Примерна схема за захранване 6

  • 48 175
  • 586
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 5 721
pollinna,месо по добре Peace
С глутена изчакай поне 2 седмици след като въведеш месото та дори и месец Simple Smile

# 376
  • Мнения: 94
благодаря ви  bouquet, значи малко ще изчакаме , а за вишне-черешите и за пълнозърнестия ориз някой ще ми каже ли?

# 377
  • Мнения: 192
pollinna,месо по добре Peace
С глутена изчакай поне 2 седмици след като въведеш месото та дори и месец Simple Smile

Димяни, а мога ли вече да започвам с месото или още време трябва да мине? И кое е по-добре - пуешко, заешко или пиле?

# 378
  • Мнения: 6 442
 pollinna ,според мен заешкото е добър вариант за първо месо.Но според мен изчакай с глутена,има време за него.  Peace

naddejdda ,колко е голямо детенцето ти?

# 379
  • Мнения: 192
pollinna ,според мен заешкото е добър вариант за първо месо.Но според мен изчакай с глутена,има време за него.  Peace



  bouquet
Ами аз около месец ще давам месо, значи Даниел ще бъде на почти 8 месеца като започна с глутена - би трябвало да е достатъчно голям, нали?

# 380
  • Мнения: 6 442
pollinna ,според мен заешкото е добър вариант за първо месо.Но според мен изчакай с глутена,има време за него.  Peace



  bouquet
Ами аз около месец ще давам месо, значи Даниел ще бъде на почти 8 месеца като започна с глутена - би трябвало да е достатъчно голям, нали?

Ето  статия  за глутена  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1123

# 381
  • София
  • Мнения: 5 721
ПОлина,аз започнах с пуешко!След това въведох заешко и пилешко други меса не съм давала до сега но тези дни ще му дам и телешко! Peace
Месото въведох в 6 месец а глутена в 7  Hug

# 382
  • Мнения: 192
Димяни, PaTe, благодаря ви за бързите отговори - знам, че тук винаги ще получа адекватна информация Hug Hug Hug

# 383
  • Мнения: 26
Притесних се като прочетох примерните схеми ,защото захраних сина си на 4м. и15 дни с картоф и морков и 5 дни след това му давах картоф и червена чушка и след още 5 дни въведох лапад и картоф също съм му давал тиква и картоф на HIPP .Май съм избързала с някои зеленчуци но не знаех.Той сега е на 5м и 7дни.Кажете какъв зеленчук да въвъеда след всичкот това прочетено се обърках. Благодаря ви мами !!!                 bouquet

# 384
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932


Информацията в тази статия не е съвсем актуална. Не е необходим толкова дълго да се изчаква с въвеждането на глутена. Това може да има и своите рискове. Ето една от няколкото теми, обсъждащи въпроса:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=272037.0;all

# 385
  • Мнения: 2 336
подкрепям Че Ка  Peace в смисъл че не трябва да се изчаква много и с въвеждането на глутена.

# 386
  • Мнения: 1 449

Има доста изследвания, според които оптималната възраст за глутена е около 6 м. Въвеждането след 7 м. се счита за по-рисково.

Обаче: точно тези изследвания признават директно или индиректно, че липсват задълбочени практически изследвания как точно отложеното (т.е. след 7 м.) въвеждане на глутен повишава риска от цьолиакия. Доказателствата за вреда са безспорни при ранно въвеждане, но за възрастта 7-10 м. няма единодушно мнение сред специалисти и изследователи. 6-9 месец остава разумния диапазон.

По същата логика (утвърдени срещу по-актуални изследвания) се счита, че овесът има глутен. Според най-нови изследвания от 1995 г. насам и особено след 2001-2002 г., гликоподобният протеин в овеса не е проблем. Овесът обаче е замърсен с глутен от другите зърнени култури, което автоматично го праща в категорията глутен-съдържащи. Тези по-нови изследвания бавно си пробиват път, но остава практиката овесът да се счита за глутенова храна.

# 387
  • София
  • Мнения: 3 524
натали, за прословутата бисквитена каша на милупа- най-после я яде, няма проблем засега, а тя е с адаптирано мляко Peace

# 388
  • София
  • Мнения: 5 721
И ние днес папахме тази каша Simple Smile
Хареса му,както и на мен Mr. Green
Нямаме проблеми и ние  Peace 

# 389
  • Мнения: 84
Здравейте   bouquet
Малко се пообърках относно въвеждането на някои храни, затова имам въпрос, т.е. няколко:
започнах захранването преди точно 26 дни със зеленчуково пюре, днес за пръв път заместих цяло хранене, но бързо огладня след това- едвам издържа 2 часа. Въпросът ми всъщност е относно някои зеленчуци, които бях решила да въвеждам а сега тук виждам че те са за по-късен етап (дъщеря ми ще навърши 6м след 8 дни), а именно броколи, спанак, карфиол. Давам пюрета на Хип и горе долу от тях се ръководя, карфиол и спанак вече въведох, на бурканчетата пише от 4 месеца. Също така ме учудва сметаната- има пюрета спанак със сметана и зеленчуци със сметана, които също се дават за от 4м....
Моля за съвет, че съвсем се обърках....
Благодаря ви   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт