам да гризка солети или бисквитки.Въпреки,че изглежда много изкушаващо,ми се струва че не е полезно,а още повече за нашите бебоци. Peace

Общи условия

Активация на акаунт