За плодовите млека

  • 1 363
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
Някъде след 8-мия месец започнах да давам от бебешките на Нестле ! Харесваше ги много .
После за известно време спря да ги яде , а от скоро се е побъркал по Данонино  Laughing

# 16
  • Мнения: 2 922
Давала съм от бебешките на Нестле. Сега давам Данонино.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 249
Два пъти съм давала Данонино, но не ми харесва какво съдържа и колко много е сладко.  Stop Предпочитам да дам кисело мляко в чист вид.

По въпроса кога - обикновено го давам за следобедна закуска - чисто, с плод или с бисквита. Наскоро дребната яде от моето, което беше с овесени трици и й хареса, та може и така. Давала съм и между храненията, когато си поиска АМ.

Не казвам, че киселото мляко няма нишесте, желатин и бог знае какво още вътре, ама моето лично мнение (и никого не ангажирам с него) е, че е по-добре така, отколкото с един куп Е-та и захар. Пък и количеството плод в готовите плодови млека и количеството аромат и оцветител също са под въпрос. Thinking

# 18
  • Мнения: 15
Аз давам на малката от плодовите млека на Бебевита и много й допадат.  Grinning

# 19
  • Мнения: 8 229
Данонино му донесе една приятелка като ни идва на гости. Не му хареса, а и аз като го опитах реших, че е голяма гадост. Като прочетох пък какво съдържа... Предпочитам да му давам обикновено кисело мляко. Харесва го и го яде с удоволствие. Плодове му давам всеки ден, но отделно. Сега яде основно банани, ябълки, мандарини, киви, портокали. Гризе редовно моркови. След 2-3 месеца ще излезнат и други плодове и зеленчуци. Не виждам смисъла от плодовите млека. Защо трябва млякото да е заедно с плодовете (ако въобще ги има в тези млека). По отделно са си много по-вкусни и полезни.

# 20
  • Мнения: 756
добре де -ако сложа в йогурта му /защото ние сме с алергия и му правя аз йогурт/ плод какво полезно ще разваля и плода ако го двама в комбинациа какво лошо има - интересувам се сериозно

# 21
  • Варна
  • Мнения: 773
аз също предпочитам да давам кисело мляко с плодово пюре. Купих веднъж Данонино, но не ми хареса. Много е сладко и едно таково особено, все едно ям брашно. Детето също отказа да го яде. На Нестле са доста по-добри.  Peace

# 22
  • Мнения: 378
аз също предпочитам да давам кисело мляко с плодово пюре.  peace:

И кисело мляко с банан, и само кисело мляко...  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 27 524
добре де -ако сложа в йогурта му /защото ние сме с алергия и му правя аз йогурт/ плод какво полезно ще разваля и плода ако го двама в комбинациа какво лошо има - интересувам се сериозно

Как правиш йогурт?  Thinking
Плодът не се усвоява в комбинация с други храни, нито след ядене. Абсорбацията му става директно чрез червата и понеже е най-чистото и хубаво нещо на земята, процесът трае около 20 мин. Затова 20 мин преди хранене за киселите и 30 за сладките плодове е идеално. След хранене плодът прокисва и всичко полезно заминава, докато му дойде ред за разграждане. Комбинацията с каквото и да било друго, освен плод, също е проблемна за усвояването му.
Няма лошо, просто няма и смисъл  Simple Smile

След вашите негативни коментари за плодови млека четох, четох по съдържанието на различни такива, ами... нищо вредно, различно, опасно и гадно не виждам.  Grinning Виждам мляко, сок от плод, концентриран плод, малко нишесте и малко захар за децата над годинка. Какво отровно и лошо има толкова?  newsm78  Или Лафонтен и Лисицата пак са прави  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 5 940
 Подкрепям напълно Блонди.
"За да бъде усвоена скорбялата, трябва задължително да се придружава от ензима птиалин, който се намира в слюнката. Повечето плодове разрушават птиалина. Така че скорбялата не може да бъде усвоена, когато в стомаха има и плод. Под действието на топлината и влагата храната в стомаха ферментира. Получава се подуване и разстроено храносмилане. Когато плодовете се приемат заедно с белтъчно-мастни храни, например със сирене или месо, те остават по неволя блокирани известно време в стомаха, а трябва да преминат бързо в тънките черва, където обикновено се усвояват. "
Лично аз не се доверявам на написаното на етикетите на млеката, а на вкусовите ми усещания. Вкъщи се стремим да хапваме възможно най-чиста до естественото храна, без много примеси, подправки. Плодовете и млякото в плодовите млека за моя вкус са неразпознаваеми. И това е вкус на възрастен, чувствителността ми отдавна леко трябва да е притъпена. Ако трябва да избирам между купено плодово мляко и направено вкъщи, бих избрала второто, въпреки, че пак е под въпрос доколко плодовете и млякото ще се усвоят пълноценно.
И все пак има теории, че желязото в храните се усвоява по-добре в комбинация с витамин Ц, затова например елда е добре да се дава с пресен плод.

# 25
  • Мнения: 60
Благодаря ви за съветите  bouquetКато,че ли моята дъщеря предпочита готовите плодови млека,а и вашите мнения относно тях са мн.различни,но...

Общи условия

Активация на акаунт