kапки за нос Ксилометазолин и Виброцил

  • 9 916
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 115
То и с иблките трябва да се внимава, че и там не всичко е подходящо за бременни....

# 16
  • Мнения: 1 155
Докато бях бременна си пръсках само физиологичен разтвор.

# 17
  • Мнения: 187
Благодаря на вси4ки,които се вклю4иха.Ходих при доктора и каза,4е и двата вида мога да ползвам.Другия проблем е гърлото,което много ме боли.Пия 4айове с мед и лимон,сму4а Прополки и едни други хомеопати4ни.Но все пак се притеснявам да не стане по-сериозно.

# 18
  • Мнения: 982
Виброцилът става за бебета и кърмачки,не виждам проблем да се ползва и при бременност.

Аз пък имам спомен, че пише да не се използва по време на бременност и кърмене.

Физиологичен разтвор съм използвала.

# 19
  • Мнения: 931
За гърлото ти препоръчвам чай от лайка и ако можеш и гаргара си прави с него действа мн добре. Дано не става нищо по - сериозно  Peace

# 20
  • Мнения: 174
Използвах ксилометазолин, докторът ми каза че няма страшно, стига да не се прекалява, за най-сигурно се посъветвай с твоят лекар Лека бременност и успешно раждане Peace

# 21
  • Мнения: 610
Докато бях бременна ми давах само Биопарокс за впръскване през носа и остата. Peace

# 22
  • Мнения: X
Като бях бременна питах в Шейново специално какви капки мога да ползвам, защото често съм с хрема. За Ксилото...казаха, че няма проблем, а Виброцила доколкото знам са още по- безвредни, защото са на билкова основа.

# 23
  • София
  • Мнения: 718
И аз нямам листовката, но съм използвала вибросил докато бях бременна.

# 24
  • Мнения: 728
Препоръчвам ти ПИНОСОЛ-на билкова основа са ,а Виброцил съм слагала и на сина ми когато беше на 2м.,което до някъде подсказва,че не са много силни.
За гърлото прави повече гаргара с чай от лайка+хлябна сода,а не да пиеш чайчета,защото голяма част от билките предизвикват контракции,има доста изписано за това,че не всички билки са безвредни по време на бременност,особено пък лайката.
За смучене бих ти препоръчала Трахизан,разрешен е при бременност,но се допитай и до лекар.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 115
Като бях бременна питах в Шейново специално какви капки мога да ползвам, защото често съм с хрема. За Ксилото...казаха, че няма проблем, а Виброцила доколкото знам са още по- безвредни, защото са на билкова основа.

как на билкова.....те май са с локален АБ даже....ако не се бъркам....ама по принцип мн не лекуват само временно отппушват....

# 26
  • София
  • Мнения: 3 688
Не съм използвала капки по време на бременността,но съм чувала че вода със сол върши чудеса при запушен нос.
Може да опиташ преди да прибегнеш към лекарства,ако не помогне със сигурност няма да навреди.

# 27
  • Мнения: 206
Съчувствам ти миличка, знам колко е лошо когато си бременна да бъдеш болна от грип.
Не знам в коя ГС си ,но бъди много внимателна към медикаментите ,които приемаш. Аз се разболях от грип в деветия месец и родих в началото на 37-та ГС и една от причините да родя по-рано беше настинката ми ,при кашляне получавах контракции.
Чела съм и двете листовки на капките и за двете пише ,че не се препоръчват при бременност и кърмене.
Но на някой медикаменти пише ,че при бременност може да се прилага медикамента само по преценка на лекар и ако ползата е по-голяма от вредата.

P:S Ксилометазолин не са хубави капки ,Виброцил са много по-добри. Това ти го казвам от собствен опит. Желая ти скорошно оздравяване и леко бременеене.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт